Skoči na vsebino

Jaz vozim po predpisih


gusti

Priporočene objave

Spet se je vsul plaz,....

...Pa en lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

če glede alkohola izključimo zbore, redkokaterega s SS vidim na piru, medtem ko pa čoperiste zelo pogosto!

pa ne me basat da ideja za naslov akcije ni prišla od tebe! sam končen naslov mogoče res ne, ampak v tvojem dopisu se dvakrat omeni skupaj čoper in varnost! zato me ta akcija tako moti!

če bi pa resnično rad užival v počasni vožnji in gledanju okolice pa predlagam konsko vprego,...toj bol ža šalo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V celoti podpiram akcijo, je pa to odločitev vsakega posameznika, ali se odloči za to ali ne.

Upam, da se morija motoristov na cestah s prihajajočim lepim vremenom oz. poletjem ne bo nadaljevala... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če malce priredim znan stavek iz 2. svetovne vojne: 'Ne premišljujte o tem, kaj lahko država naredi za vašo varnost, temveč o tem, kaj lahko zanjo storite VI SAMI!

Mi imamo kikiriki državo, ki nam krade, kjer lahko. Enkrat v življenju bi rad videl, da bi se odzvala z vsaj človeškimi omejitvami in ne spet inkasantstvom, kar ji je itak cilj. Ta država ne bo nikoli storila nič za svoje državljane. Fuck tako državo.

Vseeno lepo, da se nekdo trudi ohraniti življenja na cesti, vendar je pristop napačen. V tej smeri bi lahko imeli nalepke " Jaz prosim državo za normalne omejitve" ali pa "Jaz se bi držal omejitev, v kolikor bi to bilo mogoče" (omejitev 90, za nepreglednim ovinkom pa 40 in modri s pištolami zadaj...

Bi pa za hec jaz mel tvojo nalepko :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že rekel, zavedam se problema prehitre vožnje, prav tako podpiram vsakogar, ki se trudi naredit nekaj v tej smeri in tudi tebe zelo spoštujem, ampak to pa ne spremeni dejstva, da se mi akcija ne zdi dobra, zaradi že prej navedenih razlogov.

Predvsem pa nekako ne morem kupit tele trditve: Vsaj jaz osebno imam nalepko na motorju IN na avtu in opazil sem, da so sedaj vozniki za mano zaradi mojega upoštevanja omejitve hitrosti in ostalih predpisov veliko bolj strpni. Nihče več mi ne trobi ali blenda z lučmi, naj vendar peljem hitreje, pa tudi prehitevajo me ne, četudi bi to z lahkoto naredili, predvsem kadar sem z motorjem.

Mislim, da med vožnjo ena taka nalepka na motorju enostavno ni vidna in iz tega menim, da ne more nikakor vplivat. Edina varianta, da kdo vidi tole je, če ustavi vštric s tabo na semaforju. Večina motorjev itak nima primernega mesta, da bi nalepko pripopala zad, če je pa na boku, bi jo pa teoretično lahko videl samo tisti, ki gre mimo, torej nasproti, kar itak ni možno ali pa tisti, ki prehiteva, ki pa tudi ne bo pozoren takrat na tvoje nalepke.

Kot sem že rekel, kakršen koli trud cenim, se mi pa zdi način neefektiven, mogoče celo malo neopošten, ker sem prepričan, da ne bo malo motoristov, ki bo imelo tole napopano, pa še vedno kršilo predpise, predvsem pa pristranski, ker je izvajan pod imenom ene podskupine motoristov, ki kaže s prstom na drugo.

Kar se pa tiče alkohola, pa je sodeč po lastnih izkušnjah na zborih vedno precej več čoperistov kakor tistih na super športnih motociklih, predvsem pa tisti na športnihih velikokrat pridejo samo za pol urce obrnit in to je to. No lahko ni povsod tako, ampak na teh zborih, na katerih sem bil tudi jaz, to definitivno drži. Predvsem pa je ničkolikokrat viden prizor, ko se za vikend na kakšni turci ustaviš kje ob cesti (črpalka, bife,..) na kofetu ali soku in vidiš za eno mizo prešvicane SS-ovce v vročih kombinezonih vse z vodo, za drugo mizo pa taprave bajkerje u črnem usnju, z ogromno našitki, z večinoma chopperji in potovalnimi motocikli, pa vsak svoj pir v roki. Ne bom rekel, da ni izjem in da to velja brezpogojno, je pa dejstvo, da je to slika, ki sem jo že večkrat videl

