Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

to je ze izven teme,se opravicujem, ampak kolikor vem je ANGLIJA v EU, zato vas vprasam:zakaj lahko v angliji registriras motor brez luči z slick gumami in se legalno voziš po cesti ????

Angleži pač. Verjetno pa se drugje s takim motorjem ne bi mogel voziti po cestah, čeprav po angleški zakonodaji ne bi bil nelegalen. V kakšni Zulu državi še mogoče dovoljujejo kanibalizem, kar še ne pomeni, da lahko prebivalec tiste države pride k nam in si v restavraciji naroči človeško meso. Pač moje njenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......V kakšni Zulu državi še mogoče dovoljujejo kanibalizem, kar še ne pomeni, da lahko prebivalec tiste države pride k nam in si v restavraciji naroči človeško meso. Pač moje njenje.

dobiš pa pri nas hrano servirano na ..... na še živem človeškem mesu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angleži pač. Verjetno pa se drugje s takim motorjem ne bi mogel voziti po cestah, čeprav po angleški zakonodaji ne bi bil nelegalen. V kakšni Zulu državi še mogoče dovoljujejo kanibalizem, kar še ne pomeni, da lahko prebivalec tiste države pride k nam in si v restavraciji naroči človeško meso. Pač moje njenje.

Po Dunajski konvenciji bi moralo držati; če je legalno v Angliji je legalno v Sloveniji in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvari niso tako enostavne. Nehomologiran motor je "neveljaven" kar se zavarovanja tiče. Enostavno - nima kaj delati na cesti. Če je tam, potemtakem zanj ne veljajo enaka pravila, kot za druge udeležence v prometu - in četudi se mu kaj takega pripeti ... No, potem pa imamo XXX strani ugotavljanja krivde in nekrivde s strani raznih laičnih stručkotov, med katere sodi tudi moja skromna malenkost.

In zakaj ne bi veljala ista pravila?

In vse to samo zato, ker enemu ni jasno, da na cesti s takim motorjem nima kaj delat. Pa če ga zbije Vinko s 4 promili v krvi, ali ne.

Če nekoga zbije Vinko s 4 promili v krvi, je čisto vseeno, s kakšnim motorjem je bil. Lahko bi bil tudi brez motorja...

Oziroma, se bom drugače izrazil - lahko je na cesti, ampak takrat vsakič izziva usodo - če drugo ne, tisto, ko ga nekdo zbije od strani in potem ne dobi nič zavarovanj povrnjenih in tega ... če je to enim hobi, okej, naj jim bo ...

Če je kriv 'nekdo', potem odškodnine gredo iz njegovega zavarovanja. Tudi kot pešec ali kolesar nimaš zavarovanja AO, ali?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bi te videl, ker bi imel vklopljen žaromet :)

in to dvojno, glede na situacijo...evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvari niso tako enostavne. Nehomologiran motor je "neveljaven" kar se zavarovanja tiče. Enostavno - nima kaj delati na cesti. Če je tam, potemtakem zanj ne veljajo enaka pravila, kot za druge udeležence v prometu - in četudi se mu kaj takega pripeti ... No, potem pa imamo XXX strani ugotavljanja krivde in nekrivde s strani raznih laičnih stručkotov, med katere sodi tudi moja skromna malenkost.

Ej pa ti bi bil pravi mojster za diktaturo.

Zato pa imamo prekrške pa kazniva dejanja pa globe in sodišča.

Torej če si v manjšem prekršku lahko vsi ostali državljani naredijo kar čejo in si si sam kriv. Najboljše. da bi potem vsakega, ki je v prekršku kar pihnili in vrgli za cesto, da ga zveri požrejo :slap:

In vse to samo zato, ker enemu ni jasno, da na cesti s takim motorjem nima kaj delat. Pa če ga zbije Vinko s 4 promili v krvi, ali ne.

Oziroma, se bom drugače izrazil - lahko je na cesti, ampak takrat vsakič izziva usodo - če drugo ne, tisto, ko ga nekdo zbije od strani in potem ne dobi nič zavarovanj povrnjenih in tega ... če je to enim hobi, okej, naj jim bo ...

Usodo izzivaš vsakič ko greš od doma s kavča pa še tam ni čisto ziher.

Sicer ne podpiram vožnje z motorjem pripravljenim za na pisto po cesti, ampak za opisan dogodek je to s kakšnim motorjem je bila nesreča bolj ali manj irelevantno.

