Skoči na vsebino

Prenosnik


Priporočene objave

1. Sam sem pred kratkim sluzbeno nabavil Gericoma... ampak o 3 letni garanciji ne vem nic!? Ocitno sem se preslabo informiral...  :oops:  Se da to naknadno narediti?!

Ja Gregs, zadevo se da urediti tudi tik pred iztekom redne garancije. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa tudi razmisli, 400k za seminarske ....  :lol:  :lol:  :wink:

Ni pene, sej bo mami dala. :lol: (loaded press)

Ne ne iz mojega zepa

uf ... kako pa ti pri 14-ih zaslužiš 400k ... :shock: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa tudi razmisli, 400k za seminarske ....  :lol:  :lol:  :wink:

Ni pene, sej bo mami dala. :lol: (loaded press)

Ne ne iz mojega zepa

uf ... kako pa ti pri 14-ih zaslužiš 400k ... :shock: :?:

Hehe ne povem :P Sej bi tut kej vec dala sam bi tut rada si drugo leto se PC kupla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dam tudi 5 letno garancijo na 5 kg macolo, ki vsaki prenosnik in PC spremeni v totalno zmešnjavo, katera res več ne trokora ali zajebava ali nekaj ne dela, ker je sigurno vse skupaj 100% ali celo več kot uničeno.

Kaj se tiče Windowsa WinŠIT, vam predlagam uporabo Linuksa ali celo Unixa, če imate sploh kaj pojma o tem. Jaz sem še vedno bil zagovor za stati dos in win 3.11

Pa ne me popolnoma resno jemati, ker sedaj že prav sovražim te mašince, ker vedno nočejo delati tisto kar je potrebn. Vse skupaj je postalo zelo nekompaktibilno. Jebeš je preveč bitov.

Kaj se pa tiče prenosnika pa raje uporabljam ZIP disketo ali pa šraufam disk iz računalnika v računalnik, kar je že popolna tutina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se pa tiče prenosnika pa raje uporabljam ZIP disketo ali pa šraufam disk iz računalnika v računalnik, kar je že popolna tutina.

Lahko predlagam disk rack... 2500 SIT je blo ko sem ga jest kupoval. Nič šraufanja diskovja več... spljoh.

Sicer imam pa eno staro toshibo tecro, 486/33, 8MB RAM, 120MB drisk. 56k pcmcia modem, combo 10M mrežna, drekball za mouse, ima pa še konektorje: serijski, paralelni, vga, ps2 kibla pa maus, po en PCMCIA tip 1, 2 pa 3 slot... v 1. je dodathin 4MB RAM (tanajtanjše PCMCIA kartice), 2 ma čez modem/mrežno, 3 pa disk... itak. Bom zamenjal, če bo lih kakšen od kje padel.

akku so za zamenjat, ampak bi lahko to naredl na vsakem elektro servisu za pocen. Gor mam win95, word pa web browser, mail pa irc client. Dost za kej napisat, mejle pogledat, na ircu viset al pa karkol. Sam bi rad še akku spedenu. Zadevca je pa full mejhna. Zna vse. Sicer ne hitr, ampak zna. Trenutno posojena.

Če ma kdo kakšen delujoč disk za notebook odveč, se priporočam. Sam da je čez 120 MB.

Sem mel nekaj časa tud eno toshibo, laptop... 85 diska, velka, težka zadeva... plasma display. Ena 386 se mi zdi. Tud bil hecen. Delala sta pa oba brezhibno.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je problem ko kupujes notebooka, tud jaz sem ga kupoval in sem videl da imajo vsi (za priblizno enak denar) enako konfiguracijo vendar ko malo pogledas vidis da eni nimajo disketnika, CD-ja itd...., no nakoncu sem se odlocil za notebooka DELL Inspiron 8200, mam tudi kisto DELL in sem zelo zadovoljen , res da je malce drazji vendar pa mislim da je tudi kvaliteta tukaj veliko placana, imam pa narocenega in placanega dobim ga pa prvi teden v oktobru, ti napisem kako se obnese, vec info pa dobis na www.fmc.si

Lp, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ponavljam post iz drugega topica:

Gericom Supersonic2 imam jaz in bi ga skoraj odsvetoval ...

Ga imam preveč na servisu da bi rekel da je dober ... pa ATI Radeon mobility mam notri pa grafika TKO ŠTEKA da verjet ne morš ... vse driverje probal ... ventilator se mi ustavlja... že 3 krat menjan ... isti shit

Disk je imel bad block ... menjan.

Tko da raje kaj drugega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam Compaq EVO n800w in je od vseh s katerimi sem imel izkušnje najboljši. Avtonomija baterije je cca. 3h pri normalnem delu (DivX), disk je velik, grafika super, display 15", skratka odličen notebook.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašal bi kako je z nastavljanjem resolucije pri LCD monitorjih. Ali je le ta fiksno določena ali se jo da spreminjat ?

Sem probal zmanjšat iz 1024 x ? na manj, tako da bi dobil večje črke pa rata vsa pisava zelo meglena (nima ostrine), kaj je tu narobe ali je mogoče problem tudi v napačnem gonilniku ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Compaq presario 2710 - morm rečt da sm maksimalno zadovoln - ima vse (DVD-CD-R, odlične zvočnike, 15,1" zaslon,...) tko da toplo priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašal bi kako je z nastavljanjem resolucije pri LCD monitorjih. Ali je le ta fiksno določena ali se jo da spreminjat ?

Sem probal zmanjšat iz 1024 x ? na manj, tako da bi dobil večje črke pa rata vsa pisava zelo meglena (nima ostrine), kaj je tu narobe ali je mogoče problem tudi v napačnem gonilniku ?

