Skoči na vsebino

Prenosnik


Priporočene objave

Stestirali procesor 2.0 duo core v acerju novem!Deluje dvakrat po 800MHz ko pa ga obremeniš pa deluje dvakrat 1000Mhz.Menda imajo tako narejeno zaradi gretja procesorja

pod obremenitvijo v vsakem primeru dela 2 krat po 2000 mhz ali kolikor je že pač nazivna hitrost proca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod obremenitvijo v vsakem primeru dela 2 krat po 2000 mhz ali kolikor je že pač nazivna hitrost proca.

ni res...a si že poskusil...js sem in to ne drži...

aja....čene pa dokaži da vidim prilepi print screen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti zdej ni jasno?

Saj ti lepo piše, da sta obe jedri obremenjeni 100%. Frekvenca pa 2261mhz na jedro.

pa tam ti piše samo frekvenca in ne na jedro!? od kod tebi da je to na jedro iz kje to vidiš??? (res me zanima tk da če mi dokažeš bi ti bil res hvaležn da vidim kje se motim)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tam ti piše samo frekvenca in ne na jedro!? od kod tebi da je to na jedro iz kje to vidiš??? (res me zanima tk da če mi dokažeš bi ti bil res hvaležn da vidim kje se motim)

če ne razumeš kaj sploh pomeni dual core oz da je dvojedrni procesor v bistvu dva procesorja v enem. Tak procesor ima dve ločeni jedri vsaka svojo isto frekvenco. Zato pa pač piše v prospektih ravno za totalne laike, recimo 2x 1800 ali 2x 2,2 itd.

Ne moreš recimo 2000mhz deliti na dve, ker ima pač dve jedri.

Poguglaj malo, meni se ne da razlagat in "dokazovat" banalnosti.

V priponki ti lepo piše core speed in pa število jeder (2). torej ima vsako jedro tako hitrost.

Potem imajo po tvoji logiki 3, 4, 8 jedrniki frekvenco jedra kot nazivno frekvenco deljeno s številom jeder? :krneki:

post-532-1231613307_thumb.png

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonda zajebal sem!Dvakrat 1600mhz dela!Pod obremenitvijo pa 2krat 2000mhz!

Sam dejansko še niso neki aplikacij velik napisal,da bi ti omogočalo vseh 4000mhz izkoristit recimo 64 bitna vista hitrej dela!Sem zdaj govoril z tipom,ki piše diplomo na računalniškem faxu!

Vsi rezultati se dajo krat 2 ker so po jedru!Oni so se to učili!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonda zajebal sem!Dvakrat 1600mhz dela!Pod obremenitvijo pa 2krat 2000mhz!

Sam dejansko še niso neki aplikacij velik napisal,da bi ti omogočalo vseh 4000mhz izkoristit recimo 64 bitna vista hitrej dela!Sem zdaj govoril z tipom,ki piše diplomo na računalniškem faxu!

Vsi rezultati se dajo krat 2 ker so po jedru!Oni so se to učili!

tenx :worship: ...točno to sem nekje prebral zdej sem se spomnil mislim da na forumu računalniške novice da oba jedra izkoristi, če je programska oprema tako napisana....

....hvala še enkrat....zdej so se mi razčistli pojmi :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa pač piše v prospektih ravno za totalne laike, recimo 2x 1800 ali 2x 2,2 itd.

Potem imajo po tvoji logiki 3, 4, 8 jedrniki frekvenco jedra kot nazivno frekvenco deljeno s številom jeder?

tega še nisem zasledil ... aja drugače nisem laik tudi če je tako mogoče zgledalo :nono: zato me je tudi zanimalo da razčistim še to poglavje...

OK OK ni deljeno...pač zanimalo me je saj tut sam sem prvo gledal po jedrih ampak me je ta program nekako pripeljal do tega in sem začel razmišlati da bi bila lahko to skupna frekvenca...ki pa kot se je izkazalo ni :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In s čem tako specifičnim se ukvarjaš, da imaš težave s povezljivostjo med aplikacijami v linuxu, če ni skrivnost?

