Skoči na vsebino

Zasavska Motosvet sekcija


Gianni

Priporočene objave

Koj zde banda...kuga mi ga zde spt neki serjete :lol: ....tečaji, pa obresti...grrrrr, :shock: znjoru :shock: znjoru bom :( ... kuga b zde rad....a jst kako učeno guor napišem :oops: ....nje me izivat....bom prec ene par strani naštepu gor :P :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koj zde banda...kuga mi ga zde spt neki serjete :lol: ....tečaji, pa obresti...grrrrr, :shock: znjoru :shock: znjoru bom :( ... kuga b zde rad....a jst kako učeno guor napišem :oops: ....nje me izivat....bom prec ene par strani naštepu gor :P :twisted:

Ti se raj Puslovne finance uč. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kuga b zde rad....a jst kako učeno guor napišem

Ej, ksi s glih tku l'pu javu, dej ti mjan puvej, n kjrih pustavkah u bilanc (pa k'ku) se bo puznal č fjrma pruda lastne delnice pu cen nižji ud nominalne in za ta dnar kup delnice kunkurenčne fjrme pu cen višji ud nominalne :? :wink:

kuk js rt drk mešam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, ksi s glih tku l'pu javu, dej ti mjan puvej, n kjrih pustavkah u bilanc (pa k'ku) se bo puznal č fjrma pruda lastne delnice pu cen nižji ud nominalne in za ta dnar kup delnice kunkurenčne fjrme pu cen višji ud nominalne :? :wink:

kuk js rt drk mešam

:shock: Iz bilanc se ne vidi. Poglej lastniško strukturo na GVIN, če imaš geslo, kjer lahko vidiš spremembe (nekaterih) lastnikov. Ali pa si pridobi poslovno poročilo firme (če kotira na borzi je to menda javno).

:oops: Puzabla pu zasausk n'psat. Ne me tjapst. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...ljudi...men se že mal frčka, drgač pa tkule....sej na vem če je prou? :oops:

Premza bi rad verjetno vedu, kako se knjiži ta reč, v bilanco firme ? A nede ? :D

Mi prodamo delnice....iz tega sledi, naša sredstva na Debetu dol in naše obveznosti do kupca delnic na Kreditu gor. Prihodki od prodaje pa na drug konto. :P

Kar se tiče same nominalne in realne vrednosti delnice,realna vrednost je deflacionirana nominalna vrednost. Po mojem mnenju si hotu govorit o podcenjeni delnici, precenjeni delnici in tečaju delnice, ki odraža realne temelje, uspešnosti podjetja. Po vsej verjetnosti si mislu prou, napisu pa malce narobe. :P

Realna vrednost delnice. Vrednost, ki je izražena ob upoštevanju inflatornih gibanj + vrednost, ki odraža dejansko uspešnost in kapitalsko moč podjetja. :wink:

Praviš, da bi prodali podcenjeno delnico, pol verjetno tut misleš, da jo bo hotu vsak kupit, ker jo bo kasneje lahko prodal po realni ceni in tako realiziru profit. 8)

Seveda, če bo ob špekuliranju ocenjeval, da smo tečaj delnice podcenili in da se "prava" cena delnice nahaja dosti višje od našega"izhodiščnega oziroma ponujenega tečaja". Če bo špekulant ocenil, da ne podcenjujemo delnice in, da ta cena odraža prave temelje tvoje firme, potem jo bo kupil, v primeru, če ocenjuje tvojo vizijo razvoja podjetja, kot ugodno za oplemenitenje svojega kapitala. V nasprotnem primeru, če bo ocenjeval, da je kljub nizkemu tečaju, še vedno precenjena, potem s tvojo prodajo ne bo nič. :roll: :twisted: :wink:

Da bi podjetje kupilo konkurenčno delnico....No kot prvo knjiženje na bilanco našega podjetja: Naša sredstva na Debetu..gor, obveznosti do prodajalca delnice na kreditu...dol, izdatki za nakup delnice na drug konto..... :wink:

Da bi kupili delnico.....(kot praviš po višji ceni od nominalne)......no da te popravim....kupili bi precenjeno delnico ! Zakaj ?...če ocenjujemo, da je res precenjena, bomo realizirali izgubo, ker bo slej ali prej tečaj padel...no v tak nakup ne gremo. Če pa ocenjujemo (ne glede na ocene drugih, da je delnica precenjena), da ima podjetje dobro vizijo in razvoj, da so razmere v tem sektorju gospodarstva ugodne za kapitalsko rast podjetja,...potem je nakup delnice pametna odločitev.

No zdej bi se dal to temo, lepo na kakšne prevzeme in strateške povezave podjetij navezat......itd. :shock:

Hiiiihihihihihihihihhi...pa sm vm mal zamoril. :D ..Kaja dejj puprav, če sm kut zajebu :oops: .....Tkule zde mam pa dost pisajna grem raj na en :drinking:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premzata zanima kuga vid iz javuno dustopnih gradiv. Bilance tu so, ampak iz njih se ne vid. Videl bi se iz dela na izpisu bruto bilance in seveda po posameznih kontih (razred 0 konto 06 Dolgoročne finančne naložbe v kapital, razred 7 konto 77 finančni prihodki, razred 9 konto 91 Kapitalske rezerve itd... Osnova je v Računovodskih standardih), do česar pa Premza nima dustopa. O cenah delnic pa kr tku naprej, nč se ne mešam. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi podjetje kupilo konkurenčno delnico....No kot prvo knjiženje na bilanco našega podjetja: Naša sredstva na Debetu..gor, obveznosti do prodajalca delnice na kreditu...dol, izdatki za nakup delnice na drug konto.....

