Skoči na vsebino

Kdo je pravi biker ????


hotschko

Priporočene objave

Ne drži! Če v materinem jeziku ni pravega izraza in če se je uveljavila tujka, bo pač ostala tujka. Kakšen pa je slovenski prevod npr. za CD-player? Predvajalec zgoščenk? Morda, ampak zveni butasto. Kako pa pravimo pripadnikom heavy metal subkulture? Ali sploh obstaja prevod tega v naš jezik? Rečemo jim metalci. Pa rap, jazz in še in še bi lahko našteval...

Sicer pa nikakor ne smemo enačiti motorizma z bikerstvom (ali pa bajkerstvom - potrebno se bo dogovoriti, kateri izraz je primernejši). Punca iz Ptuja, ki je prevozila skorajda ves planet (v Vietnam je niso spustili, torej ni prevozila vsega), je zagotovo motoristka in pol. Ampak bikerica pa nikakor ni. Zakaj? Ker ne pripada tej subkulturi! Ne akceptira norme te subkulture. Kako naj enačimo semaforaše (izraz nastal v Dubrovniku in označuje motoriste, kateri divjajo od od ene rdeče luči na semaforju do druge rdeče luči) s člani nekega kluba, ki živijo in delujejo po nekih zapisanih ali nenapisanih pravilih? Bikeri so samo tisti, ki pripadajo subkulturi, nastali v štiridesetih letih prejšnjega stoletja v ZDA. Vsi ostali so motoristi (tudi bikeri so motoristi, da ne bo pomote)! Ni vsak motorist biker in (kar je še zanimiveje) ni vsak biker motorist!

Ti nisi, ne biker, ne motorist! Ti si: filozofist :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tisti ki komej čaka, da konjička zajaha in ga hodi gledat ko zunej pada dež, vsake tolko se kej pogovori z njim,...... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki komej čaka, da konjička zajaha in ga hodi gledat ko zunej pada dež, vsake tolko se kej pogovori z njim,...... :kva2:

A velja tudi, ce ga zajaha, ce pada dez? Namrec ce ga grem ze gledat, se tudi vsedem nanj in ga malo popeljem naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A velja tudi, ce ga zajaha, ce pada dez? Namrec ce ga grem ze gledat, se tudi vsedem nanj in ga malo popeljem naokoli.

Tudi to itak! Sam jst nimam dežnega sem mew do zdej zmeri srečo, razen par izjem no, ma itak ko si moker si moker...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to itak! Sam jst nimam dežnega sem mew do zdej zmeri srečo, razen par izjem no, ma itak ko si moker si moker...

men se tudi zgodi, da ce me med voznjo ujame, da se mi ne da ustavljat in oblacit deznega - seveda, ce grem proti domu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki komej čaka, da konjička zajaha in ga hodi gledat ko zunej pada dež, vsake tolko se kej pogovori z njim,...... :kva2:

A velja tudi, ce ga zajaha, ce pada dez? Namrec ce ga grem ze gledat, se tudi vsedem nanj in ga malo popeljem naokoli.

se čist strinjam z obema! motorj je k rožca s katero se lepo ravna, in ti potem lepo vrača :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jap, postar je sigurno pravi bajker!

Ampak gre se u biti zato kateri je vecji bajker in ne kateri je pravi bajker kot je naslov topica...

No pa da ne bomo spet mrtuga kojna pretepat zacel!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poštar ti je pravi k se celo zimo voz na štirki hahaah :OK:

Pa podere tudi marsikero babo... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poštarji se furajo z mopedi .)

tisti poštarji, ki se pa v prostem času furajo še z motorji, tisti so pa res že kar bajkerji :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

- ali mora biti reven, komaj zbrati za motor ali obrtnikov sin, ki mu je fotr vse kupil

...

js sm obrtnikov sin in???

motor sm si sam zaslužu z delom pr fotru in to najcenejš kar je blo možno, živim sred mesta in sem edinec

pol pa naj mi eden reče:

-hja privatnikov sin, dobi vse po pizdi kar hoče

-mestno bitje, ne ve kaj je delo...maminamaza

-edinec, razvajen, dobi kar hoče

:nono: sam ne mi posplošvat, ker to me pa najbolj jezi

mal... :topic: ampk tle si pa ne morm pomagat

on topic:

js sm si bikerje (ne motoriste) predstavlov zmerej tiste, mal močnejše (od 100kil :P), na težkih čoperjih, v usnju z resicami, rutkami, bradami in sončnimi očali B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si si predstavljal tisto, kar si videl na televiziji (predvsem po vzgledu Amerow) :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to...ko sem biu še mejhn, sm vedno občudovov tiste čoperiste, posebej iz ameriških filmov...tko mi je pač ostalo v spominu in ob besedi bajker se vedno spomnem na tiste :D

drgač pa pravi bajker je zame vsak, ki je to s srcem, k to rad dela in ki je nasplošno dober človk :D

...pa tist ke me pozdrav na cesti B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm si bikerje (ne motoriste) predstavlov zmerej tiste, mal močnejše (od 100kil :P), na težkih čoperjih, v usnju z resicami, rutkami, bradami in sončnimi očali B)

:zzz: :yawn:

In potem, čez sedem let prebitih tu na planetu MS ugotoviš, da je pravi biker eden, ki se skriva za enim nickom in ima prav veliko za povedati/napisati in se spozna na vse in zajeba*a vse od kraja in jim soli pamet, če to ne zaleže, pa še teži.

Ja tisti ameriški filmi so res zavajajoči. Pa še motorje imajo take za na odpad O:-)

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil pravi biker, ker sem se včasih vozil ne glede na mraz in letne čase. :o

Sedaj pa nisem več. Šel sem med šminkerje in motor pametno "zvečer" odjavim! :grim :grim :P :P :headbang: :headbang:

Se pravi, da sem moto izdajalechehehehe...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil pravi biker, ker sem se včasih vozil ne glede na mraz in letne čase. :o

Sedaj pa nisem več. Šel sem med šminkerje in motor pametno "zvečer" odjavim! :grim :grim :P :P :headbang: :headbang:

Se pravi, da sem moto izdajalechehehehe...

Ti si pravi bajker :yea1: ko je tu zima in mrzlo, se hodiš vozit v tople kraje... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!