Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
MaH

MOTO oprema - ženska

Recommended Posts

lucif3rka
Just now, Xebec said:

Aja še to:

jst vozim z želvo spodaj. Tist ščitnik za hrbet ki se not vloži se mi ni zdel prav zlo impresiven.

Hlače pridejo brez bočnih ščitnikov, dobil sem jih edino v Louisu, te pa mam noter. Se ne pozna nič na udobju.

Res je, ampak ta set pride z windstoperjem, ki je hkrati tudi nepremočjliva membrana (testirano), in pa še dodatno "zimsko" podlogo (brezrokavnik) in pol pač kombiniraš kokr ti paše.

Je pa odvisno od posameznika, jst sm jih že tam pri 18 vse vn pometu, še posebi če je bil sonce, pa dal spodaj kakšno plast več (običen bombažen puli, pulover), da je zrak bolje krožil, ker pod tistim windstoperjem se mi rado nabere vlage in švica za en ajmar, ker se nima kam odvajat.

Vse podpišem, delam sedaj enako, vključno z ločeno želvo. So se mi pa na hlačah res zgužvali tisti penasti bočni ščitniki in žulijo, praviš da se jih dobi v Louisu? 

Xebec
pred 7 minutami, lucif3rka pravi:

Vse podpišem, delam sedaj enako, vključno z ločeno želvo. So se mi pa na hlačah res zgužvali tisti penasti bočni ščitniki in žulijo, praviš da se jih dobi v Louisu? 

https://www.louis.eu/artikel/revit-seesoft-rv01-hip-protector-pair/20019199?list=334742891&filter_article_number=20019199

če maš slučajno spravljene papirje od cunj poglej če pašejo not. Mislm pa da so tole edini ki jih delajo, se prav so univerzalni mogoče :hmm:

edit: v Beljaku sm zadnjič zadnji par dobil, tko da če misliš gor hodit osebno, prej poklič pa rezerviraj

Edited by Xebec

lucif3rka
4 minutes ago, Xebec said:

https://www.louis.eu/artikel/revit-seesoft-rv01-hip-protector-pair/20019199?list=334742891&filter_article_number=20019199

če maš slučajno spravljene papirje od cunj poglej če pašejo not. Mislm pa da so tole edini ki jih delajo, se prav so univerzalni mogoče :hmm:

Oblika je dost podobna, izmerim doma če paše velikost. So pa noter samo sivi penasti, brez tega modrega dela. Hvala! Nisem niti pomislila, da bi lahko zadevo dobila nekje posamezno v prodaji.

Edited by lucif3rka

KARMEN1
pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

Ne, predividevam pa da enako delujejo. Mrežica je mrežica, razn če ma čez joške kaj drugač narejeno :ras:

Ja, push up, namesto windstopperja :panic:

C eagle
3 hours ago, lucif3rka said:

Oblika je dost podobna, izmerim doma če paše velikost. So pa noter samo sivi penasti, brez tega modrega dela. Hvala! Nisem niti pomislila, da bi lahko zadevo dobila nekje posamezno v prodaji.

Imajo jih tudi v moto charliju v yTrstu.

Če mi poslikaš pa daš mero zraven grem lahko uč vržt...

Ps: tepe te pa zato, ker nagico furaš ...:jezik:

lucif3rka
On 6. 6. 2017 at 8:44 AM, lucif3rka said:

Vse obstaja, ampak vidim dva problema: Ženska moto oprema na že tako malem trgu kot je Slovenija... Verjamem, da se večini trgovin ne splača imeti na zalogi več kot dva modela. Kot drugo pa, sm že navajena, da povprečne cunje, ne samo moto, ki jih dobiš v štacunah, pač niso ble narejene za moje dimenzije, včasih ni lih fajn bit nadpovprečen :P

Od moto opreme imam specifično žensko le jakno, ker pač :boobies:, hlače so mi prekratke, prav tako škornji, rokavice in želva, zato so "moški" modeli. Tudi iz tega razloga imam tekstilno opremo, ker za usnje sploh ne upam pomislit, da bi našla primerno, udobno in varno velikost, moško pa zaradi oblin definitivno ne pride v poštev..

