Skoči na vsebino

Koliko nas bo letos na cesti preživelo?


moto rider

Priporočene objave

In se to tudi dogaja :headbang: pa ne samo traktoristi... :headbang:

Jep, tudi traktoristke :evilgrin:

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojemu kolegu (motoristu), bil pa je na srečo z avto, je traktorist brez opozorila Z NJIVE zapeljal na cesto.

To isto se je mojemu kolegu zgodilo v Logaškem drevoredu, samo s to razliko, da je bil on na motorju. Prvič je za srečo poskrbel sam, ker je imel traktor "na očeh" in "predvideval", drugič pa je imel srečo, ker je traktor zavil proti Logatcu in ne čez celo cesto proti Ljubljani. Kolega se je namreč pripeljal iz Ljubljane.

Meni pa je traktor lani na cesti med Lazami in Planino kar naenkrat brez vsakega opozorilnega znaka zavil tik pred mano levo čez cestišče na komaj opazen dovoz na polje. Zgodilo se je v trenutku, ko sem hotel pričeti s prehitevanjem. Če bi se traktorist odločil za zavijanje sekundo kasneje bi se zame slabo končalo.

Traktoristi in ostala kmetijska mehanizacija, ki se vozi po cestah, so na moji lestvici tistih, ki so brezpogojno potrebni predvidevanja, zelo pri vrhu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ženske pa na absolutnem vrhu. Zadnjič sem se 100m po ulici peljal, pa pred enim blokom ena ni nič gledala ko je šla nazaj, sm lih tolk da nism po pločniku peljal, 30m naprej pa še druga. Svaka čast res :worship: Še dobro da je tam cona 30 in več k 40 nisem peljal. Važno da ma šminko pa telefon u roki, jebe se njej za cesto.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz.. :winkiss: Zraven še upam da se bo malo bolj gledalo komu se da izpit...Dejstva so dejstva :P Js mam pač z ženskami na cesti same negativne izkušnje in nebom spremenil mnenja.. vsaj zaenkrat ne, mogoče se z leti zadeva obrne, v kar pa močno dvomim :)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je že kje bila ta slika, (če je bila se opravičujem), je pa končno eno opozorilo vsem, da so na cesti tudi motoristi, na katere je treba biti še posebej pozoren. Za preživetje na cesti je treba biti previden in VIDEN :worship: :worship: :worship:

post-2044-1207858336_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven še upam da se bo malo bolj gledalo komu se da izpit...

Tukaj se pa popolnoma strinjam. Jaz menim, da bi moral biti sestavni del zdravstvenega pregleda za ugotavljanje sposobnosti za vožnjo tudi psihotest... Za vse, ne samo za poklicne voznike.

Sicer pa v zvezi s temo. Lani sem se neko lepo nedeljo z ženo na najinem mopedu in kolegom za nama odpravil na nedeljski izlet. Vreme je bilo čudovito, vozne razmere tudi. Vozili smo nekako v skladu z omejitvami, včasih celo pčasneje... in uživali naravo, ki je bila tisti dan res posebno lepa.

V na prvi pogled pregleden ovinek zapeljem s kakih 50 km/h (tako je rekel TommyP, ki je vozil za nama) ... Ovinek RES ni bil nič posebnega, le malo se je "prelomil" in za prelomom - PRESENEČENJE!!! Sredi ceste STOJI rdeča Ibiza, nasproti pa... ne spomnim se točno kaj.

Zaviranje brezhibno... Brez kančka cviljenja. Zmanjkalo mi je morda še meter ali dva... Zgolj "naslonila" sva se na odbijač avtomobila in zgrmela po tleh... Sopotnica brez poškodb, le z modrico in bolečino v riti... Motor pa na meni. Fasal sem zlom nartne kosti (stopala).

Če bi ne bilo požrtvovalnega vedenja TommyP-ja, ki je riskiral svoj moped, da je opozarjal na dogajanje, medtem ko je z mene pobiral mojega.... Bi morebiti lahko bile posledice mnogo hujše. Na srečo, pa se je vse končalo dokaj OK. Malo sem stisnil zobe in furo smo odpeljali do konca.

