Skoči na vsebino

Husqvarna SM 125 S


apriliabiker

Priporočene objave

1.Žal je to kar si napisal ˝dušilec brez volne vpliva na delovanje motorja, tudi privede do ribanja˝, neumnost. Možnosti, zakaj ti je zaribala mašina je veliko. Da pa bi se to zgodilo ker si volno vzel ven je praktično nemogoče. še enkrat povem. Dušilec ima samo eno nalogo. Dušiti zvok in prav popolnoma nič drugega. Dolžina stingerja (cev, ki se od zadnjega konusa nadaljuje do dušilca) pa po domače povedano določa temperaturo plinov. Ta posledično spreminja zvočno nihanje t.i. resonanca.

2.Če si ti menjeval avspuhe je zgodba druga. Tam so razlike lahko tako minimalne, da jih skorajda ni moč opazit. Različne dolžine konusov, večji/manjši premeri, rzlični koti...

Over & out. Če je vse tako...zakaj potem ne naredijo daljše dušilce, da bi bili motorji tišji? zakaj imajo crossi tako KRATKE? In homologirani veliko daljše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Over & out. Če je vse tako...zakaj potem ne naredijo daljše dušilce, da bi bili motorji tišji? zakaj imajo crossi tako KRATKE? In homologirani veliko daljše?

Malo se je razvlekla debata od avspuhov in dušilcev v napačni temi. To je moj zadnji post.

Zakaj bi pa delali daljše dušilce? oni se nimajo za držat nekih hudid standardov (dB), kakor motorji za uporabo na cesti. Avspuhi za crosse torej niso homologirani za na cesto, prav tako tudi crossi ne. Zdej če maš v mislih supermoto 125 2t so pač izjeme. Npr nepredelan Ktm exc Sm 125. Kakor je ta motorček tih :mellow: Pa vendar 40KM+, ena izmed največjih raket 125cc SM. Husqvarne še nisem peljal, tako da zanjo ne morem rečt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Over & out. Če je vse tako...zakaj potem ne naredijo daljše dušilce, da bi bili motorji tišji? zakaj imajo crossi tako KRATKE? In homologirani veliko daljše?

Ker večina ljudi hoče da se motor "dere"
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zdravo!!! sem nov na forumu ter se zanimam za nakup tega motorja :http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=5318775

ali mislite da je vreden nakupa(zakaj da ter ne),kdo pozna lastnika najbolj sumljiv pa mi je letnik...

hvala za odgovore ! :) ne vem zakaj link ne dela vendar je na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) modra husqvarna ki se prodaja za 2000e

Popravljeno . Popravil biker123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!!! sem nov na forumu ter se zanimam za nakup tega motorja :http://www.(Zbrisano....asp?ID=5318775

ali mislite da je vreden nakupa(zakaj da ter ne),kdo pozna lastnika najbolj sumljiv pa mi je letnik...

hvala za odgovore ! :) ne vem zakaj link ne dela vendar je na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) modra husqvarna ki se prodaja za 2000e

Pusti ti letnik, če vidiš, da je že 2× zadnji zobnik menjal. Torej tu smrdi nekaj s kilometrih. Na 7.000km menjat zobnik je...dokaj sumljivo.

Letnik težko, da je 07, mogoče takrat prvič registriran. Model je starejši.

Torej to je 07 letnik. 2008%5C03%5C01%5Cbikepics-1201164-full.jpg

Počakaj z nakupom. Ali se ti kam mudi? Zdaj je itq premrzlo in sam pizdarije bojo :D Spomlad bo spet ena par Husqvarn na a.netu in takrat začni gledat in kupovat. Pa še kaki € več boš našparal in kupil dejansko 2007 letnik. :)

Pa izpuh je dokaj nerodno sešvasan nazaj in je že začel rjavet. :D

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

prodajam mojo huso.

cecek739@gmail.com. vgrajen je racing kit + nastavljiv zadnji amortizer+čisto novo did ketna, čisto nove pirelli diablo gume, acerbis ročke. slike so na forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodajam mojo huso.

cecek739@gmail.com. vgrajen je racing kit + nastavljiv zadnji amortizer+čisto novo did ketna, čisto nove pirelli diablo gume, acerbis ročke. slike so na forumu.

