Skoči na vsebino

Nosilec registrske tablice


dusk

Priporočene objave

takle okvirčk je vredn 20 centou

Hehe... 20 centov... Povej to komu, ki jih brizga, pa bi te kušnu na rit, če bi jih kupil od njega za tak denar (nekaj tisoč komadov seveda).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... 20 centov... Povej to komu, ki jih brizga, pa bi te kušnu na rit, če bi jih kupil od njega za tak denar (nekaj tisoč komadov seveda).

to kitajci štancajo za 10 centkou po komadu... :yawn: primer.. zadnč kupim u šparu okrasne pokrove za avto ...13 € in pol mi čez 1 tedn sestra ko pride na obisk reče.. jao a tolk si dau,prnas na firmi mamo čist iste za ceno 4 € :slap: oni jih dobijo pa še ceneje.. pol jih pa u E leclerc pa špar pa take trgovine prodajo.. uglavnem firma k jih je pa nardila je dobla kšnih borih 3 € za vse 4 pokrove.. (pa niti niso bli tolk slabi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skor ziher proizvajalec ne dobi 3€, ampak še precej manj :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj kje pa nismo nategnjeni .... Še najmanj ponavadi dobi sam proizvajalec... Kaj čmo - tko mamo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

lep pozdrav po netu sem na dolgo in široko preiskal da bi najdu nosilec za tablico+luč za osvetlitev tablice.. in sicer za Hondo cbr 954rr(2003) ali mogoče kdo ve kje bi se dalo pr nas kupit en spodoben nosilc za ta motor hvala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lep pozdrav po netu sem na dolgo in široko preiskal da bi najdu nosilec za tablico+luč za osvetlitev tablice.. in sicer za Hondo cbr 954rr(2003) ali mogoče kdo ve kje bi se dalo pr nas kupit en spodoben nosilc za ta motor hvala....

meni ga je frend izrezal z laserjem, vključno z logom in napisom yamaha. ima tudi nosilce za smerokaze in je iz rostfrei-ja. vrhunski izdelek, ki čaka samo še montažo. :notworthy:

Popravljeno . Popravil lukabogo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

torej, zaključek je, da se nosilca ne da homologirat, ali?! trance_45_withstupid.gif

jst tut tko razumem,mah bmk :lol: jst sm meu tut made by home verjatno z aluminija z led lučko .)do včeraj...zgleda da je materijal napokal in posledično se je odlomil :angry: nasrečo pred hišo.

No skico sm že zrisal,tko da ta teden si v službi izdelam novega,odločam se samo še med pocinkano 1,2mm pločevino al inox,trdno bo oboje več kot preveč-upam hehe :D

če bo lušt,prpopam fotko .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tut tko razumem,mah bmk :lol: jst sm meu tut made by home verjatno z aluminija z led lučko .)do včeraj...zgleda da je materijal napokal in posledično se je odlomil :angry: nasrečo pred hišo.

No skico sm že zrisal,tko da ta teden si v službi izdelam novega,odločam se samo še med pocinkano 1,2mm pločevino al inox,trdno bo oboje več kot preveč-upam hehe :D

če bo lušt,prpopam fotko .)

Moj je narejen iz pleksi stekla.lepo si narises nanj kaj bi rad.malo obrezes in z fenom zapogibas.pobarvas na crno in zgleda ko original.le dimenzije so bolj cloveske :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Pa Btw....zraven mora biti tudi lučka za osvetlitev in odsevnik.

Kak odsevnik to? Rdeč? Je predpisana oblika, kvadratura?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ZVCP 195. člen

(6) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.

(7) Vsebine, barve, mere in oblike registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo, ki je v prometu s spremenjeno vsebino, barvo, merami ali obliko registrske tablice od predpisanih, ni označeno s predpisanimi registrskimi tablicami.

(8) Z globo 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s šestim ali sedmim odstavkom tega člena.

Zamenjava registrskih tablic

V osmem odstavku 195. člena se znesek »40.000 tolarjev« nadomesti z zneskom »160 eurov«.