Kaj pa je nauk te basni??? Zaradi premalo pozornosti sem spregledal, da je bilo ves čas na cesti polno kolesarjev. Stoječa Ibiza v resnici ni stala, ampak je "vozila" za kolesarji, ki so šli v klanec in jih ni mogla obiti zaradi nasproti vozečega vozila. Lapsus, ki je popolnoma začetniški!!!

PREDVIDEVAJTE!!! Lahko se zgodi tudi vam! Lepe, mirne ovinkaste ceste so poleti dostikrat tudi polne kolesarjev... Tudi vas lahko za ovinkom počaka "stoječ" avto, pred katerim sopiha skupina kolesarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšnim, ki imajo v glavi pošlihtano, slike povejo le to kar že vedo in to je, da motoristi napake in nesreče ponavadi drago plačamo.

Nekaj drugega pa je, če na tem forumu zagovarjaš športni motorizem in druga nespametna početja na javnih cestah ali pa afne guncaš v vsaki temi namenjeni razmišljanju o varnosti ipd. V temah, ki posredno ali neposredno spodbujajo nespametno ravnanje (npr. Kačje ride) je vsaka kritika hudo nezaželena. In ker je tega vse preveč, se mi zdi objava takšnih slik provokativni odgovor takšnim osebkom, saj nisem prepričan, da imajo raščiščene stvari v glavi pa najsi bodo na motorju ali za tipkovnico in to niti toliko, da bi lastno nespametnost ali zavestno sprejemanje rizika zadržali zase in tega ne bi propagirali po spletu.

To Fritz - glavo imaš tam kjer je treba in izgleda da bo še dolgo tam! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je nauk te basni??? Zaradi premalo pozornosti sem spregledal, da je bilo ves čas na cesti polno kolesarjev. Stoječa Ibiza v resnici ni stala, ampak je "vozila" za kolesarji, ki so šli v klanec in jih ni mogla obiti zaradi nasproti vozečega vozila. Lapsus, ki je popolnoma začetniški!!!

Se strinjam s tvojim mišljenjem, pa ne sam tle, ampak kar sem prebral tvojih zapisov. Me pa sam tko iz firbca zanima, kolko nesreč si že mel z motorjem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kaj pa je nauk te basni??? Zaradi premalo pozornosti sem spregledal, da je bilo ves čas na cesti polno kolesarjev. ...

Kolesarji so na cesti že dosti pizdarij naredili. Svojo rekreacijo izkoriščajo za vožnje vštric, po trije celo, čvek, osvajanje kolesark ipd.

Saj ne rečem, lahko so tudi kolone kolesarjev, a morajo voziti v skladu s predpisi, Spremljevalno vozilo, označbe ipd.

Tudi med kolesarji bi policija nujno morala narediti red!

A še vedno velja tisto, kar je Piki nedvoumno povedal. Ko si enkrat polomljen, tudi kolesarja težko ujameš in ga nalomiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam glede kolesarjev, ampak tako posploševanje je enako, kot reči, da so vsi motoristi divjaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm ga najeb... kot kolesar in kot motorist :krneki: , uppsssss :topic:

Eh, samo če bo HHV s flintarco kje v bližini delal red... :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz.. :winkiss: Zraven še upam da se bo malo bolj gledalo komu se da izpit...Dejstva so dejstva :P Js mam pač z ženskami na cesti same negativne izkušnje in nebom spremenil mnenja.. vsaj zaenkrat ne, mogoče se z leti zadeva obrne, v kar pa močno dvomim :)

Ja na cesti je z ženskami res beda. Samo že če jo odpelješ iz ceste na bankino in jo povabiš na zadnje sedeže zna biti ženska bolj praktična :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da je pomlad tu se res pazite kakih traktorjev, frez in podobnih neverjetno počasi se premikajočih objektov. ponavadi jih srečaš lih v desnih nepreglednih ovinkih :closedeyes: nekako po zakonu bi se morali, ko se za njimi nabere kolona umakniti in spustiti naprej...samo zelo malo jih to počne, kar tiščijo in tiščijo naprej...medtem ko se jim blato lepo vsipa po cesti.