Tako, da še vedno ostajam pri tem, če se že dela neko akcijo pod imenom določene skupine motoristov, naj le ta skupina najprej usmeri trud in napore v to, da pomete pred svojim pragom. Konec koncev je alkohol hujši ubijalec kot hitrost, oziroma velikokrat povod k temu, da je ubijalec hitrost.

Drugače pa bom jaz še vedno upošteval to, kar je že motorider omenil: Sem pa tako pošten, da nalepke ne bom nalepil na motor, ker vem, da se bom prej ko slej pregrešil. Bom pa, kakor do sedaj ločeval, kje lahko, in kje ne smeš, dajati glavo "med dva cegla".

To je to, Vozit po pameti je včasih lahko še bolj varno kot striktno po velikokrat (žal) butastih omejitvih hitrosti, v eno ali drugo smer.. Poznam odseke, kjer je tabla 70 in ti lahko sam bog pomaga, če probaš s toliko zvozit in tudi odseke s 40, kjer greš komot 70 ali 90.. Tako, da jaz se bom še naprej zanašal na lastno presojo, probal vozit kolikor toliko po pameti, predvsem pa biti previden v naseljih!

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V celoti podpiram akcijo, je pa to odločitev vsakega posameznika, ali se odloči za to ali ne.

Upam, da se morija motoristov na cestah s prihajajočim lepim vremenom oz. poletjem ne bo nadaljevala... :wacko:

jaz pa upam ravno nasprotno :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebral tale dopis.

nekaj takega se bi lahko spomnil učenec 4. razreda osnovne šole, in tako nekako nespretno vse skupaj tudi napisal.

in ni nič čudnega da so narobe razumeli vaše najbrž dobro mišljene pobude.

pa vseeno:

defenzivna vožnja se MENI OSEBNO zdi popolnoma napačno razmišljanje. pa mislim da se najde še kdo.

na cesti je treba bit aktiven, zbran, velikokrat je treba odreagirati malo agresivno (kar še posebaj velja za vožnjo z motociklom), velikokrat je bolje močno pospešiti kot pa "drekat" v koloni, ogledovanje okolice pa nikakor ne spada na cesto(razen če si sopotnik v AVTOMOBILU).

in hitrost sama po sebi ne ubija, ubija nezbranost, neznanje, dokazovanje svojega ega.

še vedno pa ostanejo nesreče, in proti tem nimamo kaj. nekaj na leto jih (nas) bo šlo v vsakem primeru.

pa lepe kilometre vsem želim

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj na leto jih (nas) bo šlo v vsakem primeru.

pa lepe kilometre vsem želim

Jaz že ne. Vozim po predpisih :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sm že 1x reku. Dajte si nekateri to nalepko na goflo zalimat pa bo zihr forum lepši pa bolj pozitivno naravnan. :whistle:

Al pa se z njo kar na stol doma pred računalnikom pripopajte pa boste tako prispevali k bolj varnim cestam. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebral tale dopis.

nekaj takega se bi lahko spomnil učenec 4. razreda osnovne šole, in tako nekako nespretno vse skupaj tudi napisal.

in ni nič čudnega da so narobe razumeli vaše najbrž dobro mišljene pobude.

pa vseeno:

defenzivna vožnja se MENI OSEBNO zdi popolnoma napačno razmišljanje. pa mislim da se najde še kdo.

na cesti je treba bit aktiven, zbran, velikokrat je treba odreagirati malo agresivno (kar še posebaj velja za vožnjo z motociklom), velikokrat je bolje močno pospešiti kot pa "drekat" v koloni, ogledovanje okolice pa nikakor ne spada na cesto(razen če si sopotnik v AVTOMOBILU).

in hitrost sama po sebi ne ubija, ubija nezbranost, neznanje, dokazovanje svojega ega.

