Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

A ni tako, da apriori morajo večja/težja vozila vedno paziti na šibkejše in je motorist v tem primeru šibkejši? :)

Je, ampak je vse odvisno od okoliščin...če je tam bilo prepovedano prehitevanje, nepregledno zaradi zavoja in objektov itn. in če je motorist pripeljal bistveno prehitro, potem ne vem, kje bi tukaj objektivno bila krivda voznice. Ampak to je le domneva.

Včasih pa vseeno kako pametno zineš...aja..pa dns sm videl kup "lokalnih šerifov", ki so varovali otroke na prehodih za pešce, pa k so vzeli zakon v svoje roke in ustavljali vozila pred zebrami...nezaslišano surrender.gif

Ti je Yamaha dal odgovor, glej spodaj. Enako velja za delavce na cesti z zastavicami itn. In vsi ti imajo pripomočke, da so bolj vidni, delajo na območju kjer te na nevarnost opozarja prometna signalizacija ipd...nekaj čisto drugega pa je to početi v premiku in poleg tega še tako, da se izvajalci izmenjujejo, kar pomeni, da morajo konstantno prehitevati kolono, da bi opravili svoje delo.

Ja tam so pa hitrosti nad 150+ in potrebno je biti pazljiv zaradi vrinjanja avtomobilov, traktorjev, konjskih vpreg, vespic itd.. :photo::ninja:

Lepo bi doma spal, kot vsi ostali "pošteni" državljani, pa nebi videl vseh teh grozot:P :)

Drugače pa a ni bla tema črno-sivo nabijanje namenjena temu? Sej ni važno a je bil kriv al ne, svoje plati zgodbe itq nažalost ne bo moral povedat, pustite ga pri miru in sami ravnajte kot mislite da je prav, pa bo. Itq je v slo motociklizmu zadnja leta, edini cilj preživeti.

Prav zato, ker je cilj preživeti se gre vprašati kaj lahko vsak sam naredi, da bo preživel, ker ostalih pač ne moreš spravljati v red. Stalno obtoževanje drugih (brez kakršnihkoli dokazov) in domneva, da smo sami svetniki in revčki obenem, nič ne pomagajo.

spet ste temo falil, sj so vm odprl eno sam za nabijat, pa spt tle smetite...

:topic:

Popolnoma prav bi bilo, če bi administrator to vse prenesel v temo za nabijanje..začevši s prvim postom o nesreči, kjer komentator brihtno ugotavlja, da je za nesrečo kriva butasta baba za volanom avtomobila. Če bi napisal samo to, da se je zgodila nesreča, bi tudi jaz ne napisal ničesar in ne bi bilo te debate. Če pa nekdo brez kakršnihkoli dokazov nabija in moderatorji tega ne sankcionirajo, potem lahko nabijamo tudi ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta kup lokalnih civilistov nezakonito zapira promet..kdo bo odgovoren, če pride do nesreče? Vse je fino in fajn, dokler se kaj ne zgodi...potem pa naenkrat nihče ni nič počel in ni kriv. Policija vam gre precej v nos, na drugo stran pa se tako radi igrate policiste?

Avtomobilisti gledajo ali ne gledajo v ogledala, zato ostaja na nas narediti vse, da do nesreče ne pride. Eno prvih pravil je, da če že prehitevaš kolono, to počneš pazljivo in z ne bistveno večjo hitrostjo. Poleg tega lahko vsak od nas še toliko gleda v ogledalo pa vseeno ne bo preprečil trka z motociklistom, ki na cesti z uvozi in izvozi, vozi bistveno prehitro - to je pa domneva za točno ta primer, tako kot je domneva, da bi naj voznica ne preverila v ogledalu, ali lahko varno zavije levo.

kakor sem jaz razbral iz zadnjih postov so potem vsa spremstva kolesarskih dirk kjer ravno tako zapirajo stranske dovoze civilisti na motorjih protizakonita..

poudarek je na civilnem motoristu .. ker če bi bil pa policist na motorju za legalno in zakonsko dovoljeno spremstvo ga pa ne bi spregledala ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snapback.pngFritz, je 30. August 2011 - 15:35, rekel:

Ta kup lokalnih civilistov nezakonito zapira promet..kdo bo odgovoren, če pride do nesreče? Vse je fino in fajn, dokler se kaj ne zgodi...potem pa naenkrat nihče ni nič počel in ni kriv. Policija vam gre precej v nos, na drugo stran pa se tako radi igrate policiste?

