Skoči na vsebino

Platišča (barvanje, popravila, napere..)


pegaso

Priporočene objave

Če misliš poliranje do surovega aluminija na visoki sijaj, je najhitreje in najlepše, če vpneš platišče v stružnico in tam uporabiš smirkov papir (da najprej odstraniš barvo), ali še boljše bormašino ali biax z smirkovim nastavkom (z zrnatostjo stopnuješ od npr.60 do npr. 600). Do sijaja spoliraš z nastavkom za poliranje (filc) in polirno pasto za aluminij.

Če misliš uporabljat samo bormašino in s to drgnit po feltni bo to poliranje izpadlo tako, da se ne bo videla lepa, gladka površina, ampak se boš namesto tja lahko gledal v svetlečih grbinah in dolinah...

Z malo iznajdljivosti pa lahko feltno vpneš za os v npr. kakšno black&drecker mizo tako, da se bo vrtela ko boš drgnil po njej z bormašino .)

Tdi mene to zanima,če je že gdo sam poliral rob platišča se pravi odstranil barvo in poliral do sijaja, pa kako pol ohraniti ta sijaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avtomobile nalepke lepijo gor tako, da prej površino pošpricajo z milnico. Bi se to tudi v tem primeru obneslo?

Milnica namreč omogoča popravke pri nanašanju nalepke. Ko je v pravi poziciji, se vodo/milnico izpodrine izpod nalepke.

Točno tako! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno zbiram voljo in pogum, da nalepim na motor te trakove :) . So pa vmes prispeli že druge nalepke... Ah, delo se mi nabira samo,... Hja nobenga pridnega ne najdemi da bi mi to naredu :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mi lahko kdo svetuje kje bi dobil te trakove skupaj z držalom (da se zadevo lepo zalepi) ki je na zgornji sliki, pa da se trak ne odlepi čez par dni?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo svetuje kje bi dobil te trakove skupaj z držalom (da se zadevo lepo zalepi) ki je na zgornji sliki, pa da se trak ne odlepi čez par dni?

hvala

U ljublan-rudnik je tip k ti proda in zmontira trakce za zelo pametno ceno. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo

Jaz imam pa drug problem, ko sem kupil motor so bili trakovi že gor vendar so zelo postrani nalimani,

tako da bi jih sedaj rad zamenjal z drugimi.

Vendar tu pa nastane problem kako tega hudiča spraviti dol, po uri in pol sedenja, gretja z fenom in drgnenja z nohti, sem odtrgal dol ŽE

polovico traku na eni strani feltne :headbang: .

Tako da se sedaj obračam na vas ima kdo kako idejo kako spraiti to dol? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Jaz imam pa drug problem, ko sem kupil motor so bili trakovi že gor vendar so zelo postrani nalimani,

tako da bi jih sedaj rad zamenjal z drugimi.

Vendar tu pa nastane problem kako tega hudiča spraviti dol, po uri in pol sedenja, gretja z fenom in drgnenja z nohti, sem odtrgal dol ŽE

polovico traku na eni strani feltne :headbang: .

Tako da se sedaj obračam na vas ima kdo kako idejo kako spraiti to dol? :worship:

Probaj s kakim topilom, da razgradi lepilo. Samo nitro bi bil verjetno premočen, bi še barvo od feltne poškodoval?? Probej na kakšnem delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
lp mene pa zanima s čim nej očistim feltno preden grem limat tele trakce gor.

Petrolej..? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno ste že opazili, če kaj spremjlate GP, da ima npr. Rossi felne oranžno obrobljene. Pa Jaque jih je imel, ko je bil še v 250 klasi (če ima še zdaj ne vem). Eeeee že kompliciram. Bom raje slikico pripopal!

164423.jpg

Zdaj pa sledeče: ker sem si nekako zabil v glavo, da bi to jaz tudi na mojem konjičku naredil, prosim za predloge. Kako, z čem......???? Ajde, bodite kreativni.

http://www.reklam-art.hr/galerija.html

dobi se za kupiti original trak za kolesa motorjev pa še šablona ,da je vse ravno je zraven!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V TC motoshopu imajo lepilni trak, ki je že montiran na šabloni. Ubistvu moraš samo obrisati rob platišča in enosavno ( s pomočjo šablone ) potegneš trak okoli platišča. Jest mam trak zaliman ze ob začetka lanske sezone pa drži kot pribit in tudi zgleda vredu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za to namenjen flomaster, ki da dobiš za par € v A3M, Louisu,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče to tud tle paše :), feltne glih nevem če bi lepu, bi pa na gumah pobarval napis z belo, kaj priporočate?

Ja sam sm takole uštimu,rob platišča sm polimu z selotejpom(original za to)

no pol sem pa še poštrihu napis na gumi in tu je moj rezultat,priznam da je bila bela barva čez čas mal bol rumena

ampak je bla pa skos gor do zamenjave z drugo gumo. :OK: :OK:

Za obe gumi sm pa porabu 1 dan,in enga šestorčka :beer1:

post-9197-1235934949_thumb.jpg

post-9197-1235934957_thumb.jpg

post-9197-1235934966_thumb.jpg

post-9197-1235934975_thumb.jpg

post-9197-1235934983_thumb.jpg

post-9197-1235934990_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to namenjen flomaster, ki da dobiš za par € v A3M, Louisu,...

Hvala, bom nabavu če bo prilka.

Danixx, nisi nč napisal s čim si poštrihal, s pirom vidm da nisi, k ni zeleno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, bom nabavu če bo prilka.

Danixx, nisi nč napisal s čim si poštrihal, s pirom vidm da nisi, k ni zeleno :D

Joj oprosti ker nism napisu s čim. :o

Najprej uzameš čopič (tak ko smo ga mel v šoli za risat)in ga obrežeš da ma sam tolk nitk kolker je debel napis na gumi.

Pol uzem bel sprej in pihn sprej v eno posodico da dobiš barvo,barva pa mora bit skos redka tak da velikrat ponovi postopek,zaradi mene lahka tut uzemeš barvo iz piksne sam ta ni tak redka.

Pa ne pozabt gume prej očistit,svetujem ti pa še da uzem felgo dol.

Pa 1 al pa 2 šestorčka ne pozabi :beer1: :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj oprosti ker nism napisu s čim. :o

Najprej uzameš čopič (tak ko smo ga mel v šoli za risat)in ga obrežeš da ma sam tolk nitk kolker je debel napis na gumi.

Pol uzem bel sprej in pihn sprej v eno posodico da dobiš barvo,barva pa mora bit skos redka tak da velikrat ponovi postopek,zaradi mene lahka tut uzemeš barvo iz piksne sam ta ni tak redka.

Pa ne pozabt gume prej očistit,svetujem ti pa še da uzem felgo dol.

Pa 1 al pa 2 šestorčka ne pozabi :beer1: :beer1:

Hvala za tvoj dragocen čas, že letim po :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za tvoj dragocen čas, že letim po :beer1:

Za to na gumah štrihat se dobi pravo tako pisalo ko kr stresesš pa ke ko en bel flumaster ki pač ma v sebi belo barvo, ki je prav za gume štrihat. Verjemi z njim gre hitreje, jaz sem na avtu pobarval napise MICHELIN pa je kr držalo en čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!