Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Biker77....ne pomaga...brezveze....s takšnim razmišljanjem o obnašanju v prometu se bojim da bosta spoznala Darwinovo teorijo

Ja jebiga lahko bom po 17 letih motoriranja tudi spoznal!Mogoče tudi ti pa brez motorja !Tudi to ima svoje prednosti.

Popravljeno . Popravil exclan
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važno glavno da si se vozu z slick gumami in brez luči zaradi tega si se zlomu :)

ahhaaha, joj bi oni jokali in stokali na mojem mestu, jaz se pa samo smejim takim neumnostim :naughty: po novem sem bil jaz pijan, ker sem ga cel dan pil in se usedel na motor in prbil v avto :naughty: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biker77....ne pomaga...brezveze....s takšnim razmišljanjem o obnašanju v prometu se bojim da bosta spoznala Darwinovo teorijo....in tudi to ima svoje prednosti

darwin pravi :najmočnejši preživijo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jebiga lahko bom po 17 letih motoriranja tudi spoznal!Mogoče tudi ti pa brez motorja !Tudi to ima svoje prednosti.

Dobr maš to napisan:

exclan : Vozim kot strela! vsak dan butnem v drevo

zdaj mi je jasno zakaj take klamfaš tuki gor.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš..kaj je v italiji je čist vseen..če je tam tolk bolš se tja preseli..pa se mimo policajev vozi po zadnjem kolesu..

ni mi sploh jasno kaj se greste..

je težko se hitro a vsaj vljudno vozit?

je težko razumet da se z slicki in v poliestrih ne sme vozit?

je sploh treba govorit da alkohol in vožnja ne spadata skupaj? (pa tu ne govorim o pivu ali kozarcu vina)

seveda ni samo tvoja stvar (ali stvar jurkota in podobnih) kako se voziš po cesti..

osebno bi kaznoval čisto vsakega ki s preglasnih izpuhom moti mir delovnih ljudi..ne pa tistih ki zapeljejo ovinek po kolenu..pa zato vsakega ki ni sposoben voziti po svoji strani..

eno samo prepucavanje kaj kdo dela ali ne dela..vsak od nas greši..lahko pa smo toliko vljudni do soudeležencev v prometu da nas (motoriste) ne bojo mel za divjake...

S preglasnim izpuhom moti mir delovnih ljudi, HAHHAHA, kaj si pa ti počel v naselju pred svojo hišo septmbra l.2007 ???:naughty: motil si mir delovnih ljudi, v soboto se mi zdi, pa se onesnaževal si okolje ker si kuril gumo !! :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :blush: :blush: :kva2::alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi kje je bila prometna nesreča in potem pametuj. Zadeva nima nobene zveze z ridami.

Sem mislil, da je bila nesreča v Sloveniji ... a je bila v Veliki Britaniji? Mogoče v kaki drugi pravljični deželi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svašta...se vidi da smo Slovenci še kako vinski narod...sori, jaz nimam trt doma, pa vina tut ne in alkohola na cesti ne prenašam

Pa pametni ko šus - predvsem pa pametnejši od zakonov, ki veljajo v naši deželi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Modrijani so rekli slick gume niso za cesto. Jaz pravim da slick gume kot je Gp Racer D211 ki je lahko slic in Track day guma kot SS guma za na cesto z razliko da ima en profil druga ne z istimi zmesmi katere se uporablja na cesti kot na pisti edina slabost slick je dež in da je naši modrijani ne smatrajo kot varno gumo za cesto in posledično jo ne moreš homologirat kot v Angliji da pa ima guma več oprijema v ovinkih ker je več površine ki naleže na cesto - seveda kovori samo v primeru da je lep sončen dan.

Skratka - tudi črni vizirji so super podnevi, ko sonce žge, ponoči pa ne, in zato so (po krivici?) prepovedani.

