Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Še dobr, da men niso dali neprilagojene, k me je baba izsilila, je pa čist možno, da ona ni mela prilagojene. :P

... definitivno pa je neprilagojena :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, franc pravi:

V principu si imel neprilagojeno hitrost. Ona se je samo "nastavila" ti si pa priletel v njo...

ja, rada nastaula :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 4. 2016 at 18:33, Ciko86 pravi:

.... nisem še slišal da bi kakšen motorist na tem zloglasnem odcepu koga ubil ....

.... je pa tako, da je vse enkrat prvič.

Ob 18. 4. 2016 at 19:11, exclan pravi:

Ciko ti sam drsaj gor dol mene ne moti če pa kog pa naj se obrne ali pa naj gre v Snack bar na pivce.

... ja malo spodbude vedno pride prav - cestni d(i)rkačem niso nobena izjema.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rajse drkam gor pa dol,kot pa da z enim ali vec pivami u riti delim nasvete kako treba vozit in se obnasat itd in se hvalit kako ze 20 let vozim motor...

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

zdej če rečem da je policija 2015 slabše delovala kot 2014 bodo imeli za  izgovor premajhne plače in večje število registriranih vozil v sloveniji in več butcev v tranzitu..

če pa to izreče en civil je pa pijača , prevelika hitrost in vožnja brez prve pomoči...

zanimivo , da se je postavka neprilagojena hitrost pri smrtnih žrtvah povišala za 44% ..ne da se jim ugotavljat kaj je resnični vzrok? 

na kak način potem ob veliko slabših varnostnih rezultatih na cesti argumentirajo policijsko stavko? mogoče na 0.17% več razjasnenega gospodarskega kriminala? a je že kdo od tajkunov sedel za par let zaradi tega , ker je nekoga porinil v brezizhoden položaj in je le-ta naredil samomor (stožice mogoče) ???  

a se noben ne spomni izreka "če ti kaj ni prav si pa drugo službo najdi?" ???

Statistika je k... in da najboljšemu ponudniku. 

Resnični vzrok prometne nesreče boš prišel ti ugotoviti, ker že vnaprej veš, kaj je bil vzrok. Takšnega nakladanja izza računalnika je pa res vsakdo sposoben. 

Glede stavke ti pač ni jasno in ti verjetno ne bo nikoli, če pišeš takšne neumnosti. Preberi kakšno objavo sindikata, da se ti razkadijo oblaki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Statistika je k... in da najboljšemu ponudniku. 

Resnični vzrok prometne nesreče boš prišel ti ugotoviti, ker že vnaprej veš, kaj je bil vzrok. Takšnega nakladanja izza računalnika je pa res vsakdo sposoben. 

Glede stavke ti pač ni jasno in ti verjetno ne bo nikoli, če pišeš takšne neumnosti. Preberi kakšno objavo sindikata, da se ti razkadijo oblaki. 

zakaj potem statistika daje vam - nam pa jemlje ?

resnični vzrok nesreče - policisti ga morajo ugotoviti , ker so plačani za to da to naredijo.. višina plače nima veze z izpolnjevanjem delovnih obveznosti .. če komu ne odgovarja naj si najde bolje plačano službo !

velika razlika je v tem , da so policisti - tudi tisti , ki nakladajo izza računalnika - plačani za to..jaz pa ne... kaj pa jaz delam v svojem času je pa moja stvar..

policisti so upravičeni do izpolnjevanja pogodbe s strani delodajalca ..če delodajalec ni izpolnjeval in izplačeval vsega po veljavni pogodbi je najmanj v prekršku če ni to opredeljeno celo kot kaznivo dejanje... torej morate spucati nesnago po zakonu.. niste sposobni izpolnjevati in ščititi zakonov ?

če niste - kar dokazujete s stavko in ne z ukrepanjem proti kršiteljem zakonov - potem  avtomatsko podpirate nezakonitost..kar pa ni v skladu z vašo delovno pogodbo in delovnimi obveznostmi - ter zaščito zakonov ..

meni kot navadnemu državljanu to zgleda kot mafija katere delovanje je tesno povezano in skrito pred javnostjo .. vsa dejanja , ki pa so objavljena / lansirana v javnost  pa pesek v oči državljanom..

in potem naj verjamem objavi sindikata  v katerega so povezani sami nesposobni zaposleni v policiji , ki ne znajo po službeni dolžnosti ugotoviti vzroka prometne nesreče ali pa dovoljujejo kršenje zakonov vse povprek? čeprav so za to izšolani in plačani?