V Nemčiji (Apple store) sta OS X in nek osnovni paket office like softwarea 200€+. Če se ti zdi to zanemarljiva cena pri 400-500€, kolikor stane že precej dober računalnik, se meni ne zdi tako.

Res je, da Linuxa nisem na svojem workstationu imel (delam z Linuxom izključno za strežniške potrebe), odkar sem na OS 10 prešaltal (eno leto ali dve). Kakšen napredek je desktop software naredil v tem času, ne vem (bom v kratkem stestiral, obljubim). Vem pa, da sesutje nekaterega čisto osnovnega programovja in posledično včasih tudi kar celotnega grafičnega vmesnika, ni bil redek pojav. Sicer je za vsak "bug" obstajala rešitev, a tovrstne rešitve ponavadi terjajo nekaj znanja z uporabo basha v Linux okolju. Zakaj torej, bi se moral navaden uporabnik trudit, šarit po konzoli in se na glavo postavljat, če to preprosto ni potrebno? Povprečen uporabnik računalnika povsem upravičeno pričakuje, da bo delalo vse out of box. Prav tukaj se izkaže OS 10, s svojim izjemno preprostim in še kako učinkovitim vmesnikom.

OS 10 z licenco za en računalnik, stane pri nas 129EUR. Vista Business, po drugi strani stane 118EUR.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tenx :worship: ...točno to sem nekje prebral zdej sem se spomnil mislim da na forumu računalniške novice da oba jedra izkoristi, če je programska oprema tako napisana....

....hvala še enkrat....zdej so se mi razčistli pojmi :winkiss:

Ma jz bedak sem sem za j...mam šele 2leti pc :unsure: ga nisem hotu,dokler ne dela dnara!

Kar se pa sesutja tiče pa ni nek problem.Npr MS za en teden.Ta prave strani pa samo za eno uro!Kolk sem se menil z tipi,ki to znajo oz. delajo.Men je to španska vas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami bučmani ste.. tisti k neveste raje ne pišite hihi

;**

Zakaj? Vsaj zdaj vemo kako je!Eni vsaj priznamo,če se motimo!No sicer pa jz nisem neki glih trdil :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ok bom še tukaj vprašal kaj naj vzamem (samo ta dva modela prideta v poštev).

HP 6830s z bluerayom, 2G Rama,2.26G C2D procesor in ATI HD3430 (256 mb)

ali

Fujitsu Siemens z 2.1G ADM TurionX2 procesorjem, 4G rama in ATI HD3650 (512 mb), in HDMI-jem.

Razlika v ceni je samo 50€ v prid HP-ja. Iger ne bom igral :P (ali pa tudi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :fight2: Sej veš zakaj :)

Ok bom še tukaj vprašal kaj naj vzamem (samo ta dva modela prideta v poštev).

HP 6830s z bluerayom, 2G Rama,2.26G C2D procesor in ATI HD3430 (256 mb)

ali

Fujitsu Siemens z 2.1G ADM TurionX2 procesorjem, 4G rama in ATI HD3650 (512 mb), in HDMI-jem.

Razlika v ceni je samo 50€ v prid HP-ja. Iger ne bom igral :P (ali pa tudi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok bom še tukaj vprašal kaj naj vzamem (samo ta dva modela prideta v poštev).

HP 6830s z bluerayom, 2G Rama,2.26G C2D procesor in ATI HD3430 (256 mb)

ali

Fujitsu Siemens z 2.1G ADM TurionX2 procesorjem, 4G rama in ATI HD3650 (512 mb), in HDMI-jem.

Razlika v ceni je samo 50€ v prid HP-ja. Iger ne bom igral :P (ali pa tudi)

HP, za 50€ pa dokupiš dodaten 2G modul pa še kaj.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzemi fujitsu ma boljso grafiko pa hdmi, mam tud sam fujitsu sem zadovoljen zelo

A laufaš Visto ali si na XP? Se ti kaj greje? Ta HP se mi zdi malo vroč...hm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!