Skoči na vsebino

Jaz vozim po predpisih


gusti

Priporočene objave

:surrender:

No.. še vedno mislim da pretiravate. So vsaj nek interes pokazali ti čoperisti, vi pa samo oz. mi pa samo jamramo preko interneta, naredimo pa nič :)

:hooray:

sj vsi jamramo...pač vsak po svoje...nekdo mora zato dobiti nalepko,drugi batine,tretji dž... :krneki: :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena provokacija. Ali se strinjate, da je vikend pivec, ki popije eno pivo in postane pogumen, čeprav ni prekoračil meje 0.25 volta (al kolk je že zdej) bolj nevaren v prometu, kot pijanec z diplomo, ki popije 5 pirov, dve ali tri travarice in se počasi odpelje domov? :naughty:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mislim, da nalepka fizično ne bo pomagala nič. Pomagalo bo pa to, da se govori o motoristih, o njihovi varnosti, ne glede na to kakšen motor vozijo. :) Mogl bi bit več takih "nalepk".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne strinjam. Če je meja 0,00 nimaš kaj delat z 0,01 na cesti, pa si magari vikend pivec al pa pijanc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:surrender:

No.. še vedno mislim da pretiravate. So vsaj nek interes pokazali ti čoperisti, vi pa samo oz. mi pa samo jamramo preko interneta, naredimo pa nič :)

seveda smo velik naredil, z našim jamranjem prek interneta smo poskrbel za svojo varnost, ker nismo bili na motorju, tako da smo s tem več naredil kot njihova akcija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc meja ni 0.00... Torej še enkrat...

Ali se strinjate, da je vikend pivec, ki popije eno pivo in postane pogumen, čeprav ni prekoračil meje 0.25 volta (al kolk je že zdej) bolj nevaren v prometu, kot pijanec z diplomo, ki popije 5 pirov, dve ali tri travarice in se počasi odpelje domov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena provokacija. Ali se strinjate, da je vikend pivec, ki popije eno pivo in postane pogumen, čeprav ni prekoračil meje 0.25 volta (al kolk je že zdej) bolj nevaren v prometu, kot pijanec z diplomo, ki popije 5 pirov, dve ali tri travarice in se počasi odpelje domov? :naughty:

ne se ne! ker malo kdo postane pogumen po enem pivu, po dveh pa če nisi jedel in si malo lažji že lahko napihaš, in je problem rešen,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varnost cest je (naj bi bila- pa na žalost ni) zagotovljena s strani države, ko ti voziš v skladu s CPP. Če ne voziš v skladu z omejitvami, za varnost ceste država naj ne bi odgovarjala. Varnost je relativen pojem.

Ni potrebe filozofirat. Dobro veš na kaj sem mislim. Ceste morajo bit porihtane, počiščene itd...vožnja po CPP nima nobene veze z urejenostjo cest! Tudi če se peljem striktno po omejitvah, hočem in pričakujem, da so ceste porihtane, pa makar skoz omejitev 50.

Se pa strinjam, da je varnost - relativen pojem.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa mene zanima neki drugega... Kdo sploh so ti Čoperisti Slovenije? Ali gre sploh za kakšno formalno združenje? Če gre, kateri državni organ jim je podelil pravico nošenja imena Slovenija v svojem imenu? Zanima me tudi, koliko članstva imajo, ko se že izdajajo za vseslovensko združenje kar je videti iz imena? Kaj menijo o lastnikih doma narejenih smrtno nevarnih predelanih motociklov lastne proizvodnje brez veljavnih atestov po možnosti z vgrajenimi agregati vzetih iz raket tipa CBR 900, ZX10, CB900...???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist' :topic: Brothers!!!

Zapečati!

Nima smisla se napenjat'!

Pobijajmo se še naprej! Ne organizirajte več moto zborov. Saj je že pogostost pogrebov, zadosten razlog za medsebojno druženje.

Tako kot je eden rekel. "Ni registrirano združenje".

Pa kaj to komu mar? Imamo tudi registrirane, pa niso pol kurca vreden. Gre za življenja Vas (nas) samih. Jebeš združenje, legalno, nelegalno, formalno, neformalno, al' pa žalno itd. Ni čudno, da je gusti že popizdil in obžaloval odprtje tele teme. Še en dokaz o tipični slovenski reakciji, (pa se nič za avtorja ne vlečem), če hoče en kaj dobrega ZA DRUGE narediti.

gusti-ju pripnimo medaljo za naprezanje in zapečatimo to temo. Pa ne, da ni dobra, izvirna in humana. Še zdaleč ne! Le ni primerna za bedake, kakršni sodelujemo v njej. Pa naj bo z mano vred.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej jest pa nisem tega mnenja, da bi morali temo zaklenit. Gusti se čuti užaljenega, ker je skopiral temo, pa smo tisti, ki znamo brat v vsem leporečju našli še en kup neumnosti in nanje opozorili. Lahko ga je bila zadeva čisto dobronamerna, ampak to se ne dela tako, da sebe opereš na račun drugih. Sem postavil kar nekaj vprašanj, pa niti na enega nisem dobil odgovora, samo pavšalne ocene, da sem takoj proti vsaki stvari...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej jest pa nisem tega mnenja, da bi morali temo zaklenit. Gusti se čuti užaljenega, ker je skopiral temo, pa smo tisti, ki znamo brat v vsem leporečju našli še en kup neumnosti in nanje opozorili. Lahko ga je bila zadeva čisto dobronamerna, ampak to se ne dela tako, da sebe opereš na račun drugih. Sem postavil kar nekaj vprašanj, pa niti na enega nisem dobil odgovora, samo pavšalne ocene, da sem takoj proti vsaki stvari...

