Skoči na vsebino

Kdo je pravi biker ????


hotschko

Priporočene objave

kaj točno naj bi bilo bistvo debate?

da je slo custom/biker/nekineki scena v zatonu?

da slovenci niso Bikerji?

da ni denarja za izvirne predelava?

da ni interesa za predelave?

da so za vse to krivi klubi?

da smo slovenci brez domišlije?

da nihče razen baddada ni bil na tromosotvju 6 let nazaj?

da nihče razen baddada ne ve kaj in kdo so fantje iz Sadje-zelenjava na tržaški?

al kaj pešnajstega?

:eek:

1. Gremium iz Litije, kr uspesno furajo custom sceno. Pa verjetno niso edini.

2. Kot je nekdo ze rekel, biker v slovenscini pomeni motorist. Se pravi so slovenci motoristi.

7. Jst z motorjem se nisem bil :(

8. Od kje pa bajota pozna. A se tudi drugace z surferji druzi :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mmg.... tolko kurčenja in duvanja kolikor ga je bilo na 3M pred 6imi leti je težko kje videt.... :rolleyes:

+vsak drugi lastnik motorja je zivel v prepričanju, da bo konec sveta če se čisto vsako sredo ne bo šel tja poštempljat....koristi od zbiranja tam seveda nobene...razen če se je komu gužvanje in prerivanje zdelo koristno...pa potem vožnja domov s poudarkom na "pazi da te pijan voznik motorja ne povozi" je bila ena izmed boljših zadev ki so se dogajale ob sredah 6 let nazaj, pa pet let nazaj, pa....

tisto "formulo" West smo lahko videli na vsaki pasji procesiji ... :rolleyes: (kar je sicer ne naredi nič manj posrečene)...

zato to definitivno ni bil zenit..

morda samo pokazatelj da je bilo s slo moto sceno nekaj hudo narobe in da je živela 20 let v preteklosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK,

Glede na to, da sem se preselil, možno da so viri mojih informacij nepravi.

Povej kateri zbor je obiskalo več kot 10000 ljudi, več kot polovico tujih bajkerjev in je imelo na odru bende svetovnega kalibra (Clawfinger, Leningrad Cowboys....)?

Povej mi kje se v Sloveniji TEDENSKO zbere po parsto motorjev tako kot včasih na Tromostovju?

Veš kaj je zenit? Nisem govoril o tem kaj je komu cool ali ne.

Ha, Brda so bila kul, ampak to je drug štos. Se strinjam bolj domača scena, konec sezone.No, ne bodimo preveč nostalgični.

Ne bodimo prevec nostalgicni??? Tebe nostalgija jebe... Nas (vsaj povecini) ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Gremium iz Litije, kr uspesno furajo custom sceno. Pa verjetno niso edini.

2. Kot je nekdo ze rekel, biker v slovenscini pomeni motorist. Se pravi so slovenci motoristi.

7. Jst z motorjem se nisem bil :(

8. Od kje pa bajota pozna. A se tudi drugace z surferji druzi :?

1. Že kot Wild Pilots so bili enkratni. Upam, da niso zgubili na lucidnosti :OK:

Stevilka obiskovalcev do cca 1000 ljudi (pa ze to je prevec). Srecanje s starimi prijatelji in spoznavanje novih motoristov. Bandi samo za ozadje, da je mal muske. Malo ali nobenih pescev... Najbolje dovolj stran od naselij, da ne morejo pes prit, za avto pa ni parkirisc...

Primer tega imajo MC Miners iz Murskega Sredisca ali pa MC Moto Legija iz Karlovca.

Se pravi, po tvojem če hočeš iti na dober zbor, moraš imeti potni list oz. osebno in iti na Hrvaško.

Ni glih spodbudno za slovenske moto klube, ki organizirajo po par srečanj na teden.

BTW -Poznava se :)

Poznaš Ulver? Niso čisti metal.Meni so kar kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mucek,

Takrat si se ti ukvarjal z pubertetniškimi mozolji. :grim

Takrat so bile razstave custom motorjev in oden od njih (Custom Clinik iz LJ)je bil zmagovalec na Daytoni v ZDA. Temu se reče svetovna klasa :grim

Pa še res, mozoljast sem bil nekje do 18. leta... ti si, tako je videti, še zdaj.