Vsak LCD monitor je optimiziran/narejen za eno resolucijo. Manjše načeloma tudi delujejo vendar ob bistveno zmanjšani kvaliteti ostrine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašal bi kako je z nastavljanjem resolucije pri LCD monitorjih. Ali je le ta fiksno določena ali se jo da spreminjat ?

Sem probal zmanjšat iz 1024 x ? na manj, tako da bi dobil večje črke pa rata vsa pisava zelo meglena (nima ostrine), kaj je tu narobe ali je mogoče problem tudi v napačnem gonilniku ?

V nastavitvah monitorja spremeni dpi črk iz 96 na 120 in zadeva bo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Tko je men je sam vazno da je 512 RAM-a ter okol 20GB disca to mi je najbl vazno aja pa da baterija dolgo zdrzi...

Ce mogoce veste kje bi lahko dobila ugodno kaksen prenosnik ki ma te tri glavne lastnosti?

Najraje bi HP ker zaupam firmi sam ce poznate kero ki ni tok "znana" pa da je ugodna cena in da je je vzdrzljiva... Tko cena pa okoli 400k lohko tut kaksen tolarcek vec oz manj.

Kaj si kupila potem in kolk je bla cena?

Najlepši cukrčki so sicer na voljo na Japonskem - glej ameriško štacuno www.dynamism.com ---> Cene žal bistveno presegajo 400 slovenskih bobrovih kož, ampak so pa sladki, priznaj :P

Še moje skromno mnenje sicer - po mojih izkušnjah (testiral nekaj ducatov prenosnikov) ima IBM legendarne tipkovnice, ki zdržijo veliko več "nabijanja" kot ostale :twisted:, pa še najboljši občutek dajejo (po mnenju večine preizkuševalcev). Če vzameš IBM model T (polna oprema v zelo kompaktnem ohišju s 14-palčnim LCD-jem) ali X (zelo funkcionalen in ultra-lahek z 12-palčnim LCD-jem) ima vgrajeno tudi titanovo kletko, da je bolj trpežen pri udarcih in tako boljši sopotnik od ostalih občutljivcev na udarce...

Kar moraš paziti pri baterijah - tudi, če ima prenosnik 3-letno jamstvo, ima akumulator običajno samo 1-letnega. Ko se pokvari akumulator (še posebej, če ga v glavnem uporabljaš na el. vtičnico - mnogi prenosniki pri delovanju z baterijo preveč šparajo s procesorjem in zato ne delujejo z vso zmogljivostjo) ti ne gine ene 40 tisočakov za novega...

In še - če želiš čimboljšo avtonomijo (vzdržljivost akumulatorja), si lahko omisliš dodatno baterijo. Obenem vzami nekoliko počasnejši procesor in manjši zaslon - ta je namreč eden večjih porabnikov el. energije. 15-palčni so razkošno veliki, vendar porabijo bistveno več energije, kot 14-palčni. Ali celo 12-palčni, ki pa jih najdeš v ultra-prenosnikih, kot je IBM X30 in kateri drugi...

@Zoolo: ja, tudi moj T21 dokazano preživi politje, padec z treh metrov in vsakodnevno maltretiranje - petkrat dnevno v nahrbtnik in iz njega, metanje po sobi in podobne zadeve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj bi rad dodal vprašal okoli garancije. Ni mogoče boljša opcija, da notesnik zavaruješ proti kraji in "strojelomu", kot pa da si podaljšaš garancijo?

z zavarovanjem ti prav tako krijejo servise in še proti kraji je zavarovan.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem slišal, da obstaja "kasko" za PC ali notebook, ki ti krije vse živo. Je imel kolega zavarovan PC, ki mu ga je strela skoraj celega pokurila, je šel na servis so zamenjali vse potrebno, izstavili račun, napisali zapisnik ... in je dobil ves denar od zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem slišal, da obstaja "kasko" za PC ali notebook, ki ti krije vse živo. Je imel kolega zavarovan PC, ki mu ga je strela skoraj celega pokurila, je šel na servis so zamenjali vse potrebno, izstavili račun, napisali zapisnik ... in je dobil ves denar od zavarovalnice.

to opcijo so mi ponudili za notesnike DELL. Je dosti ceneje kot dokup garancije, pa še proti kraji imaš zavarovano :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je boljše za baterije in računalnik:

da računalnik dela na baterije in ko so le te prazne ga priklopiš ali da je po možnosti čim več časa priklopljen na 220V.

Ne bi rad uničil baterij oziroma računalnika :o ki ni moj. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da računalnik dela na baterije in ko so le te prazne ga priklopiš ali da je po možnosti čim več časa priklopljen na 220V.

Ce ga imas priklopljenega na omrezno napetost s tem baterije ne obremenjujes in je posledicno ne obrabljas :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je boljše za baterije in računalnik:

da računalnik dela na baterije in ko so le te prazne ga priklopiš ali da je po možnosti čim več časa priklopljen na 220V.

Ne bi rad uničil baterij oziroma računalnika :o ki ni moj. :D

Če je veliko prižgan imej priklopljenega ... enkrat na teden pa ga izprazni do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je boljše za baterije in računalnik:

da računalnik dela na baterije in ko so le te prazne ga priklopiš ali da je po možnosti čim več časa priklopljen na 220V.

Ne bi rad uničil baterij oziroma računalnika :o ki ni moj. :D

Hanzi, ne sekiraj se. Itak je stara škatla. Prej ali slej bo baterija fuč. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!