ma dej nehej že no.. pejte že na ceste kasirat motoriste da boste mel vsaj dnar - če jih ne motre ustavit 20 na dan pa polovici pobrat 40e kar znese 8800e na mesec kar zadostuje za vse plače v polciji pol ste res baksuzi.. ..mi pošteni bomo šli pa med lopove - se bomo vozili s kolesi za 15000e po cesti tam kjer je kolesarska pa sendviče vmes jedli in telefonirali pa jeba* m***r z dobro plačanimi odvetniki če nas bo kdo pipnil .. končno bomo imeli denar in mir pred vsemi ...če bomo pa slučajno imeli dober dan pa plačali kakšno kazen se pa ne bomo pretirano sekirali , saj jo bomo plačali samo enkrat - ker itak ne bomo zaposleni , da bi nam denar za proračun trgal še od osebnega dohodka ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎21‎.‎4‎.‎2016 at 8:49, thumper pravi:

zakaj potem statistika daje vam - nam pa jemlje ?

resnični vzrok nesreče - policisti ga morajo ugotoviti , ker so plačani za to da to naredijo.. višina plače nima veze z izpolnjevanjem delovnih obveznosti .. če komu ne odgovarja naj si najde bolje plačano službo !

velika razlika je v tem , da so policisti - tudi tisti , ki nakladajo izza računalnika - plačani za to..jaz pa ne... kaj pa jaz delam v svojem času je pa moja stvar..

policisti so upravičeni do izpolnjevanja pogodbe s strani delodajalca ..če delodajalec ni izpolnjeval in izplačeval vsega po veljavni pogodbi je najmanj v prekršku če ni to opredeljeno celo kot kaznivo dejanje... torej morate spucati nesnago po zakonu.. niste sposobni izpolnjevati in ščititi zakonov ?

če niste - kar dokazujete s stavko in ne z ukrepanjem proti kršiteljem zakonov - potem  avtomatsko podpirate nezakonitost..kar pa ni v skladu z vašo delovno pogodbo in delovnimi obveznostmi - ter zaščito zakonov ..

meni kot navadnemu državljanu to zgleda kot mafija katere delovanje je tesno povezano in skrito pred javnostjo .. vsa dejanja , ki pa so objavljena / lansirana v javnost  pa pesek v oči državljanom..

in potem naj verjamem objavi sindikata  v katerega so povezani sami nesposobni zaposleni v policiji , ki ne znajo po službeni dolžnosti ugotoviti vzroka prometne nesreče ali pa dovoljujejo kršenje zakonov vse povprek? čeprav so za to izšolani in plačani?

ma dej nehej že no.. pejte že na ceste kasirat motoriste da boste mel vsaj dnar - če jih ne motre ustavit 20 na dan pa polovici pobrat 40e kar znese 8800e na mesec kar zadostuje za vse plače v polciji pol ste res baksuzi.. ..mi pošteni bomo šli pa med lopove - se bomo vozili s kolesi za 15000e po cesti tam kjer je kolesarska pa sendviče vmes jedli in telefonirali pa jeba* m***r z dobro plačanimi odvetniki če nas bo kdo pipnil .. končno bomo imeli denar in mir pred vsemi ...če bomo pa slučajno imeli dober dan pa plačali kakšno kazen se pa ne bomo pretirano sekirali , saj jo bomo plačali samo enkrat - ker itak ne bomo zaposleni , da bi nam denar za proračun trgal še od osebnega dohodka ...

 

če bi ti lahko dal kazen preko računalnika bi ti zdaj pokasiral 500€ in 5 kazenskih točk!  :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 4. 2016 at 8:49, thumper pravi:

zakaj potem statistika daje vam - nam pa jemlje ?

resnični vzrok nesreče - policisti ga morajo ugotoviti , ker so plačani za to da to naredijo.. višina plače nima veze z izpolnjevanjem delovnih obveznosti .. če komu ne odgovarja naj si najde bolje plačano službo !

velika razlika je v tem , da so policisti - tudi tisti , ki nakladajo izza računalnika - plačani za to..jaz pa ne... kaj pa jaz delam v svojem času je pa moja stvar..

policisti so upravičeni do izpolnjevanja pogodbe s strani delodajalca ..če delodajalec ni izpolnjeval in izplačeval vsega po veljavni pogodbi je najmanj v prekršku če ni to opredeljeno celo kot kaznivo dejanje... torej morate spucati nesnago po zakonu.. niste sposobni izpolnjevati in ščititi zakonov ?

če niste - kar dokazujete s stavko in ne z ukrepanjem proti kršiteljem zakonov - potem  avtomatsko podpirate nezakonitost..kar pa ni v skladu z vašo delovno pogodbo in delovnimi obveznostmi - ter zaščito zakonov ..

meni kot navadnemu državljanu to zgleda kot mafija katere delovanje je tesno povezano in skrito pred javnostjo .. vsa dejanja , ki pa so objavljena / lansirana v javnost  pa pesek v oči državljanom..

in potem naj verjamem objavi sindikata  v katerega so povezani sami nesposobni zaposleni v policiji , ki ne znajo po službeni dolžnosti ugotoviti vzroka prometne nesreče ali pa dovoljujejo kršenje zakonov vse povprek? čeprav so za to izšolani in plačani?

ma dej nehej že no.. pejte že na ceste kasirat motoriste da boste mel vsaj dnar - če jih ne motre ustavit 20 na dan pa polovici pobrat 40e kar znese 8800e na mesec kar zadostuje za vse plače v polciji pol ste res baksuzi.. ..mi pošteni bomo šli pa med lopove - se bomo vozili s kolesi za 15000e po cesti tam kjer je kolesarska pa sendviče vmes jedli in telefonirali pa jeba* m***r z dobro plačanimi odvetniki če nas bo kdo pipnil .. končno bomo imeli denar in mir pred vsemi ...če bomo pa slučajno imeli dober dan pa plačali kakšno kazen se pa ne bomo pretirano sekirali , saj jo bomo plačali samo enkrat - ker itak ne bomo zaposleni , da bi nam denar za proračun trgal še od osebnega dohodka ...