To, čemur se sicer danes reče "motosvetove srede na Tromostovju" se je takrat začelo v organizaciji Alda iz Borghesije, perota kečka, kolikor vem je tudi Črnologar nekaj energije in podpore prispeval ... a ta nova moto-generacija Motošop-bajkerjev tega več ne ve ...

PS: Baddad, mogoče si pa ti kateri od razpadlih roadwarriorjev, a ... pa zdaj mal zgago delaš in lendavo kuješ v višave? :P

sej je bla kul, lendava, ampak ... se strinjam z einom in pervyjem... motozbor v funkciji predvsem povezovanja nekega moto jedra, ne pa kot nekaj, kamor hodi cela harmonikaška nacija zijala prodajat in se čudit temu čudesu motornemu ...

Veš kaj je zenit? Nisem govoril o tem kaj je komu cool ali ne.

Ha, Brda so bila kul, ampak to je drug štos. Se strinjam bolj domača scena, konec sezone.No, ne bodimo preveč nostalgični.

se spet malo zapletaš v svoje nakladancije?

Seveda finance so vedno problem, ampak odločitev kaj in kako je bolj stvar fascinacije, fantazij, sanj....

Če si touring usmerjen tip, potem si kupiš motor s zaščitnim oklepom, kupiš si integralko, kufer... ali pa si kupiš brez oklepa, pa še kaj daš dol, na glavo daš odprto čelado in se voziš. Možnost izbire je vedno prisotna.Ti si očitno za prvo varianto, jaz za drugo in ni nobenega problema.

in ni potrebe, da ti, ker si pač bolj za drugo, postavljaš vsem drugim definicije, ali so bajkerji ali ne ... vozi se po svoje, ime jse za bajkerja in to je to. več ali manj je že težko dobiti. če pa serješ folku po glavi in jim govoriš, kaj so in kaj niso - well ... to je pa lahko že nadležno.

PS : verjamem, da imaš motor, predelan v skladu s svojimi sanjami. eni teh potreb po predelavi nimajo. imajo pa druge potrebe, katerih ti nimaš...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še res, mozoljast sem bil nekje do 18. leta... ti si, tako je videti, še zdaj.

To, čemur se sicer danes reče "motosvetove srede na Tromostovju" se je takrat začelo v organizaciji Alda iz Borghesije, perota kečka, kolikor vem je tudi Črnologar nekaj energije in podpore prispeval ... a ta nova moto-generacija Motošop-bajkerjev tega več ne ve ...

PS: Baddad, mogoče si pa ti kateri od razpadlih roadwarriorjev, a ... pa zdaj mal zgago delaš in lendavo kuješ v višave? :P

sej je bla kul, lendava, ampak ... se strinjam z einom in pervyjem... motozbor v funkciji predvsem povezovanja nekega moto jedra, ne pa kot nekaj, kamor hodi cela harmonikaška nacija zijala prodajat in se čudit temu čudesu motornemu ...

se spet malo zapletaš v svoje nakladancije?

Sorry, nisem hotel biti grob z mozolji. Se strinjam, še zmeraj imam težave z odraščanjem:) Svet resnih me nikakor ne privlači:)

Popravljeno . Popravil baddad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Že kot Wild Pilots so bili enkratni. Upam, da niso zgubili na lucidnosti :OK:

Ne zlorabljat tega čudovitega pojma, lucidnosti namreč.

Sorry, nisem hotel biti grob z mozolji. Se strinjam, še zmeraj imam težave z odraščanjem:) Svet resnih me nikakor ne privlači:)

No, tole temo o resnem bajkerstvu si tolk resno zastavil, da glava peče... nisi najbolj zrelaksiran, žre te, da je tolk turing motorjev in manj unih tasmešnih ;)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še res, mozoljast sem bil nekje do 18. leta... ti si, tako je videti, še zdaj.

To, čemur se sicer danes reče "motosvetove srede na Tromostovju" se je takrat začelo v organizaciji Alda iz Borghesije, perota kečka, kolikor vem je tudi Črnologar nekaj energije in podpore prispeval ... a ta nova moto-generacija Motošop-bajkerjev tega več ne ve ...

