Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Torej sam moreš dokazat da nisi bilo možnosti da bi predvidel drek na cesti, torej ni več stvar Boruta in kolegov ampak pravnikov, kot zgoraj napisnao dva pravnika in ponavadi ima vsak vsaj 3 mnenja.

Že ki je bil Borutt tako prijazen in prilepil zakon me zanima če kdaj kaznujejo koga po 4 členu, prepočasna vožnja, torej drajsanje prehitevalnega pasu pri 100km/h ko je vozni pas prazen, vožnja avta cca 80km/h po avtocesti ko za to ni nobenega razloga...

Sem že parkrat izvedel manever "zaviranje v sili" sredi avtoceste ker sem vozil zgledno cca 120km/h (tako vozim ker sm škrt in moj avto nima 6 prestave), opazil vozilo pred sabo preveril če je prehitevalni pas prost in bil že skoraj v riti avta ki je bil sekundo prej še dovolj daleč.

Ne, avto ni bil oldtajmer, ne ni bil polno naložen, in po mojih opažanjih  gre komot vsaj 120km/h (mislim da nazanje je bil clio storia), poznam par oseb ki nikoli niso dale v 5 ali 6 pri lastnem vozilu, sem slišal pohvalo ene, da ne gre nikoli več kot 90 kako je varna voznica ker v 20 letih ni imela nobene nesreče. To da morajo it šleperji na prehitevalni pas in še koga brutalo izsilit pa ne šteje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa še to... ti pelješ tistih 130 na uro .... en tak "Clio Storia" cijazi za kamionnom ....in ti 10m pred tabo zapelje ven..  :eek:

... babi pol čez ene 3 kilometre, ko je prehitela kamion, potrobiš, ko jo prehitiš, pa malo pomahaš z  :fyou:  ....una pa " KAAJ...  SEJ SEM POGLEDALA...DIUJAK!!!"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Zivnorc pravi:

...pa še to... ti pelješ tistih 130 na uro .... en tak "Clio Storia" cijazi za kamionnom ....in ti 10m pred tabo zapelje ven..  :eek:

... babi pol čez ene 3 kilometre, ko je prehitela kamion, potrobiš, ko jo prehitiš, pa malo pomahaš z  :fyou:  ....una pa " KAAJ...  SEJ SEM POGLEDALA...DIUJAK!!!"

 

res je zanimivo, da čakajo, da prideš do njih in potem začnejo prehitevat, čeprav že od daleč vidiš, da se pelje za tovornjakom ... ko prideš na manj kot 50 metrov, se odločijo počasi prehitevat ... res ne razumem in to sem že neštetokrat doživel ... ČEWL :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

So bili policisti poklicani na kraj ?

Sploh veš, kaj si trdil v enem prejšnjem zapisu in, kakšen primer si dal ? 

Ti si trdil, da je policija brezplačna pri nas. Jaz pa sem napisal (sicer med vrsticami), da pa če te oni pokličejo, zaustavijo, skratka sami pridejo do tebe, pa ni več tako brezplačno in tudi "glava lahko peče".

In nič ni brezplačno na svetu. Niti drek na cesti ne. Če stopiš vanj, moraš vsaj za kremo dat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, smasher pravi:

Torej sam moreš dokazat da nisi bilo možnosti da bi predvidel drek na cesti, torej ni več stvar Boruta in kolegov ampak pravnikov, kot zgoraj napisnao dva pravnika in ponavadi ima vsak vsaj 3 mnenja.

Že ki je bil Borutt tako prijazen in prilepil zakon me zanima če kdaj kaznujejo koga po 4 členu, prepočasna vožnja, torej drajsanje prehitevalnega pasu pri 100km/h ko je vozni pas prazen, vožnja avta cca 80km/h po avtocesti ko za to ni nobenega razloga...

Sem že parkrat izvedel manever "zaviranje v sili" sredi avtoceste ker sem vozil zgledno cca 120km/h (tako vozim ker sm škrt in moj avto nima 6 prestave), opazil vozilo pred sabo preveril če je prehitevalni pas prost in bil že skoraj v riti avta ki je bil sekundo prej še dovolj daleč.