Enako, kot velja za večino nesreč, ki so označene s "prehitra vožnja" btw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznik avtomobila je kriv za odvzem prednosti in povzročitev te nesreče. Dodatna oteževalna okoliščina je, da je bil pod vplivom alkohola.

To je dejstvo in realnost našega vsakdana ter opomin, da se je treba paziti kolikor se da.

ko sem jaz boljščaal v strop urgence, mi je po glavi rojilo samo eno vprašanje: "Ali sem naredil vse kar sem lahko, da me nepazljivi avtomobilist nebi zbil? "

Kdor tega ne razume in se na cesto podaja z motorjem, ki ni ustrezno opremljen, vidljiv itn. in na cesti zganja športni motociklizem, spravlja v nevarnost sebe in druge.

iz napisanega lahko vidim, da bo Jurko še naprej vozil enako ker je prepričan, da je on vse naredil prav. enako bo vinko še naprej verjetno pil ker ponavadi takih tudi ne izuči.

najbolj pametno bi bilo da bi jurko šel na pisto vinko pa na zdravljenje ampak imam nekako občutek da bomo še oba srečevali na cesti v enaki obliki kot doslej. torej ne preostane nič drugega kot da se da tu gor čimboljši opis kako oba prepoznat na cesti in preživet srečanje z njima.

Sem že napisal, da ne vidim boljšega opisa in zaključka te zgodbe - na teh straneh. Kretenizem je kretenizem in prej ali slej, se ti zaleti v glavo. Če pa nekdo zanj hoče še pohvalo pa bo najbolje, da se z exclanom zmeni za družabni kotiček, kjer bosta lahko takšno početje nemoteno hvalila brez, da bi vaju motili Fritzi, JB-ji in drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo da si prilepil EPP material teh gum....Kaj je pa z RECEPTURO kako je guma sestavljena? Bom probal bolj enostavno vprašati....Iz kakšnih substanc in v kakšnem razmerju ter s kakšnim postopkon je kakšna guma narejena.....temu se reče receptura po domače. in samo če sta s istimi materiali, z istimi razmerji in po istem postopku izdelane obe gumi lahko trdiš da ni razlike med njima...vse ostalo so zgolj tehnični in marketinški podatki.

PS: JB in Fritz.....sorry ker se "mešam" v vajino delo.... O:-)

in ti gospod pametni misliš da dunlop kar vsakemu šalabajzerju izda to poslovno skrivnost, s katero mimogrede služijo milijone evrov, in katero je en kup znanstvenikov, fizikov ter kemikov razvijalo nekaj let :headbang: ....daj pojdi na coca-colo in jih vprašaj za recept oz. postopek izdelave, saj se ti zdi da je drugačna od pepsi, pa bi rad videl zakaj taka razlika v okusu :slap: eni pa imate ideje ja :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti gospod pametni misliš da dunlop kar vsakemu šalabajzerju izda to poslovno skrivnost, s katero mimogrede služijo milijone evrov, in katero je en kup znanstvenikov, fizikov ter kemikov razvijalo nekaj let :headbang: ....daj pojdi na coca-colo in jih vprašaj za recept oz. postopek izdelave, saj se ti zdi da je drugačna od pepsi, pa bi rad videl zakaj taka razlika v okusu :slap: eni pa imate ideje ja :worship:

vzel iz jezika-HVALA :worship: :worship: :kva2::yea1:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo kako se hitro razgreje debata na ms. samo enih jst res ne razumem, če je tak zakon je tak zakon, obstajajo tudi zakonske možnosti kako se zadeve spreminijo. sej itak vsi vemo da je homologacija en velik nateg in samo zato ker si je nekdo zlobiral da lahko žre denar za to da iz enega pildka napiše na drugi :slap: in motoristi smo tisti ki prinesemo po moje ne tako malo v to blaganjo. sej tudi avto al motor je za celo evropo enako narejen po prav enakih predpisih pa rabi homologacijo kar je v nasprostju z zdravo pametjo.

glede tega kdo se kje vozi ja pa tko. itak če lahko najdejo kej da si vsaj delno kriv ti bojo. zakaj se nekateri vozite z motorju za na pisto po cesti mi razn tega da si potem največji frajer ni jasno. sej upam da jurko bo vse u redu uštimal pa da ne bo preveč denarnica trpela, samo pač si je treba tudi priznat pa rečt tudi jst nism naredil vse prav. pijanci pa se bojo po slovenskih cestah vozili dokler bomo slovenci tako zelo tolerantni do "pijače". ker pr nas moreš bit res kronik da ti kdo reče da si pijanc, drugače samo rad malo popiješ :slap: in to je odraz družbe v kateri živimo.

no pa vselo nabijanje do naslednje nesreče :? malo hudo se sliši, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ze izven teme,se opravicujem, ampak kolikor vem je ANGLIJA v EU, zato vas vprasam:zakaj lahko v angliji registriras motor brez luči z slick gumami in se legalno voziš po cesti ????

