Skoči na vsebino

Razlogi za poroko???


Alla

Priporočene objave

Sodobno nasprotovanje poroki se mi zdi naravnost smešno, ne glede na to kako trendovsko je.

Zadevščina (sklenitev zakonskega stanu seveda) je namreč nekaj čisto in povsem v osebni presoji – nekaterim pomeni nekaj praktičnega, drugim gre za spoštovanje tradicije, tretji ji nasprotujejo in nekateri jo resno, globoko in iskreno cenijo ter se z njeno sklenitvijo čisto in povsem zares počutijo bolj povezane.

V čem je potem faking fora, da jih wannabe sodobna trendi uh in ah razgledana in tolerantna družba, ki svoje izkušnje bazira na svoji lastni nesposobnosti gojenja pozitivnih odraslih odnosov, poskuša prepričat, da ja poroka bedarija?

Meni se recimo zdijo motozbori bedarija de luxe, da ni večje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimaš drek pumpe in se ne nacejaš s pirom..

kaj pa ti veš, mogoče pa to počnem naskrivaj :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo mojih 5 razlogov: drugače sva bila z mojo vedno proti poroki...zdej sva poročena slabo leto, skupaj pa že 6 let...

še prej moram povedat, da nisva nič komplicirala in vse skupaj z organizirala v slabem mesecu... na morju sva pač ob obilici alkohola se odločila, da septembra ni nobene fešte in bi blo fajn kej naredit in tko sva prišla do poroke...

1. najboljši žur, ko je fantovščina (trajala je 3 dni)

2. končno si kupiš eno nobel obleko in čevlje :)

3. poroka, ki je čisto odbita-super žur o katerem se še vedno govori

4. končno imaš priliko zbobnat skupaj vse najboljše frende...

5. vidiš starše kako so zadovoljni, da se mladina še poroča...

6. medeni tedni v lepih krajih...

finančno ni bilo tako hudo, saj sva od prijateljev namesto brezveznih daril dobila prostovoljne prispevke...:) tako se je precej stroškov tudi pokrilo...

hmmm...no pa še minusi...vsaj pri men jih je nekaj bilo...

1. mogoče slabo vreme...še v petek 30C, v soboto zjutraj dež in 10C... no pa sej se nismo pustil motit...mal več ''ta kratkih'' je šlo :)

2. kar nakaj časa bom gledal razočarane ksihte od sorodnikov, ki jih nisem povabil, saj mi večina nič ne pomeni...vabil sem strikto samo starše in prijatelje

3. da sem po fantovščini še en teden k seb hodil...no sej smo do poročne sobote že med tednom precej zalival...da smo se utrdil za poroko

4. po poroki sem moral it že v ponedeljek delat z ogromnim mačkom, ki se je nabiral več kot teden dni :)

drugače pa fajn, z čim manj kompliciranja in tako je ratala mislim da najboljša poroka,ki sem jih doživel...seveda poroka ni bila v klasični gostilni, ampak na prostem pri eni koči na svežem zraku, kjer pripravijo najboljšo hrano izpod peke...

evo upam, da je dovolj pametnih razlogov...minuse se pa itak da preživet...:)

lp modri

Popravljeno . Popravil modri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje je da je poroka kot vsaka druga pogodba več al manj biznis za pravnike in še koga, pa tud če tam čist neki druzga flancajo se v resnici gre za pravne zadeve ki ne morejo dobro vplivat na odnos. Kaj vem, mogoč se pa motim??

To da se pred poroko še napiješ na mrtvo in počneš svakojake idiotizme kot npr. nosit križ po vasi itd in da se kurbaš dokler se še smeš je čist zgrešen. Če tko razmišljaš ga boš sral varal tud kasneje. Pa zakaj bi rabil lih poroko de se ti kej dogaja?

Eno je pa zanesljivo! Poroka prinese veliko manj veselja kot ločitev gorja. Sploh potem ko je v igri še kaj otrok katerim se dobesedno sesuje svet.

Pa če ti na partnerju kaj ni všeč si zapomni, da se ravno te lastnosti z leti poudarjajo. Ma u lajfu še nisem slišal de bi kater problem izpuhtel. Nastane pa kot bi mignil :BUA::BUA::BUA:

Občutek svobode nas poživlja in če ti to ni treba si najbolj ljubeč in zvest. Pogodbe hočeš nočeš udarijo v glavo skor vsakemu. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se recimo zdijo motozbori bedarija de luxe, da ni večje....

Mislim, da boš kmalu spremenila mnenje....................počakaj na Kmetijo slavnih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bo chuck tud na Kmetiji al kwa :kva2:

On bo poskrbel za tiste, ki bodo izpadli, da nam ne bojo več gušli po raznih "za na wc" uporabnih cajtngah :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On bo poskrbel za tiste, ki bodo izpadli, da nam ne bojo več gušli po raznih "za na wc" uporabnih cajtngah :D

ma ne no, kaj bom pa pol brala na wcju :unsure:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moda je baje, da se ne gre več kaj dosti ljudi poročit....

ampak kdo pa pravi, da je moda dobra.... naslednje leto bo spet druga...

je pa res, da se vezat in skakat čez plot zveni isto, kot scanje v veter... kdor pač zadevi ni dorasel, pač ni... ker malo pa vseeno moraš imeti razčiščene stvari, če se greš poročit,a ne? govorim seveda o poroki, kakršno so cenili naši babice in dedki... in sploh ne mislim na vero, ker imam grozno veliko pripomb na cerkev in niti ne na uradnike, ki kasirajo. če bi vedno, ko grem v trgovino po kruh mislila na to, koliko so si pribili marže, potem ga nikoli ne bi kupila v trgovini...

tisti, ki v poroki vidi samo en velik strošek- bolje, da o tem niti ne premišljuje.

razlogi za poroko pa so nešteti... a večina jih ni opisljivih v fondu, da bi jih kdo bral.... in večina ljudi to ve-žalostno pa je, da jih večina tega ne prizna... kaka ljubezen neki? kaka čustva?? saj smo pa vendar odrasli možje.... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden izmed razlogov za poroko je fantovščina :D

da zagoniš celo življenje z nekom, ki ti po možnosti niti najmanj ne ugaja, ampak se poročiš zaradi ene fantovščine :lol1: res lepo opisano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej nisem reku da je edini, je pa eden izmed razlogov da "neuradno" ljubezen, vpišeš v register :)

Sej naslov teme je razlog za poroko, ne razlog za ljubezen in recept za srečno življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj res.... potem pa...moj razlog je, da se od tistega bogatega kretena ločim :naughty: to je pa dober razlog za poroko...vsaj po moje... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj res.... potem pa...moj razlog je, da se od tistega bogatega kretena ločim :naughty: to je pa dober razlog za poroko...vsaj po moje... :grim

razlog za ločitev = kreten, razlog za poroko = bogat .......... :worship::kva2:

Popravljeno . Popravil pajkica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!