Skoči na vsebino

Platišča (barvanje, popravila, napere..)


pegaso

Priporočene objave

Očitno ti je powder coat edina rešitev, ja. Saj ni drag. Sošolec je dal za peskanje & powder coatanje celega Tomosa Automatica 50EUR nekje v Kranju.

Hja, sam če nardijo OK, nočm met Strojanmobila. Na starodobniku.neki so kritizirali prav powder coatanje felten, da je barva zavrela, pa potekla pa nevem kaj...

Well, KTM-ovi obroči platišča niso uliti tako kot normalne alu feltne...vsaj mislim, da sem enkrat nekje zasledil, da so stružene iz celega kosa. Tako, da to ne bi bil problem.

Tudi feltne od Fazer-ja 1000 stari model sem na lastne oči videl eloksirane...tako, da očitno se tudi lite nekako da :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tako, da spet malo obudim pozabljeno temo... To zimo, bom tudi na moja kolesa naredil robove. Do sedaj so me vsi prepričevali, naj nalepim trakove, ne pa barvam. No, pa bom najprej poskusil s trakovi. Ne vem pa, kje jih lahko dobim... Tista stran NITRO, se mi ne odpre, tako da verjetno bom jutri šel pogledat v Louisa. Ima še kdo kakšno drugo znano trgovino, kjer bi lahko te nalepke kupil? Najbolje bi bilo, ce bi zraven še lahko dobil tudi kakšno pripravo, za lepše in lažje nalepiti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlažje boš kar z prosto roko lepo, brez kakih priprav. Edino dobro je če maš zraven še kaki "par rok" ki ti pomaga kaj prijet ali zasukat.

Je pa rez da če boš to počel prvič, da te zna malo je... Ti pa priporočam, da če je možno vzameš kolo dol, bo šlo dosti lažje.

PS: tudi traka se ti ne splača rezat na majnše kose!

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven nekateih trakov dobiš že čist enostavno zadevo za limat, narejena pa je tako da skoznjo teče trak ki ga imaš lahko kar na tleh in ko greš po robu feltne ti pušča za seboj sled!

enostavno in uporabno!

za fazerja polimat sem porabil slabe tri minute!

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven nekateih trakov dobiš že čist enostavno zadevo za limat, narejena pa je tako da skoznjo teče trak ki ga imaš lahko kar na tleh in ko greš po robu feltne ti pušča za seboj sled!

enostavno in uporabno!

za fazerja polimat sem porabil slabe tri minute!

Srečno

In kje si kupil ta trak s to zadevo za nalimat??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki ste zraven ITA meje, nekaj km čez mejo proti Trstu je Marinaz avto, in imajo dosti nalepk za motorje, pa tudi te za na rob feltne, dobiš 5m, odsevni trak različnih barv, cena pa okrog 10€, se ne spomnem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kolesa sem demontiral, točno pomeril kakšen premer rabim na zunanjem robu traka, in si bom lepo dal vrezat trak, ki bo točno pasal na felno! Felno lepo pošprical z vodo, dal trak gor, ga lepo namestil da bo linija štimala in iztisnil vodo! Ni hudič, da to nebo funkcioniralo!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam narezal trakove in nalepil cena za folijo 3 eur .

Ja, lepo si naredil! Jaz sem si danes ravno pripravil file za izrez nalepke, ko bom polepil, upam da naslednji teden, bom dal sliko gor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam narezal trakove in nalepil cena za folijo 3 eur .

Res si lepo naredil. Kje si pa kupil to folijo?

Kako to misliš na trakove? Kok pa so dolgi? Ker si prav nič ne vidu da bi bilo "štukano" :worship:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res si lepo naredil. Kje si pa kupil to folijo?

Kako to misliš na trakove? Kok pa so dolgi? Ker si prav nič ne vidu da bi bilo "štukano" :worship:

Lp

To tud mene zanima. Kakšna folija to? Si že kej sprobal kako je v dežju, se kej odlima? Res lepo zgleda :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tud mene zanima. Kakšna folija to? Si že kej sprobal kako je v dežju, se kej odlima? Res lepo zgleda :worship:

folijo sem kupil v inter diskontu v ravnah na kor na foliji piše d-c-fix .konrad hornschuch made in ger .

sem je pa vzel v dolžino 2m in širino 50 cm za 4 eur :worship:

potem pa sem jo narezal na 1cm široke trakove in 2 metra dolge .

in lepo nalepil okrog odrezal ostanek pa je .

folija je pa že na platiščih 2leti in je ostala takšna kot je bila tedaj ko sem jo nalepil .

http://www.d-c-fix.com/

http://www.d-c-fix.com/produktbereich.asp?...p;p2=Uni%20Lack

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, lepo si naredil! Jaz sem si danes ravno pripravil file za izrez nalepke, ko bom polepil, upam da naslednji teden, bom dal sliko gor!