 

Se tebi zdi, da je statistika fizična oseba ? Kaj tebi jemlje in kaj meni daje ?

Resnični vzrok prometne nesreče se ugotavlja in zapiše tako, kot je napisano v zakonu. In nikakor ne drugače. Če misliš, da se lahko nekaj po svoje piše, si v veliki zmoti. Kakršna koli prometna nesreča se zgodi, je potrebno poiskati vzrok zanjo in nato najti ustrezen člen za sankcioniranje. V primeru višje sile (počena guma, divjad, padec kometa, ...), se ne išče člena v zakonu. Iz zakona se prepisuje samo v primeru krivde voznika. 

Višina plače je pa nekaj, kar nočeš razumeti. Po zakonu smo v času stavke dolžni opravljati marsikaj. In ta marsikaj je kar precej opravil. Ker pa vse veš, potem tudi veš, da nam je vlada znižala in nam še niža plačo ter nam ne dovoljuje napredovati (sedaj se je napredovanje sprostilo). Vse to, tudi to seveda tudi veš, zaradi varčevalnih ukrepov. In je vlada podpisala en kup papirjev, s katerimi bi mi dobili nazaj vse tisto, kar so nam vzeli. Pa ni od tega nič. Ampak ti itak vse to veš. 

Mogoče ti nakladaš v svojem času, jaz vem, da porabim veliko svojega časa za razrešitev in pojasnitev marsikatere zadeve. Ampak o tem naj raje drugi odločijo.

Delodajalec je država, katera se ne drži dogovorov in zakonov. O zakonodaji ne veš nič in spet nekaj nakladaš, da vsi po vrsti delujemo nezakonito. Če si jezen na vse in na vsakogar, potem ni nobene potrebe tudi srati po vsakemu. 

Samo kršitelj predpisov lahko pričakuje sankcijo za svoje ravnanje. Se mi pa zdi, da ne boš razumel tega. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

...Višina plače je pa nekaj, kar nočeš razumeti. Po zakonu smo v času stavke dolžni opravljati marsikaj. In ta marsikaj je kar precej opravil. Ker pa vse veš, potem tudi veš, da nam je vlada znižala in nam še niža plačo ter nam ne dovoljuje napredovati (sedaj se je napredovanje sprostilo). Vse to, tudi to seveda tudi veš, zaradi varčevalnih ukrepov. In je vlada podpisala en kup papirjev, s katerimi bi mi dobili nazaj vse tisto, kar so nam vzeli. Pa ni od tega nič. Ampak ti itak vse to veš...

Lahko napišeš, za kakšna napredovanja gre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, solorider pravi:

če bi ti lahko dal kazen preko računalnika bi ti zdaj pokasiral 500€ in 5 kazenskih točk!  :) 

zakaj že ? zato ker samo izražam svoje mnenje ? al zato ker resnica boli..

pred 2 urami, Borutt pravi:

Se tebi zdi, da je statistika fizična oseba ? Kaj tebi jemlje in kaj meni daje ?

Resnični vzrok prometne nesreče se ugotavlja in zapiše tako, kot je napisano v zakonu. In nikakor ne drugače. Če misliš, da se lahko nekaj po svoje piše, si v veliki zmoti. Kakršna koli prometna nesreča se zgodi, je potrebno poiskati vzrok zanjo in nato najti ustrezen člen za sankcioniranje. V primeru višje sile (počena guma, divjad, padec kometa, ...), se ne išče člena v zakonu. Iz zakona se prepisuje samo v primeru krivde voznika. 

Višina plače je pa nekaj, kar nočeš razumeti. Po zakonu smo v času stavke dolžni opravljati marsikaj. In ta marsikaj je kar precej opravil. Ker pa vse veš, potem tudi veš, da nam je vlada znižala in nam še niža plačo ter nam ne dovoljuje napredovati (sedaj se je napredovanje sprostilo). Vse to, tudi to seveda tudi veš, zaradi varčevalnih ukrepov. In je vlada podpisala en kup papirjev, s katerimi bi mi dobili nazaj vse tisto, kar so nam vzeli. Pa ni od tega nič. Ampak ti itak vse to veš. 

Mogoče ti nakladaš v svojem času, jaz vem, da porabim veliko svojega časa za razrešitev in pojasnitev marsikatere zadeve. Ampak o tem naj raje drugi odločijo.