Avtomobilisti gledajo ali ne gledajo v ogledala, zato ostaja na nas narediti vse, da do nesreče ne pride. Eno prvih pravil je, da če že prehitevaš kolono, to počneš pazljivo in z ne bistveno večjo hitrostjo. Poleg tega lahko vsak od nas še toliko gleda v ogledalo pa vseeno ne bo preprečil trka z motociklistom, ki na cesti z uvozi in izvozi, vozi bistveno prehitro - to je pa domneva za točno ta primer, tako kot je domneva, da bi naj voznica ne preverila v ogledalu, ali lahko varno zavije levo.

kakor sem jaz razbral iz zadnjih postov so potem vsa spremstva kolesarskih dirk kjer ravno tako zapirajo stranske dovoze civilisti na motorjih protizakonita..

poudarek je na civilnem motoristu .. ker če bi bil pa policist na motorju za legalno in zakonsko dovoljeno spremstvo ga pa ne bi spregledala ?

sem raje sem preklopil ......iz vsega prebranega o tej nesreči se mi je utrnilo edino to , da so imeli ( ponavadi je vsako srečanje - sploh starodobnikov - prijavljeno in javno objavljeno ) veliko pomanjkanje teh po vaše "lokalnih šerifov " ... ker če bi jih imeli dovolj , se dotična voznica ne bi mogla uriniti med kolono starodobnikov ... potemtakem je nekdo "zajebal"... in to hudooooo.... kdo in zakaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor sem jaz razbral iz zadnjih postov so potem vsa spremstva kolesarskih dirk kjer ravno tako zapirajo stranske dovoze civilisti na motorjih protizakonita..

poudarek je na civilnem motoristu .. ker če bi bil pa policist na motorju za legalno in zakonsko dovoljeno spremstvo ga pa ne bi spregledala ?

Vprašanje ali je šlo za organiziran in prijavljen dogodek s točno določenimi zadolžitvami posameznikov ali pa je šlo za ad-hoc zadevo, ki so jo počeli na svojo roko, je ostalo neodgovorjeno.

Za večje kolesarske dogodke pa zagotovo vem, da so prijavljeni in upam, tudi ustrezno organizirani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar se dogaja na cestah je odraz enega splošnega stanja v državi. Če bi Dr. Rugelj še bil živ, bi zgotovo znal zanalizirat trenutno stanje. So krivi naši starši, naše partnerke ali partnerji, ali šefi v službah, ali pa država, ki vstrajno zatira vse, kar ni povezano z tradicionalnimi slovenskimi aktivnostmi, kot so ribolov, vinogradništvo,pohodništvo, romanje.... ? Slovenec avtomobilist ne mara motorista in je prepričan, da bo motorist kriv, tudi če mu je on vzel prednost. V bistvu se takoj strinja z predlogom, da je treba to prepovedat. Motoristi avtomobilistom otežujejo vožnjo, saj zaradi njih moraj spremljat promet... Večina slovenceljnov ne pozna pravila zadrge ( najraje imam,ko zaradi tega neznanja dva šleparja vštric zapirata avtocesto- kam se bo pa rešilec dal???), v krožnem se vozi po zunanjem robu, predvsem v večjih rondojih....... evo še forume imamo z plusi in minusi, jaz še tega nisem nikjer videl, majkemi

P.s. pa naj da to prosim en, ki zna med "nabijanja", ker sem se zmotil

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar se dogaja na cestah je odraz enega splošnega stanja v državi. Če bi Dr. Rugelj še bil živ, bi zgotovo znal zanalizirat trenutno stanje. So krivi naši starši, naše partnerke ali partnerji, ali šefi v službah, ali pa država, ki vstrajno zatira vse, kar ni povezano z tradicionalnimi slovenskimi aktivnostmi, kot so ribolov, vinogradništvo,pohodništvo, romanje.... ? Slovenec avtomobilist ne mara motorista in je prepričan, da bo motorist kriv, tudi če mu je on vzel prednost. V bistvu se takoj strinja z predlogom, da je treba to prepovedat. Motoristi avtomobilistom otežujejo vožnjo, saj zaradi njih moraj spremljat promet... Večina slovenceljnov ne pozna pravila zadrge ( najraje imam,ko zaradi tega neznanja dva šleparja vštric zapirata avtocesto- kam se bo pa rešilec dal???), v krožnem se vozi po zunanjem robu, predvsem v večjih rondojih....... evo še forume imamo z plusi in minusi, jaz še tega nisem nikjer videl, majkemi

P.s. pa naj da to prosim en, ki zna med "nabijanja", ker sem se zmotil

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, forumaši!