Ne, avto ni bil oldtajmer, ne ni bil polno naložen, in po mojih opažanjih  gre komot vsaj 120km/h (mislim da nazanje je bil clio storia), poznam par oseb ki nikoli niso dale v 5 ali 6 pri lastnem vozilu, sem slišal pohvalo ene, da ne gre nikoli več kot 90 kako je varna voznica ker v 20 letih ni imela nobene nesreče. To da morajo it šleperji na prehitevalni pas in še koga brutalo izsilit pa ne šteje.

 

 

Res, da to ne piše v 4. členu, vendar so bili kljub temu počasni vozniki že kaznovani. Pravzaprav pa ni isto počasna vožnja in vožnja po levem prometnem pasu, ker gre za dva različna člena. Za vožnjo po levem prometnem pasu na prazni cesti lahko vprašaš Kmeta. 

To tvoje zaviranje v sili, ker si bil skoraj v riti tistega pred teboj, ni nekaj, kar bi lahko ocenili, kot varna vožnja. Razmisli, kdo bi bil kriv v primeru, če bi se zaletel v vozilo pred seboj na desnem prometnem pasu. Po avtocesti lahko vozijo motorna vozila, katera dosežejo hitrost večjo od 60 km/h. Torej ?

 

 

 

pred 4 minutami, nazo13 pravi:

Ti si trdil, da je policija brezplačna pri nas. Jaz pa sem napisal (sicer med vrsticami), da pa če te oni pokličejo, zaustavijo, skratka sami pridejo do tebe, pa ni več tako brezplačno in tudi "glava lahko peče".

In nič ni brezplačno na svetu. Niti drek na cesti ne. Če stopiš vanj, moraš vsaj za kremo dat.

Mešaš različne stvari in zavajaš z nekim primerom. Policija je zastonj, saj nič ne plačaš za njene usluge. V primeru kršenja predpisov, pa policija izvede ustrezen ukrep. Sedaj razumeš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res so celo zastonj, tudi če jih ne pokličeš;

Je moji sosedi nad mano začelo zamakati pri tuš kadi in v mojem stranišču na stropu se je večal madež. Kljub verčkratnim tel.pogovorom z lastnico in urgenci upravnika se je stvar nadaljevala. Ženska je izjavila, da nima denarja za sanacijo (je brezposelna zdravnica, brez "uradnih" prihodkov) kljub 3 stanovanjem, ki jih oddaja. Tudi tega nad mano. No pa tudi izjavila je, da njej ne zamaka, saj s enič ne vidi.

Po 3 mesecih nategovanja sem naročil mojstra, ki je odrezal njeno odročno cev in jo je zamašil.  In kaj je ženska naredila;

POKLICALA JE POLICIJO

in sta prišla mlajša policistka in policist, brezplačno. Najprej sta bila pri klicateljici, ki jima je natvezila o ogrožanju njenega obstoja (ne more uporabljati nobenih odtokov) in grožnjami z moje strani. Aja pa umaknila je podnajemnika.

  Ker se žena ni hotela pogovarjati z policistoma sta me čakala skoraj dve uri, da sem prišel domov. Po 10 minutnem pogovoru in poučevanju "predvsem" policistke o tem, da voda navzgor pač ne teče, sta se šla ponovno pogovoriti z lastnico.

No tole je sicer izven motorističnega konteksta, ampak to, kar je napisal Borutt je (žal) res, policisti so edini, ki se odzovejo na vsak klic in to brezplačno.

V zgornjem primeru je to tipično izkoriščevanje inšttucije.

 

 

P.S. Pa je res zamakalo pri njej, in to je popustil silikon med kadjo in ploščicami; škode za 10 € in 1/2 ure dela.

Skupni stroški zapleta pa še niso znani, bodo pa preko 600 €

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti jaz, v kolikor nimam sreče da je voznik v tistem avtu spredaj pod kakšnim vplivom. 

Zanimalo me je samo če jih kdaj policija s kakšni kaznijo ali opozorilom preganja da sledijo toku prometa. Ne gre se za to da se jaz težko ustavim, meni gre na živce da moram precej možno bremzat sredi avtoceste, skrbi me kaj naredi voznik za mano ali spremlja cesto, morda je romunski kombi z 1.5T preveč ... Moral sem tudi že zavirat na polno na prehitevalnem pasu ker je tovornjak opazil takega voznika in šel na prehitevalni pas brez žmigavca kot to radi počnejo ko sem bil že uštic z z prikolico. In spet "varni voznik" bi veselo prepeval in vozil dalje na 24kur bi pa pisali kako je en norec zapeljau pod kamion oz morda če so kakšne kamere tam kako je voznik tovornjaka ne da bi gledal zmečkal avto k ograji.

