Skoči na vsebino

realne hitrosti skuterjev...


typeR

Priporočene objave

Merjeno z renualt 5...

runner sp po števcu 95km/h renault 5 > 70km/h

NRG mc orginal 85km/h RENAULT 5> 72km/h

APRILIA SR50 + gianelli izpuh za končno hitrost 85km/h RENAULT 5> 70km/h

moja APRILIA SR 70cc (polini gus kit) 17,5 vplinjač, polini racing sklopka, GIANELLI NRX 95km/h > renault 5> 93km/h, zdej pa komentriejte...

Meni ni jasno, kako lahko gre enem uporabniku, APRILIA SR 70CC, cca 110km/h po števcu (avto), meni pa samo 93km/h, ampak full mi je smešno pisat, neki 93 al pa 94, k je čist useen za par km/h gor al dol :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr jst vem Aprilije najbolj lažejo.

Moj skuter je na koncu šel 55 po števcu.

Merjeno: s cliotom 50, z aeroxom 60, z SR (polini70) 70.

Da apriliji števc laže za skor 50%? :shock: To za moje pojme ni več normalno.

Ne trdim pa, da je tvoja tut tok nenatančna, ker kolikor opažam se skuterji med seboj zelo razlikujejo, čeprav so iste znamke ali celo isti model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr jst vem Aprilije najbolj lažejo.

Moj skuter je na koncu šel 55 po števcu.

Merjeno: s cliotom 50, z aeroxom 60, z SR (polini70) 70.

Da apriliji števc laže za skor 50%? :shock: To za moje pojme ni več normalno.

Ne trdim pa, da je tvoja tut tok nenatančna, ker kolikor opažam se skuterji med seboj zelo razlikujejo, čeprav so iste znamke ali celo isti model.

Sej fora je v tem, da preden sem mel notr 70CC, mi je kazal cca 85>90km/h, potem se je poznalo samo 5km/h, ko sem ga poštimal na 70cc...

Drugače pa sej sm napisal da ima kolega tudi aprilio, pa mu kaze 85km/h, realno mu gre 70km/h, meni kaze pa ista aprilia 95/km/h gre mi pa 93km/h...Tle ni nobene logike, zato mi ni jasn, kako lahko gre unmu tipu 110km/h, moj je ze pri dobrih 90km/h, tako nestabiln, da si ne predstavljam, da bi šou še 20km/h več...Po moje unmu števec laže...Al pa men premal, razn če ma uno race 70cc varianto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po števcu gre aprilia SR z VSEMI deli od polinija 120.

Samo tist skutr res trga- 70km/h + gas do daske = po tazadni u kilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po števcu gre aprilia SR z VSEMI deli od polinija 120.

Samo tist skutr res trga- 70km/h + gas do daske = po tazadni u kilo

Ja za race kitom 70cc...

Jest mam železno litino (gus), tukej ti pa nau šou 120km/h...

Pokliči MIK MEHANIKU, pa ga vprašej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Runner 50 km/h, z ATXom v tretji mimo 35 km/h!

Potem pa v šoli blodijo da jim gre 115, js pa vedno pripomnem "Po števcu, ki laže!" :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nisem še srečal skuterista, ki bi realno povedal koliko ima končno.

Vsak se malo "zmoti", v katero smer se pa ve.

SPIDI! A name si pa pozabil? Vsakomur ki me vpraša koliko mi skuter leti rečem, da mi gre 140 po števcu, ampak povem tudi, da so na testih v revijah (Scooter&Spotr) izmerili 130. Tovarna pa govori o nekih 120.

Rad bi pa enkrat primerjal hitrost s kakšnim 50 oz. 70cc skuterjem.

Za vse: To kar števec pokaže je odvisno tudi od tega, kakšno imaš prvo gumo. Tudi pri isti dimenziji, ampak razlinih prozvajalcih in tipih se njihov obseg razlikuje. Npr. pri dimenziji 130/60-13 ima Sava MC 16 obseg 1590mm, Dunlop GT 301M2 pa samo 1460mm. Potem je pa tukaj še obrabjlenost profila in tlak v gumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nisem še srečal skuterista, ki bi realno povedal koliko ima končno.

Vsak se malo "zmoti", v katero smer se pa ve.