Delodajalec je država, katera se ne drži dogovorov in zakonov. O zakonodaji ne veš nič in spet nekaj nakladaš, da vsi po vrsti delujemo nezakonito. Če si jezen na vse in na vsakogar, potem ni nobene potrebe tudi srati po vsakemu. 

Samo kršitelj predpisov lahko pričakuje sankcijo za svoje ravnanje. Se mi pa zdi, da ne boš razumel tega. 

 

naprej razčistiva nekja - če pišeš kot član foruma in navadna fizična oseba te obravnavam čisto drugače kot če pišeš v imenu institucije v kateri si zaposlen ...tvoje znanje psihologije in medčloveških odnosov  ti noben ne prepoveduje uporabljati tudi izven delovnega časa ... kot civila te cenim , ker nam podaš prostovoljno marsikateri dober nasvet in to je "oseben odnos na forumu" ... 

kot policista pa te ne obravnavam kot posameznika ampak kot enega zaposlenega iz določene institucije katere član si v delovnem času in katera ne izpolnjuje svojih osnovnih nalog tako kot bi morala .. in edina razlika , ki jo delam in sem to že velikokrat tudi napisal je ta , da ločim med policisti in policaji ...policiste in njihovo delo cenim - med drugim tudi s svojii vsakomesečnimi prispevki od mojega ustvarjenega dela - in se tako do njih tudi obnašam ko pridemo v neposreden stik - s spoštovanjem in kulturnim obnašanjem ... za polcaje mi pa dol visi ..

ker pa sem navaden občan in tudi nisem plačan za zaščito in varovanje zakonov kot vi pa lahko samo izražam svoje mnenje .. policija kot institucija je del državnega aparata ki kot tak ne izpolnjuje potrebnih nalog za katerega prejema naš denar... matematično in tudi v praksi je veliko lažje pobrati 100000 kazni po 100e kot pa zapleniti nekomu 10mio e protipravno pridobljenega premoženja .. sploh pa se to ne sklada s trenutno ureditvijo države , kjer vsi tolčejo po vzajemosti ... in ta dvoličnost države in med drugim tudi policije kot njene podrejene institucije me moti ...

nobenega zaposlenega pri vas ni nihče silil , da se zaposli in opravlja delo v policiji .. ve se , kakšni so delovni pogoji in kakšne so plače.. in tukaj ti bom zadnjič napisal - za izvrševanje in zaščito zakonitosti ste zadolženi vi po službeni dolžnosti! če že pri sebi  sami ne morete zagotoviti izpolnjevanja zakonov , predpisov in ostalih uradnih zadev - kako potem to lahko očitate nam navadnim državljanom?

po tvojem pisanju jaz nič ne vem in vi veste vse .. ok .. a le kako potem pri vsem znanju in tehnologiji sodobnega sveta ne morete ugotoviti dejanskega vzroka nesreče ? ok pa pustmo to ker je vpletenih preveč različnih dejavnikov od fizike do psihologije - čeprav ste vsevedi.. 

neprilagojena hitrost dejansko ne obstaja .. če se nekdo vozi na istem odseku ceste iz dneva v dan iz leta v leto potem pa pri enaki vožnji zdrsne je sigurno nek dejanski fizično dokazljiv vzrok - spremenjen torni koeficient vozišča zaradi snovi , ki je prej nikoli ni bilo in ne sodi v opis materiala iz katerega je izdelano vozišče  , poškodovano / nezadostno vzdrževano vozišče , materiali na vozišču , ki tja ne spadajo (pesek iz novo posutih bankin - videl že na lastne oči kako mečejo s kesona na bankino pa še malo po asfaltu kjer potem ostane, večje kamenje ali skale , kosi lesa ) in na določenem odseku ni opozorilnega znaka za mogočo nevarnost - potem obstaja nek krivec - ali vzdrževalec ceste in  kamnitih brežin ali pa nekdo , ki je kriv ker je nekaj polil ali pa izgubil in pustil na vozišču .. 

vzrok za nesrečo je lahko tovarniško nova defektna guma ali defekten tovarniški rezervni del motorja kot vozila , skrita napaka v materialu - vse to pa čeprav je lahko vozilo redno in pravilno vzdrževano..

seveda - lahko je krivda tudi na vozniku /lastniku vozila : nepravilen pritisk v gumah , staro olje v vzmetenju , nasplošno nezadostno vzdrževano vozilo .. a tudi tu obstaja nek fizičen vzrok , ki se ga da poiskati in obelodaniti.. 

na odseku ceste , kjer je dejanska hitrost ob nesreči manjša od najvišje dovoljene hitrosti in hkrati tudi manjša od najvišje fizikalno pogojene hitrosti ( ki je recimo na ovinkih lahko precej nižja od najvišje dovoljene na celotnem odseku ceste seveda ) glede na pričakovan torni koeficient in standardizirano kvaliteto samega vozišča ki je pričakovana glede na kategorijo ceste po kateri se vozimo - potem tukaj neprilagojena hitrost ne more biti vzrok za nesrečo .. 

torej obstaja nek drug krivec , katerega je treba okriviti za nesrečo ...imate mogoče statistiko koliko dejanskih krivcev ste  vi sami kot policija iz svojih izsledkov predlagali prekrškovnim ali sodnim organom zaradi povzročitve nevarnosti iz malomarnosti ali zaradi nezadostno /nepravilno vzdrževanega vozišča? a jih je bilo več kot trije v zadnjih desetih letih?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, schwantz said:

Lahko napišeš, za kakšna napredovanja gre?

napredovanje po razredu, policist 4 v policist 3, iz 3 v 2, iz 2 v 1 itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Bear pravi:

napredovanje po razredu, policist 4 v policist 3, iz 3 v 2, iz 2 v 1 itd.

