Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred eno uro, jskrablin pravi:

Ne bo držalo. Plača in naziv sta v JS skoraj izključno odvisna od stopnje izobrazbe in pa od delovne dobe

ne bo držalo, odvisni od delovnega mesta, na katerem si, ne glede na izobrazbo:book:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Seveda mešaš uniformirane policiste z vsemi ostalimi policisti, katerih je zelo veliko in opravljajo določene naloge, katere uniformirani policisti pač ne počnejo. Ampak to je tebi eno in isto. Kakor tudi ne veš, kdaj se začne kakšen postopek in na čigav predlog. Nabijanje ni dovolj znanja, katero lahko deliš z ostalimi. 

Za naše plače naj te ne skrbi. Premalo oziroma nič ne veš, da bi lahko karkoli pametnega napisal. 

In, če nisi razumel prvi odstavek, potem ti še enkrat napišem, da ni vsak policist zadolžen za opravljanje vseh nalog. Jaz se ne ukvarjam z gospodarskim kriminalom in kriminalistični tehnik se ne ukvarja s prometom.

Pusti prometne nesreče in njihovo obravnavo pri miru, ker samo nabijaš in zavajaš. Resnično nisi oseba, katera bi lahko ocenjevala delo v primeru obravnave prometne nesreče. Znaš samo napisati, da niso ugotovili pravega vzroka in ničesar drugega. To zna vsakdo napisati. Ti bodo drugi napisali, kaj vse je potrebno narediti in vedeti, ko sem jim reševal zaplete ali pa samo svetoval. 

Kje si našel izraz neprilagojena hitrost ? Poišči in prilepi svojo trditev. Ali spet nekaj nabijaš ? Ker pa vse veš, pa mi še napiši, zakaj voziš počasneje na mokri cesti. 

Ne nakladaj o neki neprilagojeni hitrosti in omejitvi največje dovoljene hitrosti, ker resnično premalo veš. Kaj je po tvojem krivo, če se zaletiš v vozilo, katero se je pred teboj ustavilo zaradi rdeče luči na semaforju ? Staro olje v motorju, pomanjkanje prve pomoči, nezamenjan zračni filter, ... ? Pa ne mi pisati o nekih telefonih in gledanju bejb. 

Se ti zdi, da se asfalt spremeni čez noč ? Mogoče zaradi spremembe asfalta padajo motoristi na ridah in drugje ? Premalo veš o teh stvareh. 

 

Potem, če ne ve nič o vseh stvareh katere jih je opisal in ti trdiš da nabija potem jih razjasni drugače tudi ti spadaš v kategorijo nabijalcev.

OOOO tvoja plača še kako nas smrtnike zanima oziroma skrbi zelo dolekler gre iz mojega žepa zato me še kako zanima razen, če ste v tem času preimenovali v MNZ d.o.o. 

In povrh tega se ponavljaš imaš boldano.

Asfalt se spremeni če eno zimo ampak vzdrževanje pa tudi po 10 let nič na določenih odsekih.

Primer luknja na levem ovinku od vikija na gor vsako leto je večja torej vsako leto se spremeni vožnja.

 

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Ne bo držalo. Plača in naziv sta v JS skoraj izključno odvisna od stopnje izobrazbe in pa od delovne dobe. Tudi zato imamo inflacijo brezveznih popoldanskih študijev in copy/paste diplomantov - višja izobrazba -> višja plača. Ni bilo čisto tako linearno zadnjih par let, ker so malo "varčevali". S sprostitvijo "varčevalnih ukrepov" pa se vse to izplačuje za nazaj, za naprej pa bo obveljala ista linearnost, oz se že veselo izvaja. S faksom v JS ne boš telefonist, ker te na tako delovno mesto s to izobrazbo ne bojo zaposlili. Poznam ljudi, ki delajo dobro pa dobijo v JS malo več od minimalca (5. stopnja) in lene, smrdljive, nesposobne gnide, ki delajo samo škodo pa so plačani spodobno (neka brezvezna prepisana diploma). Pa članstvo v ustrezni stranki zelo pomaga, če se ti pleza po lestvici navzgor. Je pa potrebno biti nevretenčar v tem primeru.

 

To dobiš, če verjameš profesionalnim lažnivcem. V to kategorijo tu spadajo politiki, mediji (sploh tisti v slovenski lasti ala RTV, Delo, Dnevnik, Mladina) in razni 'neodvisni strokovnjaki'. Ki vsi po vrsti visijo na državni joški, pol pa 'objektivno' razlagajo o tem, kako je kapitalizem bad. In kako je nacional socializem v stilu NDAP najboljši. 160k zaposlenih v JS, za katere je plača od boga dana pravica, ki pač pade z neba tudi pomaga. Vprašaj koga tam, če ve od kod pride denar za plačo. Takle mamo, knede?