Ja, maš res!! Ampak puzabu si umen še d lohk vozš pr njih kr pu leu stran, A ne!?! :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti gospod pametni misliš da dunlop kar vsakemu šalabajzerju izda to poslovno skrivnost, s katero mimogrede služijo milijone evrov, in katero je en kup znanstvenikov, fizikov ter kemikov razvijalo nekaj let :headbang: ....daj pojdi na coca-colo in jih vprašaj za recept oz. postopek izdelave, saj se ti zdi da je drugačna od pepsi, pa bi rad videl zakaj taka razlika v okusu :slap: eni pa imate ideje ja :worship:

In ti gospod nepismeni oziroma polpismeni znaš brati kaj sem napisal?

Seveda je meni jasno da nihče od nas tukaj na motosvetu nima te recepture in seveda mi je jasno da Dunlop ne izda vsakemu šalabajzerju to poslovno skrivnost, mi je pa tudi jasno da lahko vsak šalabajzer tuli v nebo kako je vse isto in kako pozna vse skrivnosti.In seveda mi je jasno da ne moreš trditi da sta obe gumi popolnoma enaki razen da ima ena guma profil druga pa ne če NE POZNAŠ TE RECEPTURE,kajne? Sem zdaj kaj bolj jasen ali rabiš narisano? Seveda sem dopuščal možnost da nekdo ima to recepturo da lahko trdi da sta obe gumi enaki.....Prilepljen je pa EPP vložek s podatki o pritiskih ter karakteristikah gum. Ring a bell?

Verjetno je težko brati in uporabljati možgane istočasno...... pa preseneti me in še enkrat preberi moje poste (pa preberi počasi in ne površno)....noben post ni pisan kot zahteva po recepturi, temveč le po argumentih (kar receptura definitivno je) s katero bi lahko trdil da sta pnevmatiki enaki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti gospod nepismeni oziroma polpismeni znaš brati kaj sem napisal?

Seveda je meni jasno da nihče od nas tukaj na motosvetu nima te recepture in seveda mi je jasno da Dunlop ne izda vsakemu šalabajzerju to poslovno skrivnost, mi je pa tudi jasno da lahko vsak šalabajzer tuli v nebo kako je vse isto in kako pozna vse skrivnosti.In seveda mi je jasno da ne moreš trditi da sta obe gumi popolnoma enaki razen da ima ena guma profil druga pa ne če NE POZNAŠ TE RECEPTURE,kajne? Sem zdaj kaj bolj jasen ali rabiš narisano? Seveda sem dopuščal možnost da nekdo ima to recepturo da lahko trdi da sta obe gumi enaki.....Prilepljen je pa EPP vložek s podatki o pritiskih ter karakteristikah gum. Ring a bell?

Verjetno je težko brati in uporabljati možgane istočasno...... pa preseneti me in še enkrat preberi moje poste (pa preberi počasi in ne površno)....noben post ni pisan kot zahteva po recepturi, temveč le po argumentih (kar receptura definitivno je) s katero bi lahko trdil da sta pnevmatiki enaki...

Poglej, za ene izmed nas navadnih smrtnikov je pač dovolj, da vidimo uradno objavo Dunlopa, ki jasno pove da sta gumi identični in se razlikujeta samo v profilu in ko potem to potrdimo še z lastnimi izkušnjami prodobljenimi na dirkališču ob uporabi obeh verzij gume, je to za nas dovolj.

Drugi pa pač rabite recepture. Dejstvo pa še vedno ostaja, da ti govoriš na pamet, jaz pa iz svojih lastnih izkušenj.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, za ene izmed nas navadnih smrtnikov je pač dovolj, da vidimo uradno objavo Dunlopa, ki jasno pove da sta gumi identični in se razlikujeta samo v profilu in ko potem to potrdimo še z lastnimi izkušnjami prodobljenimi na dirkališču ob uporabi obeh verzij gume, je to za nas dovolj.

