Skoči na vsebino

realne hitrosti skuterjev...


typeR

Priporočene objave

Dunker:mam jaz malo vec zamenjano kot ti pa mi gre manj;)

je pa zelezni cilinder, to je res.

ampak ce ti kaze enako kot runnerju...s tem se jaz ne bi hvalo, ker runne je med najbolj laznjivimi skuterji:)

kaze 10+ km/h kot meni, ker me zadnjic en z runnerom 50 razjezo ko je reko da meni gre malo proti njegovemu, ki bojda gre 100...

njemu je kazalo 90, meni pa 80...pa premisli:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jest nč ne rečem, da mam natančen števec. U bistvu so to glede Runnerjev in Aeroxov natančna predvidevanja, ki pa so vendarle predvidevanja. Obljubim, da bomo ta teden izvedli vzporedni test s kolegi, ok?

Še nekaj me zanima: Koliko se je pri tebi poznalo med železnim kitom + original frgazerjem in potem ko si imel železni kit na frgazer 17'5?

Jest bom namreč naslenji mesec dal noter frgazer 19ko (pa še krivina se zamenja pa to), pa me full zanima kolk se bo poznalo na pospeških, končni in porabi - koliko pokuri tebi???

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krivino sem jaz tudi zamenjal ja. pa moral sem airbox odstranit, tako da zrak zajema kar takoj v filter ne preko celega airboxa iz notranjosti...

pa bolj glasn je skuter z novim fergazerom, ko je mrzel pa nekaj prdi in tudi manualni cok je gor, ampak ga skopraj nikol ne uporabim, ker vzge vedno.

razlika...z istimi valjski je blo vse slabse:) mislim, potegno je tak, da si ga lahko na zadno spravo pr 20 ce si potegno ampak se je samo dr, letel pa je okoli 103...pol sem dal pa tezje valjcke pa gre zdaj okoli 110 pa bistvu bolj potegne, ampak sele pr 30 zacne prav vlect...prej pa ne tolko...pa saj nikol ne tiram s polnim gasom skoraj:)

z navadnim fergazerom je sel okoli 105 pa mogoce je malo slabse potegno in pri vecjih hitrosih mel majn moci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, pokuri...:)

no, vozim se navadno okoli 80-90, ker mam do sole skoraj 20km. porabi takrat okoli 4-5l/100km se mi zdi. ne tankam nikol polnega kesla:)

ko sem pa ajnfaro masino sem pa pr 70km/h naredo z starim fergazerom prek 200km za 1000 sit:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jrk0, mogoče pa le ne laže tako hudo, namontiran imam namreč Polini 70 in športni avspuh.

Števec mi kaže ravno toliko kot Gileri Runner in kakšen km/h več kot Yamahi Aerox.

Kaj misliš s tem kakšnim km/h več kot na Aeroxu? Runner in Aerox imata bistveno različne števce. Runnerju kaže bisveno več kot meni na Aeroxu (njegovih 100 je mojih 85km/h). Zato so tudi nekaterim prišle ugotovitve, da gre njihov Runner 150km/h (s 70ccm), nakar se je izkazalo, da je lagal ko svija. Poleg tega se tudi jast strinjam (obenem še oproščam, ker nisem vedu, da maš 70ccm), ker tudi s 70ccm se hitrost bistveno ne spremeni v kolikor nimaš prenosov. Pa tut Auspuh ne nardi česa bistvenega. Meni je z temi stvarmi, ki si jih ti zamenjal Aerox letel med 85 in 90 km/h. Drugače pa med 80 in 85km/h. Šele pri menjavi prenosov je šou okol 115km/h. Pa seveda vse druge opreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Naprimer moj kolega si je na NRGju (ampak to en starejsi model...) zdaj dal malossijev 70ccm kit zelezni, pa mu gre z MF Power izpuhom po stevcu njegovem 88, kaze pa mu stevec enako kot meni...novim NRGjom seveda bolj laze:)

Runerrji pa zeeelo lazejo ja:D

saj ni pisalo 700ccm, ampak 700 cm :P

pac 7 metrov nececa;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprimer moj kolega si je na NRGju (ampak to en starejsi model...) zdaj dal malossijev 700cm kit zelezni

Kje te dobiš kit 700ccm za skuterje :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so tanovi malossijevi vrhunski 2valjni, vodno hlajeni, agregati za skuterje prirejene za Drag race. :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mam Piaggio Typhoon z polinijevim kitom-75 cc-super zadeva ki neverjetno pospesuje-sem lihkar dobiu-gre 95km/h,porabi 4 litre, pospesek strasen, balanca verjetn kriva kar ne vpliva lih dobr na lego v oovinkih.