Berem nekaj zadnjih strani in ugotavljam, da je veliko resnice v tem, kar je napisanega (tudi bedarije so zraven - kje pa niso)! Pisanje na forumu ne reši življenja, če v praksi teh modrosti ne upoštevamo..... Nočem moralizirati in pametovati, bom pa delil moje izkušnje z vami:

1. PREHITEVANJE KOLONE - to je zelo nevarno, ker nikoli ne moreš predvideti kaj se bo zgodilo par avtov naprej od tistega, ki ga še lahko vidiš! Na Blejski obvoznici sem obvozil dva avta in se vključil nazaj v kolono, tretji avto je bil na sredinski črti, četrti je zavijal levo! Ko sem obvozil 1 in 2 avto se je 3 ustavil... s tem, da sem jaz trčil v zadnji del Lagune nato pa padel po tleh! Nizka hitrost, posledic (materialnih za 300€). Najbolj je bolelo to, da sem zamočil JAZ in nisem predvideval, da se to lahko zgodi! Iz te lekcije sem se veliko naučil in redko še prehitevam več vozil, raje počakam, da se situacija razčisti ali, da je 200% varno.....saj če se vozim z motorjem za užitek se mi ne mudi.... Žena se zelo dolgo ni hotela peljati z mano, ker sem pri njej izgubil vse zaupanje (sedela je zadaj)....to je še bolj bolelo, kot moja napaka!

2. GRČIJA - za cesto je polno majhnih hišic, ki jih postavijo, kadar kdo izgubi življenje na cesti (bil sem zgrožen, koliko je tega)! Če bi to postavljali pri nas nebi bilo nič drugače! Doli vozijo še bolj agresivno, kot pri nas! Stacionarnih radarjev za cesto več, kot smeti.... policajev ne vidiš na cesti!

3. ALBANIJA - bral sem nasvete na MS o potovanjih tam doli! Vozil sem 100% skoncentriran na cesto. 3 x mi je priletel avto v škarje (cesta Ohrid - Elbasan) in vselej sem zaviral ko nor in se umaknil na skrajni desni rob ceste! Če bi vozil 20 - 30 več (cesta dopušča bi bil verjetno že v drugi dimenziji)bi bilo tragično zame in za mojo soprogo! V Tirani - tam je bila prava učna ura prometa (gužva, hupanje, vrivanje, pa še vroče za umret - skratka idealni pogoji...)Policaji pridno merijo hitrost..... Videl na lastne oči prehitavanja avtomobilov v nepregleden ovinek... itd. Skratka malo boljši pogoji za vožnjo, kot v naših krajih!

4. MOJI POGLEDI - če si normalen, potem voziš normalno in imaš veliko možnosti, da boš umrl od starosti! Če pa nisi normalen imaš samo dve možnosti:

a) IMEL BOŠ SREČO NA CESTI - lahko samo enkrat ali pa 100x ampak enkrat premalo pomeni GAME OVER!

B) VOZIŠ KATEGORIJO - KRATKO A SLATKO......

PS - to so izključno moje izkušnje in mnenje, ki sem ga želel deliti z vami.... kilometrina 100TKM + na motorju!

lp Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenec avtomobilist ne mara motorista in je prepričan, da bo motorist kriv, tudi če mu je on vzel prednost.

Obesil se ti bom na vsaj dve trditvi..v tej seveda generaliziraš brez podlage. Ker imam sam izkušnjo, ko me je avtomobilist na polno izsilil, ti lahko povem, da se je možakar popolnoma zavedal svoje napake, da mu je bilo resnično žal in da se mi je za to opravičil. Seveda je tudi odgovornost za nesrečo prevzel v celoti in ta izjava je šla v policijski zapisnik.

Večina slovenceljnov ne pozna pravila zadrge ( najraje imam,ko zaradi tega neznanja dva šleparja vštric zapirata avtocesto- kam se bo pa rešilec dal???),

Večina zožanj na AC in drugje ni urejena in označena po pravilu zadrge temveč kot zoženja zaradi zapore enega od voznih pasov. Posledično se vozniki, ki vidijo, da je zapora na njihovem pasu, vrivajo v kolono vozil na drugem pasu daleč pred zoženjem, namesto, da bi peljali do samega zoženja in se tam po pravilu zadrge vključili v drugo kolono. Posledica tega je, da na eni strani vozila hitijo mimo in se vrivajo, na drugi strani pa se kolona ustavlja in čakanje podaljšuje. In ko nekomu odpre pokrovko, se postavi tako, da blokira drugi pas in onemogoči vrivanje.

Kdo je za to kriv..napačna signalizacija (predvsem me moti, da tega ne znajo urediti na info-panojih na AC), odsotnost prometne policije na takšnih točka in neizobraženi ter egoistični vozniki (menim, da bi kakšna izobraževalna akcija v obliki sporočil na TV in na reklamnih panojih - pomagala).

Za rondoje se strinjam s teboj. Plusi in minusi na forumu so čisto v redu.