(bli smo tudi enkrat trije avti na dveh pasovih ko je šel romunski kombi iz počasnega pasu na vozni pas mene pa je prehiteval audi, če nebi opazoval dogajanja okoli sebe bi se na hitro umaknil na prehitevalni pas in bi bila združena z audijem)

Vseeno je kdo je kriv, uprašanje je kdo je na koncu mrtev, kaj me briga če tisti pred mano vozi znotraj zakonskih omejitev ko me pogazi kamjon? 

In počasna vozila imajo ponavadi kakšno rotirajočo lučko ali podobno če vozijo manj kot 100 ali 80.

Vem je odgovor da se specifične situacije težko komentira, ampak komentar je če se toliko preganja hitre voznike bi se lahko malce pospešilo počasnete.

 

ps: čeprav nisem nek hud motorist sem pa že prevozil večino evrope s kombijem/avtom in me prau zmeri fascinirjao nemške avtoceste, ne glede na to kako hitro nekdo vozi se zmeraj pomakne na desni pas tudi če vozi 200, lahko je zmeraj nekdo hitrejši.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In počasna vozila imajo ponavadi kakšno rotirajočo lučko ali podobno če vozijo manj kot 100 ali 80.

Smasher, te lučke(oranžne barve) imajo ponavadi izredni prevozi in ne tisti , ki vozijo manj kot 100-80 pa sej to si vrjetno tudi mislil,samo napisal si nerodno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

In počasna vozila imajo ponavadi kakšno rotirajočo lučko ali podobno če vozijo manj kot 100 ali 80.

Smasher, te lučke(oranžne barve) imajo ponavadi izredni prevozi in ne tisti , ki vozijo manj kot 100-80 pa sej to si vrjetno tudi mislil,samo napisal si nerodno :)

v bistvu lahko jaz grem po desnem pasu 60, ti me pa po prehitevalnem pasu pol ure prehitevaš s hitrostjo 62. Vmes pa ostalim kaževa osle :P pa nič ne bova kriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidva nista samo kriva, ampak kr ornk zvita:lol1:

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zvit bo pajser .... navita bo ketna.... ukrivljena ćuskija....

..štekate  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdor je kriu ni ravn ... :kva2: ...... štekate... štekate :kva2:

kr lajku se bom, tok mam duhovite :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

kdor je kriu ni ravn ... :kva2: ...... štekate... štekate :kva2:

kr lajku se bom, tok mam duhovite :lol1: 

Ne:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Ne:)

js tut ne :(

a štekaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:twak:

...pa res ne štekata.... ukrivila se je ćuskija...a glava ostala cela...

:P

..štekaš..  :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

:twak:

...pa res ne štekata.... ukrivila se je ćuskija...a glava ostala cela...

:P

..štekaš..  :P

 

Nje in zase se brigi, štekaš? :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Borutt pravi:

...

Mešaš različne stvari in zavajaš z nekim primerom. Policija je zastonj, saj nič ne plačaš za njene usluge. V primeru kršenja predpisov, pa policija izvede ustrezen ukrep. Sedaj razumeš ?

Dokler država pobira DDV, davke od oddajanja premoženja v najem, davke od plač, dodane vrednosti, itd. iz česar se potem financira javni sektor (v katerega spada tudi policija) ni za nas nič zastonj. Vsaj dokler ne opravljate svojega dela volontersko. Sem prav razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Ameriki policaji, za davkoplačevalski denar, strelajo ljudi ... štekate :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

v Ameriki policaji, za davkoplačevalski denar, strelajo ljudi ... štekate :P

 

 

sam Čak Noris je pa zastonj :P

štekam

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

sam Čak Noris je pa zastonj :P

štekam

Čak je cela javna uprava v eni osebi :ras:

štekaš :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, builder pravi:

ne moreš bit kriv, lahk si edino puklast:P

sj sm :P

:lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!