Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)
Ob 11. 4. 2024 ob 14:55, DAMI34 pravi:

koliko je vredno življenje motorista in kaj si povzročitelj misli o povzročeni smrti:

https://www.dnevnik.si/1043047484/kronika/motoristu-usodno-izsilil-prednost-vendar-ne-iz-objestnosti

paste nase!!! Drugi ne bodo.

Tud un ata je dobil pogojno, ko me je snel. Niti 100 ojrov, 2 leti pogojno.  🤬 Kje so teli študiral pravo?

Una anestezistka, ki me je skor spravla na oni svet pa nič.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tako je,vse je šlo v franže....da ne govorimo o teh naših pravosodcih,vsi po vrsti,so kupili te diplome in se grejo neke pravičnike.Ne vsi,ma večina je takih.Pred leti,je ena oseba,v pijanem stanju,pod substancami,povozil,oziroma trčil v motorista,in ga seveda ubil,pa je dobil samo družbeno koristno delo....da ne dolgovezim o nekaznovanosti in bla bla bla.Svašta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

ni đabe začetek pa konec sezone najbolj tvegan :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... Bulšit .... če je to res, da je nek 79 letnik imel nesrečo, in pri kateri sem prepričan, da je bila zraven te nesreče tud policija, potem pretežni del odgovornosti za čiščenje vozišča nosi prav policija :eek:

... preden bi namreč ponovno spustili promet tudi po tistem politem delu vozišča, bi po mojem prepričanju prav oni morali opozoriti pristojne službe, da sanirajo tisti madež na vozni površini 

... ampak ... ja, itak tudi sam iz lastnih izkušenj poznam običajna ravnanja hrvaških gašijev, ko pride tam dol do kakšne moto nesreče

.... BULŠIIIIT :sleep2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, pik1 pravi:

.

... Bulšit .... če je to res, da je nek 79 letnik imel nesrečo, in pri kateri sem prepričan, da je bila zraven te nesreče tud policija, potem pretežni del odgovornosti za čiščenje vozišča nosi prav policija :eek:

... preden bi namreč ponovno spustili promet tudi po tistem politem delu vozišča, bi po mojem prepričanju prav oni morali opozoriti pristojne službe, da sanirajo tisti madež na vozni površini 

... ampak ... ja, itak tudi sam iz lastnih izkušenj poznam običajna ravnanja hrvaških gašijev, ko pride tam dol do kakšne moto nesreče

.... BULŠIIIIT :sleep2:

 

Tole meni tudi ni čisto jasno, je pa premalo podatkov, da bi lahko presodili kaj se je zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega, ko je zdrsnil na jadranki, policije ni bilo. Motor se je umaknil, deli so se pobrali s cestišča in počakal na kombi iz Slovenije, na katerega se je naložilo razbit motor in kosi. Folk se je ustavljal in spraševal, če je treba pomagati ampak noben ni klical policije. Tako, da jaz verjamem, da zgodba drži😉

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sliki "flek" ni nič posebnega, motor je po nesreči (po sliki) "nedotaknjen" , cesta na izgled "ravna" (premajhna slika) . Brzina očitno prevelika, samo, če bi bila tako ekstremna, bi se tudi motor razletel...

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, franc pravi:

Na sliki "flek" ni nič posebnega, motor je po nesreči (po sliki) "nedotaknjen" , cesta na izgled "ravna" (premajhna slika) . Brzina očitno prevelika, samo, če bi bila tako ekstremna, bi se tudi motor razletel...

lp

lahko prilimaš sliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

lahko prilimaš sliko?

V časopisu (tiskanem) , Časopis doma jaz v službi...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Snečer said:

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/gregor-in-mojca-skupaj-umrla-na-rajski-cesti-zapustila-sta-dva-otroka/

kar močen motor in dva gor, najbrž brzina velika

morda bi solo rešil

je pa tam veliko ovinkov posipanih, tako da treba turistično vozit

Poznaš motor BMV 1000 XC? 😏

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je to, da se je vse zgodilo v zelo kratkem času. Ko sva šla dol je blo se vse BP. V naslednjih cca 20 min ko sva se vračala je blo ze vse sprocesirano. Tko, da se  je vse verjetno zgodilo zelo hitro. 

