Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Če prav razumem kupuješ v tujini? Če je tako moraš plačati DMV.

Ja v Nemčiji, vendar eni pišejo da mora biti star vsaj 6 mesecev ALI imeti vsaj 6000km, drugi da mora biti star vsaj 6 mesecev IN imeti 6000km... kako je s tem če je star npr 2 leti in ima okoli 3000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v Nemčiji, vendar eni pišejo da mora biti star vsaj 6 mesecev ALI imeti vsaj 6000km, drugi da mora biti star vsaj 6 mesecev IN imeti 6000km... kako je s tem če je star npr 2 leti in ima okoli 3000km.

enostavno zavrtiš števec naprej za 3500km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da na dursovi strani ne piše več nič o tem, me zanima če je kdo v zadnjem času uvozil kak motor z manj kot 6000km...

 

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/odgovori_na_nekatera_pogosta_vprasanja_davcnih_zavezancev/#c17420

 

na tej strani piše samo to:

 

Sem fizična oseba in bi rad kupil rabljeno osebno vozilo v EU. Kaj moram storiti, da bom lahko registriral vozilo?


Rabljena osebna vozila, pridobljena v drugi državi članici od fizičnih oseb, niso obdavčena s slovenskim DDV. Zato pa je treba v 15 dneh od nakupa rabljenega vozila napovedati pridobitev motornega vozila davčnemu organu za namene plačila DMV in okoljske dajatve. Napoved predstavlja izvirnik računa o nakupu osebnega vozila oz. drugi dokument (pogodba o prodaji vozila od fizične osebe v EU), ki dokazuje lastništvo vozila, in izvirnik ali overjeno kopijo registracijskega dokumenta oziroma prometnega dovoljenja.

Davčni organ na podlagi napovedi odmeri DMV in okoljsko dajatev ter izda odločbo in na podlagi dokazila o plačilu še potrdilo, ki služi homologaciji in registraciji vozila, saj brez tega potrdila vozila ni dovoljeno homologirati in registrirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Preberi si tule(člen 16.2.):

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_dodano_vrednost_pojasnila/splosno/#c17522

16.2. Rabljeno motorno vozilo

Za rabljeno prevozno sredstvo se po ZDDV-1 šteje kopensko motorno vozilo, ki je bilo dobavljeno po poteku šestih mesecev od datuma prve uporabe, in s katerim je hkrati prevoženih več kot 6.000 km (izpolnjena morata biti oba pogoja!).

 

Meni  davno nazaj(par let) na AMZS v KR rekli, da jih ne zanima - če je rabljen, je rabljen, ni vazno al ma 1000 al 6200km prevoženih...po prebranem, so pa ze takrat kje drugje komplicirali zaradi tega...

Če ne bom pozabil, bom vprašal v kratkem na tehničnem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki ste to pred kratkim delali, odločbo za plačilo DMV ste dobili takoj ko ste šli s papirji na davčno ali ste morali čakati? Koliko časa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki ste to pred kratkim delali, odločbo za plačilo DMV ste dobili takoj ko ste šli s papirji na davčno ali ste morali čakati? Koliko časa?

http://www.motosvet.com/tabla/topic/4648-uvoz-motorja/?p=2080147

 

Mislim da od dneva ko sem vložil da me je klical tip al mi pošlje na mail al po pošti položnico... točno 2 tedna. Potem še pa 3 dni da sem dobil domov dostavljene papirje.

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oumajgad! Sem čital na drugih internetnih straneh da zna trajat. Leta 2006 ko sem to delal z avtom, so na davčni to naredili takoj! Polna usta so jih o poenostavitvi in pohitritvi postopkov potem pa tole...

 

GKeko, a v italiji ko ste delali 'prepis' si ti pa takoj dali vse papirje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oumajgad! Sem čital na drugih internetnih straneh da zna trajat. Leta 2006 ko sem to delal z avtom, so na davčni to naredili takoj! Polna usta so jih o poenostavitvi in pohitritvi postopkov potem pa tole...

 

GKeko, a v italiji ko ste delali 'prepis' si ti pa takoj dali vse papirje?

 

Ja smo sli skupaj z Italjanom na ACI, se zmenli da plača on prepis/odjavo v ITA (cca 80€) in sem dobil odjavljeno prometno dovoljenje in nek papir od ACI, na katerem sem bil naveden kot lastnik. Sma pa še na koncu napisala slovensko kupoprodajno lih zarad našega DMVja... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A na tistih 'uradnih' papirjih (prometno in ACI) pa ni bilo nikjer navedeno kake kupoprodajne pogodbe in/ali cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A na tistih 'uradnih' papirjih (prometno in ACI) pa ni bilo nikjer navedeno kake kupoprodajne pogodbe in/ali cene?

Ja tam na ACIju so rekli da moremo neko italjansko kupoprodajno izpolnit (smo dobili tam) in potem so zadržali na ACIju tisto, zato sma napisala še slovensko, zaradi prodajne cene. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacije, če bo vse po sreči se jutri podam v papirnato vojno.

Samo da ti na ACIju nardijo prepis si že rešen :D Ampak naj takoj nardijo, da nebojo rekli kak drug dan al pa kaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma odvisno, meni je prodajalec (fizična oseba)  sam uredil papirje, ker sva se težko časovno uskladila. Pa nisva nič še podpisovala, motor so preprosto odjavili in na prometno zapisali, da gre motor v izvoz v drugo državo EU.

Seveda pa rabiš kupoprodajno in če ti ni težko, daj tudi overit podpise. Jaz jih nisem, pa mi na amzs niso hoteli motor homologirati in baje ga ne bi niti registrirali, ker kao mora biti overjeno (potem sem šel drugam in rešil).