še vedno pa ostanejo nesreče, in proti tem nimamo kaj. nekaj na leto jih (nas) bo šlo v vsakem primeru.

pa lepe kilometre vsem želim

pod tole se pa pred notarjam podpišen :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebral tale dopis.

nekaj takega se bi lahko spomnil učenec 4. razreda osnovne šole, in tako nekako nespretno vse skupaj tudi napisal.

in ni nič čudnega da so narobe razumeli vaše najbrž dobro mišljene pobude.

pa vseeno:

defenzivna vožnja se MENI OSEBNO zdi popolnoma napačno razmišljanje. pa mislim da se najde še kdo.

na cesti je treba bit aktiven, zbran, velikokrat je treba odreagirati malo agresivno (kar še posebaj velja za vožnjo z motociklom), velikokrat je bolje močno pospešiti kot pa "drekat" v koloni, ogledovanje okolice pa nikakor ne spada na cesto(razen če si sopotnik v AVTOMOBILU).

in hitrost sama po sebi ne ubija, ubija nezbranost, neznanje, dokazovanje svojega ega.

še vedno pa ostanejo nesreče, in proti tem nimamo kaj. nekaj na leto jih (nas) bo šlo v vsakem primeru.

pa lepe kilometre vsem želim

Ja pol ko pa en avto butne ven iz kolone in izsili motorista je pa jok in stok. Ti kar prehitevaj kolone, po levi, desni kjer hočeš ... jih verjetno neboš dolgo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da se je javil tudi avtor akcije, da je razložil svoje motive in misli.

A vseno mislim, da je največjo napako naredil že na začetku, ko je takoj s prstom pokazal na voznike SS motorjev.

S tem je takoj naredil razdor in prepir.

Seveda mu je treba čestitati za pogum in idejo in za čas ki ga je investiral, a vseeno mislim, da kaj več, kot samozadoščenja, ker je poskušal nekaj premakniti, od vsegaskupaj ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa hotel apelirati predvsem na voznike SS motorjev glede na to da jih je 75% vseh smrtnih žrtev ravno med njimi. In če kdo misli da vozniki SS motorjev pijejo manj kot čoperisti se je malo uštev. Čoperisti žulijo pivo počasi :naughty: norci pa na eks. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj pljuvamo drug po drugem in iščemo in pripisujemo drug drugim napake...

Prvo kot prvo: alkohol in vožnja ne gresta skupaj. Drži?

Divjanje 200/uro je preko predpisov. Drži?

Vožnja skozi rdečo, ni pravilna. Drži?

-

-

-

Itd

Pa ni važno, imaš sportaka ali chopperja. Z nalepko ali brez.

Kdor hoče, naj pije in vozi 300/uro, če mu paše. Ni se treba tukaj opravičevati. Vsak ve zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor hoče, naj pije in vozi 300/uro, če mu paše. Ni se treba tukaj opravičevati. Vsak ve zase.

se ne strinjam s tem, ker s tem ne ogroža samo sebe ampak tudi druge! veliko prometnih se zgodi ker je povzročitelj pod vplivom alkohola naredil nekaj neumnega ali pa preprosto izgubil nadzor nad vozilom, in priletel v nasproti vozeče vozilo, kjer je po možnosti nasproti vozeč umru, pjani povzročitel pa preživel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans se grem vozit, in načrtno bom kršil predpise, kjer se bo le dalo, in to za 2 krat, ali 3 krat najmanj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mogoče s tem hotu povedat ljudem ki te poznajo da ne rabijo jokat za tabo? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne strinjam s tem, ker s tem ne ogroža samo sebe ampak tudi druge! veliko prometnih se zgodi ker je povzročitelj pod vplivom alkohola naredil nekaj neumnega ali pa preprosto izgubil nadzor nad vozilom, in priletel v nasproti vozeče vozilo, kjer je po možnosti nasproti vozeč umru, pjani povzročitel pa preživel!

...kaj pa naj napišem, če te pa popljuvajo, ko napišeš, da je divjanje noro. Pa, da si Đek, ko voziš s parimi piri v riti...?