Aha. Pa je napredovanje pogojeno z izobraževanjem? Ali je tako, da po določenem času vsak napreduje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, thumper pravi:

zakaj že ? zato ker samo izražam svoje mnenje ? al zato ker resnica boli..

naprej razčistiva nekja - če pišeš kot član foruma in navadna fizična oseba te obravnavam čisto drugače kot če pišeš v imenu institucije v kateri si zaposlen ...tvoje znanje psihologije in medčloveških odnosov  ti noben ne prepoveduje uporabljati tudi izven delovnega časa ... kot civila te cenim , ker nam podaš prostovoljno marsikateri dober nasvet in to je "oseben odnos na forumu" ... 

kot policista pa te ne obravnavam kot posameznika ampak kot enega zaposlenega iz določene institucije katere član si v delovnem času in katera ne izpolnjuje svojih osnovnih nalog tako kot bi morala .. in edina razlika , ki jo delam in sem to že velikokrat tudi napisal je ta , da ločim med policisti in policaji ...policiste in njihovo delo cenim - med drugim tudi s svojii vsakomesečnimi prispevki od mojega ustvarjenega dela - in se tako do njih tudi obnašam ko pridemo v neposreden stik - s spoštovanjem in kulturnim obnašanjem ... za polcaje mi pa dol visi ..

ker pa sem navaden občan in tudi nisem plačan za zaščito in varovanje zakonov kot vi pa lahko samo izražam svoje mnenje .. policija kot institucija je del državnega aparata ki kot tak ne izpolnjuje potrebnih nalog za katerega prejema naš denar... matematično in tudi v praksi je veliko lažje pobrati 100000 kazni po 100e kot pa zapleniti nekomu 10mio e protipravno pridobljenega premoženja .. sploh pa se to ne sklada s trenutno ureditvijo države , kjer vsi tolčejo po vzajemosti ... in ta dvoličnost države in med drugim tudi policije kot njene podrejene institucije me moti ...

nobenega zaposlenega pri vas ni nihče silil , da se zaposli in opravlja delo v policiji .. ve se , kakšni so delovni pogoji in kakšne so plače.. in tukaj ti bom zadnjič napisal - za izvrševanje in zaščito zakonitosti ste zadolženi vi po službeni dolžnosti! če že pri sebi  sami ne morete zagotoviti izpolnjevanja zakonov , predpisov in ostalih uradnih zadev - kako potem to lahko očitate nam navadnim državljanom?

po tvojem pisanju jaz nič ne vem in vi veste vse .. ok .. a le kako potem pri vsem znanju in tehnologiji sodobnega sveta ne morete ugotoviti dejanskega vzroka nesreče ? ok pa pustmo to ker je vpletenih preveč različnih dejavnikov od fizike do psihologije - čeprav ste vsevedi.. 

neprilagojena hitrost dejansko ne obstaja .. če se nekdo vozi na istem odseku ceste iz dneva v dan iz leta v leto potem pa pri enaki vožnji zdrsne je sigurno nek dejanski fizično dokazljiv vzrok - spremenjen torni koeficient vozišča zaradi snovi , ki je prej nikoli ni bilo in ne sodi v opis materiala iz katerega je izdelano vozišče  , poškodovano / nezadostno vzdrževano vozišče , materiali na vozišču , ki tja ne spadajo (pesek iz novo posutih bankin - videl že na lastne oči kako mečejo s kesona na bankino pa še malo po asfaltu kjer potem ostane, večje kamenje ali skale , kosi lesa ) in na določenem odseku ni opozorilnega znaka za mogočo nevarnost - potem obstaja nek krivec - ali vzdrževalec ceste in  kamnitih brežin ali pa nekdo , ki je kriv ker je nekaj polil ali pa izgubil in pustil na vozišču .. 

vzrok za nesrečo je lahko tovarniško nova defektna guma ali defekten tovarniški rezervni del motorja kot vozila , skrita napaka v materialu - vse to pa čeprav je lahko vozilo redno in pravilno vzdrževano..

seveda - lahko je krivda tudi na vozniku /lastniku vozila : nepravilen pritisk v gumah , staro olje v vzmetenju , nasplošno nezadostno vzdrževano vozilo .. a tudi tu obstaja nek fizičen vzrok , ki se ga da poiskati in obelodaniti.. 