Drugače pa ja, mislim, da vse rešiš na ACI, moraš pa na glavno lokalno izpostavo, ne v dislocirane pisarne, drugače ne rešijo vsega v istem dnevu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je na Lpp reku gospod na okencu za homologacije, da za motor ne rabim imet overovljene kupoprodajne pogodbe,samo izpolnjena mora bit, in lahko nesem našo slovensko,da je zadosti. Motor pa mora bit odjavljen. In se vse naredi bp pravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So far so good!

Gajba je doma, papirji pa tudi.

Da povem kako je blo to v mojem primeru, ker očitno se od primera do primera mal razlikuje.

S prodajalcem (fizična oseba) sva šla tja kjer delajo prepise v italiji, v tem primeru je to bil Agenzia pratiche auto futura s.n.c. Malo sem bil v skrbeh, ker ste me pošiljali na glavno izpostavo ACI-ja (automobile club d'italia) in naj bi se zaradi tega, ker nisva šla tja, čakalo na papirje kak dan. No, temu ni tako. Po opravljenem postopku ki stane 125,00€ sem dobil:

- italiansko prometno dovoljenje ( carta di circolazione) na katerega nalepijo nalepko na kateri piše da je preklicano zaradi izvoza v drugo EU državo

- Certificato di proprieta imenovan tudi ACI, ki je nekakšno potrdilo o lastništvu. Glasi se na prejšnjega lastnika, spodaj pa piše da je lastništvo preneha zaradi izvoza.

- Dichiarazzione di vendita verbale - kupoprodajna pogodba. Naprintal jo je kar na računalnik, ni obrazec ki ga kupiš v knjigarni kot je to pri nas. Na njeji so seveda podatki prodajalca in kupca, ter predmeta prodaje. To tudi overi, nalepi neko nalepko in seveda podpiše.

 

To je to kar se tiče italianske strani, jutri grem v napad nad naše uradnike, bom poročal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gut, tudi pri nas ne boš imel težav, po mojem.

Ja, vidva sta šla na eno privat službo za prepise, podobno, kot so bile nekoč pri nas komisijske prodaje. Zato si plačal nekoliko več. ACI je državna služba, ima razvejano mrežo, sestavljeno iz večjih izpostav in manjših pisarn. Tam bi plačal nekaj manj, kolikor vem in če bi hotel imeti vse isti dan, bi moral iti na večjo izpostavo. Tole so podatki, ki sem jih svojčas sam izbrskal na spletni strani ACIja.

 

//Za kakšno gajbo pa gre? :naughty:

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@lajbn super. Zgleda da res od primera do primera. Meni so tud prometno tako uredili in na tem papirju od ACIja bil naveden kot lastnik. 

Kaj si nabavil? Cena? ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proces gre naprej.

 

Bil na homologaciji. Stric vse popisal in poslikal. Papirji naj bi bili pripravljeni jutri. Upam da res, ker bi rad čimprej sprožil postopek na davčni.

 

Nekaj pa me je zmotilo.

Na motorju so akrapoviči, in seveda, ni mogoče opraviti oba postopka hkrati, tako da sem plačal 98€ za homologacijo, in še 32€ za 'predelavo'.

 

Aprilio Tuono

2006

28,000km

 

Zelo lepo ohranjen

Akrapoviči

Ohlins zadaj (baje tudi neke kartuše spredaj, nisem šraufal narazen)

Pokrov zadnjega sedeža

Povišan vetrobran Puig

Opravljen servis

 

Plačal sem mu kolikor je prašal, 4000€, kar se mi zdi pošteno, dal mi je še obe stojali in pokrivalo.

 

Stroški do sedaj:

 

Moped: 4000

Prepis: 125

homolomo: 98€

homo predelava avspuh: 32€

-----------------

4255€

 

 

Upam da bojo res papirji jutri da grem u boj z davčno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, ko sem jaz dal dokumente na davčno, sem jim zraven priložil skrinšot oglasa s ceno, ker je bila konkretno nižja, kot pri nas, pa me je skrbelo, da mi bodo šli ocenjevat po eurotaxu. Ne vem, kakšne se sicer cene Tun, presodi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, ko sem jaz dal dokumente na davčno, sem jim zraven priložil skrinšot oglasa s ceno, ker je bila konkretno nižja, kot pri nas, pa me je skrbelo, da mi bodo šli ocenjevat po eurotaxu. Ne vem, kakšne se sicer cene Tun, presodi...

 

jaz sem dal poleg slovensko kupoprodajno z napisano ceno in po tistem je bil obračunan davek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupoprodajna je itak obvezna priloga. Le, da se na kupoprodajni lahko tudi kdo zlaže, zato da plača nižji davek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupoprodajna je itak obvezna priloga. Le, da se na kupoprodajni lahko tudi kdo zlaže, zato da plača nižji davek.

ce imaš dokumentacijo od ACIja ne rabiš kupoprodajne. Itak te na ACIju napišejo kot lastnika. S tem da ti davek potem po eurotaksu obračuna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce imaš dokumentacijo od ACIja ne rabiš kupoprodajne. Itak te na ACIju napišejo kot lastnika. S tem da ti davek potem po eurotaksu obračuna.

 

To ni res.

Za odmero DMV rabiš kupoprodajno ali račun, homologacijo in dokumente vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni res.

Za odmero DMV rabiš kupoprodajno ali račun, homologacijo in dokumente vozila.

 

Jaz sem jo imel, ampak mi je bilo rečeno na davčni da tudi brez tega lahko naredim to. Samo te opali po euro taksu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!