Drugi pa pač rabite recepture. Dejstvo pa še vedno ostaja, da ti govoriš na pamet, jaz pa iz svojih lastnih izkušenj.

Itak de če si prebral je to to!! Jure pove lepo in enostavno, kratko in jedrnato trance_27_notworthy.gif

Pa kaj eni tolk kompliciratesurrender.gifsurrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo kako se hitro razgreje debata na ms. samo enih jst res ne razumem, če je tak zakon je tak zakon, obstajajo tudi zakonske možnosti kako se zadeve spreminijo. sej itak vsi vemo da je homologacija en velik nateg in samo zato ker si je nekdo zlobiral da lahko žre denar za to da iz enega pildka napiše na drugi :slap: in motoristi smo tisti ki prinesemo po moje ne tako malo v to blaganjo. sej tudi avto al motor je za celo evropo enako narejen po prav enakih predpisih pa rabi homologacijo kar je v nasprostju z zdravo pametjo.

glede tega kdo se kje vozi ja pa tko. itak če lahko najdejo kej da si vsaj delno kriv ti bojo. zakaj se nekateri vozite z motorju za na pisto po cesti mi razn tega da si potem največji frajer ni jasno. sej upam da jurko bo vse u redu uštimal pa da ne bo preveč denarnica trpela, samo pač si je treba tudi priznat pa rečt tudi jst nism naredil vse prav. pijanci pa se bojo po slovenskih cestah vozili dokler bomo slovenci tako zelo tolerantni do "pijače". ker pr nas moreš bit res kronik da ti kdo reče da si pijanc, drugače samo rad malo popiješ :slap: in to je odraz družbe v kateri živimo.

no pa vselo nabijanje do naslednje nesreče :? malo hudo se sliši, a ne?

Vsekakor raje berem razgrete debate kot pa vesti o nesrečah. Pa tud če se skante sam ĐastinBiver trance_21_laughing1.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če si v manjšem prekršku lahko vsi ostali državljani naredijo kar čejo in si si sam kriv. Najboljše. da bi potem vsakega, ki je v prekršku kar pihnili in vrgli za cesto, da ga zveri požrejo :slap:

Luč in pnevmatike, ki ne ustrezajo predpisom, zame niso manjši prekršek - pa kakorkoli obrneš zadevo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kriv 'nekdo', potem odškodnine gredo iz njegovega zavarovanja. Tudi kot pešec ali kolesar nimaš zavarovanja AO, ali?

D.

Zna se zgoditi, da bo voznik plačal zaradi voznje brez ispita in pod vplivom alkohola. Njegova zavarovalnica, pa bi se lahko sklicevala nad neispravljenostjo motorja, in da ga voznik ni videl, ker na motorju ni bilo prizganih luci. surrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luč in pnevmatike, ki ne ustrezajo predpisom, zame niso manjši prekršek - pa kakorkoli obrneš zadevo ...

Jap, nosilec tablice ne prispeva k nesreči, luč pa zagotovo, zato je mogoče sokrivdo naprtiti tudi motociklu, ker je bil "neviden" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Določenih žmigavcev in luči se ne da homologirat z razlogom.

In žmigovci če se jih ne vidi ko zavijaš so pomemben faktor pri varnosti sploh če še mal sonček posije pa premal svetijo pa ga ne vidš da misli zavijat...

Lahko maš štalo zarad tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna se zgoditi, da bo voznik plačal zaradi voznje brez ispita in pod vplivom alkohola. Njegova zavarovalnica, pa bi se lahko sklicevala nad neispravljenostjo motorja, in da ga voznik ni videl, ker na motorju ni bilo prizganih luci. surrender.gif

zdaj pa tako ; dobil sem denarno kazen v vrednosti 1200eur (kar bi morala biti samo ena kazen zaradi neizpravnosti vozila ) , zavarovalnica mi je najprej očitala 70%krivdo, dal sem pritožbo in ravno danes sem dobil pošto da sem po zavarovalniškem razmišljanju kriv samo se 20% (po policijskem zapisniku nič ) !!! sploh pa se ne sekiram kaj dosti, itaq sem zavarovan kot kočevski medved, zato vaša natolcevanja, da bo trpela denarnica ne drzijo !! PROSIM, da se drugič malo zamislite, kako bi bili pametni če bi bili na mojem mestu vi, vas brat, sestra, sin (Bog ne daj ) !! glede vožnje z dirkalno R1-ko vam povem, da se nisem vozil, izjema je le tisti usodni dan ko sem sel po cigarete, ker v zx10-ki nisem imel bencina!! vem da to ne opravicuje mojega početja, ampak vendar jaz nisem bil pod nobenimi substancami, imel sem veljavni izpit, ko ga povzrocitelj ni imel !!! drugič prosim da se zadrzite z taksnimi in drugacnimi komentarji (pa najprej me spoznajte, ne pa da vse veste o meni, pa ceprav me niste nikoli videli v zivo ) !!!!!!!!!! ne pa kot zadnjič, ko pridem na ride, se usedem za mizo, pa se pri mizi pogovarjajo "a poznaš ti jurkota, on je cisto usekan in oh in sploh, jaz pa sedim za isto mizo !! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: PROSIM, spoznajte me, potem pa govorite po mili volji , PREJ NE !!! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Določenih žmigavcev in luči se ne da homologirat z razlogom.

