Skoči na vsebino

BMW S 1000 RR


Noise

Priporočene objave

Zadnje čase je pri meni S1000rr zbudil precejšne zanimanje. Za ta denar dobiš v primerjavi z konkurenco izredno veliko(abs,protizdrsni sistem,quickshifter), poleg tega pa imajo daleč najbolši sistem odplačevanja. 3eazy ride je super, 5%odbitna franšiza kasko je samo 1000 evrov, kar je izredno malo za tako drag motor...

No kukrkoli, malce sem prebiral po forumih in zasledil naslednje probleme...

-Malce so obtežili glavno gred, ker je bila prejšna prelahka, se je preveč vrtela in s tem je lahko prišlo do poškodbe motorja

-Menjalnik ni kos ogromni konjenici 1000rra zato imajo z njim razne probleme, od blokade v brzini pa do pretirane obrabe zobnikov in do nezmožnosti najti N pozicijo ko stojiš, med vožnjo naj bi se dogajalo, da ko daš iz 1 v 2 ostane v N.

-Nekdo je padel pri 30kmh in staknil neke resne poškodbe agregata, ker naj nebi imel stikala za samodejen izklop...

Če želite sami prebrati, samo v google napišite: S1000rr gearbox problems.

Ko sem prebral vse to me je minila želja po motorju. Zanima pa me, če ma kdo kakšne boljše insiderske informacije in ali bodo motorji ki pridejo 2011 kej "popedenani" glede tega....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase je pri meni S1000rr zbudil precejšne zanimanje. Za ta denar dobiš v primerjavi z konkurenco izredno veliko(abs,protizdrsni sistem,quickshifter), poleg tega pa imajo daleč najbolši sistem odplačevanja. 3eazy ride je super, 5%odbitna franšiza kasko je samo 1000 evrov, kar je izredno malo za tako drag motor...

No kukrkoli, malce sem prebiral po forumih in zasledil naslednje probleme...

-Malce so obtežili glavno gred, ker je bila prejšna prelahka, se je preveč vrtela in s tem je lahko prišlo do poškodbe motorja

-Menjalnik ni kos ogromni konjenici 1000rra zato imajo z njim razne probleme, od blokade v brzini pa do pretirane obrabe zobnikov in do nezmožnosti najti N pozicijo ko stojiš, med vožnjo naj bi se dogajalo, da ko daš iz 1 v 2 ostane v N.

-Nekdo je padel pri 30kmh in staknil neke resne poškodbe agregata, ker naj nebi imel stikala za samodejen izklop...

Če želite sami prebrati, samo v google napišite: S1000rr gearbox problems.

Ko sem prebral vse to me je minila želja po motorju. Zanima pa me, če ma kdo kakšne boljše insiderske informacije in ali bodo motorji ki pridejo 2011 kej "popedenani" glede tega....

LP

ostani na japoncu, ker to so res stvari ki te prepricajo k temu da ne kupis popolnega stroja :notworthy:

aja ti porocam cez mesec ce katera izmed teh trditev na forumih drzi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa kasko je se dosti bolj ugodnejsi.

avto val ma se akcijo da kasko pokrije rekreativno voznjo na dirkaliscu :closedeyes: mislim da preco adriatica

cene so pac zanimive zaradi bmw interesa po % prodanih motociklov v evropi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ostani na japoncu, ker to so res stvari ki te prepricajo k temu da ne kupis popolnega stroja :notworthy:

aja ti porocam cez mesec ce katera izmed teh trditev na forumih drzi :naughty:

aja pa kasko je se dosti bolj ugodnejsi.

avto val ma se akcijo da kasko pokrije rekreativno voznjo na dirkaliscu :closedeyes: mislim da preco adriatica

cene so pac zanimive zaradi bmw interesa po % prodanih motociklov v evropi

Želim si, da bi se tudi ostale firme malce zbudile in skopirale ta njihov sistem. Pri avtomobilih je že nekaj časa eden od odločilnih stvari ki vplivajo na odločitev o nakupu prav možnosti odplačevanja, ne vidim razloga, da to nebi ponujali pri motorjih.

V mojem primeru če se odločim za nakup nove R1,CBR etc in dam polog 7000 do 8000eur in vzamem 4000 evrov lizinga, me v štartu lizing hiša cepi za 1000, potem pa še vsako leto kasko vsaj 500 evrov dražje kot pri bmwju, skratka krneki...

Glede raznih problemov z agregatom pa nevem. Rad bi kakšne informacije prej kot čez eno leto, ko boš naredil svojih 10.000km...