Ena opazka. Zelo veliko BMW-jev XR naju je prehitelo, ker žena ve, da mi je ta motor všeč, mi je zabicala, po vsem videnem, da tega motorja ne smem kupit, ker že tako prevec hitro vozim. Ampak res, prehitevali so naju vecinoma XRji. Se v zivo spomnim para, v črnih ledrih, lepo usklajena, letelo pa je kot da sta oropala banko. 

Je kaksen podatek kaksne barve motor je bil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bil en  res bizarn zaporedje dogodkov, ki je pripeljal do tragedije. Me je pa kr stisnilo, k me je zena takoj ko sva peljala mimo olja vprasala, "a bi ti to videl, obvozil?" Valda sm suvereno odgovoril, da bi. Ampak ze cel tedn mam to v glavi, da vem da ne bi. To me sprasuje sedaj ce cel teden. Tud sam imam dva se šolobvezna otroka, valda "naju" skrbi.

Prehitro bi bilo, pa nisem navajen tega. Sej ce je posuto po tleh ze malo pobremzaš, pa gre lepo cez. Olje je pa nemogoče, sem ga povozil na petrolu, pri cca 5kmh. Samo spodnese te. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Zanimivo je to, da se je vse zgodilo v zelo kratkem času. Ko sva šla dol je blo se vse BP. V naslednjih cca 20 min ko sva se vračala je blo ze vse sprocesirano. Tko, da se  je vse verjetno zgodilo zelo hitro. 

Ena opazka. Zelo veliko BMW-jev XR naju je prehitelo, ker žena ve, da mi je ta motor všeč, mi je zabicala, po vsem videnem, da tega motorja ne smem kupit, ker že tako prevec hitro vozim. Ampak res, prehitevali so naju vecinoma XRji. Se v zivo spomnim para, v črnih ledrih, lepo usklajena, letelo pa je kot da sta oropala banko. 

Je kaksen podatek kaksne barve motor je bil? 

Zato pa sem jaz opustil željo po njem, ker se ga "težko" vozi počasi...v motosi-ju je bil test z naslovom Dirkalnik za gospode, kar tudi je, ta novi M pa je sploh hud. Trenutno mi Africa čist odgovarja (saj sicer tud "leti" ampak vseeno manj na hard), to sem že ženi enkrat rekel gre kot stari ribiški čolni tktktktktktktktkt...pa glih tako pridejo na cilj kot uni z gliserji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

Je kaksen podatek kaksne barve motor je bil?

Po moje rdeč, samo dvomim, da je dobro iz tega delati zaključke.

Pa vzemite v obzir, da je sin motorist in to lahko bere, izgubil je oba starša hkrati in še to po tuji krivdi. Res težko verjeti, da je nekdo sposoben pustiti na taki cesti flek olja in iti dalje...

Kakorkoli, mož, ki je pri 79 zdrsnil z motorjem, ga pobral in se odpeljal dalje... znanstvena fantastika. Poznam nekaj vitalnih nonotov, samo dvomim, da bi bilo njihovo telo tega zmožno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, 3nity pravi:

Po moje rdeč, samo dvomim, da je dobro iz tega delati zaključke.

Nobenih zakljuckov ne delam. Samo zanima me, ker sem se res zapomnil precej teh XRov, ker mi je res všeč motor. 

Ja, lahko se zgodi komurkoli. Sam verjamem, da sva imela veliko srečo, da nisva na njunem mestu.

Sedaj je kar je. Opomin drugim, kako ravnati ob podobnih primerih. Eni žal placajo visoko ceno, da se lahko drugi kaj naučimo iz takih bizarnih nesreč. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, skalar36 pravi:

da se lahko drugi kaj naučimo iz takih bizarnih nesreč. 

Ljudje smo "sprogramirani" tako, da se iz napak drugih nikoli nič ne naučimo. Mogoče iz svojih? pa še to ne vedno...

Sobotno tragedijo smo "falili" za par minut. Sem pogledal na GPS track. V Sv. Jurju smo se zaustavili na kavici ob 14:43.  Že po nekaj minutah zaslišino rešilca, ki je drvel proti jugu, za njim pa kmalu gasilci in policija. Znak, da ni nekoga kap, infarkt, noseča ženska, ki rojeva... ampak prometna nesreča. Po dobre (15:16) pol ure krenemo naprej ...