Maš šest, lahk greš! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bi blo kr fajn od Mramorja.

Drgač pa računovodstvo je bla zmerom moja šibka točka, smo šli pol raj na ekonomsk uddelk :oops:

Ahaa..on bi rad to vidu iz javnih cajtngu...nje to pa nau šlo. Tko kje Kaja napisala :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gianni pohit z izpitom.

Mramor ti gre u politiko in tam se mu bo zihr sfuzlal. :silly:

Pol ste ga pa naje... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko zasavci....

NFS je bil učjeri zvečer vplačan v OLP... :D mejčken so naju z Vikingom čuden gledal... kako to, da zasavska sekcija ne bo prespala.... po sva pojasnila, da se bomo mi rajš kr v našem apartmaju stiskal.... :wink: .... tolk folka pa na treh ležiščih... :lol: ...to bo še veselo :lol: :lol: :lol: (premza itak prav, da ni blema, da on rabi sam cca. 0.5 * 1.80 m za spat.... )

Ahm, ahm.... sem hotla Noisu plačat še naše majčke, pa mi je reku, da še ni panike, da bo kar drug teden pobiru dnar, ko jih bo tud s sabo mel .... :wink: pa ne smete pozabit, da so obvezna oprema za NFS... :wink:

PS.... a za tisto igro torej še velja al so že kake nove ideje na vidiku :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(premza itak prav, da ni blema, da on rabi sam cca. 0.5 * 1.80 m za spat.... )

pupraulam.... 0.5x1.5 :)

Enkrat ns j n murji u garsunjar (20m2) spal 18. :shock: Hl'dilnk smo u skrjt njasl, mizo in stuale pa na hof :shock: :D

PS.... a za tisto igro torej še velja al so že kake nove ideje na vidiku  :D

A ni duabra. Mjan se zdi super. A rekvizite že mamo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupraulam.... 0.5x1.5 :)  

Enkrat ns j n murji u garsunjar (20m2) spal 18. :shock:  Hl'dilnk smo u skrjt njasl, mizo in stuale pa na hof  :shock:  :D !

A ste v štukih spal? :twisted:

A ni duabra. Mjan se zdi super. A rekvizite že mamo!

Ja, sam nagrade je še treba najdit in zapakirat. Predlagam, da jih gremo kr sami udkupat (nbrat npr. na TET deponijo) :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam nagrade je še treba najdit in zapakirat. Predlagam, da jih gremo kr sami udkupat (nbrat npr. na TET deponijo) :twisted:  :wink:

A ni bla ena ideja tud, da bo Obelix kej iz free shopa zrihtu... :roll: :lol: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislla sem kulm. Tistga pa tm nimajo. :wink:

Mislm.... jao... a si jim mogla povedat, kuga bo za nagrado... :? .... zdej pa ne bo več presenečenje.... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm.... jao... a si jim mogla povedat, kuga bo za nagrado... :?  .... zdej pa ne bo več presenečenje.... :(

Č si pa b'zala. :?

Sploh pa nubjan n ve kuga j tu ****. :D

Zdej pa hit usi u svojih postih popravt "nagrado" za **** :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puzdrauleni ! :lol:

Mal iz konteksta padu ?...za kuo za jno igrco ste se zmenl ?

Kikica si vplačala tut zame ne :oops: :wink:

Se vidmo u Nedelo du takrt pa puzdrauleni :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal iz konteksta padu ?...za kuo za jno igrco ste se zmenl ?

Boš u n'delo zvedu! :D

Du tkrt si pa lhk š kako svuajo zmislš! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kikica si vplačala tut zame ne  :oops:  :wink:

A še nisi dubu kartice z Jamajke? :D :D :D

Učitn ste šli usi an Jamajko al kuga:?

Ampak jutr pa ne puzabt Pouna luna vab!!!! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kikica si vplačala tut zame ne :oops: :wink:

A še nisi dubu kartice z Jamajke? :D :D :D

Gianni....seveda sem... le kako bi mogla pozabiti nate.... :wink:

Za na Jamajko ste mi žal mal premal dinarčku dal... tko, da sem pol na karticah šparala.... :lol:

Glede na to, da dobivam PM-je...da ste me v nedeljo zelo pogrešal se vam moram mal oddolžit.... :wink:

en predlog.... v nedeljo lohka pridete namesto v Polno luno k men na piškotke in kavico.... (viking bo pa stregu - a ne dragi :lol: )

BAKI - a me moj miklavžek še čaka al nč več.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en predlog.... v nedeljo lohka pridete namesto v Polno luno k men na piškotke in kavico.... (viking bo pa stregu - a ne dragi :lol: )

A je blu kej :shock: u pisarn zarad strežbe? :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je blu kej :shock: u pisarn zarad strežbe? :lol: :lol:

Kaj pa nej bi blo.... :roll:

Midva bova že zvečer poračunala :oops: ... nč se bat..... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je blu kej :shock: u pisarn zarad strežbe? :lol: :lol:

Kaj pa nej bi blo.... :roll:

Midva bova že zvečer poračunala :oops: ... nč se bat..... :wink:

Sej sm vedla, d' se boš mogla udkupt. :wink: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!