Jest rečem vsakemu, da mi gre malo čez 90km/h, o onih, k pravjo pa čez 100, jim pa samo rečem, da se grema peljat, pa boma vidla, je pa res, da nism več 14letnik, ki mu je takorekoč pomemben vsak km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se realne hitrosti tiče, se morate zavedati, da VSI števci lažejo (eni več eni manj) in vsi kažejo več, kot je hitrost v resnici - pa naj bo to skuter, motor ali avto. Imajo pa ceste kilometrske oznake, ki so zelo točne (mislim, da na vsakih 500 m). S skuterjem je najlaže preveriti, koliko števec laže tako, da si izbereš en raven odsek ceste in prevoziš odsek 1km s konstantno hitrostjo (po števcu) 60 km/h. Če bi bil števec točen, bi za to porabil točno 1 minuto, če porabiš 1:06, ti laže 10%, če 1:12 pa 20%...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še vedno pravim; montirajte si pecikl števec na skuter pa bo najbolj točno izračunal vašo brzino. Tisto je pač digitalna tehnika, ki ne deluje več na vzmet in magnetno polje, ampak izračunava sproti glede na obrate kolesa. Drugače pa si lahko ogledate recimo kako nemško revijo pa boste vidli, da do 50km/h so približno vsi števci dokaj natančni, potem se pa krivulja močno dvigne in začnejo lagat (ma k spovedi bi jih blo treba poslat :) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še nekaj me ful zanima. Kak si ti dobo po avomobilskem števcu, da je to točno 73km/h? A maš digitalnega? Kolkor vem, majo avtomobiski števci presledke na 5km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev si postaviš sam. Odvisno od globine denarnice. Tisto pa so tovarniške nastavitve za današnjo j*beno zakonodajo. Francozi nimajo tega zakona, zato se njihovi skuterji sploh ne morejo prodajat po drugih evropskih državah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še nekaj me ful zanima. Kak si ti dobo po avomobilskem števcu, da je to točno 73km/h? A maš digitalnega? Kolkor vem, majo avtomobiski števci presledke na 5km/h.

Ja sej to je spet cca 73km/h... Umes je blo med 70, pa 75km/h, pa sej ni bitno za tisti en km/h...Uglavnem cca. 70 letijo realno vsi ti skuterji brez blokad...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uglavnem cca. 70 letijo realno vsi ti skuterji brez blokad...

.....in brez ustrezne opreme "posadke" tega NLP-ja (nizko letecega predmeta,op.red.) mogoce :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še vedno pravim; montirajte si pecikl števec na skuter pa bo najbolj točno izračunal vašo brzino. Tisto je pač digitalna tehnika, ki ne deluje več na vzmet in magnetno polje, ampak izračunava sproti glede na obrate kolesa. Drugače pa si lahko ogledate recimo kako nemško revijo pa boste vidli, da do 50km/h so približno vsi števci dokaj natančni, potem se pa krivulja močno dvigne in začnejo lagat (ma k spovedi bi jih blo treba poslat ).

Večina kolesarskih števcev ima eno slabo lastnost.

Ta slaba lastnost je da beleži max. hitrost.

Sem imel zmontiranega v predalčku, pa sem imel enkrat eno frko z krimičem, se je na koncu dobro izteklo. Je blo malo preveč cifer na števcu. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....in brez ustrezne opreme "posadke" tega NLP-ja (nizko letecega predmeta,op.red.) mogoce :?:

Ali pa, da tudi nekatri lastniki težje kategornih "ZLP"-jev nimajo ustrezne opreme in se vozijo okol v sandalih in preglodani vetrovki. Kaj si naj za 70km/h kupim kombinezon? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....in brez ustrezne opreme "posadke" tega NLP-ja (nizko letecega predmeta,op.red.) mogoce :?:

Ali pa, da tudi nekatri lastniki težje kategornih "ZLP"-jev nimajo ustrezne opreme in se vozijo okol v sandalih in preglodani vetrovki. Kaj si naj za 70km/h kupim kombinezon? :wink:

kje pa mislis so se navadili v belih stunfih voziti okoli (white sox-riders)?!

hmmmm....... ja no ja,saj imas prav..... tudi koza postane enkrat usnje.... :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....in brez ustrezne opreme "posadke" tega NLP-ja (nizko letecega predmeta,op.red.) mogoce :?:

Ali pa, da tudi nekatri lastniki težje kategornih "ZLP"-jev nimajo ustrezne opreme in se vozijo okol v sandalih in preglodani vetrovki. Kaj si naj za 70km/h kupim kombinezon? :wink:

kje pa mislis so se navadili v belih stunfih voziti okoli (white sox-riders)?!

hmmmm....... ja no ja,saj imas prav..... tudi koza postane enkrat usnje.... :twisted:

Dej Ice, ne smetit :twisted: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!