Nasproti so nam prihajala vozila v "valovih" zato pod čelado razmišljam, da kaj hujšega najbrž ni bilo, ker ni popolna zapora, kar je ponavadi pri takšnih dogodkih pogosto.

Tale slika je nastala pred zaporo.

Tam smo tudi izvedeli za nesrečna motorista.

PS, Jadranka je lepa in ni nevarna. NEVARNI SMO VOZNIKI NA NJEJ.

Lahko tudi tisti prepočasni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, 3nity pravi:

Po moje rdeč, samo dvomim, da je dobro iz tega delati zaključke.

Pa vzemite v obzir, da je sin motorist in to lahko bere, izgubil je oba starša hkrati in še to po tuji krivdi. Res težko verjeti, da je nekdo sposoben pustiti na taki cesti flek olja in iti dalje...

Kakorkoli, mož, ki je pri 79 zdrsnil z motorjem, ga pobral in se odpeljal dalje... znanstvena fantastika. Poznam nekaj vitalnih nonotov, samo dvomim, da bi bilo njihovo telo tega zmožno.

Raza pravi, da je bil "divjak ta drugi ki je naolju zdrsnil" le ti baje olja ne vidijo. Al pa je to samo odraz slovenske logike. Zapisano je sicer v v drugi temi (jadranska magistrala), On ma sicer info s prve roke.

Tako kot praviš, da bi kdo kurcem mignil, ko je bil prvi karambol, mogoče drugega ne bi bilo :(

 

pred 58 minutami, skalar36 pravi:

Nobenih zakljuckov ne delam. Samo zanima me, ker sem se res zapomnil precej teh XRov, ker mi je res všeč motor. 

Ja, lahko se zgodi komurkoli. Sam verjamem, da sva imela veliko srečo, da nisva na njunem mestu.

Sedaj je kar je. Opomin drugim, kako ravnati ob podobnih primerih. Eni žal placajo visoko ceno, da se lahko drugi kaj naučimo iz takih bizarnih nesreč. 

 

ne, zgodi se samo "divjakom". Tak je tle zapisano :(

https://motosvet.com/tabla/topic/35283-jadranska-magistrala/?do=findComment&comment=2719709

 

 

mislm...booolano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, MiNa pravi:

 

Lahko tudi tisti prepočasni...

končno ena logična...in nevarna je tudi divjad, pa turisti, ki peš prečakjo cesto. Jadranka je pač nevarna. Edino kar me boli je obsojanje tragedij v stilu "ćeš sam si je kriv" je bil divjak :P

 

Res včasih smo si tudi sami krivi, včasih pa tut ne. In ko bo en izmed "moralistov" dosegel karambol v stilu "nisem kriv" ga bom povprašal...in kak se počutiš? A kaj manj zato boli, a je moped zato manj razbit?

 

Sicer pa nekaj bizarnih mam na hrbtu (ja še sem živ) a vedno se vprašam, četudi nisem kriv, le kaj bi lahko drugače storil. In odgovor je enak. Ja ustan doma na kavču pa glej kmetijo :P in spičkaj lajf v prazno...no jest ga ne bom.

 

 

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

končno ena logična...in nevarna je tudi divjad, pa turisti, ki peš prečakjo cesto. Jadranka je pač nevarna. Edino kar me boli je obsojanje tragedij v stilu "ćeš sam si je kriv"

Res včasih smo si tudi sami krivi, včasih pa tut ne. In ko bo en izmed "moralistov" dosegel karambol v stilu "nisem kriv" ga bom povprašal...in kak se počutiš?

  

A nisi sam kriv če voziš motor? ...lahko bi se vozil z avtom :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

A nisi sam kriv če voziš motor? ...lahko bi se vozil z avtom :?

al pa z avionom :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glej...na polno skozi ovinek in če se ne izide so drugi krivi. Pa možno, da je bila celo omejitev 40 pred ovinkom ampak kaj, to je za kamperje. Sam sem doslej preživel vse norosti, vsi pa žal nimajo te sreče. Ta dva nista imela sreče...lahko je bil kriv nekdo drug, njima to sedaj nič ne pomaga. Lahko obtožijo še enega siromaka, ta dva ne bosta oživela...ampak to smo si motoristi sami izbrali in tega bi se morali vedno zavedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • bobiboss
    • zundapp
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!