Skoči na vsebino

policijski avtomobili


frk

Priporočene objave

nisem nikjer v tej kategoriji zasledil teme, ki bi bila namenjena policiskim avtomobilom, če pa že obstaja pa se opravičujem..

namen te teme sem si predstavljal nekako tako, da bi v njej predstavili civilna policijska vozila in po možnosti še registerske tablice, da bi se udeleženci v prometu lažje pripravili na posledice, če bi prepozno zagledali katerega od teh avtomobilov :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V svojem kraju tako vsak pozna avto, v katerem je radar (pri nas bela Astra karavan), drugje pa menda vozimo bolj po pameti.. Ali pa ne?

Bi pa bilo dobro imeti nekje objavljene tablice teh avtov, tudi tiste s premičnim radarjem. Sem enkrat imel en tak mail, pa ga zbrisal. Zapomnil sem si belega Kangooja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še najbolj fino bi blo, da bi policijska vozila imela GPS oddajnike, mi pa nekakšno navigacijo, ki bi te signale zaznala, ter nas predhodno opozorila nanje :whistle: Sanjsko ha :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa bilo dobro imeti nekje objavljene tablice teh avtov, tudi tiste s premičnim radarjem.

Kolikor vem, vsako leto menjajo tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, vsako leto menjajo tablice.

Ja tablice menjajo.

Po mojih zadnjih informacijah, je najnovejša pridobitev modra škoda octavija z provido, ki je bila v zadnjem tednu velikokrat opažena na primorski AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, vsako leto menjajo tablice.

na avtomobilizem.com forumu je seznam teh avtov, in vem da sta dva avta na seznamu ki imata iste tablice :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klik pa se cela tema

že že, samo ta seznam bo počasi star 2 leti..

na mariborskem območju sem sedaj videl že 4 škode octavie karavan, nov model(barve so modra,rdeča,bela in črna).. lahko da majo še kaj novih avtomobilov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi jih bo za vsakega motorista po en avto na smeno :headbang: :headbang: :headbang:

Se vidi da dobro kasirajo :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že že, samo ta seznam bo počasi star 2 leti..

na mariborskem območju sem sedaj videl že 4 škode octavie karavan, nov model(barve so modra,rdeča,bela in črna).. lahko da majo še kaj novih avtomobilov...

V Blagovici me je enkrat prehitela Octavia Karavan temno zelene barve. Registrske si pa nisem zapomnil. Ustavili so avto pred mano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se od lani spomnim se v LJ rdece octavie karavan....skoraj sem jo sel po polni crti pa se pri tistem "otoku" na cesti prehitevat(med chiptuningom in pa avtocesto LJ-MB)....zadni cajt sem videl za zadno sipo LED ekran pa pol sem tud opazo policaje v avtu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na območju med Celjem in Krškim vem za te:

temno zelena Škoda Octavia karavan,

črna Škoda Felicia karavan,

beli Kangoo (mi je sledil ko sem ga prehitel pa se pogovarjal po postaji, se je izdal, samo sem ga zajebal in vozo pod omejitvijo da je padla povprecna hitrost)

pojavlja se tudi črn Audi z LJ registracijo!!!!!

Posebej pozorni bodite v Rimskih Toplicah, tam so skoraj vedno ko grem skozi pa nima veze al je ura 2 zjutraj al 1 popoldan.

Pozornost velja tudi pred Zidanim Mostom kjer je zožitev ceste zaradi skal in je hitrost omejena na 40km/h - znajo stat za hribčkom in se jih NE vidi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj izkušenj po približno stokratni relaciji Lj-Bg, pri čemer je v fokusu hrvaška avtocesta:

- memoriranje registrskih tablic je praviloma brez pomena. Pomembneje je opazovati in prepoznati avto s policaji (glej spodaj)

- radar detektor je neuporaben. Na avtocesti policija ne ustavlja tako, da bi stacionarno merila in bi nato policaj zaustavljal avto (glej debato o merjenju)

- VEDNO te izmerijo in POSNAMEJO od zadaj, kar pomeni, da moraš najmanj tretjino časa opazovati dogajanje ZA SABO. Če se ti približuje vozilo od zadaj in te dohiteva, ko voziš preko 180, je velika verjetnost, da te je vzel policaj na muho. Če dovolj zgodaj opaziš zasledovalca, zmanjšaj hitrost in počakaj, da te dohiti. Če opaziš desno od voznikovega ogledala temno škatlo (cca 5x5cm) je to kamera in gre torej za policijski avto. Če si prepozno zmanjšal hitrost pod 140 km/h bo zapeljal pred tebe in te ob prvi priložnosti pospremil na odstavni pas. Sledi ogled posnetka, pridiganje o sodniku za prekrške, ki uraduje šele jutri itd. Na koncu plačaš 70€ (500 kun) in greš. Prostora za pogajanje je malo, praviloma policaji na HR avtocesti niso podkupljivi, čeprav obstaja nekaj metod, da preizkusiš njihovo moralo in po možnosti znižaš strošek prehitre vožnje.