In žmigovci če se jih ne vidi ko zavijaš so pomemben faktor pri varnosti sploh če še mal sonček posije pa premal svetijo pa ga ne vidš da misli zavijat...

Lahko maš štalo zarad tega.

Nevem kdaj si delal izopit ampak ko sem ga jaz se žmigavci niso uporabljali ampak samo roke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zavarovalnica mi je najprej očitala 70%krivdo....

hja kaj si pa mislil, te zavarovalniške podlasice niso neumne in si dobro pripravijo kritje....krivda je bila v večini na tvoji strani, ker dejansko nisi bil kriv in si bil edini upravičen do neke odškodnine, vinko pa tako ali tako ne bo dobil nič od nikoder ker je bil alkoholiziran ter brez vozniške, pa če je kriv ali pa ne.....in s tem, da bi naprtili krivdo na tvojo stran bi se lepo izognili izplačilu odškodnine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja kaj si pa mislil, te zavarovalniške podlasice niso neumne in si dobro pripravijo kritje....krivda je bila v večini na tvoji strani, ker dejansko nisi bil kriv in si bil edini upravičen do neke odškodnine, vinko pa tako ali tako ne bo dobil nič od nikoder ker je bil alkoholiziran ter brez vozniške, pa če je kriv ali pa ne.....in s tem, da bi naprtili krivdo na tvojo stran bi se lepo izognili izplačilu odškodnine

to itaq, ampak se jim ne bom dal !!! ampak poglej ironijo;ce bi peljal tako hitro kot sem vcasih peljal tam bi slo mimo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa tako ; dobil sem denarno kazen v vrednosti 1200eur (kar bi morala biti samo ena kazen zaradi neizpravnosti vozila ) , zavarovalnica mi je najprej očitala 70%krivdo, dal sem pritožbo in ravno danes sem dobil pošto da sem po zavarovalniškem razmišljanju kriv samo se 20% (po policijskem zapisniku nič ) !!! sploh pa se ne sekiram kaj dosti, itaq sem zavarovan kot kočevski medved, zato vaša natolcevanja, da bo trpela denarnica ne drzijo !! PROSIM, da se drugič malo zamislite, kako bi bili pametni če bi bili na mojem mestu vi, vas brat, sestra, sin (Bog ne daj ) !! glede vožnje z dirkalno R1-ko vam povem, da se nisem vozil, izjema je le tisti usodni dan ko sem sel po cigarete, ker v zx10-ki nisem imel bencina!! vem da to ne opravicuje mojega početja, ampak vendar jaz nisem bil pod nobenimi substancami, imel sem veljavni izpit, ko ga povzrocitelj ni imel !!! drugič prosim da se zadrzite z taksnimi in drugacnimi komentarji (pa najprej me spoznajte, ne pa da vse veste o meni, pa ceprav me niste nikoli videli v zivo ) !!!!!!!!!! ne pa kot zadnjič, ko pridem na ride, se usedem za mizo, pa se pri mizi pogovarjajo "a poznaš ti jurkota, on je cisto usekan in oh in sploh, jaz pa sedim za isto mizo !! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: PROSIM, spoznajte me, potem pa govorite po mili volji , PREJ NE !!!

sej nimam sina, ampak če bi ga mel, ne vem. . . mord bi se še zadržal pr Yamahi in poliestrih, ampak zarad čikov bi jih pa 100% fasal :P

ma ne ne. tud zarad Yamahe bi dobu dve po pesi. De slučajno še kake taljanske krepawne ne prvleče k bajti.

Ride hmmmm :) tam človk marsikaj zve, in se lahko veliko nauči. Predvsem česa naj ne počne.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!