Pri nas je veliko študiranih glav, tudi magistri in magistrice so vmes, pa so še vedno navadni policisti. Torej ti pri nas prav nič ne pomaga meter dolg naziv pred imenom. Naša firma je najslabša državna firma, kar spoznavam iz dneva v dan. Politično nastavljene šefe skrbi samo njihov stolček in nič drugega. Sranje na kubik. 

pred 43 minutami, exclan pravi:

Potem, če ne ve nič o vseh stvareh katere jih je opisal in ti trdiš da nabija potem jih razjasni drugače tudi ti spadaš v kategorijo nabijalcev.

OOOO tvoja plača še kako nas smrtnike zanima oziroma skrbi zelo dolekler gre iz mojega žepa zato me še kako zanima razen, če ste v tem času preimenovali v MNZ d.o.o. 

In povrh tega se ponavljaš imaš boldano.

Asfalt se spremeni če eno zimo ampak vzdrževanje pa tudi po 10 let nič na določenih odsekih.

Primer luknja na levem ovinku od vikija na gor vsako leto je večja torej vsako leto se spremeni vožnja.

 

Kaj naj ti razjasnim  ?

Iz tvojega žepa ne gre nič zame, ker mene plačuje država iz proračuna, kamor se stekajo tudi davki. In sedaj tebe skrbi teh mojih 700 ali 800 evrov, ker se sploh ne zavedaš, da imaš zastonj policijo, katero lahko pokličeš kadar se ti zahoče, ti nič ne računa za svoje storitve, zate nosi glavo naprodaj, rešuje vse mogoče zadeve, ... Ampak ne, ti boš sedaj užaljen in na obratih napisal, da me plačuješ, jaz pa afne guncam. Ti mene ne plačuješ prav nič in bi te prosil, da v bodoče pokličeš vaškega župnika, ko boš udeležen v prometni nesreči, ko ti bo sosed grozil ali te z vilami lovil, ko ti bo nekdo otroka povozil, ... Pa še nekaj bi te prosil; prijavi se na razpis,  da bova lahko skupaj v senci uživala in se veselila plače vsakega petega. Pojdi na upravno enoto vprašati, zakaj moraš plačati osebno izkaznico ali pa vozniško dovoljenje, saj jih vendarle plačuješ iz svojega žepa. Tukaj je razlika, ko pokličeš na 113. Mi smo zastonj. 

Tudi na cesti sta samo levi in desni ovinek, pa si modro tiho. Te nič ne moti, ker se ponavljata  ?

Seveda se asfalt spreminja. Sem zadnjič videl, da je barvo spremenil. Krvavo rdeč je bil, ker je en motorist preizkušal oprijem pri nešteto vožnjah gor in dol. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, jskrablin said:

Ne bo držalo. Plača in naziv sta v JS skoraj izključno odvisna od stopnje izobrazbe in pa od delovne dobe. Tudi zato imamo inflacijo brezveznih popoldanskih študijev in copy/paste diplomantov - višja izobrazba -> višja plača. Ni bilo čisto tako linearno zadnjih par let, ker so malo "varčevali". S sprostitvijo "varčevalnih ukrepov" pa se vse to izplačuje za nazaj, za naprej pa bo obveljala ista linearnost, oz se že veselo izvaja. S faksom v JS ne boš telefonist, ker te na tako delovno mesto s to izobrazbo ne bojo zaposlili. Poznam ljudi, ki delajo dobro pa dobijo v JS malo več od minimalca (5. stopnja) in lene, smrdljive, nesposobne gnide, ki delajo samo škodo pa so plačani spodobno (neka brezvezna prepisana diploma). Pa članstvo v ustrezni stranki zelo pomaga, če se ti pleza po lestvici navzgor. Je pa potrebno biti nevretenčar v tem primeru.

Kar zelis ti povedati, je nekaj povsem drugega, kar sem napisal jaz. Ce bi dovolj poznal situacijo, bi vedel, da ogromno zaposlenih v JS dela na delovnih mestih, ki so nizji od njihove formalne izobrazbe. Pri takih placa in izobrazba ne hodita z roko v roki. Je pa res, da veliko teh omenjenih delavcih scasoma prileze do delovnega mesta, za katerega imajo ustrezno izobrazbo. Se vedno pa tisto, kar sem napisal v prejsnji objavi drzi: "napredovanje v placnih razredih v JS ni povezano z izobrazbo".