PS: Baddad, mogoče si pa ti kateri od razpadlih roadwarriorjev, a ... pa zdaj mal zgago delaš in lendavo kuješ v višave? :P

sej je bla kul, lendava, ampak ... se strinjam z einom in pervyjem... motozbor v funkciji predvsem povezovanja nekega moto jedra, ne pa kot nekaj, kamor hodi cela harmonikaška nacija zijala prodajat in se čudit temu čudesu motornemu ...

se spet malo zapletaš v svoje nakladancije?

in ni potrebe, da ti, ker si pač bolj za drugo, postavljaš vsem drugim definicije, ali so bajkerji ali ne ... vozi se po svoje, ime jse za bajkerja in to je to. več ali manj je že težko dobiti. če pa serješ folku po glavi in jim govoriš, kaj so in kaj niso - well ... to je pa lahko že nadležno.

PS : verjamem, da imaš motor, predelan v skladu s svojimi sanjami. eni teh potreb po predelavi nimajo. imajo pa druge potrebe, katerih ti nimaš...

Moje osnovno načelo v lajfu je, da nikomu ne vsiljujem moj pogled na svet in mislim da to tudi tukaj ne počnem, kar ne pomeni, da se ne fajtam za svoje stališče.

"To so moje Sanje" bi rekel Tomi od Siddharte :) Dejstvo je, da se zelo razlikujemo v pogledu na motorno kolo in razmerju men- machine

Ne zlorabljat tega čudovitega pojma, lucidnosti namreč.

No, tole temo o resnem bajkerstvu si tolk resno zastavil, da glava peče... nisi najbolj zrelaksiran, žre te, da je tolk turing motorjev in manj unih tasmešnih ;)

Lucidnost je zame lastnost, ki jo zelo spoštujem in to sem mislil v zelo pozitivnem smislu.

Bajkerstvo je zame najbolj pomembna nepomembna stvar na svetu:)

Problem se mi zdi, da je tukaj totalno odklonilen odnos do custom scene. Preberi si uvodni tekst Dr. Jakoba. Tip hoče NAREDITI motor in prosi naj se mu folk ne smeji! Halo? To pove vse .

Popravljeno . Popravil baddad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, po tvojem če hočeš iti na dober zbor, moraš imeti potni list oz. osebno in iti na Hrvaško.

Ni glih spodbudno za slovenske moto klube, ki organizirajo po par srečanj na teden.

BTW -Poznava se :)

Poznaš Ulver? Niso čisti metal.Meni so kar kul.

Ne vem, ce je nujno it na hrvasko, je pa res, da sta to dva zbora, katera sem se spomnil na brzino.

Pa kaj pol ce se poznava... Dokler se skrivas za nickom to nima nobene veze. Moje mislenje je se vedno enako o "sceni".

Ulver - dost dolgcas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem se mi zdi, da je tukaj totalno odklonilen odnos do custom scene. Preberi si uvodni tekst Dr. Jakoba. Tip hoče NAREDITI motor in prosi naj se mu folk ne smeji! Halo? To pove vse .

sploh ni odklonilen, imho... samo ljudje se zavedajo, da so to dragi heci.

Jakoba pa mal preberi, boš videl, zakaj se ljudje smejijo... ne ve prav niti, kaj je to bremza, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wroče B)

@baddad

kdo je pravi baiker:

- tisti, ki prežiwi

-

-

-

:hmm:

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wikipedija pravi, da se ameriški outlaw bikerji ne imenujejo bajkerji (biker) ampak bajkiji (bikie)... Tko da slovenska "bajkerska scena" sploh ni prava "bajkijska" scena? ;) ;)

tko, zdja bo šele jeba. .. k se nau vedl, a je kdo motorist, bajker ali bajki ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdele pa res nevem kaj sem :? motorist al bajker?!

mogoče sem pa ........ hmm :? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......ogromno dobrega naredis za okolje, za svojo denarnico in za pocutje ostalih voznikov. B)

(praznecestepress).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam pojma kam spadam. :?

ti spadaš med tiste, ki vedno povedo vse v enem kratkem stavku :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti spadaš med tiste, ki vedno povedo vse v enem kratkem stavku :grim

ne tratim casa za dolge stavke, ce lahko komuniciras na kratko in jedernato. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne tratim casa za dolge stavke, ce lahko komuniciras na kratko in jedernato. :)

Tako je tudi prav. Pravi bajker je vedno kratek in jedrnat (brez e-ja). :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je tudi prav. Pravi bajker je vedno kratek in jedrnat (brez e-ja). :D

pardon, tiskarska napaka. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!