na odseku ceste , kjer je dejanska hitrost ob nesreči manjša od najvišje dovoljene hitrosti in hkrati tudi manjša od najvišje fizikalno pogojene hitrosti ( ki je recimo na ovinkih lahko precej nižja od najvišje dovoljene na celotnem odseku ceste seveda ) glede na pričakovan torni koeficient in standardizirano kvaliteto samega vozišča ki je pričakovana glede na kategorijo ceste po kateri se vozimo - potem tukaj neprilagojena hitrost ne more biti vzrok za nesrečo .. 

torej obstaja nek drug krivec , katerega je treba okriviti za nesrečo ...imate mogoče statistiko koliko dejanskih krivcev ste  vi sami kot policija iz svojih izsledkov predlagali prekrškovnim ali sodnim organom zaradi povzročitve nevarnosti iz malomarnosti ali zaradi nezadostno /nepravilno vzdrževanega vozišča? a jih je bilo več kot trije v zadnjih desetih letih?

 

za to, ker ti bo skozi trobil, da si naredil prekršek in ti ne bo odgovoril, če bi lahko dotični policaj zmanjšal kazen ali dal samo opozorilo.

Ker ni isto, če narediš manjši prekršek v mestu ali izven in še to v kateri uri. Drugače sem se hecal  :) 

S policaji sem jaz končal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, schwantz said:

Aha. Pa je napredovanje pogojeno z izobraževanjem? Ali je tako, da po določenem času vsak napreduje?

to pa nisem ziher, bo znal Borrut najboljše povedat
moj stari je vre u penziji 5 let tko, da nisem več na tekočem ko sm bil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, solorider pravi:

za to, ker ti bo skozi trobil, da si naredil prekršek in ti ne bo odgovoril, če bi lahko dotični policaj zmanjšal kazen ali dal samo opozorilo.

Ker ni isto, če narediš manjši prekršek v mestu ali izven in še to v kateri uri. Drugače sem se hecal  :) 

S policaji sem jaz končal!

saj vem da si se pohecal..

jaz imam pa željo , da bi bili v policiji zaposleni samo strokovni policisti .. vse sem povedal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, schwantz said:

Aha. Pa je napredovanje pogojeno z izobraževanjem? Ali je tako, da po določenem času vsak napreduje?

Mislim, da policist 4 ne obstaja; le III, II in I. Ampak to ni tisto policist 3 itd... ampak napredovanje po placnih razredih, ki je bilo nekaj let zamrznjeno za JS. Npr. policist s koncano srednjo stopnjo izobrazbe zacne v 21 (ni tocno) in ima vsaka tri leta moznost napredovanja za 1 ali 2 placna razreda. Policist I lahko napreduje do 31 placnega razreda, kar pa sploh ni tako slabo za 5. stopnjo izobrazbe.

Naceloma napredovanje v placnih razredih v JS ni povezano z izobrazbo. Lahko si diplomiral, pa bos na svojem delovnem mestu (npr. telefonist) ovrednoten z 12 placilnim razredom. Kar pomeni, da bos imel cca. 500 evrov neto place.

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

učasih so bli 3, zdej so že neki let 4
drugače pa kolker sm js seznanjem so jim zamrznli oboje, tako napredovanje po činu kot plačilnih razredih
itak pa je oboje povezano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Bear said:

učasih so bli 3, zdej so že neki let 4
drugače pa kolker sm js seznanjem so jim zamrznli oboje, tako napredovanje po činu kot plačilnih razredih
itak pa je oboje povezano

Napredovanje po placnih razredih je odmrznjeno in so, tisti ki so bili v zadnjih treh letih dobro ocenjeni, napredovali tudi za nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veteranom vojne za slovenijo je tudi država zapisala plačilo premije obveznega dodatnega zavarovanja po dopolnjenem 50 letu starosti .. samo tega niso zamrznili ampak ukinili.. dejstvo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta je v tem, da je vlada podpisala vse te pogoje, nato zamrznila ali vzela. Nič, popolnoma nič ji ni sveto. Vzamejo tam, kjer se pozna pri proračuni. Običajno je to tam, kjer je zaposleno največ ljudi. Absolutno nič jih ne zanima, da so to ljudje na robu normalnega preživetja in se ne morejo in ne znajo zoperstaviti, niti nimajo sredstev -voljo in perspektivo so jim že itak vzeli pred leti.

A so sebi kaj vzeli? Ne, jemljejo si še več, kljub temu, da imajo za povprečnega državljana sanjsko plačo in da običajno samo krožijo iz dobro plačanega mesta na še boljšo. Sramota. Politikom odgovarja kalna voda in ne urejena država.