Tisto kar si zelel ti povedati, "da je v JS pomemben le papir", je povsem druga zgodba. Pa tudi ta zgodba ne drzi povsem za celotno sfero JS, ampak najveckrat le za tiste, ki so ze (ali pa poznajo nekoga) na visjih polozajih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Pri nas je veliko študiranih glav, tudi magistri in magistrice so vmes, pa so še vedno navadni policisti. Torej ti pri nas prav nič ne pomaga meter dolg naziv pred imenom. Naša firma je najslabša državna firma, kar spoznavam iz dneva v dan. Politično nastavljene šefe skrbi samo njihov stolček in nič drugega. Sranje na kubik. 

Kaj naj ti razjasnim  ?

Iz tvojega žepa ne gre nič zame, ker mene plačuje država iz proračuna, kamor se stekajo tudi davki. In sedaj tebe skrbi teh mojih 700 ali 800 evrov, ker se sploh ne zavedaš, da imaš zastonj policijo, katero lahko pokličeš kadar se ti zahoče, ti nič ne računa za svoje storitve, zate nosi glavo naprodaj, rešuje vse mogoče zadeve, ... Ampak ne, ti boš sedaj užaljen in na obratih napisal, da me plačuješ, jaz pa afne guncam. Ti mene ne plačuješ prav nič in bi te prosil, da v bodoče pokličeš vaškega župnika, ko boš udeležen v prometni nesreči, ko ti bo sosed grozil ali te z vilami lovil, ko ti bo nekdo otroka povozil, ... Pa še nekaj bi te prosil; prijavi se na razpis,  da bova lahko skupaj v senci uživala in se veselila plače vsakega petega. Pojdi na upravno enoto vprašati, zakaj moraš plačati osebno izkaznico ali pa vozniško dovoljenje, saj jih vendarle plačuješ iz svojega žepa. Tukaj je razlika, ko pokličeš na 113. Mi smo zastonj. 

Tudi na cesti sta samo levi in desni ovinek, pa si modro tiho. Te nič ne moti, ker se ponavljata  ?

Seveda se asfalt spreminja. Sem zadnjič videl, da je barvo spremenil. Krvavo rdeč je bil, ker je en motorist preizkušal oprijem pri nešteto vožnjah gor in dol. 

iz mojega žepa ne gre nič a ti to resno kdo polni proračun ,kdo plačuje davke mogoč ti. Jaz kot obrtnik plačujem zelo mastne davke

zastonj policijo spet a misliš resno ? sej jo plačujem zdaj če pa vam vaš delodajalec da premajhno plačo to je stvar med vami in delodajalcem jaz vem da plačujem ohoho davkov verjetno za imet privat postajo policije verjetno pa še plače bi bile višje.

Sploh nisem užaljen ampak da te spustim na zemljo kjer živiš pa pomisli kaj govoriš.

Glej pravila so taka da jaz nisem poblaščen da rešujem probleme sam čeprav bi jih verjetno rešil prej in bolje za mene sam potem bi jaz končal v arestu pa plačat bi moral tako gledano sam bi lahko reševal probleme ampak sistem je tak da jih morate vi in za drobiž kar pa jaz nisem kriv za to.

Borutt jaz nikoli in še enkrat nikoli nisem podcenjeval nobeden poklic najmanj pa vašega in mi ne vtikaj citat kot da ga podcenjujem ker nikoli nisem tudi  napisal ,da guncaš afne . 

Res pa ne vem kaj si  hotel s tem povedat da jih grem vprašat zakaj moram plačat osebno saj tudi tebe pa nobenega policaja nisem in se mi zdi neumno vprašat zakaj moram plačat kazen če te plačujem.

Razjasni to kar ni jasno Thumperju!

 

 

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Sem že pozabil, kaj vse mu ni jasno. Naj še enkrat vpraša, če ni tudi on pozabil. 

Preveč privatnikov poznam, da ne bi vedel, da je ta država najhujša mačeha za njih. In zato ti prav nič ne zavidam. 

Sploh je ta država eno samo leglo kravatarske golazni. Zato me lahko vsakdo kontaktira, če potrebuje nasvet ali pa pomoč. Mi ni težko več ur iskati po nešteto zakonih in pravilnikih ustrezne člene in razložiti vse možne postopke. In vse to samo zato, da bom državo prikrajšal vsaj za kakšen evro, ko bom nekomu pomagal. Ker je celotna prometna varnost sama sebi namen brez cilja in strategije, vendar z grabežjivimi prsti v siromakovi denarnici.  Še naš Joško je rekel: učiti, učiti in še enkrat učiti. Zakaj potem država ne uči voznike v vzorne voznike ? 