Mam pa se TGB acros.

Kdo bi men v LJ pocen pa dobr opravlju servise?

Redne pa tud kake druge.

Kje se najcenej deli dobijo-recmo obloge za zadnji bobenj pro Tayphoonu,..?

Tud nasploh bi cenil vse nasvete na to temo. Sm lihkar dobiu oba pa mi je kar mal cudno ko berem vse o variatorjih pa kok majo kaksni probleme,..

By the way, kaksen je znak da mors svecko menjat?

Kako se spuca tist sporten zracni filter-zelezna mrezica? V bencinu?

Na kolko se sploh dela redni servis in kaj se menja in kje? Se menja olje? Kje ga skuter sploh ima?đđKar se olja za mesanico tice je v BTCju v LJ v kleti trgovina z avto deli kjer majo neko Motul olje, ki je popolnoma sinteticno-za skuterje in liter sane 1600 SIT. Men se to zdi ugodno.

A je kaksna razlika med super 98 in pa evrosuper 98 bencinom? Men se zdi da nasploh men z 98 oktanskim dost boljs dela.

A kdo ve kolk kilometrov priblizno zdrzi tak typhoon? 75 cc cilinder-zelezn,sportn filter-zelezna mrezica,..Motor je zgleda res lepo nastiman sej normalna voznja ne vrti motorja ful. Se pr dost zmernih obratih vse dogaja. Tud lepo ga vedno prej ogrejem.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pa se da kaj menjat na števcu, da bi potem kazal realno? En kolega ma Aeroxa, pa mu števec kaže za cca. 10% manj kot meni. Če se pelama po mojem števcu nekje 85 (toliko ali malo več gre po ravnem, če si gor naret) kaže njemu malo čez 75. Pravi da mu je na servisu nekej menjal pred 2 letoma na števcu, ni pa sigurn (zdi se mu da se mu je žica ftrgala), ker mu je ata pelo skutera na servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah no nevem jaz sem reko po moje, torej jaz mislim da gre skuter 70

sej bomo zmerli na radaru pa bomo vidli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men kaže pa na števcu ~ 75 km/h ampak mam pa aprilio in čeprav sm zmeru hitrost že z ene tremi avti pa dvema skutrjoma pa so rezultati pribl. isti (5km/h gor, 5km/h dol) mi boste vi še zmeri rekl da od aprilie števc laže minimalno za 15-20 km/h tko da nevem če ma smis da jst to pišem ampak vsen sm napisu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol ma pa Sym se najbol natancn stevec :P kaze mi 60, gre mi realnh 60 (vsi so me tolk namerl)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej do ene 50, 60 in problem do tm večini točn kaže. najbl števci začnejo lagt tm od 70 80 naprej <_< ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men gre z odblokiranmu variotom 80 po stevcu od skuterja, pa po kolesarskem stevcu tut 80. Pa sploh nimam se auspuha odblokiranga (slepa cev in to), lol. cudn je tole. Res pa da vagam dobrih 60kg in mam na salcki od valjckov sravfe notr od blokade.... zgleda da jih zaznava, kot da so tezji valjcki.... aja, pa 7 sek mam do 50.

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej do ene 50, 60 in problem do tm večini točn kaže. najbl števci začnejo lagt tm od 70 80 naprej <_< ;)

Ja če števec kaže za 10% narobe je to pri 50km/h za 5km/h. Pri 90km/h pa je to že 9km/h. Tak da logično, hitrehe kot se pelaš večje je odstopanje od realne vrednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom pa se jas navedo eno odstopanje :) B&W 250 gre realno po reviji 127,6km/h, po stevcu malenkost pod 130km/h, merjeno z Mondeotom pa 140 B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!