Že skoraj eno leto mimo, pa še vedno ni nove opreme :BUA:

Sicer je definitivno namen it par krogov čez bližnje in daljnje štacune, pa probat čimveč firm in modelov, ampak - lahko katera svetuje dvodelni kombinezon, usnje, tekstil, še najraje kak kombo z mesh, samo da je primeren za daljše okončine in pa hourglass postavo?

lucif3rka
14 minutes ago, Snecer said:

prek neta kupiš pa je

Uf, hvala za idejo, sploh nism pomisnla na to. Pol pa itak vračaš dokler nekaj ni približno prav ane ;) 

Snečer
pred 1 minuto, lucif3rka pravi:

Uf, hvala za idejo, sploh nism pomisnla na to. Pol pa itak vračaš dokler nekaj ni približno prav ane ;) 

Ne bi vedel, vse razen čelade (zdaj bi tudi čelado, ko nekoč menjam) sem preko neta naročil in je blo bp.

Ne vem zakaj bi vračala, pravo številko si izberi pa bo ok.

lucif3rka
1 minute ago, Snecer said:

Ne bi vedel, vse razen čelade (zdaj bi tudi čelado, ko nekoč menjam) sem preko neta naročil in je blo bp.

Ne vem zakaj bi vračala, pravo številko si izberi pa bo ok.

Hja, zato ker je nemogoče izbrati pravo številko prek neta, pa če se še tolikokrat izmerim, s tem da večina sploh nima nekih natančnih dimenzij online, vemo pa, kolikšne so razlike med različnimi proizvajalci.  Žal moto oprema ni kondom, kjer imaš kvečjemu normalo pa XXL ;) 

mladench

A si bila v Asu? Pejt tja in poišči Domna ali Matjaža. Moja je rabla podaljšane hlače... sprobala več različnih modelov Dainese, na koncu pa še preko neta izbrala barvo... čez 2 tedna so dobili, sprobala in kupila. 

lucif3rka
1 minute ago, Snecer said:

Pol se pa v lujza zapelji

https://www.louis.eu/service/filialen/louis-megashop-villach/62

te oblečejo in slečejo :)

pri jakni ne vem, kaj imaš za čarat, razen če si spredaj 100F

To na srečo ne, je pa vseeno precejšnja razlika med obsegom pasu in pa višje ali nižje, kar v praksi pomeni, da ali ne morem dihat, če že uspem zapet, ali pa vse opleta okoli pasu pa piha spodaj. Težave s problemi pač :lol1:

Louis je v definitivno v planu, kako je pa glede izbire Villach napram Grazu?

5 minutes ago, mladench said:

A si bila v Asu? Pejt tja in poišči Domna ali Matjaža. Moja je rabla podaljšane hlače... sprobala več različnih modelov Dainese, na koncu pa še preko neta izbrala barvo... čez 2 tedna so dobili, sprobala in kupila. 

Hvala za idejo, bomo šli na obisk :)  Kar sem obiskala do sedaj, niso bili preveč navdušeni nad idejo, da karkoli naročijo, če ne vzamem za zihr. V tem primeru naročim sama kje drugje, pa še cenejše verjetno, hvala lepa :ras:

Xebec

Hodim v Beljak, nekateri zaposleni znajo slovensk, se hitr zmenš. Morš pa poiskat tisto prodajalko(slovenko), ker ko prideš v štacuno te pustijo pri mir da gledaš kar ti paše, ne pa da ti že na vratih 4 posiljujejo kar je v akciji. Trgovina 10/10.

Ne vem kako je v Gradcu. Kar smo 1x debatiral pred štacuno je ponudba ista oz. enaka velikost trgovine.

https://www.louis.eu/service/filialen/die-louis-filialen

KARMEN1

Corduro zimsko jakno in hlače sem dobila. Kupljeno posebej......

Jeans dobiš podaljšane, brez problema, odvisno od znamke.