Malo izven teme, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, thumper pravi:

zakaj že ? zato ker samo izražam svoje mnenje ? al zato ker resnica boli..

naprej razčistiva nekja - če pišeš kot član foruma in navadna fizična oseba te obravnavam čisto drugače kot če pišeš v imenu institucije v kateri si zaposlen ...tvoje znanje psihologije in medčloveških odnosov  ti noben ne prepoveduje uporabljati tudi izven delovnega časa ... kot civila te cenim , ker nam podaš prostovoljno marsikateri dober nasvet in to je "oseben odnos na forumu" ... 

kot policista pa te ne obravnavam kot posameznika ampak kot enega zaposlenega iz določene institucije katere član si v delovnem času in katera ne izpolnjuje svojih osnovnih nalog tako kot bi morala .. in edina razlika , ki jo delam in sem to že velikokrat tudi napisal je ta , da ločim med policisti in policaji ...policiste in njihovo delo cenim - med drugim tudi s svojii vsakomesečnimi prispevki od mojega ustvarjenega dela - in se tako do njih tudi obnašam ko pridemo v neposreden stik - s spoštovanjem in kulturnim obnašanjem ... za polcaje mi pa dol visi ..

ker pa sem navaden občan in tudi nisem plačan za zaščito in varovanje zakonov kot vi pa lahko samo izražam svoje mnenje .. policija kot institucija je del državnega aparata ki kot tak ne izpolnjuje potrebnih nalog za katerega prejema naš denar... matematično in tudi v praksi je veliko lažje pobrati 100000 kazni po 100e kot pa zapleniti nekomu 10mio e protipravno pridobljenega premoženja .. sploh pa se to ne sklada s trenutno ureditvijo države , kjer vsi tolčejo po vzajemosti ... in ta dvoličnost države in med drugim tudi policije kot njene podrejene institucije me moti ...

nobenega zaposlenega pri vas ni nihče silil , da se zaposli in opravlja delo v policiji .. ve se , kakšni so delovni pogoji in kakšne so plače.. in tukaj ti bom zadnjič napisal - za izvrševanje in zaščito zakonitosti ste zadolženi vi po službeni dolžnosti! če že pri sebi  sami ne morete zagotoviti izpolnjevanja zakonov , predpisov in ostalih uradnih zadev - kako potem to lahko očitate nam navadnim državljanom?

po tvojem pisanju jaz nič ne vem in vi veste vse .. ok .. a le kako potem pri vsem znanju in tehnologiji sodobnega sveta ne morete ugotoviti dejanskega vzroka nesreče ? ok pa pustmo to ker je vpletenih preveč različnih dejavnikov od fizike do psihologije - čeprav ste vsevedi.. 

neprilagojena hitrost dejansko ne obstaja .. če se nekdo vozi na istem odseku ceste iz dneva v dan iz leta v leto potem pa pri enaki vožnji zdrsne je sigurno nek dejanski fizično dokazljiv vzrok - spremenjen torni koeficient vozišča zaradi snovi , ki je prej nikoli ni bilo in ne sodi v opis materiala iz katerega je izdelano vozišče  , poškodovano / nezadostno vzdrževano vozišče , materiali na vozišču , ki tja ne spadajo (pesek iz novo posutih bankin - videl že na lastne oči kako mečejo s kesona na bankino pa še malo po asfaltu kjer potem ostane, večje kamenje ali skale , kosi lesa ) in na določenem odseku ni opozorilnega znaka za mogočo nevarnost - potem obstaja nek krivec - ali vzdrževalec ceste in  kamnitih brežin ali pa nekdo , ki je kriv ker je nekaj polil ali pa izgubil in pustil na vozišču .. 

vzrok za nesrečo je lahko tovarniško nova defektna guma ali defekten tovarniški rezervni del motorja kot vozila , skrita napaka v materialu - vse to pa čeprav je lahko vozilo redno in pravilno vzdrževano..

seveda - lahko je krivda tudi na vozniku /lastniku vozila : nepravilen pritisk v gumah , staro olje v vzmetenju , nasplošno nezadostno vzdrževano vozilo .. a tudi tu obstaja nek fizičen vzrok , ki se ga da poiskati in obelodaniti.. 

na odseku ceste , kjer je dejanska hitrost ob nesreči manjša od najvišje dovoljene hitrosti in hkrati tudi manjša od najvišje fizikalno pogojene hitrosti ( ki je recimo na ovinkih lahko precej nižja od najvišje dovoljene na celotnem odseku ceste seveda ) glede na pričakovan torni koeficient in standardizirano kvaliteto samega vozišča ki je pričakovana glede na kategorijo ceste po kateri se vozimo - potem tukaj neprilagojena hitrost ne more biti vzrok za nesrečo .. 

torej obstaja nek drug krivec , katerega je treba okriviti za nesrečo ...imate mogoče statistiko koliko dejanskih krivcev ste  vi sami kot policija iz svojih izsledkov predlagali prekrškovnim ali sodnim organom zaradi povzročitve nevarnosti iz malomarnosti ali zaradi nezadostno /nepravilno vzdrževanega vozišča? a jih je bilo več kot trije v zadnjih desetih letih?