Borutt ne želim z nobeni imet koflikt  še najmanj pa s tabo ker deluješ pošten in deliš nasvete nesebično, kar je v sloveniji že redkost in te zato spoštujem  konflikt okoli sranja katerega dela država ne želim veš prenašat sem ker je to moto forum in ne državna politika upa da se strinjaš.

se pa v celoti strinjam z tvojim postom ,na spodnje vprašanje pa odgovorim lahko samo z ; ni jim v interesu ker se jih to ne dotakne in so zadostni sami sebi.

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, exclan pravi:

Borutt ne želi z nobeni imet koflikt  še najmanj pa s tabo ker deluješ pošten in deliš nasvete nesebično, kar je v sloveniji že redkost in te zato spoštujem  konflikt okoli sranja katerega dela država ne želim veš prenašat sem ker je to moto forum in ne državna politika upa da se strinjaš.

se pa v celoti strinjam z tvojim postom ,na spodnje vprašanje pa odgovorim lahko samo z ; ni jim v interesu ker se jih to ne dotakne in so zadostni sami sebi.

Mislim, da moje razlaganje predpisov marsikdo razume narobe oziroma misli, da je to moje stališče in zagovarjanje države. Predpisi so sprejeti in veljavni, kar pomeni tudi možnost sankcije v primeru kršitve. 

Je pa moje stališče takšno, da podpiram upoštevanje predpisov, ker ne predpisujejo nič slabega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem velik ekspert o javnih financah, ampak to kar se gor jezite za skoraj povprečne plače je brezveze, vsi policaji bi lahko meli novo opremo in povprečne plače prav tako medicinske sestre in še kdo, teplače so dejasnko majhen košček denarja ki ponikne. (

Se še kdo spomne par tednov nazaj ko so nekaj kričali o slabi banki? Ko si skupina ki bi morala reševati javna podjetja ali podjetja ki delujejo v korist družbe pišejo mastne plače? po več kot 10 000€ neto?

Sej ne trdim a ne obstajajo ljudje ki so tako magični da bi bili toliko vredni, ampak v javnem sektorju jih še nisem videl, pa parlamentarce in razna ministrstva bi lahko oklestili za 50%, poglejte zasedanja na nacionalni televiziji 3 (slo3) več kot polovica sedežev je vedno prazna?? Čakam zakon ki bo zahteval da so poslanci in vsaj 50ur na teden na delovnem mestu za take plače bi lahko tolko delali. 

(povprečna neto mesečna plača naj bi bila letos do sedaj okoli 1020€, bolj malo jih poznam nad povprečjem in precej več pod)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, exclan pravi:

Borutt, ne želim z nobenim imet koflikt, še najmanj pa s tabo ker .... 

.

... tud jest nočem imet konflikt z Borutt-om ... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, pik1 pravi:

.

... tud jest nočem imet konflikt z Borutt-om ... :kva2:

oziroma z merilnimi napravami, ki jih uporablja :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

oziroma z merilnimi napravami, ki jih uporablja :D

.

... in z njegovimi prjatli ... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pik1 pravi:

.

... in z njegovimi prjatli ... :eek:

Kaj pa nam manjka :eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Borutt pravi:

Seveda mešaš uniformirane policiste z vsemi ostalimi policisti, katerih je zelo veliko in opravljajo določene naloge, katere uniformirani policisti pač ne počnejo. Ampak to je tebi eno in isto. Kakor tudi ne veš, kdaj se začne kakšen postopek in na čigav predlog. Nabijanje ni dovolj znanja, katero lahko deliš z ostalimi. 

nič ne mešam razen če nimate par hčerinskih doo-jev .. tudi v gospodarstvi nihče ne reče tisti v veleprodaji je zajebal temveč vsi rečejo - firma ni v redu .. in tudi če si najboljši med naboljšimi v tej firmi ti bo vsak pritisnil , da delaš v gnili firmi..

tolk še vem , da se začne postopek na cesti s strani uniformiranega policista , ki je zadolžen in naj bi bil usposobljen za obravnavo vsega , kar je v zvezi s prometom.. in na podlagi njegovih ugotovitev ali pa nestrokovnosti se lahko potem izteče epilog v dve čisto nasprotujoči si strani. če pride strokovno podkovan policist imam - ob predpostavki da nisem bil kriv za nesrečo seveda - možnost izplačila škode , izplačila odškodnine in neomadeževano vozniško zgodovino.