Usnjeno pa sem morala kupiti jakno in hlače posebej, različnih velikosti, ker so mi hlače prišle malo pod kolena. Oboje Dainese, hlače številko večje.

Je treba malo improvizirat........

DAMI34
pred eno uro, lucif3rka pravi:

Jaz sem kupil zase, točno sem se pomeril in kupil pri FC moto. IXS kombi. Dimenzije so štimale. Vendar je bolje pomeriti, ker če nekaj oblečeš šele vidiš kako ti stoji, kako je usnje...skoči do Luisa, tam je nekoliko več izbire

J.a.m.e.s

Mi, ki smo izvenserijskih mer, si ne moremo kupovati oblačil preko neta. :huh: Meni je v ramah vse preozko, če pa tam štima pa so ponavadi prekratki rokavi. Sem se že navadu, da moram oblačila osebno probati, po možnosti se oblečen usesti na motor in vidim kako kaj stoji/tiši. Zato je fajn v Louisu, ker imajo sredi trgovine moped, da se usedeš in probaš. Sem si enkrat od kitajcev naroču ene športne hlače max. velikost, mislim da vsaj enih 5XL. Jih dobim, sem prvo mislil da so se zmotli pa mi otroške poslali, pa gledam oznako pa vidim da so za mene. Če bi jih predelal, bi glih za eno hlačnico dobil iz njih. :headbang:

P.S.: Kaj tu gor imajo vse dekline 1,76cm? :whistle:

Erik99
pred 49 minutami, Xebec pravi:

Hodim v Beljak, nekateri zaposleni znajo slovensk, se hitr zmenš. Morš pa poiskat tisto prodajalko(slovenko), ker ko prideš v štacuno te pustijo pri mir da gledaš kar ti paše, ne pa da ti že na vratih 4 posiljujejo kar je v akciji. Trgovina 10/10.

Ne vem kako je v Gradcu. Kar smo 1x debatiral pred štacuno je ponudba ista oz. enaka velikost trgovine.

https://www.louis.eu/service/filialen/die-louis-filialen

Mislim da je prodajalki ime Zdenka - super izkušnja kupovati  v Louisu Beljak) glede na naše prodajalne, nobenega posiljevanja z robo (kot npr. TC), prodajalka mi je sama rekla, da to in to pa ne bo o.k., četudi se je meni zdelo vredu in je bila zadeva dražja kot pa tista, ki sem jo kasneje na podlagi nasveta tudi kupil.

@luciferka, usedi se  avto in pojdi do Louisa - ne kupuješ nekaj za 50€ ali pa vsak teden kjer bi ti bilo vseeno tudi če bi se malo zafrknila...

maxxa

Nisem vedla, da tolk moških kupuje ženska oblačila :huh:

BTW  Louis v grazu je večji, prostornejši, po mojih izkušnjah imajo več robe, kot v beljaku, kjer je vse nabasano, da se komaj premikaš med policami

Edited by maxxa

Bostjan L
2 minutes ago, maxxa said:

Nisem vedla, da tolk moških kupuje ženska oblačila :huh:

Moški in ženska oblačila imajo veliko skupnega ;)

Svojo boljšo polovico že celo leto vlečem do šivilije da ji po meri naredijo motoristične kavbojke s kevlarjem....

prejšnje leto mi je zatrjevala da so njene Versače čist verdu :headbang:

