Skoči na vsebino

Radar zasede po slovenskih krajih


Pervy

Priporočene objave

Zdej nj mi pa en na hitro odgovori...Stacionarni radarji, ki stojijo na avtocestah, tunelih...ALI SLIKAJO ODZADAJ...JA NE?

Ker mi res ni jasno, kako ti slika tablico, ker tista kišta se ne obrne tako hitro, zadaj pa ni lukenj...Razumem za provido da te snema oz. slika odzadaj, tisti radarji pa ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej nj mi pa en na hitro odgovori...Stacionarni radarji, ki stojijo na avtocestah, tunelih...ALI SLIKAJO ODZADAJ...JA NE?

Ker mi res ni jasno, kako ti slika tablico, ker tista kišta se ne obrne tako hitro, zadaj pa ni lukenj...Razumem za provido da te snema oz. slika odzadaj, tisti radarji pa ne?

No way...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej nj mi pa en na hitro odgovori...Stacionarni radarji, ki stojijo na avtocestah, tunelih...ALI SLIKAJO ODZADAJ...JA NE?

Ker mi res ni jasno, kako ti slika tablico, ker tista kišta se ne obrne tako hitro, zadaj pa ni lukenj...Razumem za provido da te snema oz. slika odzadaj, tisti radarji pa ne?

Ehhh, prehitr napisal. STACIONARNI V TUNELIH itd. ne slikajo od zadaj.

Sem pa cel roman spisal za mobilne-stacionarne. Tisti pa. :)

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ehhh, prehitr napisal. STACIONARNI V TUNELIH itd. ne slikajo od zadaj.

Sem pa cel roman spisal za mobilne-stacionarne. Tisti pa. :)

Sm glih pospravljal stare stvari na podstrešju pa sm najdu zvezk odi zemljepisa in sem vidu not da so v afrki bušmani.

To je taku pleme ki živi po grmu in sem se spomnu d sm jih vidu tud pr ns v grmovju sm so modr bli ne pa goli.

A kdo ve čo so k nam pršli iz afrke.

V tujini jih ne vidiš tiste v modrih uniformah. Ko jih rabiš so tam.

Primer v Franciji

Zabasana vtocesta, takoj preusmerijo na navadno cesto in so na vseh križiščih in pomagajo da promet teče gladko.

Potem pa še kulturni šok.

Ne upam si mimo kolone, pa pride kolona francozov na motorju in mimo kolone jaz pa za njimi.

Pridemo do krožišča in gledam kaj bodo možje v modrem naredili z nami, ki vozimo mimo več ali manj stoječe kolone

ŠOK - pomagajo nam varno skrozi krožišče in srečno vožnjo nam želijo

Za naše buš... opssss, skoraj kot pravljica, misija nemogoče.

Kasirajo pa naši zelo dobro. Baje imajo normo, tako, da je vprašanje če kašljamo na ta prave. Morda so tisti z več rumene barve na našitkih glavni

za tako stanje. Kaj vem?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mislil na Provida avte ki vozijo zadaj ampak me zanima kako je s stacionarnimi radarji in njihovem slikanju od odzadaj.

Mislim, da nobeden radar ni sposoben fotografirati od zadaj motorja. Hitrost že zmeri - fotografira pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da nobeden radar ni sposoben fotografirati od zadaj motorja. Hitrost že zmeri - fotografira pa ne.

Da te razočaram.....Radarji tipa Kangoo,Clio inp (radar in fotič v prtlažniku) slikajo v obe smeri. Torej, če se pelješ proti njemu, ali pa če padeš MIMO njega, te pritisne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da te razočaram.....Radarji tipa Kangoo,Clio inp (radar in fotič v prtlažniku) slikajo v obe smeri. Torej, če se pelješ proti njemu, ali pa če padeš MIMO njega, te pritisne.

Ampak, če pa je govora o stacionarnih radarjih. Razen če se ta radar definira kot mobilni stacionarni radar.

Zanima me do katere hitrosti sploh merijo - ali pa so sploh - no limits.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda lokacija-donosna!!! Na križišču Dunajske ceste, Baragove in Tolstojeve (v smeri proti centru LJ!)-HITROST (60KM!!) ter upoštevanje semaforja (rdeča in rumena...)

Pazite se!!

post-15704-125327879281_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da te razočaram.....Radarji tipa Kangoo,Clio inp (radar in fotič v prtlažniku) slikajo v obe smeri. Torej, če se pelješ proti njemu, ali pa če padeš MIMO njega, te pritisne.

Aha, torej ta varianta te slika ko greš mimo njega-torej te meri in slika (od zadaj) oz. ko si že šel mimo njega?

Enkrat sem na forumu bral da te lahko meri in slika od spredaj, potem pa še poslika od zadaj, kar pa mi ni ravno jasno, pa tudi bi moral imeti montiran 2x fotoaparat... Na Planini pa naj bi nekaj takega tudi obstajao a brez avta...

Torej so možne 4 vrste meritev za motoriste:

1.ročni merilnik in fizično ustavljaje

2.stacionarni radar in fizično ustavljanje ??

3.stacionarni radar in slikanje od odzadaj (opisano zgoraj?)