če pa pride en šalabajzerski policaj , ki mu je izpoljnjevanje delovnih obveznosti šele tretja misel  za piknikom s prjatli in uno muco k jo je zanč ustavil pa sta hotla it na kofe k se mu je prlizovala iz avta kateremu ne dela pol luči pa si je morala s telefonom svetit u faco da se je lahko našminkala  - imam v skrajnem primeru dobre možnosti , da grem po veljavnih zakonih sedet za par let .. evo to vem in to je zame dovolj.. pa nisem plačan za to da vem..

pred 2 urami, smasher pravi:

Nisem velik ekspert o javnih financah, ampak to kar se gor jezite za skoraj povprečne plače je brezveze, vsi policaji bi lahko meli novo opremo in povprečne plače prav tako medicinske sestre in še kdo, teplače so dejasnko majhen košček denarja ki ponikne. (

Se še kdo spomne par tednov nazaj ko so nekaj kričali o slabi banki? Ko si skupina ki bi morala reševati javna podjetja ali podjetja ki delujejo v korist družbe pišejo mastne plače? po več kot 10 000€ neto?

Sej ne trdim a ne obstajajo ljudje ki so tako magični da bi bili toliko vredni, ampak v javnem sektorju jih še nisem videl, pa parlamentarce in razna ministrstva bi lahko oklestili za 50%, poglejte zasedanja na nacionalni televiziji 3 (slo3) več kot polovica sedežev je vedno prazna?? Čakam zakon ki bo zahteval da so poslanci in vsaj 50ur na teden na delovnem mestu za take plače bi lahko tolko delali. 

(povprečna neto mesečna plača naj bi bila letos do sedaj okoli 1020€, bolj malo jih poznam nad povprečjem in precej več pod)

za tako odtekanje javnega denarja če je to protipravno je zadolžen en aparatek - policija , tožilstvo ,sodstvo..

uff ..1020e je povprečna?? pri taki plači bi si pa že lahko privošćil nov motor na 7 let kredita..:blush:

pred 19 urami, Borutt pravi:

To zna vsakdo napisati. Ti bodo drugi napisali, kaj vse je potrebno narediti in vedeti, ko sem jim reševal zaplete ali pa samo svetoval. 

Kje si našel izraz neprilagojena hitrost ? Poišči in prilepi svojo trditev. Ali spet nekaj nabijaš ? Ker pa vse veš, pa mi še napiši, zakaj voziš počasneje na mokri cesti. 

Ne nakladaj o neki neprilagojeni hitrosti in omejitvi največje dovoljene hitrosti, ker resnično premalo veš. Kaj je po tvojem krivo, če se zaletiš v vozilo, katero se je pred teboj ustavilo zaradi rdeče luči na semaforju ? Staro olje v motorju, pomanjkanje prve pomoči, nezamenjan zračni filter, ... ? Pa ne mi pisati o nekih telefonih in gledanju bejb. 

Se ti zdi, da se asfalt spremeni čez noč ? Mogoče zaradi spremembe asfalta padajo motoristi na ridah in drugje ? Premalo veš o teh stvareh. 

 

če lahko - ne mešaj v enem postu tebe kot prijetnega forumaša in tvoje službe ker je težko odgovarjati in deliti tvoj prispevek na več delov..

poiskal in prilepil po ukazu :ras:  http://www.policija.si/images/stories/Statistika/PrometnaVarnost/2015/Jan_Dec2015.pdf    

neprilagojena hitrost – 49 (34),            WWW.POLICIJA.SI - A ZDAJ BOSTE REKLI DA JE TO  ENA FEJKANA STRAN ENIH HEKERJEV AL KAJ ??  lahko se pa sam v privat času pozanimam če je prava če vi ne veste  ..... tolk o tem kolk jst nč ne vem vi pa vse ... 

povrhu vsega me pa zmoti to , da pri statistiki mrtvih ni niti enega primera postavke nepravilnosti na cesti medtem ko pri hudo in lahko poškodovanih so :

- hudo telesno poškodovani:  nepravilnosti na cesti – 5 (1)

- lahko telesno poškodovani:  nepravilnosti na cesti – 16 (19),

je rorej res lažje naprtiti krivdo mrtvemu zaradi NEPRILAGOJENE HITROSTI kot pa poklicati nekoga odgovornega na zagovor ???

a zakaj vozim počasneje na mokri cesti ???  ZATO KER LAHKO POGLEDAM VREMENSKO NAPOVED IN  OBLAKE NA NEBU PA LAHKO PRIČAKUJEM MOKROTO PREJ PREDEN ZAPELJEM NANJO!!  evo zato ..

in še za ostalo ti bom napisal zakaj vozim počasneje - zaradi znakov https://www.uradni-list.si/1/content?id=25884  ki so postavljeni med drugim :  

II. PROMETNI ZNAKI

1. Znaki za nevarnost

7. člen

I-1.1 , I-2.1 , I-3 v povezavi z I-2.1 , I-9 do I-20 , I-25 , I-26 do I-29.1 , I-32,33,34 ...

