Skoči na vsebino

Opcije prevoza ali vleke motorja (prikolice, kombi..)


alexb

Priporočene objave

Poglej na YouTube, kar nekaj proizvajalcev je, malo jih ima papirje za na cesto.

Še eden od proizvajalcev:

http://www.spaceextender.com/Varianten/varianten_en.html#space_extender_bike

Prednost yoremorques je nalaganje z dvigovanjem, prednost SWM je vzvratna vožnja brez montaže dodatnega droga za povezavo med avtom in prikolico. Pri yoremorques je potrebno pred vzvratno vožnjo vedno znova montirati drog in sprostiti kolesa. Vozil nekaj podobnega SWM, pozitivne izkušnje med vožnjo, s privezovanjem motorja pa je več dela, ni dovolj samo za balanco. Iskalnik da z vpisom "one wheel trailer" veliko rezultatov, take prikolice so bile pred desetletji popularne, eden od razlogov da niso množične je to, da nimajo standardnega priklopa.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj sem kar dost raziskoval, problem je, ker nobena od teh (za SMV še čakam odgovor) , nima EU homologacije in potem tudi pri nas nardijo max nacionalno. Težava so vrtljiva kolesa. Tale F lahko vozi kot klasična ali pa z drogom in odblokiranimi kolesi. Kar se pa tiče priklopa ostalih, so taki na en priklop in dva stoperja na vsaki strani, nekaj pa takih z dvema kljukama. 

Tale SMV je super http://www.spaceextender.com/, samo super tudi cena z 4.999,00 € za osnovni model :( pa še za homologacijo ne vem ali je EU ali ne 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zivjo.. Lahko kontakt od koga ki bi mi posodil prikolico za prevoz motorja. Rabil bi jo za nekje 8 ur v sredini februarja. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Če ima kdo od vas prikolico za prevoz motorja, bi prosila za fotko deklaracijske tablice (gor naj bi bili navedeni letnica, model, št. šasije). Na sliki ne rabim vidnih številk, zanima me samo izgled tablice. Prijazni duši se že vnaprej zahvaljujem :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

če ne drugače vzameš flekserco pa prerežeš kišto za zadnjimi sedežo pa vštukaš kolikor ti manjka po dolžini..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, thumper said:

če ne drugače vzameš flekserco pa prerežeš kišto za zadnjimi sedežo pa vštukaš kolikor ti manjka po dolžini..

Pa še v višino si ga predelaš, da ne delaš samo home made verzijo Grand Kangoo-ja. 

59be64c52c577_julkamotoajtrga.jpg.683763b8316ebe464fd22295ad76cce6.jpg

Popravljeno . Popravil XTR
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 20 minutami, bambi61 pravi:

Ne nori!

... a pol ne smeš noret po AC s 60 km/h?!?....    :eek: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Yucco pravi:

A mogoče kdo ve, kje bi lahko pri nas dobil nekoga, ki bi mi uredil vlečno kljuko?
Je potrebna tretja tablica ali ne?

a zdj maš dve na motorju :huh:

če misliš selitve tržit, si raje kombija kup :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno, ampak sem se zmotil.

Sem vprašal v avtohiši, kjer prodajajo tudi motorje in so mi rekli, da lahko vsak motor lahko vleče prikolico v kolikor ne presega njegove skupne teže oziroma da se da brez težav vleči prikolico NDM 750kg.

Mislim, a tablica za prikolico v kolikor jo vlečem z motorjem ni potrebna?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pobrskaj po predpisih.  95 člen (ZPrCP) : 3) Mopedu ali motornemu kolesu sme biti priklopljen lahki priklopnik za prtljago na največ dveh kolesih, ki ga vleče za seboj. Ta priklopnik ne sme biti širši od enega metra in mora biti pripet tako, da se ne more sam odpeti in da je zagotovljena njegova stabilnost.

lp

Popravljeno . Popravil franc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor kubikov ma motor...tolko kil lahko vlečeš....

...pa sej je čist logično...pa ful lahko se da zračunat...    :D

...pa tisti 95 /3 člen je tut ful natančno napisan.   ...važno da se ne odpne sam...pa da je zagotovljena stabilnost...

...jest sem v avtu lohka kr oreng pijan...pa se ne bom odpel sam (pasu)....pa če grem ven iz avta po črti hodit...sem tut še kar stabilen....ampak napiham pa vseeno....  :lol1:

...in ja....verjetno je na prikolici potrebna vsa svetlobna oprema +"tretja" tablica.... Verjetno.

...zakaj verjetno?

...zato ker verjetno ne bo nihče namesto tebe poklical na amzs...al je to treba al ne...če se tebi ne da poklicat.