Ob dežju je prava burleska da si natakne dežni kombinezon, kot v filmu Stan in Olio :) Jaz igram Olia.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• smasher
      Ma jaz sem do sedaj 2x kupil fulbat pri akumulator.si ini so se mi zdeli čisto dovolj vredu,če jih ne zanemariš, enega sem pustil 1 leto stat na podstrešju pa je šel v qrc, (je klasični s tekočo kislino), drugi AGM, ga 1x na 3 mesece priklopim na vzdrževalec in jr zdržal 2 leti čakanja Glede polnilca iz hoferja,  odvisno kateri model, moj stari brez ekrančka ne more it preko 14.5V, medtem ko ta novejši lahko grejo tudi čez 15V, in so me poučili tukaj na forumu da AGM akumulatorji baje ne marajo biti polnjeni z napetostjo preko 15V.
    • GizmoFighter
      Ja, ivje pa res 😂, druga ni bilo. Pa ena gozdna vlaka, 50m z razmočenim drekcom pekcom, to je edino kar je bilo treba pazit, druga pa zbit šuder.  Fotr Mamut, ne pretiravaj z drek špuro, nč ni blo hudga 😅 Pomisli na Hrvata z lepo modro X-o, pa pomisl kakšne gume so fantje imeli gor, pa ob tem še mal pomisl na Gizmota in njegove gumhi 😉 Drgač pa pr Mamutovanju je takole. Zadeva ti kot prvo mora bit všeč, sama ideja, mora te potegnit, da bi tudi sam poizkusil izziv ali ne-izziv, kakor vzameš. Letos in najverjetneje tudi v bodoče, če bo event še aktiven, je bilo in bo mogoče, gor se pripeljati s čemerkoli, brez strahu. Tu ni izgovora, žal. V redu, potem pač blato čistiš malo dlje z motorja, a jeb ga. Tisti, ki vas je strah umazat motor in ste njegov suženj, ne hodit gor s cotko, to ni za vas. Torej vsak motor je bil primeren. OK, gume, fino je bilo, da si bil na legalni strani s profilom, razmočeno blato v špuri zna biti hinavsko. Sam event je skupek druženja z zanimivimi ljudmi, starimi znanci, novimi obrazi, takšnimi in drugačnimi obiski. Vsak si vzame event po svoje, na easy ali malo manj na easy v katero smer. Vsak pač po svoje. Vedno je prisotno kraljevsko obedovanje, fotr Faker z kompanjoni obvlada, ničesar ne manjka, vsega je vedno preveč. Edino na kar pa moraš biti fizično in seveda tudi malo psihično pripravljen je, da boš spal zunaj na hladnem. Kljub temu, da so razmere kakršne trenutno so, beri, je neobičajno toplo čez dan za ta letni čas, ponoči se temperature spustijo kar krepko, pod ničlo vedno, vprašanje samo kako daleč pod njo. Pomaga in to zelo, dobra oprema, kvalitetna spalka, podmetač, astro folija - prav obrnjena 😫, volneni štumfi, heat pad-i, slama pod križ, termofor, dobra bejba zraven v spalki 😁, karkol. Noč si vzameš po svoje. Ali ob ognju ali v šotoru ali kjerkoli drugje pod smreko, po svoje, z svojo opremo, z svojo idejo. Osebno se vedno veselim jutra, hladne noči so nujno zlo. Čez dan je bilo tako vroče na soncu, da sem enostavno šel ležat za dve uri v senco v šotor. Ful mi je pasalo. Toliko o tem. Letos sem kar presenečen koliko novih in tudi starih obrazov je prišlo in ostalo gor čez noč. Lepo je, da je event podprt z obiskom kolegov iz drugih držav, torej zadeva seže ne samo lokalno, ampak tudi širše. Lepo je videt bilo kako so se imeli lepo gor. Stiski rok povedo vse. Trenutno je bilo mraza dovolj, čez teden dva, pa Jadranka in N.Marof...gasa 💚
    • GizmoFighter
      Qurčenje, snega ne bo, ne rabiš, dej rajš denar vloži v trip na kak island. To kar maš trenutno gor, je še preveč.
    • Loba
      ? A v Avtovalu? V Mariboru se kar izogibajo kakšnih resnih dogovorov, ker so negotovi pri terminu dobave. Mi pa je kolega iz Munchna, ki je v konekšnu s prodajnim salonom povedal, da se jim je povpraševanje po XR ful povečalo. Ampak to je prišlo iz ust prodajalca motorjev, ke je plačan po proviziji... Jaz ne poznam nikogar v SLO, ki je novo XR-ko rezerviral ali bi jo rad zamenjal za staro. 
    • maus
      RUkn še pir namest mene .. grem srat pa scat pa spAT
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!