€?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Živjo, jaz imam huso 08 pa mi je enkrat že zaribala.. Zdej ko sm poštimal pa mi lučka od hladilnika neprestano sveti. A mogoče kdo ve kaj bi blo krivo al je sam z elektriko kaj narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

mene zanima kako je kej zadeva z hgsji?

in ce je treba nujno brusit na novo cilinder pa use ko ga das gor al lahko samo zamenjas z original izpuhom pa deluje?

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako je kej zadeva z hgsji?

in ce je treba nujno brusit na novo cilinder pa use ko ga das gor al lahko samo zamenjas z original izpuhom pa deluje?

 

hvala

Brusit cilinder? Zakaj?

HGS je top, z njemu ne boš zgrešil. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako je kej zadeva z hgsji?

in ce je treba nujno brusit na novo cilinder pa use ko ga das gor al lahko samo zamenjas z original izpuhom pa deluje?

 

hvala

 

Zakaj bi pa rabu brusit cilinder če zamenjaš izpuh? :slap:

 

Še nikoli do zdej nisem brusu nobenga cilindra ko sem zamenjal izpuh, vedno sem samo original izpuh zamenjal za drugega in se malo poigral z nastavitvami fergazerja če je blo potrebno, pa mi še noben motor do zdej ni zaribu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako mi je en svetovau da bi blo treba pa sm zato up ker se tudi meni ni zdelo potrebno

No hvala

Pa upam da se ga da dat na original dušilec od motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako mi je en svetovau da bi blo treba pa sm zato up ker se tudi meni ni zdelo potrebno

No hvala

Pa upam da se ga da dat na original dušilec od motorja

To je pa čist odvisno :) Boš moral preverit. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam huso 125sms 2008 letnik pa mam probleme z mešanco ker mašina ni dobivala dovol olja in ni delovalo kot je treba. Tako da sm zdej mišelator odklopu in jo delam sam.

Pa elektronika mi je tudi crknla in me prsla nova okol 400€

Cne pa super motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam huso 125sms 2008 letnik pa mam probleme z mešanco ker mašina ni dobivala dovol olja in ni delovalo kot je treba. Tako da sm zdej mišelator odklopu in jo delam sam.

Pa elektronika mi je tudi crknla in me prsla nova okol 400€

Cne pa super motor

Poglej, da ti ni tista posoda kjer je akumulator precvikala cevke, ki gre iz posode za olje. O kakšni elektroniki je govora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elektroniko za vzig pa use stvari pac

Sem ze popravil in zdej dela uredu use :)

Zakaj se je pokvarila? Pa ta oljna pumpica na Husqvarni je ena najboljših (če vzameš v obzir celotno zadevo), ne vem če se ti splača samemu mešat. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi vedu zakaj

1x sm se vozu domou iz šole insm se ustavu na bencinski in ko sm jo hotu zakurblat ni užgala več in smo probali zamenjat svečko in iskra je bla sam užgat ni hotla pa sm jo pol peljau na servis pa so rekli da je elektronika zanič

Sej vem da ni najbolše ker je dokaj nerodno mešat sam ker mors vedn doma tanktat al pa met olje v torbi sabo..

Se eno up kdaj se priblizno menjava filter pa ce je kaka razlika v filtrih? Zdej mam twin air gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaka menjava filtra? A to zračn filter? V bencinu ga operi, našpricaj s kšnim tekočim oljem in na novo nastavi vplinjač obvezno :D Pa če se ne pelješ kaj preveč po kakem prahu ga nit našpricat ne rabiš. A ni twin air original, drgač? Jst ga še nikol nisem menjal. Te penaste se sam pere. Problematični so papirnati, zato potem kao mečejo twin air pa podobne na sportake, ker ga je cenejš očistit, kot pa vsakih 8000km menjat.

Je pa pogoj, da ni nikjer raztrgan al pa kakorkol poškodovan. Tak je pa zrel za menjavo, ker ti bo kaj čez prepustlo pa bo rezanje salame :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaja zračni filter

Ja je original ja

V bencinu sm ga oprau anpak nism nastavu nič uplinjač a to je nujno? Kaj se lahko zgodi ce ne nastaviš uplinjača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!