če pa ni z znakom označena nevarnost pa to pomeni , da ni verjetnosti  PREDVIDLJIVIH  ovir na cesti .. torej se pričakuje NORMALNO prevozna površina cestišča S PRIČAKOVANIM TORNIM KOEFICIENTOM .. 

blato z njive , ki pade z gum poljedelskih strojev , olje , nafta ,gnojnica ,drva in veje , luknje v asfaltu ter podobne stvari , ki ovirajo normalno vožnjo ali spremenijo torni koeficient vozišča pa ne sodijo na vozišče ..

torej v -normalni - državi in ureditvi po veljavnih zakonih in predpisih - za katere praviš citiram"Je pa moje stališče takšno, da podpiram upoštevanje predpisov, ker ne predpisujejo nič slabega. "  - lahko voznik upravičeno pričakuje , da bo vozišče urejeno in normalno prevozno ... 

če pa z znakom ni označeno pa sledi :

če  vozišče ni urejeno v skladu s predpisi - ki jih ti zagovarjaš in obenem skrbite v policiji za njihovo upoštevanje in izpolnjevanje -  v njih zapisanimi standardi kvalitete in prevoznosti  - potem krivda ni na strani voznika temveč na strani odgovornega za vzdrževanje ceste - kolk jim manjka denarja pa ostale stvari tud policistov ne zanima ko obravnavajo udeležence v prometu torej bi moralo veljati enako pri vseh ..

če je na cesti blato , olje ,nafta ali kakšna druga nepričakovana tekočina JE KRIVDA  na strani tistega , ki je to nanesel na vozošče ..in treba je okriviti krivca ne pa NEPRILAGOJENO HITROST !!!!!! - ki v javnih navedbah na javni internetni strani policije OBSTAJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

in upam da se bo sedaj končno nehalo vaše uradno NABIJANJE ter zavajanje in deziformiranje tu na forumu ! odprite si policijski nick pa mej ti svojga za normalno kulturno diskusijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

nič ne mešam razen če nimate par hčerinskih doo-jev .. tudi v gospodarstvi nihče ne reče tisti v veleprodaji je zajebal temveč vsi rečejo - firma ni v redu .. in tudi če si najboljši med naboljšimi v tej firmi ti bo vsak pritisnil , da delaš v gnili firmi..

tolk še vem , da se začne postopek na cesti s strani uniformiranega policista , ki je zadolžen in naj bi bil usposobljen za obravnavo vsega , kar je v zvezi s prometom.. in na podlagi njegovih ugotovitev ali pa nestrokovnosti se lahko potem izteče epilog v dve čisto nasprotujoči si strani. če pride strokovno podkovan policist imam - ob predpostavki da nisem bil kriv za nesrečo seveda - možnost izplačila škode , izplačila odškodnine in neomadeževano vozniško zgodovino.

če pa pride en šalabajzerski policaj , ki mu je izpoljnjevanje delovnih obveznosti šele tretja misel  za piknikom s prjatli in uno muco k jo je zanč ustavil pa sta hotla it na kofe k se mu je prlizovala iz avta kateremu ne dela pol luči pa si je morala s telefonom svetit u faco da se je lahko našminkala  - imam v skrajnem primeru dobre možnosti , da grem po veljavnih zakonih sedet za par let .. evo to vem in to je zame dovolj.. pa nisem plačan za to da vem..

za tako odtekanje javnega denarja če je to protipravno je zadolžen en aparatek - policija , tožilstvo ,sodstvo..

uff ..1020e je povprečna?? pri taki plači bi si pa že lahko privošćil nov motor na 7 let kredita..:blush:

če lahko - ne mešaj v enem postu tebe kot prijetnega forumaša in tvoje službe ker je težko odgovarjati in deliti tvoj prispevek na več delov..

poiskal in prilepil po ukazu :ras:  http://www.policija.si/images/stories/Statistika/PrometnaVarnost/2015/Jan_Dec2015.pdf    

neprilagojena hitrost – 49 (34),            WWW.POLICIJA.SI - A ZDAJ BOSTE REKLI DA JE TO  ENA FEJKANA STRAN ENIH HEKERJEV AL KAJ ??  lahko se pa sam v privat času pozanimam če je prava če vi ne veste  ..... tolk o tem kolk jst nč ne vem vi pa vse ... 

povrhu vsega me pa zmoti to , da pri statistiki mrtvih ni niti enega primera postavke nepravilnosti na cesti medtem ko pri hudo in lahko poškodovanih so :

- hudo telesno poškodovani:  nepravilnosti na cesti – 5 (1)

- lahko telesno poškodovani:  nepravilnosti na cesti – 16 (19),

je rorej res lažje naprtiti krivdo mrtvemu zaradi NEPRILAGOJENE HITROSTI kot pa poklicati nekoga odgovornega na zagovor ???