Vprašanje če jih bom dobil, saj načeloma folk nerad razglablja o minusih. Dražja kot je stvar, težje povejo minuse.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje če jih bom dobil, saj načeloma folk nerad razglablja o minusih. Dražja kot je stvar, težje povejo minuse.... :D

Povejo pol k niso več lastniki tega motorja, še posebaj so pa "odkriti" takrat ko poleg motorja zamenjajo še znamko B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prebral vse to me je minila želja po motorju.

to pomojem velja za ekstremne obremenitve. recimo pri kakih američanih, ki imajo neskončne ravnine in lahko nažigajo cele dneve na polno. pri nas itak ne moreš izkoristit takega motorja na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povejo pol k niso več lastniki tega motorja, še posebaj so pa "odkriti" takrat ko poleg motorja zamenjajo še znamko B)

Nekako tako kot si rekel!

Je pa zanimivo, da se dogajajo take banalne napake, sej so verjetn nardil kak test recimo 20kkm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Da se malo pritožim čez mojega.

Po enem letu, so se začeli stroški kar nabirati.

Ne boste verjeli kaj se mi je zgodilo prejšnji teden! Mogoče sem malo res sam kriv, ampak to je pa že višek.

Stalo me je celo premoženje...

Kupil sem titanium kompletnega Akrapoviča

Upam da ti je ostal tolk da boš olje in filter lahko zamenjal :D

Čestitke..i ja bih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbin pravi NIJE žvaka za seljaka !!

pa tudi klošarja še nisem videl z uro npr.Omego,Seiko,Schafhausen,Doxo,Rado,Heuer itd.

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbin pravi NIJE žvaka za seljaka !!

pa tudi klošarja še nisem videl z uro npr.Omego,Seiko,Schafhausen,Doxo,Rado,Heuer itd.

Sm ga jaz videl!! siromak de e ne da napisat. Ne vem kakšno uro nosi, ima pa seljačino bmw k1200r in akrapoviča gor. Ti povem, tak kmetavz, po moje, ga tud strojani neb uzeli k sebi.

Popravljeno . Popravil tomkruz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se malo pritožim čez mojega.

Po enem letu, so se začeli stroški kar nabirati.

Ne boste verjeli kaj se mi je zgodilo prejšnji teden! Mogoče sem malo res sam kriv, ampak to je pa že višek.

Stalo me je celo premoženje...

Kupil sem titanium kompletnega Akrapoviča

Sama ušesa so me??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drobni tisk, he, he.

No, da ne ostane samo na tem bo moja Bavarka naredila lastniku še kak strošek v obliki ogljikovih vlaken, višje šipce, stopalk,.. Ko se bo dokončno pokvarila, prilepim slikco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist je zanič, zdaj sem moral še novo gumo naročiti. BMW res ne zna delati motorjev.

Ma kaj boš z mojim, ki je že star, novega si kupi. Če je ta prepoceni, priporočam GTL1600. Sigurno se tudi stalno kvari

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bila taka cena,če si ga vzel v predplačilu? :evilgrin:

cena je z 3 izi rajdom 15.500€...... z to opisano opremo....

odvisno kje ga vzames...

avtoval ma se kasko ful ugodno......

osnovni model je kao 14.500€ kao.....

10 % vrednosti zgubis ko odpeljes z salona tak da.....

cena je tu nekje

obilo uspeha ob prodaji

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bila taka cena,če si ga vzel v predplačilu? :evilgrin:

cena v predplačilu je morda za osnovni model, kar pa moj ni. plus še kak evro ali dva dodatne opreme ima.

sicer pa lahko vsak potencialen kupec povpraša za cene tudi pri trgovcih.

cena je z 3 izi rajdom 15.500€...... z to opisano opremo....

odvisno kje ga vzames...

avtoval ma se kasko ful ugodno......

osnovni model je kao 14.500€ kao.....

10 % vrednosti zgubis ko odpeljes z salona tak da.....

cena je tu nekje

obilo uspeha ob prodaji

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW ji so pri nas zelo ugodni. V Nemčiji je S1000RR z vso opremo (quickshifter, alarm, M barva) 18.500€. Pa nimajo DMVja.

Prejšnji teden sem pri dilerju videl testnega za "samo" 16.500€. Pri nas se pozna kriza, tam je ni videti, saloni so zdaj prazni, jeseni se spet napolnijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

..lušno blo v

Štanjelu..vse pohvale A-Cosmosu in Marjanu Božiču :OK:

a je tudi kak motor na sliki, jaz nič ne vidim :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!