@ Draksler - zelo dobro napisano.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obesil se ti bom na vsaj dve trditvi..

Lahko bi potem rekla, da generaliziraš na podlagi ene izkušnje.... moja izjava temelji na več kot deset let dela na reševalni službi in na slišanih izjavah storilcev prometne nesreče nad motoristom ( vmes tudi takih, ki so pošteno napihali), in ker pa vsak nima te možnosti, je možno prebrat poste na različnih portalih ( Večer, Delo in podobni), ko pod črno kroniko komentirajo povprečni Slovenci in ne samo motociklisti. Bo hitro jasno kakšen je splošni pogled na motociklizem in motoriste v Slo.

Prepričan sem, da se je dolžno razvrščat na avtocesti v kolono z manj vozili, torej tisto, ki je krajša. Tako ne nastane en pas z daljšo kolono in je vseeno km se postaviš. Tovornjaki v tej situaciji ne smejo bit na prehitevalnem pasu. Ravno tak sem prepričan da se tik ob zožitvi vklučuje ena-ena. Res pa je da nisem CPP virtuoz in si pomagam z kmečko pametjo.

Plusi - minusi so zame nekakšno bremzanje odkritega izražanja mnenja, marsikdo kaj ne napiše, ker ga potem zasujejo z minusi ( to pa je izključno lastno prepričanje )in res še tega nisem nikjer videl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.zurnal24....l-clanek-133929

Umrl 100m od svoje hiše :(

R.I.P.

Če imaš v mislih nesrečo v gabrskem,sem jst dobu informacije da motorist ni umru ampak je bila napaka pri medijah k so mešal z ono nesrečo v Zapogah. Po mojih informacijah je imel poškodbe glave ampak so ga gasilci in reševalci še živega oskrbeli ter pripeljali na zdravljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi potem rekla, da generaliziraš na podlagi ene izkušnje.... moja izjava temelji na več kot deset let dela na reševalni službi in na slišanih izjavah storilcev prometne nesreče nad motoristom ( vmes tudi takih, ki so pošteno napihali), in ker pa vsak nima te možnosti, je možno prebrat poste na različnih portalih ( Večer, Delo in podobni), ko pod črno kroniko komentirajo povprečni Slovenci in ne samo motociklisti. Bo hitro jasno kakšen je splošni pogled na motociklizem in motoriste v Slo.

Lej, sem se naposlušal kritik od osebja na urgenci in travmi, češ, zopet motorist...čeprav nisem bil nič kriv. In tudi dobro vem, kaj piše pod članki o nesrečah na raznih portalih a če smo pošteni, tako na cestah kot tudi v postih nekaterih motoristov, na prej omenjenih straneh, je videti da ti aktivno soustvarjajo sliko po katerem naj bi bila večina motoristov divjakov in prepotentnežev, ki motor izkoriščajo za cestno-adrenalinsko izpihovanje frustracij. Jaz vem, da temu ni tako a povprečen avtomobilist si ne bo zapomnil 10 motoristov, ki jih je srečal na cesti in so vozili v okvirjih normalnega temveč si bo zapomnil tistega, ki je naredil kakšno neumnost oz. takšnega, ki prepričano nastopa z mnenjem, da je na podlagi letnega prispevka za uporabo cest upravičen uporabljati javno cesto kot športni poligon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, sem se naposlušal kritik od osebja na urgenci in travmi...

To ti dam prav, ker tudi sam večkrat čujem podobne komentarje in me moti. Sem pa prepričan, da to ni življensko nevarno, saj verjamem, da kljub temu zdravstveni delavci ostanejo profesionalni pri strokovnem delu...

Ostala debata pa lahko hitro postane podobna prerekanju, kaj je bilo prej, kura ali jajce? Nikakor ne zagovarjam prepotentno divjanje z motorjem po cesti, že iz vidika moje službe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti dam prav, ker tudi sam večkrat čujem podobne komentarje in me moti. Sem pa prepričan, da to ni življensko nevarno, saj verjamem, da kljub temu zdravstveni delavci ostanejo profesionalni pri strokovnem delu...

.

Zakaj te moti? A zato, ker je posploševanje?

In zakaj to ne bi bilo življenjsko nevarno? Moja zasebnost se zdravnikov ne tiče - če pridem tja z zlomom noge zaradi štorastega beljenja stropa ali pa zato, ker mi je multistrada padla na gležn ... to se njih NE tiče v smislu tega, da bi bili poklicani to komentirati. Tako, kot jaz v bolnišnici NE komentiram njihovih plač, načina dela itd. Lahko samo vprašam stvari, ki se tičejo procesa zdravljenja. Ali medicinska sestra nosi rdeče tangice ali stare bele bombažne hwače-mahedrače torej ni moja stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!