Skoči na vsebino

Pokaži vinjeto in vse o vinjetah za motor


Sanda7

Priporočene objave

Vinjeta je na istem mestu, samo druge barve. Gor sem jo dal, ker se je sestra šla peljat, pa je bolj ravninska, hehe.

post-20894-1238960188_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je letos že kdo nalimal vinjeto pod sovoznikov sedež in so ga policaji/dars ustavili.

Kakšne so bile reakcije kontrolorjev? So težili, da nalepka ni pravilno nalepljena, je bilo vse ql, ...?

Kako je pa z vinjeto, če je pod sedežem tudi speljan izpuh? Ali je temperatura pod sedežem prevelika?

Tnx za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opažam, da nas ima v primerjavi z lanskim letom, vinjete nalimane na kolikor toliko vidnem mestu. Tudi sam sem se ubadal z mislijo nalepit vinjeto na bolj skrito mesto, potem pa me je prešinilo: ''pa koga zajebavam?'' in se je znašla na zgornjem delu vilic. Lepo vidna. In na kontroli venjet so mi mahali ''kar naprej''. Saj če imaš vinjeto, je ne boš skrival... Pred kom? Dobro, divjaki skrivate tablice, da vas na radarski sliki ne dobi roka pravice. Ampak vinjeto bomo pa že dali na lepo mesto na motorju. Vredu, če je motor enobarven, še nekako gre skozi, da bi taka nalepka kazila izgled, če bi bila sredi rezervoarja. Ampak pri papagajskih barvah nekaterih motorjev je pa skoraj vseeno ena nalepka gor ali dol. :whistle:

Ko kupimo avstrijsko vinjeto, -jo skrijemo? Bo Ice povedal, kakšne so kazni gori za ''skrito'' vinjeto... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst jo morm tud kupit....

Bom jo pa nalimal na zadnjo desno stran na vilice 100%, je kovina, se da lažje odstrant in je na vidnem mestu. Kot mi je tudi policaj potrdil

nimajo kej komplicirat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je letos že kdo nalimal vinjeto pod sovoznikov sedež in so ga policaji/dars ustavili.

Sedež je "lahko odstranljivi del", tako da bi znala padet kazen za nepravilno nalimano vinjeto :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst jo morm tud kupit....

Bom jo pa nalimal na zadnjo desno stran na vilice 100%, je kovina, se da lažje odstrant in je na vidnem mestu. Kot mi je tudi policaj potrdil

nimajo kej komplicirat...

Če jo nalimam na vilice (zgoraj), potem kabli zakrijejo skoraj celo vinjeto. Tako me morajo kontrolorji v vsakem primeru

ustaviti, da preverijo vinjeto. Poleg tega pa vilice nisto ravna gladka površina, tako da zna biti odstranjevanje težje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko kupimo avstrijsko vinjeto, -jo skrijemo? Bo Ice povedal, kakšne so kazni gori za ''skrito'' vinjeto... :hmm:

Po mojih izkušnjah so bili avstrijski žandarji z vinjeto na zgornjem delu prednjih vilic čisto zadovoljni, čeprav je rahlo zakrita s poloklepom.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jo nalimam na vilice (zgoraj), potem kabli zakrijejo skoraj celo vinjeto. Tako me morajo kontrolorji v vsakem primeru

ustaviti, da preverijo vinjeto. Poleg tega pa vilice nisto ravna gladka površina, tako da zna biti odstranjevanje težje?

Odvisno od motorja, gre pa z vilic dol b.p.

Ustavit te pa mora tako in tako, če jo hoče videt. Edin, ča jo imaš res napopano sred kesla.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah so bili avstrijski žandarji z vinjeto na zgornjem delu prednjih vilic čisto zadovoljni, čeprav je rahlo zakrita s poloklepom.

D.

..mislil sem na ''skrivanje'' pod sedež in take fore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diskretno nalepljena vinjeta na zadnji nihajki, vendar še vedno na dovolj vidnem mestu. Lani je bila nalepljena spredaj na vilicah, pa mi nekako ni potegnilo.

kawasaki-z-750-039.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok a mi lahko kdo razloži kako naj vinjeto drugo leto dol spravim :hmm: .

Z nitrom po barvi ne gre! S tistim finim strgalom s katerim jo spravljam iz stekla tudi ne :nono: .

Ima kdo kakšno idejo preden jo zalepim nekam, kjer si bom "kupil pameti" :headbang: ?

Aja pa seveda gospodom iz DARS-a mora ustrezat da me ne drkajo pol za malenkosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok a mi lahko kdo razloži kako naj vinjeto drugo leto dol spravim :hmm: .

Z motorja mi je šla dol, b.p. (iz vilice) :P...Na avtu je bila druga pesem..heh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo razloži kako naj vinjeto drugo leto dol spravim

jaz sem jo grdo pogledal, pa ja sama skočla dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-Pripelješ na Petrol

-Kupiš novo vinjeto

-Staro vtrgaš dol(nevem kaj je tu takšen problem)

-Nalepiš novo(staro seveda vržeš v koš O:-) )

-Pelješ naprej....

Symple ko keks....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lanskoletno vinjeto sem odlepil brez kakršnihkoli težav in brez vsakega pripomočka (prsti izvzeti :grim ). Na vilici ni ostalo nič, tudi ostanka lepila ni bilo zaslediti.

Pri avtomobilski je pa čisto druga pesem :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ma podobne težave kakor jaz...

Nažrl sem se tega kiblflajša pa ... in zdaj komaj kombinizon gor spravim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!