Torej nikjer ne piše da je potrebna homologacija in nikjer tudi ne piše da ni dovoljena zamenjava nosilca registrske tablice, torej tisto kar ni prepovedano je dovoljeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila!

Če boš imel ti "home made" nosilec je zelo dobro (obvezno), da imaš tudi urejeno osvetljitev tabice, ki pa naj NE bo kakšne modre barve.

Pa mislim, da modri možički nebi smeli nič komplicirati.

Kar se tiče ukrivljenih tablic ali da so pod kotom, ki se jih vidi samo iz aviona, pa škoda besed. še premalo "160€".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP 195. člen

(6) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.

(7) Vsebine, barve, mere in oblike registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo, ki je v prometu s spremenjeno vsebino, barvo, merami ali obliko registrske tablice od predpisanih, ni označeno s predpisanimi registrskimi tablicami.

(8) Z globo 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s šestim ali sedmim odstavkom tega člena.

Zamenjava registrskih tablic

V osmem odstavku 195. člena se znesek »40.000 tolarjev« nadomesti z zneskom »160 eurov«.

Torej nikjer ne piše da je potrebna homologacija in nikjer tudi ne piše da ni dovoljena zamenjava nosilca registrske tablice, torej tisto kar ni prepovedano je dovoljeno?

6 odstavek pravi: Tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila. Čisto vsak birokrat bo to prebral: Mesto pritrditve, ki ga je predvidel proizvajalec vozila je na originalnem nosilcu vozila, če originalnega nosilca ni, potem tudi ni več "mesta", ki ga je predvidel proizvajalec.

Nočem biti špilferderber ampak po mojih izkušnjah je to način kako "ablast" bere naše zakone. Ne bi se zanašal na to, da kar ni prepovedano je dovoljeno, zadeve niso vedno enoumne in na koncu bo obveljala razlaga uradnih organov, vse ostalo je potem dokazovanje na višjih inštancah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa moja potem, ko sem odrezal pol tovarniškega nosilca (beri blatnika od Fapa) in doštukal del homemade nosilca. Tablica je še vedno na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 odstavek pravi: Tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila. Čisto vsak birokrat bo to prebral: Mesto pritrditve, ki ga je predvidel proizvajalec vozila je na originalnem nosilcu vozila, če originalnega nosilca ni, potem tudi ni več "mesta", ki ga je predvidel proizvajalec.

Nočem biti špilferderber ampak po mojih izkušnjah je to način kako "ablast" bere naše zakone. Ne bi se zanašal na to, da kar ni prepovedano je dovoljeno, zadeve niso vedno enoumne in na koncu bo obveljala razlaga uradnih organov, vse ostalo je potem dokazovanje na višjih inštancah.

Ne strinjam se čisto. Mesto, kjer je predvidel proizvajalec pomeni "lokacijo" oz. položaj tablice. Se pravi, biti mora na tistem mestu in pod enakim kotom. Za 5 cm gor ali dol te ne bo zagotovo nihče kaznoval. Dejstvo je tudi, da mora tudi policaj, v kolikor bi bil zakon nedorečen, tolmačiti zakon tako, kot je bolje za voznika, ne pa slabše variante. Le ljudje tega ne vedo in zato se pustimo "zaje......"s strani organov . Pa najsi bodo to uradniki UE ali pa policisti.

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne strinjam se čisto. Mesto, kjer je predvidel proizvajalec pomeni "lokacijo" oz. položaj tablice. Se pravi, biti mora na tistem mestu in pod enakim kotom. Za 5 cm gor ali dol te ne bo zagotovo nihče kaznoval. Dejstvo je tudi, da mora tudi policaj, v kolikor bi bil zakon nedorečen, tolmačiti zakon tako, kot je bolje za voznika, ne pa slabše variante. Le ljudje tega ne vedo in zato se pustimo "zaje......"s strani organov . Pa najsi bodo to uradniki UE ali pa policisti.

