Skoči na vsebino

Prenosnik


Priporočene objave

Zivjo!

No tle vas je velik racunalnicarjev pa vas bom prosila za pomoc upam da vam ne bo odvec :oops:

Nameravam kupit nov prenosnik ker tega katerega imam sedaj ga mat skoz uporabla tko da je ze prakticno njen men pa nuca en nov in mal bolj zmogljivejsi kot njen...

Tko je men je sam vazno da je 512 RAM-a ter okol 20GB disca to mi je najbl vazno aja pa da baterija dolgo zdrzi...

Ce mogoce veste kje bi lahko dobila ugodno kaksen prenosnik ki ma te tri glavne lastnosti?

Najraje bi HP ker zaupam firmi sam ce poznate kero ki ni tok "znana" pa da je ugodna cena in da je je vzdrzljiva... Tko cena pa okoli 400k lohko tut kaksen tolarcek vec oz manj

Ze vnaprej se vam zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem glej na servis, saj pri prenosnikih ne moreš kar zamenjati kakšno kartico. Kvaliteten servis zagotavlja ponavadi znano ime (HP, IBM, Toshiba), saj zanj skrbi proizvajalec s svojimi zahtevami po zalogah rezervnih delov.

Znani proizvajalci ponavadi ponujajo tudi posebne ponudbe - akcije, kjer se proda veliko enakih računalnikov. To pomeni, da jih serviserji obvladajo, da imajo prodajalci zalogo in si lahko prenosnik v živo preizkusiš, sama akcija pa ponavadi pomeni tudi atraktivno ceno, saj jih uvozijo večjo količino). Če rabiš veliko avtonomijo je pri nekaterih modularnih modelih možen nakup dodatnega akumulatorja, ki gre v mesto, kjer je ponavadi CD/DVD enota.

Priporočam tudi 3 letno garancijo, ki je ponavadi opcija (klestenje cen), saj so popravila zelo draga (se menja kar mother board ali drugi sklopi, ki morajo biti originalni).

Za pomoč pri iskanju:

http://enaa.gambit.si/dept.asp?dept%5Fid=174

http://www.compaq.si/izdelki/zlata/priloznost.htm

http://www.anni.si/prodaja/gericom.htm#seraph

Gericom je verjetno cenejši od zgornjih, jih pa v SLO že dolgo prodajajo in si verjetno tudi po servisni strani na varni strani

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zelo malo baterije ... :lol: :lol: :wink:

Kaj hočeš rečt, da bi imel raje baterijo velikosti tavelikega Samsonite kovčka? :shock: :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo poglej Gericom-e (www.anni.si). Precej prenosnega računalnika za svojo ceno...

Pa zelo malo baterije ... :lol: :lol: :wink:

Če uživaš v računalniku pri katerem ti v manj kot enem letu odpove: cd-rom, tipkovnica in za nameček še display. Medtem, ko dve Toshibi že več let delata kjub temu, da ju vlačimo povsod in da je bila ena izmed njih celo zalita z vinom (novatipkovnicasamo24000sit press). :lol: :lol:

No, lahko pa, da smo samo imeli nesrečo z Gericomom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se posipam s pepelom ker delam reklamo za firmo kjer delam ... no ja, ni misljeno tako, nimam jaz nic s tem ...

http://www.marand.si/ibm/thinkpad/ponudba.html

Za 400k bos toliko pomnilnika tezko dobila, oz. bo moral biti za doplacilo, kar pri notebookih ni poceni ... Morda bo tale zato zanimiv, ker je toliko cenejsi, da kljub doplacilu za RAM prides pod 400k ... lahko mu pa ocitas sibkejsi procesor. Prepocasen pa itak ni, ker lahko pocnes tudi s 700MHz vse, notebook itak ni za graficno oblikovanje ali kaj podobnega :wink:

Je pa A21e entry level .. A21m je bistveno bolje opremljen ... cena ... no, cena je pa visja :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, meni je pri Toshibi Satellite Pro v garancijski dobi crknil disk, po enem letu in enem tednu pa kompleten display. Zamenjava bi takrat stala 250.000 SIT, novega pa sem dobil za 500.000. :?

V vsakem primeru se pri prenosnikih splača doplačati tistih 35.000 SIT za 3-letno garancijo, ker po tem času je zadeva že tako ali tako za zamenjat. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, vrtnica, BTW, kaj pa ti bo prenosnik? A si tolk veliko na terenu, da ga potrebuješ? V šolo ga pa ja menda ne nosiš! Za 400k dobiš namizno mašino, da te kap, pa še ornk monitor zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš imeti dober servis, potem vzami dobro firmo. Pri notebookih je servis pomembna stvar, ker ti računala ne more vsak šlosar popravit.

Jaz imam HP.

Je bla pa še ena stvar, mislim, da je RAM za HP-je najcenejši ... vsaj takrat je bil, ko sem jaz dodajal.

Pa še ena stvar: pri HP Oprema se da dogovorit, da ti že v osnovi dajo več RAMa (oz. zamenjajo z večjimi chipi), da ti ni treba potem starega stran vrečt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo poglej Gericom-e (www.anni.si). Precej prenosnega računalnika za svojo ceno...

Pa zelo malo baterije ... :lol: :lol: :wink:

Če uživaš v računalniku pri katerem ti v manj kot enem letu odpove: cd-rom, tipkovnica in za nameček še display. Medtem, ko dve Toshibi že več let delata kjub temu, da ju vlačimo povsod in da je bila ena izmed njih celo zalita z vinom (novatipkovnicasamo24000sit press). :lol: :lol:

No, lahko pa, da smo samo imeli nesrečo z Gericomom.