neki bom tudi jst reku okoli kolesarjev...tako kot jo včasih komaj odnesejo, še posebej če vozijo prav pri robu vozišča je že neverjetno. večina jih prehiteva povsod, neglede na preglednost in največkrat jih potem "stisnejo" ob rob. za une ki vozijo vštric pa bi jih morali res s kako raklo po hrbtu. sploh na kakih cestah kjer se še dva kolesarja vštric težko vozita... :closedeyes:

nasvet? pelte se bol pr sredinski črti pa mal počasnej v desne kot v leve ovinke... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z žensko se je najbolje peljati v dvoje - ta vsaj v rit nič ne tišči, tudi če bremzaš do konca...

Se pa dobro spomnim, da je lani enkrat Brane Küzmič izjavil, da ga je presenetilo, da so na cesti najbolj agresivne mlade VOZNICE!!! Mislim, res, tudi mene je kar malo vrglo, ampak po videnju stanja na cesti, bi mu kar prikimal. Mogoče je tudi, da si je pustil rezervo pri mladih voznikih, ki naj bi bili že po defaultu agresivni, nepredvidljivi... poudaril je pač voznice.

Aja, kar se tiče drugega mesta po številu mrtvih glede na leta voznika motorja: pri Motorradu so pred ca. 20. leti v Nemčiji ugotavljali podobne razmere. Največ nesreč mladine (kljub zajebanemu sistemu napredovanja po konjih), na drugem mestu pa generacija 40 - 50 let (je že staro, ne vem več točno razreda), torej poročeni ali ločeni, nekateri tudi samski, otroci odrasli, končno motor - in ta je premočan, ni izkušenj (če bi jih preživel), refleksi vseeno počasnejši, trdota se že počasi seli nižje, na kolena..., ni pravega občutka za hitrost in varnost (avto vseeno deluje varneje), ker pač ni vajen motorja, ampak avta... Se mi zdi, da se je to zdaj pojavilo tudi pri nas. Če v tej kategoriji odštejem tiste, ki imajo motor dlje in zato še živijo, pomeni, da se takih ubije pravzaprav razmeroma več kot mladih. Pa je vsak preveč.

Ni kaj, je treba kar merkat, pa z glavo vozit. Trezno, ne vročo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Se pa dobro spomnim, da je lani enkrat Brane Küzmič izjavil, da ga je presenetilo, da so na cesti najbolj agresivne mlade VOZNICE!!! ...

Taisto mi je pred časom zatrjeval psiholog, ki deluje na tem področju. Se strinjam z njim. Te smrkle bi blo treba dobr skloftat! Mogoče pa si želijo da bi jim lulčki zrasli? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le glejte, da ne boste od ocenjenega obnašanja dela ene populacije preveč zabredli v predsodke in seksizem? Baje, da ni dobro za mentalno higieno. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le glejte, da ne boste od ocenjenega obnašanja dela ene populacije preveč zabredli v predsodke in seksizem? Baje, da ni dobro za mentalno higieno. ;)

Nič bat, je ta hitra punca že nastavla

.

.

.

.

.

.

.

.

loparček

z

znakom

oftopics.

Že letimo v mišje lukne. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa sam tko iz firbca zanima, kolko nesreč si že mel z motorjem ...

Hmmmm... Z motojem nobene hujše... Padcev nebroj - od ATX-a konec 80-ih dalje... Večinoma izven "ceste"... Na cesti? Hm... Mislim da je izkušnja s Transalpko (zelo podobna prej opisani) edino... Torej dve lažji.

Krivci: z motorjem - vedno jaz - neizkušenost in brezglavost. V mlajših letih sem imel več sreče kot pameti, da tistima dvema ne gre prišteti še kake več - kjer bi odgovarjal še za druge.

Na dveh kolesih pa sem od.... hmmm.... otroštva (beri konec 80-ih). Kilometre pa "delam" šele od Transalpke dalje (torej od... 98 dalje).

Upam, da sem potešil radovednost. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ti resno misliš, da boš preživel? :whistle:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!