Ah, ja ...

saj res - krivica! Takoj slicke dovolit! Pa odprte rore ... pa vse to ... kar je drugače samo za na pisto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pametni ko šus - predvsem pa pametnejši od zakonov, ki veljajo v naši deželi ...

ni za to temo, ampak si ne moram kaj da ne bi to napisal : ko sem delal izpit za orožni list je bilo govora o samoobrambi, predavatelj (JBI ) je rekel : princip samoobrambe je, da ko strela kaksen nate, laahko sele takrat streljas nazaj ko imas ze metek v celu, prej ne, ker gre za prekoračen silobran!! :naughty: zdaj mi pa ti brihta povej če imamo pametne zakone in ljudi kateri so pisali te zakone :naughty: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka - tudi črni vizirji so super podnevi, ko sonce žge, ponoči pa ne, in zato so (po krivici?) prepovedani.

Ah, ja ...

saj res - krivica! Takoj slicke dovolit! Pa odprte rore ... pa vse to ... kar je drugače samo za na pisto ...

ti ta pametn, a sploh ves kako dobimo cestni motor ?? :naughty: vse, kar je preizkuseno na dirkah pride na cesto po 4ih-5ih letih !! :naughty: ce se ne bi razvijal dirkaski sport in z tem boljsi materiali (kombinezon, čelada, gume), bi se se sedaj vozili z lesenimi gumami !!! :naughty: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr maš to napisan:

exclan : Vozim kot strela! vsak dan butnem v drevo

zdaj mi je jasno zakaj take klamfaš tuki gor.

Ja že 17 let butam v drevo pa zaradi tega ne klmafam take ampak zaradi takih kot so bmw,biker77 ti JB pa Fritz pa še bi lahko našteval uživel sem se v klamfanje to je IN na tem forumu zakaj bi jaz bil izjema.

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ta pametn, a sploh ves kako dobimo cestni motor ?? :naughty: vse, kar je preizkuseno na dirkah pride na cesto po 4ih-5ih letih !! :naughty: ce se ne bi razvijal dirkaski sport in z tem boljsi materiali (kombinezon, čelada, gume), bi se se sedaj vozili z lesenimi gumami !!! :naughty: :yea2:

dam se primer :tudi honda goldwing je bila razvita z namenom da postane dirkalni motor, pa poglej jo sedaj :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni za to temo, ampak si ne moram kaj da ne bi to napisal : ko sem delal izpit za orožni list je bilo govora o samoobrambi, predavatelj (JBI ) je rekel : princip samoobrambe je, da ko strela kaksen nate, laahko sele takrat streljas nazaj ko imas ze metek v celu, prej ne, ker gre za prekoračen silobran!! :naughty: zdaj mi pa ti brihta povej če imamo pametne zakone in ljudi kateri so pisali te zakone :naughty: :yea2:

malo bolje si preberi definicijo samoobrambe in silobrana....dobro da te to niso vprašali na izpitu....drugače Boško je OK...PS: v skriptah katere si dobil zraven imaš to napisano....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse aftermarket izdelke ki imajo oznako Exx se jih lahko homoligira.Irazu sem se mogoče narobe moral sem jih vpisat v kartonček torej homologirat. LPP pregled smerokazov plačilo 60€ in vpisat v kartonček nehomologirane sem mislu da niso vpisani v kartonček in ko so bili vpisani so imel večjo svetilnost bolj vidni so bil itd pred tem pa ne po besedah policaja

No, tisti policaj ti je pač buče prodajal ... ti si jih pa kupil.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav tako v kontekstu te nesreče ni pomembno, kako nehomologiran je bil motor, ker to pač ni niti vzrok nesreče, niti ni imelo pomembnega vpliva na izid.

Stvari niso tako enostavne. Nehomologiran motor je "neveljaven" kar se zavarovanja tiče. Enostavno - nima kaj delati na cesti. Če je tam, potemtakem zanj ne veljajo enaka pravila, kot za druge udeležence v prometu - in četudi se mu kaj takega pripeti ... No, potem pa imamo XXX strani ugotavljanja krivde in nekrivde s strani raznih laičnih stručkotov, med katere sodi tudi moja skromna malenkost.