a zakaj vozim počasneje na mokri cesti ???  ZATO KER LAHKO POGLEDAM VREMENSKO NAPOVED IN  OBLAKE NA NEBU PA LAHKO PRIČAKUJEM MOKROTO PREJ PREDEN ZAPELJEM NANJO!!  evo zato ..

in še za ostalo ti bom napisal zakaj vozim počasneje - zaradi znakov https://www.uradni-list.si/1/content?id=25884  ki so postavljeni med drugim :  

II. PROMETNI ZNAKI

1. Znaki za nevarnost

7. člen

I-1.1 , I-2.1 , I-3 v povezavi z I-2.1 , I-9 do I-20 , I-25 , I-26 do I-29.1 , I-32,33,34 ...

če pa ni z znakom označena nevarnost pa to pomeni , da ni verjetnosti  PREDVIDLJIVIH  ovir na cesti .. torej se pričakuje NORMALNO prevozna površina cestišča S PRIČAKOVANIM TORNIM KOEFICIENTOM .. 

blato z njive , ki pade z gum poljedelskih strojev , olje , nafta ,gnojnica ,drva in veje , luknje v asfaltu ter podobne stvari , ki ovirajo normalno vožnjo ali spremenijo torni koeficient vozišča pa ne sodijo na vozišče ..

torej v -normalni - državi in ureditvi po veljavnih zakonih in predpisih - za katere praviš citiram"Je pa moje stališče takšno, da podpiram upoštevanje predpisov, ker ne predpisujejo nič slabega. "  - lahko voznik upravičeno pričakuje , da bo vozišče urejeno in normalno prevozno ... 

če pa z znakom ni označeno pa sledi :

če  vozišče ni urejeno v skladu s predpisi - ki jih ti zagovarjaš in obenem skrbite v policiji za njihovo upoštevanje in izpolnjevanje -  v njih zapisanimi standardi kvalitete in prevoznosti  - potem krivda ni na strani voznika temveč na strani odgovornega za vzdrževanje ceste - kolk jim manjka denarja pa ostale stvari tud policistov ne zanima ko obravnavajo udeležence v prometu torej bi moralo veljati enako pri vseh ..

če je na cesti blato , olje ,nafta ali kakšna druga nepričakovana tekočina JE KRIVDA  na strani tistega , ki je to nanesel na vozošče ..in treba je okriviti krivca ne pa NEPRILAGOJENO HITROST !!!!!! - ki v javnih navedbah na javni internetni strani policije OBSTAJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

in upam da se bo sedaj končno nehalo vaše uradno NABIJANJE ter zavajanje in deziformiranje tu na forumu ! odprite si policijski nick pa mej ti svojga za normalno kulturno diskusijo ...

Seveda si del mojega zapisa vzel iz konteksta in spet nekaj omenjaš neke d.o.o.-je. Sam si pisal o kaznovanju  na cesti in o zapiranju lopovov, kateri so ukradli milijone. In sem ti napisal, da uniformirani policisti, katere vidiš in tudi edine poznaš (ostali so v civilu in ne razglašajo naokoli, da so policisti) ne zapirajo tajkune. Tukaj ti niso jasne določene stvari. Če sem jaz postavljen za pisanje parkirnih listkov, verjetno ne lovim utajevalcev davkov ali kaj podobnega. 

Šalabajzerstvo je povsod in ni sprejemljivo. Se je pa treba vprašati, zakaj do tega prihaja. Pri nas je tudi tako, da bi nekdo zelo rad raziskoval kriminalna dejanja, vendar ga šefi nalašč pošljejo na cesto urejati promet. Na žalost se to resnično dogaja. Ampak ne povsod in ne nonstop. 

Izraz neprilagojena hitrost v zakonodaji ne obstaja. Karkoli te zanima v zvezi internetne strani Policija.si, se obrni na upravljavce te strani, kateri ti bodo z veseljem odgovorili na vsako vprašanje. Tudi v zvezi statistike so pravi naslov oni in ne nekdo s ceste. 

Po mokri cesti voziš počasneje iz enega samega razloga; ker mokra cesta ne nudi toliko oprijema pnevmatikam, kot jim ga nudi suha cesta. In ne mešaj onesnaženo cesto s padcem nekoga, kateri je pri večkratni vožnji po enih in istih ovinkih v razmaku petih minut poljubil asfalt. 

Motoristi padajo tudi na idealnem asfaltu. In kaj je takrat krivo ? 