Nekateri imate pa res izkrivljen okus za lepo in še posebej za okroglo! Očitno se s temi trakovi ne da narediti teh robov, da bi izgledali kolikor toliko nešlampasto.

Feltna je namreč okrogla in ne kockasta, kriva, spigana in kaj vem kako bi še rekel linijam teh bednih nalepk!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri imate pa res izkrivljen okus za lepo in še posebej za okroglo! Očitno se s temi trakovi ne da narediti teh robov, da bi izgledali kolikor toliko nešlampasto.

Feltna je namreč okrogla in ne kockasta, kriva, spigana in kaj vem kako bi še rekel linijam teh bednih nalepk!

Posebej za okroglo??!!?? Ti misliš, da bom dobil kvadrat ven, če sem izdelal file s točnim premerom, izrez nalepke pa se bo izvršil na profesionalnem ploterju?? Nič nebo kockasto, krivo, spigano in kaj vem kako še, če ti ne znaš narediti drugače kot si napisal, se je pametneje vzdržati bedastih komentarjev...

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posebej za okroglo??!!?? Ti misliš, da bom dobil kvadrat ven, če sem izdelal file s točnim premerom, izrez nalepke pa se bo izvršil na profesionalnem ploterju?? Nič nebo kockasto, krivo, spigano in kaj vem kako še, če ti ne znaš narediti drugače kot si napisal, se je pametneje vzdržati bedastih komentarjev...

"Bedasti" komentarji so na slike, ki jih popate. Niti ena ni prikazala zadeve, ki bi ji lahko rekel okrogla! So pa sploh te nalepke ena cigajnarija. Komu paše naj jih ima, a ne sedaj misliti, da bomo vsi okoli padali, ko bodo svoj ciganski umotvor tu objavljali in hvalili.

Če pa boš ti naredil tako, da ne bo moč dati pripomb boš pač dobil čestitike. Čakam fotke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Bedasti" komentarji so na slike, ki jih popate. Niti ena ni prikazala zadeve, ki bi ji lahko rekel okrogla! So pa sploh te nalepke ena cigajnarija. Komu paše naj jih ima, a ne sedaj misliti, da bomo vsi okoli padali, ko bodo svoj ciganski umotvor tu objavljali in hvalili.

Če pa boš ti naredil tako, da ne bo moč dati pripomb boš pač dobil čestitike. Čakam fotke!

Brez skrbi, se bom potrudil! Fotke bom dal gor, ne skrbi! Cakam te nalepke, ker folija, ki sem jo izbral, je nima na zalogi! Zadeva pa bi morala stimat v nulo, ker bodo vrezane tocno na premer, ki sem ga izmeril na felni. Problem lahko nastane samo pri lepljenju! Dobil bi jih naj v petek, tako da ce bo vse po sreci v soboto lepim! Potem pa se fotka, pa da vidim komentarje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej na lepljenje je HHV mislil. Prav pri lepljenju pride do tega, da je črta valovita in ne lepo okrogla.

Pa kdo zdaj ne razume?!? Nalepke bom imel OKROGLO vrezane..... Ne vem kako drugace se naj napisem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posebej za okroglo??!!?? Ti misliš, da bom dobil kvadrat ven, če sem izdelal file s točnim premerom, izrez nalepke pa se bo izvršil na profesionalnem ploterju?? Nič nebo kockasto, krivo, spigano in kaj vem kako še, če ti ne znaš narediti drugače kot si napisal, se je pametneje vzdržati bedastih komentarjev...

To bi pa rad videl. Lahko je splotano na ultraturboprofessional ploterju. Ako pa imas dve levi roki, ti pa tudi to ne bo pomagalo.

Pripopaj, pa da vidimo.

P.S. Zakaj bi pa to rad imel? A bo slo hitreje, al bo tko na koncu kot yugoti z miljon nalepkami in lisicjim repom???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi pa rad videl. Lahko je splotano na ultraturboprofessional ploterju. Ako pa imas dve levi roki, ti pa tudi to ne bo pomagalo.

Pripopaj, pa da vidimo.

P.S. Zakaj bi pa to rad imel? A bo slo hitreje, al bo tko na koncu kot yugoti z miljon nalepkami in lisicjim repom???

.......nima smisla..... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo zdaj ne razume?!? Nalepke bom imel OKROGLO vrezane..... Ne vem kako drugace se naj napisem...

Ja in? To pomeni, da je nemogoče da jih šlampasto nalimaš in da se med limanjem ne zvijajo, izmikajo?

To sem videl dobro narejeno samo 1x, pa še to ne v živo, nek anglež na zrx forumu si je naredil napravo, ki je izgledala in funkcionirala kot navadno šestilo, z njo pa narisal, ne nalepil te bedne črte na bicikle...seveda ob poprejšnji demontaži le-teh...

No ja, vsakemu svoje, osebno imam raje motor kot reklamno pano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!