...tale forum je za lenuhe (oprosti...ampak je res)...ko se komu kaj ne da poiskat..pogledat...pol pa sprašuje tule gor...da drugi zanj to delajo...  :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, jaz sem z mopedi in motorji prepeljal že marsikaj in me k sreči niso nikoli ustavili.

Drugače s štirikolesniki se da (pre)peljati marsikaj.

So se pa zadeva zadnjih 5let precej spremenile.

Zadeva je tako ozkogledno in nerazumljivo napisana, da jo komaj razumeš.

Ko pa Rogerg in Zivnorc sprašujeta in sta zelo firbčna lahko povem, da sva jaz in pokojni Tihomir malo po osamosvojitvi šla do vrha naložena z odblokiranim Tomos APN4 na morje z vso kramo in Brako počitniško prikolico...; danes bi te gledali ko da si sedmo čudo sveta.

Malo pobrskajte in boste videli kako imajo v nekaterih metropolah GoldWing za avtovleko in taxi, v vzhodni Aziji pa se s sesalci in prdulami naokoli gonijo po vseh možnih rovtah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne me narobe razumet... ni ne ... nisem firbčen... in verjamem, da sta šla s Tomosi in Brako na morje... in to podpiram... Tudi jaz se ukvarjam z nešteto stvarmi...in sem nekomu čuden...

... ja .. tko kot praviš, da je tista zakonodaja čudno napisana (tisti 95. člen...) ...

zdaj pa mi povej:

1. Kje na svetu boš za tvoj motor dobil homologiran priključek za prikolico?!?!

2. Če ti ga že naredi en majster (profesionalno, s preračunom, načrtom, atesti... bla bla bla.. skratka vse, kar je potrebno za atest)... kje... oz. kdo ti ga bo homologiral?!?... vsi bodo samo :eek: gledali in se čudili, ker kaj takega še niso videli. Mogoče se motim... ampak mislim, da si tega ne bo upal nihče v SLO homologirati...

Kot sem že napisal: Tale debata bo dobila epilog šele, ko se boš zapeljal na AMZS... VIATOR... kake tehnične preglede, kjer imajo oddelek za homologacije, se usedeš s šefom oddelka, se pogovorita (ker tisti na šaltarju te bodo samo debelo gledali)...

....in tule napiši, kaj si dosegel. Ta debata se bo tu vlekla v nedogled, ker nihče nima pojma o tem...   :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti tako (običajno) ne gre :blush: Jaz bi vsekakor kupila (/uvozila) kljuko in prikolico s TUV certifikatom. Šele potem mogoče uspe homologacija pri nas...

Naj povem še to, da naša uvožena prikolica ni mogla v Slo. dobiti homologacije samo zato, ker je imela privarjene dve ploščici, na eni je pisala št.homologacije, na drugi pa model. Po naši zakonodaji mora to pisati na ENI ploščici :D Sicer pa smo imeli proti plačilu možnost izdelave take ploščice kot jo potrebujejo :twak: 

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja žalostno je pri nas, domačih prikolic tudi se ne da več homilogirat. Pa na eni uvoženi prukolici iz dojčlanda jih je motilo ker so bile številke vgravirane v okvir in ne na ploščici pa tudi to ni bilo vredu..... žalost butaste birokracije.

(Imam prikolico ki ke bila doma sestavljena im ima vse dele z a testi, ampak šel je mimo čas možnosti homologacije doma predelanih prikolic, če se pa motim bom vesel prave informacije)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo poglej. Mislim, da se še vedno da (saj kakšno leto nazaj naj bi se še dalo) . Samo v "obrnjenem" (včasih si naredil prikolico in jo potem peljal, zdaj pa moraš prijaviti gradnjo... (saj tako sem si zapomnil)) . Sem pa našel tole: http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?p=253316&sid=2615cb7ea94bb3c60a25a55e4bf47ef0

lp

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...  :lol1:

.... kje si pa to našel..... :lol1:

... to je moja stvaritev, ko sem delal namensko prikolico pred nekaj leti. Si me prehitel, ko sem ravno jaz hotel napisati vse kaj rabiš... no... pa imaš poslikano na tem linku, kaj sem vse rabil od papirjev.

Na naslednji strani pa je tudi slika končane prikolice s štango in dimnikom... 

... no vidite, da se ne zajebavamo samo po tem forumu..   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

3nity, imaš kakšen link od omenjenih prikolic?
Vse to kompliciranje glede homologacij nas je že pokopalo in tisti, ki imajo doma narejene prikolice že z bicikli vozijo in uporabljajo na motokultivatorjih.

Kaj pa pravite na omenjena primera?

zelena-logistika-Kyburz.jpg

990e9fc606758ade8cdeebba3acd95f5--trike-

Pu%CC%88flu%CC%88-S%CC%A7eylerMotosiklet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!