- prepoznavanje avtomobila: načeloma so to novejši avtomobili (mercedes E klase, opel, passat, škoda, audi), običajno oprani in brez kakšnih notranjih okraskov. Imajo ksenonske luči, kar je ponoči v veliko pomoč za zgodnje odkrivanje nevarnosti. Vozijo cca 130 km/h in se zakadijo za vsakim, ki pridrvi mimo. Zato je porebno biti pri prehitevanju pozoren na kamero, ki je edini vidni znak, da gre za policijski avto. Ponoči je razpoznavanje nekoliko težje, a tudi za to obstajajo tehnike. Če je promet redkejši, je potrebno biti pozoren na postajališča na bencinskih črpalkah, kjer policaji čakajo na dirkače in se nato zapodijo za njim. Torej če na parkirišču stoji kakšen tak avto, po možnosti s prižganimi park lučmi, opazuj, ali se je pognal za tabo.

- zapomni si avtomobile, ki jih prehitiš (ko si ugotovil, da niso policijski). Če te začne dohitevati kakšen neznan in je še dovolj daleč, ali pa je med vama kakšen avtobus ali kamion, pospeši. Če te še vedno dohiteva, diskretno zanjšaj hitrost (ne zaviraj) in ga spusti naprej. Če ni policaj ga mirno prehiti, če je policaj, je velika verjetnost, da bosta malo poklepetala.

- obvezno zmanjšaj hitrost pred cestninsko postajo, tam USTAVLJAJO na podlagi stacionarnega merjenja.

Če me kdo vpraša ali se dolgočasim na poti, se mu nasmehnem, saj sem polno zaposlen tiste 3,5 do 4 ure na relaciji Ljubljana - Beograd. Predvsem pa so navedena pravila moje lastne izkušnje in ne jamčim, da se bodo obnesla drugim, saj se tudi meni vedno ne obnesejo. Naštel sem le nekaj osnovnih pravil za zgodnje odkrivanje tovrstnih nevarnosti. Navedene aktivnosti so smiselne samo, če voznik popolnoma obvlada vožnjo in dogajanje okrog sebe in oprezovanje za policaji ne predstavlja zmanjševanje varnosti (hitre) vožnje.

lp in previdno počasi novim dogodivščinam naproti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nemo pošteno si napisal :evilgrin: :worship: :worship:

kaj pa po tem ko so te že ustavl, rečeš da si mel strah in trepet pred tistim ki ti je lezel v rit in neprestano sledil in si se počutil ogroženega + dodajal večji gas ? a to kej pomaga :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaaa, zato so podražili kazni :) Čudno, da si niso zbrali kakšnega Cayenna ali pa Q7, ker naš državni proračun je brez dna.

In kaj je narobe s kakšnim Santa-Fe-jem, Tucson-nom, CX-7 in ostalo cenejšo navlako? Pravi terenec itak ni nobeden izmed teh. Ne, sej vem, VW je pač tisto, kar naši vsevedneži poznajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registrske tablice naše p......e, ki se jih pazite, ko jih vidite v vzvratnem ogledalu

Kangooji snemajo tudi nazaj, torej pazite tudi na tablice pred seboj.

Pa previdno na poti.

Mislin, da avtomobile še imajo če ne pa sory.

BELA VECTRA: LJC1-63E

BELA VECTRA: MB 40-02F

BELA VECTRA: MB 26-46L I

ZELENA VECTRA: LJ T9-09K |

SREBRN GOLF: KR 15-37K

BEL GOLF: LJH9-36R „ MODER

PASSAT: LJ S6-47P

BELMONDEO:LJH5-24U (VCERAJ SMO IMELI OPRAVKA Z NJIM)

SREBRNA ALFA 166: CE 91-01H

MODRAALFA166:KP93-67C -

ZELENA ALFA 166: NM 95-80M

BEL KANGOO: KR78-43M "^ V

BEL KANGOO: MB K5-35C

BEL KANGOO: CE P9-976

BEL KANGOO: CEJ1-755 ^,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!