Ok sej naslov članka je "Čoperisti rešujejo življenja" ampak ne pozabit da tale članek niso napisali sami ampak novinar iz pop tv-ja! Tule pa vsi na velko kao da se čoperisti nekaj ven duvajo in da je to tudi ime akcije! Jaz nevem a ima 3/4 folka v sloveniji disleksijo al kaj pol se pa še neki hvalijo kako so pozorno prebrali članek. Naslov te akcije je: "Jaz vozim po predpisih" in se z tem imenom ne namiguje na nbenga... vsi bi lahk vozli po predpisih.... če pa že to ne pa dejmo vsaj našo hitrost držat 5-10% nižje kot do zdaj pa bo že veliko bolje.

moto rider: Ne rabim js nobene medalje. Naj raje denar prišparajo za vence, rože, sveče ...

Ko sem prebral tale članek na 24ur.com sem si mislil, ga bom pa skopiral na motosvet, da ga še kolegi motoristi preberejo. Če se bo kdo zamislil nad samim sabo se bo, če ne pač ne. Zadnje kar sem pričakoval je 8 strani pluvanja eden čez drugega v dveh dneh (razen svetlih izjem). Zarad tega mi je tut malo žal da sem odprl temo, vsekakor pa nisem užaljen. Samo malo razočaran.

SS-ovci obtožujejo čoperiste da so pijanci, čoperisti SS-ovce da so divjaki, vsi posplošujejo nihče pa noče pred svojim pragom prvo pomest (spet razen par svetlih izjem).

Edit: Tudi jaz izobešam :surrender:

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bo pa tkole reku da podpiram usako akcijo ki resuje zivljenja. Me pa zanima kam si nej prpopam na lepko najbols kr na luc ane ker nekateri nimamo 3m dolgih zadnih blatnikov. Kdo bo pa videl kaj pise na nalepki. Največ življenj bi si pa pomojm motoristi lahko resili sami s tem da nebi divjali in delali bedarij pri 200 kmh na nepreglednih ovinkih tam kjer so "prijazne" ograje ce nisi siguren ce je dosti da prehitis da vozis pocasneje tam kjer je potencialna moznost da se gdo vkluci. Nato pa beremo smrt motorista izsilil ga je auto-saj ni cudno motorist bi moral malo zmansati hitrost in biti pozoren ce bo kdo speljal na cesto ne pa da vozis naprej s povno hitrosto in si mislis saj se mi nic nemore zgoditi. Kjer pa je cesta ravna ali zelo pregledni ovinki in dobr asvalt pa lahko peljes kolikor se pocutis sposobnega .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja dejstvo je tudi, da se etiketiramo sami (jaz sem ss, čoperist, touring...) in bog ne daj, da bi ss-jevec nosil nalepko, ki jo je izumil čoperist... sam se imam za turing voznika z pametjo čoperista (ti mopedi so mi tudi najbolj všeč) in vem, da stopalke na moji ERki ne bodo nikdar (vsaj med vožnjo) okusile asfalta... radar detektor pa vseeno uporabljam... zgolj za bolj sproščen občutek,,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot berem nekatere izjave, bolj dobivam občutek, da je vseskupaj ena velika bedarija.

Najboljša je tista izjava, ko trdi, da odkar ima nalepko, mu manj avtomobilistov trobi.

Zakaj bi mi trobili, TUDI ČE NIMAM nalepke, če se peljem v koloni, ne prehitevam kolone niti pri rdeči luči pred semaforjem, ne vozim z odprtimi rori, ......

Če pa bom počel vse zgoraj omenjeno, dodatno k temu pa bom divjal, ampak dobesedno divjal skozi naselje, ter počel podobne neumnosti, pa lahko imam 1000 nalepk, pa mi bodo vsi trobili, ker jim bom šel na živce.

TAK DA ME NE BREZ VEZE FARBATI.

Se je komu zasvetilo tistih 0,5 % moje dohodnine, pa bi me rad prepričal, da dela nekaj dobrega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je komu zasvetilo tistih 0,5 % moje dohodnine, pa bi me rad prepričal, da dela nekaj dobrega

Bravo. Komaj zdaj se mi je posvetilo. Debeluharji bi radi gnar za pir. Vsaka čast :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet se je vsul plaz, tako značilen za MS. Smejanje, kazanje s prstom, pametovanje in 'pametovanje' ...