Poznam par primerov, ko so pijani povzročili smrt nedolžnih. Pa, ko so se s 100/uro v mestu zakantali v ograjo. Najceneje je, če se učimo na napakah drugih. Ampak nekateri hočejo to doživeti na lastni koži. In nekatere stvari se doživijo le enkrat. :whistle:

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sm že 1x reku. Dajte si nekateri to nalepko na goflo zalimat pa bo zihr forum lepši pa bolj pozitivno naravnan. :whistle:

Al pa se z njo kar na stol doma pred računalnikom pripopajte pa boste tako prispevali k bolj varnim cestam. :naughty:

Klasična reakcija čoperista, ko nekateri, ki imamo SS motorje, ne sprejemamo misli drugih čoperistov,... :whistle:

Ja pol ko pa en avto butne ven iz kolone in izsili motorista je pa jok in stok. Ti kar prehitevaj kolone, po levi, desni kjer hočeš ... jih verjetno neboš dolgo.

nikjer ni tega napisal, samo omenil je da je včasih celo boljše prehitet, kot pa vozit v koloni in čakat, kaj bo un perd tabo naredil, zavil kamorkoli... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol ko pa en avto butne ven iz kolone in izsili motorista je pa jok in stok. Ti kar prehitevaj kolone, po levi, desni kjer hočeš ... jih verjetno neboš dolgo.

si že dobil en odgovor..pa ti vseeno jest še svoje povem..

kot prvo ne bodi govnar kot večina novinarjev in ne jemlji besede iz teksta..mimogrede..kolona so lahko že samo tri vozila, kolona je lahko več vozil in ti si drugi v tej koloni..drekanje pač ne sodi na cesto, in za tiste ki drekajo in povzročajo kolone so določene kazni..koliko takih kazni je pa izrečenih je pa druga zgodba.

kot drugo je pa tudi že bilo napisano..obtoževanje drug drugega kdo kje krši je bedno..

kot tretje je bilo pa tudi povedano..vsak bo moral prvo pri sebi pošlihtat..nekateri pač ne bojo nikoli..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot tretje je bilo pa tudi povedano..vsak bo moral prvo pri sebi pošlihtat..nekateri pač ne bojo nikoli..

očitno res ne.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno res ne.

LP

Prav rad bi vidu, kako ti voziš po cestah....

če voziš po omejitvah, striktno... imam pa naslednje vprašanje, na koliko km menjaš zavorne ploščice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav rad bi vidu, kako ti voziš po cestah....

če voziš po omejitvah, striktno... imam pa naslednje vprašanje, na koliko km menjaš zavorne ploščice?

Ko smo že pri ploščicah, -na Classicu 800 sem ob prodaji imel noter še prve, niti pol izrabljene, motor pa 48 Tkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri ploščicah, -na Classicu 800 sem ob prodaji imel noter še prve, niti pol izrabljene, motor pa 48 Tkm.

ah z čoperjem, itq težko prekoračiš katerokoli omejitev, no ja cona 30 gre :whistle: :whistle: :whistle: (mal dražim)

jah sej itq se najbolj znucajo če iz 150 bremzaš no skoraj nič, ko te kdo izsili, pri čoperju na roko na srce, redko kdaj dosežeš take hitrosti, ne voziš po pistah ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dones smo srečali na OMV v Postojni enega čoperista...se model ustavi in čik v gobec (jet čelada) pa gasa naprej proti ridam :slap: :lol1: pol pa ti men "jest vozim po predpisih"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dones smo srečali na OMV v Postojni enega čoperista...se model ustavi in čik v gobec (jet čelada) pa gasa naprej proti ridam :slap: :lol1: pol pa ti men "jest vozim po predpisih"

Hm, nekaj mi ni jasno pri celi stvari:

1. čik v gobec - kaj je tu narobe? Si morda nekadilec in alergičen na kadilce? Je morda kajenje med vožnjo prepovedano? In zakaj izraz 'gobec'?

2. jet čelada - za voznika SS motorja nekaj nepojmljivega in skoraj bogokletnega, za čoperista nekaj samo po sebi razumljivega. In seveda po predpisih.

3. pa gasa naprej proti ridam - a ti speljuješ brez gasa? Prosim, razloži tehniko, bomo vsi porabili veliko manj bencina.

Ali pa je problem v tem, da je bil čoperist? Upam, da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!