In vse to samo zato, ker enemu ni jasno, da na cesti s takim motorjem nima kaj delat. Pa če ga zbije Vinko s 4 promili v krvi, ali ne.

Oziroma, se bom drugače izrazil - lahko je na cesti, ampak takrat vsakič izziva usodo - če drugo ne, tisto, ko ga nekdo zbije od strani in potem ne dobi nič zavarovanj povrnjenih in tega ... če je to enim hobi, okej, naj jim bo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo bolje si preberi definicijo samoobrambe in silobrana....dobro da te to niso vprašali na izpitu....drugače Boško je OK...PS: v skriptah katere si dobil zraven imaš to napisano....

ja boško je faca, ampak karikiral je , če veš kaj ta beseda pomeni :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni za to temo, ampak si ne moram kaj da ne bi to napisal : ko sem delal izpit za orožni list je bilo govora o samoobrambi, predavatelj (JBI ) je rekel : princip samoobrambe je, da ko strela kaksen nate, laahko sele takrat streljas nazaj ko imas ze metek v celu, prej ne, ker gre za prekoračen silobran!! :naughty: zdaj mi pa ti brihta povej če imamo pametne zakone in ljudi kateri so pisali te zakone :naughty: :yea2:

Ja, res, šele sedaj uvidim to, kako v riti zakone imamo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ta pametn, a sploh ves kako dobimo cestni motor ?? :naughty: vse, kar je preizkuseno na dirkah pride na cesto po 4ih-5ih letih !! :naughty: ce se ne bi razvijal dirkaski sport in z tem boljsi materiali (kombinezon, čelada, gume), bi se se sedaj vozili z lesenimi gumami !!! :naughty: :yea2:

Jurko, smanji doživljaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja boško je faca, ampak karikiral je , če veš kaj ta beseda pomeni :kva1:

Saj v tem je problem,same karikature okoli nas....samo karikirata, točnih definicij pa nikakor.Kakorkoli, uživajta v vajinih karikaturah.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj najprej pojasnim, da se v debato kdo je kolk kriv in zakaj in kaj bi bilo če bi bilo tu ne bom spuščal.. Z divjanjem po cesti in motorjem pripravljenim za na pisto se sicer ne strinjam, jurko to ve in to sem mu tudi povedal, v obraz..

Bi pa zgolj pokomentiral 2 malenkosti..

Bi mi lahko to prosim razložil, kako si homologiral nehomologirane smerokaze? Pa to popolnoma resno sprašujem, kajti moj kolega ima isti problem, pa bi mu rad pomagal....

Si imel kakšno oznako na smerokazih kot naprimer Exx, ali so bili smerokazi popolnoma brez oznak?

Ali je šlo mogoče samo za vpis homologiranih smerokazov v homologacijski kartonček?

Tale homologacija, oziroma vpis v homologacijo je mal precenjen/a.. A ni bedasto, da si v prekršku samo zato, ker nek del, ki je prestal vse ustrezne teste in je homologiran pri ustreznih evropskih organizacijah, ki so potrdile, da je varen in primeren za uporabo v prometu, ni dodatno vpisan v nek kartonček.. Nek street legal izpuh, z db killerjem in ustrezno oznako, ki je narejen za tvoj motor daš v Nemčiji gor in je to to. Pri nas si pa grd zloben motorist, ki je v hudem prekršku in takoj dobiš kazen 500€. Super.

Nazaj k smernikom.. Kako se jih homologira? Težko.. Ker noben zraven homologiranih smernikov (številke in E oznaka na njih) ne da zraven papirjev.. Zakaj ne? Ker jih drugje po Evropi ne potrebuješ. Pri nas pa zahtevajo vpis v homologacijo in brez papirjev, ki ponavadi ne obstajajo ne gre.. Kako torej bit legalen s čist legalnim delom?

Greš na LPP z doma napisanmi papirji, tam jih noben še zamar nima (bit pa morejo) in glej ga zlomka, žmigavci so postali legalni in nisi več grd nevaren motorist, ker se voziš z neizpravnim motociklom. Tolk o tem, ampak to je že debata za drugo temo.