Priznam, to akcijo sem si zamislil jaz. Lahko bi rekel, že skoraj iz obupa, ko skoraj vsak dan preberem, kako se je spet ubil nekdo izmed nas. In smisel nalepke ni v tem, da bi se sedaj hvalil, češ, poglejte me, jaz 'vozim po predpisih'. Ne. Štos je v tem, ko npr. en avtomobilist vozi za mano ali je za menoj pred semaforjem in ko prebere napis, se (morda) malce zamisli in si (spet morda) reče: 'ja, če lahko tale motorist, pa morda lahko tudi jaz?'. In stvar celo malce deluje. RES sem opazil, da me več ne prehitevajo tako živčno in mi ne blendajo in trobijo, če npr. med Škofljico in LJ vozim po omejitvah.

Nekdo je namignil, da se za to akcijo verjetno skriva želja po zaslužku. Do sedaj je tiskar edini, ki je kaj zaslužil. S tiskanjem nalepk. Stane Smodiš in jaz pa sva imela samo stroške; on s sponzoriranjem tiska nalepk, jaz pa z bencinom, ki sem ga porabil, ko sem zaradi te akcije skakal okoli, prvo iskal sponzorja in se potem dogovarjal s tiskarjem, itd. Da ne govorim o tem, koliko sem dal za poštnino, ko sem včeraj na pošto nesel vrečo kuvert z nalepkami in jih poslal po celi SLO. Kajti po objavi članka na 24ur je bil pravi bum. Natiskanih je bilo 500 nalepk, imam jih le še 34! Telefon pa še kar zvoni, ljudje bi radi nalepko! Ni kaj, v ponedeljek bom šel na lov za novim sponzorjem, tokrat bom dal tiskati 1000 nalepk. Upam, da bo to dovolj.

In da ne bo nesporazumov, naslov članka ČOPERISTI REŠUJEJO ŽIVLJENJA so si izmislili na 24ur in ne jaz! V prilogi tega posta si lahko preberete izvirnik mojega dopisa, katerega sem v petek zjutraj poslal tako na 24ur, kot tudi na Svet za preventivo in varnost v cestnem prometu in celo tako opevanem MAKSI-ju. Na mojo pobudo SE JE ODZVAL LE POP TV. Od drugih dveh ni bilo nobenega glasu, čeprav se oba rada hvalita, da veliko delata na tem področju. Morda sta si mislila, da je taka akcija brez veze, kar si po postih sodeč misli tudi kar nekaj ljudi na MS. Velik odziv ljudi z vseh koncev Slovenije mi govori drugače.

Sedaj pa se bom dotaknil še alkohola. Trditev, da le čoperisti pijejo alkohol, cestarji pa le kavo in sokove, je čista neumnost. Oglejte si samo slike z zborov in opazujte, kakšna pijača je na mizah, pa vam bo v hipu vse jasno. Večinoma vidimo pivo. To lahko pomeni le tri stvari:

1. na zbore hodijo le čoperisti (kar seveda ni res),

2. v SLO prevladujejo čoperisti in so lastniki drugih tipov motorjev v veliki manjšini (kar tudi ni res)

3. na zborih pijejo alkohol SKORAJ vsi (končno trditev, ki drži).

Saj je zadosti pogledati poste na MS-ju v temah, ki govorijo o zborih. Smeškov, kot so :beer1: :beer2: in :drunk: kar mrgoli. Pa debate o borovničkah pa cvičku itd. Pa kako se kdo po zboru ne spomni, koga vse je srečal. Seveda, sami čoperisti, ti so vsega krivi! Drugi so pa vsi O:-).

Dekleta in fantje, akcija je zamišljena tako, da trka na srce (in možgane) VSEM udeležencem v prometu, ne le motoristom. In ponavljam, če bo vsaj malo streznila le enega in s tem MORDA rešila le eno življenje, je bila vredna truda in denarja. Jaz sem naredil, kolikor sem pač mogel. In če ima kdo še kakšno idejo, na plano z njo. Škodovati ne more, lahko le koristi. Ne samo kritizirati in kazati s prstom na druge.

Če malce priredim znan stavek iz 2. svetovne vojne: 'Ne premišljujte o tem, kaj lahko država naredi za vašo varnost, temveč o tem, kaj lahko zanjo storite VI SAMI!

Pa en lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

JAZ__VOZIM__PO__PREDPISIH.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz akcijo, kot trud (posameznikov) podpiram! Sem pa tako pošten, da nalepke ne bom nalepil na motor, ker vem, da se bom prej ko slej pregrešil. Bom pa, kakor do sedaj ločeval, kje lahko, in kje ne smeš, dajati glavo "med dva cegla". Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz akcijo, kot trud (posameznikov) podpiram! Sem pa tako pošten, da nalepke ne bom nalepil na motor, ker vem, da se bom prej ko slej pregrešil. Bom pa, kakor do sedaj ločeval, kje lahko, in kje ne smeš, dajati glavo "med dva cegla".

:grim make that 2 of us :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!