Pri Gericomu nesreče niso slučajne !!!! :!: Če se malo več ukavrjaš s tem, potem je znano Toshiba je zakon, za njo IBM, nato Compaq.

Vrtnica, če boš kupovala kupuj v tem vrstnem redu. HP je odličen na tiskalnikih in morda HP Vectra, ostalo šit.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, vrtnica, BTW, kaj pa ti bo prenosnik? A si tolk veliko na terenu, da ga potrebuješ? V šolo ga pa ja menda ne nosiš! Za 400k dobiš namizno mašino, da te kap, pa še ornk monitor zraven.

Tko je jz ze mam en prenosnik (sam zdej mi ga je mat zaplenila) ... Nism se se cist odlocila ce bom nabavla prenosnik sam tko da vidim ponudbe... Hja ves kako je... veliko potujem mislim tko lani smo bli dost na vikendu in jz sm rabila seminarsko delat in kaj mi je pru prsu-notesnik... Dost krat mi prou pride vem da ko grem kdaj z mat v Francijo ko jo cakam v hotelu se kej nardim na prenosniku... Ni v zelooo veliki uporabi ampak uporabla se...

Sej PC bom drugo leto kupovala z opremo zraven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, mene je lani zagrabilo, da bi nabavil Thinkpada, pa me je hvala bogu minilo ... saj kamor koli pridem, pridem do racunalnika, tko da res ni potrebe. :) Ce ga bom potreboval zaradi sluzbe, ga bom tam/tu tudi dobil, da bi ga pa sam nabavljal ... na-a ... Ti pa tudi razmisli, 400k za seminarske .... :lol: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se glede HPja ... res imajo baje cedalje bolj bedno kvaliteto ... samo pri printerjih se se drzijo ... Recimo, 5 let nazaj so bili se njihovi graficni kalkulatorji zakon, pa je slo kmalu vse k hudicu, najprej s slabso kvaliteto (imam izkusnje s tem ...), potem so pa sploh opustili zadevo.

Ce ze meces denar stran (in meces ga, ker se ti z nakupom seveda ne bo povrnil) izbiraj med IBMom in Toshibo, bo vsaj dolgo casa delalo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Compaq Presario... nekateri imajo prenosnik, da bi bili pomembni... al tko nekak... :oops: :roll: :lol: :twisted:

Tkole vidim, da imajo nekateri tezave okoli Gericoma :( ... Jaz ga imam v uporabi sele slab mesec in za enkrat se ni bilo tezav... tok tok... za pol milijoncka no malo manj, 35 jurckov za 3-letno garancijo in se nova miska... ma ta mala skatlica velik... ce bom imela tezave, se gotovo oglasim, za enkrat ga samo hvalim :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TPji serije 700 so bili legende, T23 itaQ RULEZZZZZZZZ!

Heh problem, nope ta beseda pri "big blue" prenosnikih ne obstaja, preverjeno prenesejo tudi padce iz prvega nadstropja in prekleto malomarno ravnanje z njimi na plaži na Pelješcu, ne pršenje ne sol ne veter ne sonce mu ne pridejo do živega.

Heh kot ameriška inačica, malih T84 ruske proizvodnje, mali okretni in učinkoviti, eni virtualno, p'r drugih pa sam slišiš komentarje tipa: A k'r skoz steno se je zapelu? Pa kako je pok'nl?!

No ja IBM rulezzz, ...seveda če maš sponzorja za njihovo ceno plačat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Gericomu nesreče niso slučajne !!!! :!: Če se malo več ukavrjaš s tem, potem je znano Toshiba je zakon, za njo IBM, nato Compaq.

Vrtnica, če boš kupovala kupuj v tem vrstnem redu. HP je odličen na tiskalnikih in morda HP Vectra, ostalo šit.

S to tvojo izjavo se ne bi strinjal.

Poznam dva, ki sta pred kratkim nabavila Compaqa, pa je pri enem crknil disk, pri drugem pa mu še vedno inštalirajo windowse, ker se le-ti nočejo naložit oz. se mu sesipajo... (ja, so zamenjali CD in ja, so poskušali teiste windowse naložit na drugem prenosniku pa je šlo brez problema).

Poznam pa tudi dva, ki imata HP (eden od njih sem jaz) in je vse do sedaj bilo brez problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pene, sej bo mami dala. :lol: (loaded press)

Hjah, ni tko kot zgleda oz. se verjetno bere ... :wink:

@Zoolo! Ono o prvem stuku se mi zdi malo bosa ... saj ok, ohisje je trpezno, ampak do neke mere ... Ne vem pa o kateri seriji ti to, kako je bilo vcasih ne vem, ... morda gre za kako posebej ubij-me-nezno serijo? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Sam sem pred kratkim sluzbeno nabavil Gericoma... ampak o 3 letni garanciji ne vem nic!? Ocitno sem se preslabo informiral... :oops: Se da to naknadno narediti?!

2. Compaqov Presario je imel sodelavec. Stalno problemi z windowsi... pa baterijo.. pa se kaj bi se naslo...

3. Upam, da jaz ne bom imel toliko tezav z gericomom, kot sem jih imel sedaj z Discoveryev (RoverBook). Res pa je, da je ta racunalnik starejsi od 3,5 let... in pocasi za v saro oz. za postaviti na mizo in tipkati po njem... kot na pisalni stroj... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!