Predvidevam da si strokovnjak prometno-varnostne stroke ali vsaj strokovnjak gumarske industrije da lahko to tako suvereno trdiš. Verjetno imaš tudi recepturo zmesi za obe gume in je to seveda razvidno iz tega, kajne?

Lepo da si prilepil EPP material teh gum....Kaj je pa z RECEPTURO kako je guma sestavljena? Bom probal bolj enostavno vprašati....Iz kakšnih substanc in v kakšnem razmerju ter s kakšnim postopkon je kakšna guma narejena....

Katerega dela v besedi RECEPTURA nisi razumel? Prosto povej, bom pomagal.....

Ma sedaj si pa že mal tečen s to recepturo..

Poglej, jaz sem na Dunlopu že odkar imam motor, tako na cesti kot na pisti. In redno sledim njihovim proizvodom, uradnim objavam, ko pridejo ven nove pnevmatike, itd.. Poleg tega pa imam z omenjeno pnevmatiko tudi precej lastnih izkušenj, tako na pisti kot na stezi..

Model GP Racer je pred leti nastal kot guma, ki bo zadovoljila potrebe tistih, ki rabijo dobro dirkalno gumo na stezi, ki se ne bo pregrela in dobro držala, hkrati pa bo primerna tudi za po cesti. To je bila guma GP Racer 208.

Potem je prišla GP Racer 209 in ker se je pnevmatika pri amaterskih obiskovalcih piste dobro prijela in so jo zaradi dobrega oprijema in ugodne cene eni vozili izključno po pisti, so pač ponudili še slick izvedbo ISTE gume. To je takrat povsod pisalo, na Dunlopovih brošurah, oglasih itd..

Sedaj je pa pač prišla še novejša GP Racer 211, ampak vse to je ostalo isto. EDINA razlika med GP Racerjem za po cesti in GP Racerjem slick je v tem, da ena ima profil in druga ne - tako pravijo pri Dunlopu, podjetju kjer gumo proizvajajo. Zakaj tako? Kljub temu da je slick izvedba namenjena samo pisti so hoteli ohranit namen gume, torej gumo za "hobi dirkače", ki povečini nimajo grelcev. Tapravi dirkači imajo itak na voljo slick model KR108 in ni potrebe, da bi GP Racer slick delali nekej posebej oh in sploh dirkalen. Takega že imajo - KR108.

Namen GP Racerja kot hobi dirkalne gume je v tem, da se guma hitro ogreje in ni občutljiva na cikle segrevanja in ohlajanja. Odločitev posameznika pa je ali bo vzel profilno varianto in se vozil tudi po cesti, ali pa pač slick in jo imel samo za na progo. Guma je pa ENAKA. Poleg tega, da to pravijo pri Dunlopu, sem to ugotovil tudi jaz, ker sem vozil eno in drugo in ni popolnoma nobene razlike..

In ni GP Racer edini tak model.. Taka guma je tudi nov slick model od Pirellija - Superbike Pro - narejen za uporabo brez grelcev, hitro ogrevanje, itd.. Ubistvu nekaj takega kot cestna verzija supercors.. Pa še se najdejo.

In če bi gledali dejansko vzročno zvezo s pomočjo izvedenca, pri nesreči nekoga, ki je konkretno z GP Racer slick treščil v suhem vremenu, bi ugotovili, da je imel njegov prednji konec recimo 1% več oprijema, ker je imela guma več stične površine, ker ni imela kanalov, kot njena sestra GP Racer s profilom.

Kaj hočem s tem povedat? Vsekakor ne, da so slicki primerni za na cesto. Dejstvo je DA V VEČINI NISO. Ker večinoma so slajke res prave dirkalne gume in ne razne GP Racer variante. Hočem samo povedat, da je treba v takih primerih presojat konkretno situacijo v dotičnih okoliščinah. Ker lahko se pokaže, da ni vse tako kot zgleda na prvi pogled. Pa nikogar ne zagovarjam ali opravičujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!