 

Seveda mešaš uniformirane policiste z vsemi ostalimi policisti, katerih je zelo veliko in opravljajo določene naloge, katere uniformirani policisti pač ne počnejo. Ampak to je tebi eno in isto. Kakor tudi ne veš, kdaj se začne kakšen postopek in na čigav predlog. Nabijanje ni dovolj znanja, katero lahko deliš z ostalimi. 

Za naše plače naj te ne skrbi. Premalo oziroma nič ne veš, da bi lahko karkoli pametnega napisal. 

In, če nisi razumel prvi odstavek, potem ti še enkrat napišem, da ni vsak policist zadolžen za opravljanje vseh nalog. Jaz se ne ukvarjam z gospodarskim kriminalom in kriminalistični tehnik se ne ukvarja s prometom.

Pusti prometne nesreče in njihovo obravnavo pri miru, ker samo nabijaš in zavajaš. Resnično nisi oseba, katera bi lahko ocenjevala delo v primeru obravnave prometne nesreče. Znaš samo napisati, da niso ugotovili pravega vzroka in ničesar drugega. To zna vsakdo napisati. Ti bodo drugi napisali, kaj vse je potrebno narediti in vedeti, ko sem jim reševal zaplete ali pa samo svetoval. 

Kje si našel izraz neprilagojena hitrost ? Poišči in prilepi svojo trditev. Ali spet nekaj nabijaš ? Ker pa vse veš, pa mi še napiši, zakaj voziš počasneje na mokri cesti. 

Ne nakladaj o neki neprilagojeni hitrosti in omejitvi največje dovoljene hitrosti, ker resnično premalo veš. Kaj je po tvojem krivo, če se zaletiš v vozilo, katero se je pred teboj ustavilo zaradi rdeče luči na semaforju ? Staro olje v motorju, pomanjkanje prve pomoči, nezamenjan zračni filter, ... ? Pa ne mi pisati o nekih telefonih in gledanju bejb. 

Se ti zdi, da se asfalt spremeni čez noč ? Mogoče zaradi spremembe asfalta padajo motoristi na ridah in drugje ? Premalo veš o teh stvareh. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, thumper pravi:

jaz imam pa željo , da bi bili v policiji zaposleni samo strokovni policisti .. vse sem povedal ...

Sajnsfikšn. Povedano mi je bilo, da gre v prometnih nesrečah kjer je okrivljen motorist, v 50% za napačno odločitev policista. To za sabo potegne vse živo s stroški, živci ... izgubljenim časom. Ne predstavljam si občutkov sorodnikov v nesreči smrtno ponesrečenega motorista kateremu so zaradi šlamparije, neznanja in "še česa" naprtili vso krivdo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Slow pravi:

Naceloma napredovanje v placnih razredih v JS ni povezano z izobrazbo. Lahko si diplomiral, pa bos na svojem delovnem mestu (npr. telefonist) ovrednoten z 12 placilnim razredom. Kar pomeni, da bos imel cca. 500 evrov neto place.

Ne bo držalo. Plača in naziv sta v JS skoraj izključno odvisna od stopnje izobrazbe in pa od delovne dobe. Tudi zato imamo inflacijo brezveznih popoldanskih študijev in copy/paste diplomantov - višja izobrazba -> višja plača. Ni bilo čisto tako linearno zadnjih par let, ker so malo "varčevali". S sprostitvijo "varčevalnih ukrepov" pa se vse to izplačuje za nazaj, za naprej pa bo obveljala ista linearnost, oz se že veselo izvaja. S faksom v JS ne boš telefonist, ker te na tako delovno mesto s to izobrazbo ne bojo zaposlili. Poznam ljudi, ki delajo dobro pa dobijo v JS malo več od minimalca (5. stopnja) in lene, smrdljive, nesposobne gnide, ki delajo samo škodo pa so plačani spodobno (neka brezvezna prepisana diploma). Pa članstvo v ustrezni stranki zelo pomaga, če se ti pleza po lestvici navzgor. Je pa potrebno biti nevretenčar v tem primeru.

 

pred 57 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Poanta je v tem, da je vlada podpisala vse te pogoje, nato zamrznila ali vzela. Nič, popolnoma nič ji ni sveto. Vzamejo tam, kjer se pozna pri proračuni. Običajno je to tam, kjer je zaposleno največ ljudi. Absolutno nič jih ne zanima, da so to ljudje na robu normalnega preživetja in se ne morejo in ne znajo zoperstaviti, niti nimajo sredstev -voljo in perspektivo so jim že itak vzeli pred leti.

To dobiš, če verjameš profesionalnim lažnivcem. V to kategorijo tu spadajo politiki, mediji (sploh tisti v slovenski lasti ala RTV, Delo, Dnevnik, Mladina) in razni 'neodvisni strokovnjaki'. Ki vsi po vrsti visijo na državni joški, pol pa 'objektivno' razlagajo o tem, kako je kapitalizem bad. In kako je nacional socializem v stilu NDAP najboljši. 160k zaposlenih v JS, za katere je plača od boga dana pravica, ki pač pade z neba tudi pomaga. Vprašaj koga tam, če ve od kod pride denar za plačo. Takle mamo, knede?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!