LPD

Heja, se strinjam s tabo, zaradi parih cm je res brezveze, da bi ti kdo težil, ampak najde pa se lahko kakšen zajeban. Kar pa se tiče tega, da mora policaj zakon tolmačiti tako, da je bolje za voznika pa zelo dvomim. Bi bil vesel če bi mi lahko napisal od kod ti ta informacija, saj imam vsakodnevno stike z upravnimi organi in po mojih izkušnjah je skoraj vedno ravno obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz nazadnje skakal po LPPju za homologacije, sem hotel vpisati tudi drug nosile tablice v rubriko predelav.

Pa so mi rekli, da za nosilec ni predpisov, kakšen mora biti (in s tem tudi ni možen vpis v homo kartonček). Edini predpis (po besedah oglednika) je, da morata biti smernika oddaljena en od drugega za več kot 180mm (18cm). Poleg osvetlitve tablice MORA biti na zadnjem delu nameščen tudi odsevnik (mačje oko).

Za kot tablice pa ni blo govora...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ali kdo ve a mora bit tablica nujno v tem šlampastem plastičnem okviru ali jo lahko prevrtam in prišravfan na originalni nosilec brez okvirja? Tablica v tem okvirjo samo skače sem in tja ter ropota, pa še izgubil sem jo enkrat :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve a mora bit tablica nujno v tem šlampastem plastičnem okviru ali jo lahko prevrtam in prišravfan na originalni nosilec brez okvirja? Tablica v tem okvirjo samo skače sem in tja ter ropota, pa še izgubil sem jo enkrat :headbang: :headbang:

Na par točkah na zadnji strani tablice, daš malo silikona in ne bo več skakala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo enkrat izgubil, drugo pa prevrtal in privil na okvir. Obstaja tudi intervju z Mitjanom Bizjakom iz ministrstva za notranje zadeve, ki med drugim pravi: "Kar se tiče samih okvirjev – ministrstvo za notranje zadeve ni nikdar podpiralo ali preferiralo teh okvirjev. Registrske tablice naj bi bile praviloma prikovičene ali privijačene na motorno kolo. Mi nismo nikdar z nobenimi predpisi teh okvirjev predpisali ali rekli, da morajo biti nameščene tablice v okvirjih."

Torej sploh ne priporočajo okvirjev ampak neposredno pritrjevanje na nosilce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo enkrat izgubil, drugo pa prevrtal in privil na okvir. Obstaja tudi intervju z Mitjanom Bizjakom iz ministrstva za notranje zadeve, ki med drugim pravi: "Kar se tiče samih okvirjev – ministrstvo za notranje zadeve ni nikdar podpiralo ali preferiralo teh okvirjev. Registrske tablice naj bi bile praviloma prikovičene ali privijačene na motorno kolo. Mi nismo nikdar z nobenimi predpisi teh okvirjev predpisali ali rekli, da morajo biti nameščene tablice v okvirjih."

Torej sploh ne priporočajo okvirjev ampak neposredno pritrjevanje na nosilce.

Hvala za to, bom zvrtal dve 4-5mm luknji in jo privil na okvir pa sem rešen ropotanja in možne izgube :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...me ni tudi niso všeč plastični ikvirji... tablico imaš zunaj v dveh sekundah.

Jaz sem naredil tako:

Aluminij pločevina 0,6mm, zavihaš ene 5mm robove ..enega pustiš odvihanega... potem zvrtaš luknje po meri nosilca za tablico, izvrtine malo "pofrzenkaš ali udariš, da vanje pašejo vijaki M4 z vgreznjeno glavo... vstaviš vijake (fino je da jih zalepiš, da se not ne vrtijo), vstaviš tablico... zavihaš še zadnji rob... in tablica je redi za montažo, brez da jo uničiš.

Tablica je s tem fino ojačana, okovana z vseh strani, ukrasti ti jo ne morejo, zgubil jo ne boš... če jo bo pa hotel odšravfati policaj, se mu pa za hrbtom lahko smejiš, ko se bo matral ko budala... sploh če se mu šravf v prazno z matico vred vrti...hahahha

Aja.. ta okvir ti za pivo ali dve naredi vsk "špengler" iz alu pločevine za žlebove...ali pa navadnega aluminija...

Pridi do mene... imam en okvir viška.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!