4.provida avti ki vozi in snema odzadaj

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole zadnje mislim da slika ce gres v rumeno/rdeco, nisem 100% verjetno je obenem tudi radar. :trance_33_sleep:

Je 100% radar, kajti pred dnevi se je bliskalo pri zeleni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je ta isti, učeri zjutri ob 6ih posliku! Je bla tema in je ful zabliskal, sam je pa fora, da sm pelu 55 km/h in v čisti zeleni ... mogoče pa ima zdej samo poskusno dobo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so namontirali neko belo škatlo podobno radarju v Ljubljani pri Tehnološkemu parku! Malo naprej pa še tisto tablo, ki ti meri, koliko hitro pelješ.

Previdnost ni odveč! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj in predvčerajšnjim mobilni radar pri Nomnju (križišče 60) meril v smer proti Bohinju, na koncu Bleda proti Lescam (postavljen točno pred tablo konec naselja), v Dobrem polju na avtobusni postaji meril proti Črnivcu, v Žirovnici (pazi, po novem je omejitev v križišču 50, ne več šesdeset) v smeri LJ (je pa čisto skrit za grmovjem, da ga ne vidiš, slika v rit)headbang.gif . Počas bom res začela tablco "zgubljat"closedeyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pogoste radarske kontrole na relaciji Rogaška Slatina-Celje in obratno.

Iz Rogaške v Celje:

- naselje Mestinje kjer te naciljajo že kar na sami tabli, ki označuje začetek naselja.

- naslednja priljubljena točka je naselje Belo, kjer se na koncu manjše ravne vzpetine lepo skrijejo za visoko travo pred avtobusno postajo.

- sledi dolga ravnina, kjer nas lahko na dolgi ravnini namerijo, če prekoračimo 90km/h

- Šmarje pri Jelšah z avtobusne postaje spet merijo "na tablo"

- nadaljujemo skozi Šmarje in so na drugi avtobusni postaji, kjer jim izza ovinka priletiš direktno na laser

- nadaljujemo iz Šmarja, začne se vzpon z ostrimi ovinki, na vrhu hriba pa opazujejo če kdo prevozi polno črto.

- pridemo v Šentvid in ko prevozimo naselje, zagledamo dolgo ravnino, vendar naselja še ni konec, tik pred tablo ki označuje konec naselja, pa veselo merijo tiste, ki se dolge ravnine preveč razveselijo.

- tudi na sami ravnini sem jih že opazil Kangooja za tiste, ki prekoračijo 90km/h.

-pridemo v Grobelno, občasno ciljajo na desni strani, prečkamo vse štiri železnice, Grobelno konec, prihaja manjši ravni vzpon, naselje Stopče, kjer je omejitev 60, mimo znanega gostišča, na vrhu na avtobusni postaji vas imajo dovolj časa nameriti skozi celo ravnino.

- Šentjur razen plehnatega policaja pri železniški postaji ni večjih pretresov, po OMVjevi bencinski, pa namesto praznega parkiranega policijskega avta, občasno postavijo civilnega, v katerem sedi policaj in včasih tudi cilja.

-Med Šentjurjem in Štorami je nekaj omejitev 60, ki jih je kar pametno upoštevati, saj pogosto na eno ali drugo stran parkirajo belega Kangooja.

Iz Celja v Rogaško.

-spet med Štorami in Šentjurjem beli Kangoo skrit med hišami

-priletimo v Šentjur mimo plehnatega policaja je omejitev 70, ki pa se konča in začne 50 pri bencinski pa zmerijo tiste, ki so pozabili spustiti gas.

-naslednja točka nasproti kmetijske šole na avtobusni postaji

-in spet pridemo v STOPČE, kjer je tokrat ravnina navzdol, gostišče je tokrat na levi strani, omejitav pa še vedno 60 smile.gif. Tukaj radi postavijo Kangooja na desni.

-preko punkla priletimo v Grobelno, kjer na desni zagledamo lepo gostilno z delfinčkom, kar nas zmoti, da ne vidimo plavih ki nas tam ciljajo

-če pa jih ni tam, bi pa znali biti ko prečkamo TRETJE tire, prav neverjetno, kako se njihova modra uniforma zlije z gozdnim zelenjem.

-do Šentvida je potem mir, v Šentvidu pa so občasno na vrhu manjše vzpetine

-do Šmarja no limit zona, mimo Agipa pa nas imajo spet lepo na nišanu, ko priletimo iz ovinka

-v Šmarju še ena priložnost za policaje in sicer, ko se prebijemo skozi naselje in že ugledamo ravnino, nas lahko pred koncem naselja zopet naciljajo.

-spet do naselja BELO, kjer je ali: 1. na začetku nasleja Kangoo, ali: na koncu naselja laser, ki nas meri po celotni ravnini navzdol.

-do Rogaške potem brez pretresov, vendar vas lahko namerijo že spet na sami tabli ki označuje začetek Rogaške.

Povzetek: kot je nekdo napisal, merijo na začetkih in koncih naselij, na točkah kjer vedo, da bodo lahko največ pokasirali. Na RESNIČNO nevarnih in črnih točkah jih ni NIKOLI. Toliko o preventivi naših vrlih policistov A to je že druga tematika.

Temeljito napisano,itak je pa okolica Rogaške na polno policijsko "onesnažena" :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AC Kranj Lj, če ni preveč "kegljev" beri avtov, pa še mal na dol je.

a sploh lahko kje, v tej kurčevi Sloveniji, pokneš nad 250 km/h :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!