Se ti pa zahvaljujem za zapis, ker bodo tako tudi ostali lahko videli, kaj je nabijanje nekega jeznega nepoznavalca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebga spet moram nekaj napisat 

Thumper tebi to - Piran Sarajevo 84 - Laško veliko 2X 

Borutt na to da nekdo ne pozna ne more bit definiran kot nabijalec ima pa nekaj zelo dobrih vprašanj in tez ali opisov situacij in eden od teh me tudi zanima na katerega boš kot poznavalec argumentiral. ( drugače imaš dosti stvari prav ampak tudi Thumper jih tudi ima)

Prosim na odgovor: če je na cesti blato , olje ,nafta ali kakšna druga nepričakovana tekočina JE KRIVDA  na strani tistega , ki je to nanesel na vozišče ..in ne uporabnika a   faše kazen zaradi NEPRILAGOJENE HITROSTi

torek kaj v tem slučaju če se to zgodi da sem nabasal na drek od krave in zaradi tega padel ter mi policaji naprtijo kazen z obrazložitvijo neprilagojena hitrost ( vse sprejmi kot imaginarno da se je to zgodilo no z eno besedo daj se enkrat v vlogo ne vestnega in bolimekurac policaja in ravnaš tako kot sem napisal seveda odgovor pa prosim v tvojem načinu vestnega )

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Seveda si del mojega zapisa vzel iz konteksta

Izraz neprilagojena hitrost v zakonodaji ne obstaja. Karkoli te zanima v zvezi internetne strani Policija.si, se obrni na upravljavce te strani, kateri ti bodo z veseljem odgovorili na vsako vprašanje. Tudi v zvezi statistike so pravi naslov oni in ne nekdo s ceste. 

Po mokri cesti voziš počasneje iz enega samega razloga; ker mokra cesta ne nudi toliko oprijema pnevmatikam, kot jim ga nudi suha cesta. In ne mešaj onesnaženo cesto s padcem nekoga, kateri je pri večkratni vožnji po enih in istih ovinkih v razmaku petih minut poljubil asfalt. 

Motoristi padajo tudi na idealnem asfaltu. In kaj je takrat krivo ? 

Se ti pa zahvaljujem za zapis, ker bodo tako tudi ostali lahko videli, kaj je nabijanje nekega jeznega nepoznavalca. 

"Kje si našel izraz neprilagojena hitrost ? Poišči in prilepi svojo trditev. Ali spet nekaj nabijaš ?" tvoj zapis iz posta ..

ne vem kje ti vidiš kaj vzeto iz konteksta .. sem poiskal in prilepil s strani www.policija.si ... če ta stran ni merodajna potem pa tudi ne vem kaj je še merodajno v tej državi .. in kaj imajo upravljalci strani veze s podpisom v pdf - ju spodaj  : "Uprava uniformirane policije, Sektor prometne policije " ????? 

aja to pol tudi nima veze s policijo ?niso vaši? zavajajo ? se ne znajo strokovno izražati ???  še čudno da djo podpis spodaj ...

fak no..a je pri vas sploh še kakšen usposobljen ali si ti edini??? 

se ti zahvaljujem za konkretene odgovore  na moja nabijaška vprašanja - upam da jih je pisal tvoj sodelavec ..ker dejansko zgleda kot da bi vas pod enim nick-om pisalo več ... 

in eno od vprašanj je bilo : "povrhu vsega me pa zmoti to , da pri statistiki mrtvih ni niti enega primera postavke nepravilnosti na cesti medtem ko pri hudo in lahko poškodovanih so :

- hudo telesno poškodovani:  nepravilnosti na cesti – 5 (1)

- lahko telesno poškodovani:  nepravilnosti na cesti – 16 (19),

je torej res lažje naprtiti krivdo mrtvemu zaradi NEPRILAGOJENE HITROSTI kot pa poklicati nekoga odgovornega na zagovor ???        na ta tekst se navezuje seveda tudi to : 

če pa ni z znakom označena nevarnost pa to pomeni , da ni verjetnosti  PREDVIDLJIVIH  ovir na cesti .. torej se pričakuje NORMALNO prevozna površina cestišča S PRIČAKOVANIM TORNIM KOEFICIENTOM .. 

blato z njive , ki pade z gum poljedelskih strojev , olje , nafta ,gnojnica ,drva in veje , luknje v asfaltu ter podobne stvari , ki ovirajo normalno vožnjo ali spremenijo torni koeficient vozišča pa ne sodijo na vozišče ..

torej v -normalni - državi in ureditvi po veljavnih zakonih in predpisih - za katere praviš citiram"Je pa moje stališče takšno, da podpiram upoštevanje predpisov, ker ne predpisujejo nič slabega. "  - lahko voznik upravičeno pričakuje , da bo vozišče urejeno in normalno prevozno ...  če je na cesti blato , olje ,nafta ali kakšna druga nepričakovana tekočina JE KRIVDA  na strani tistega , ki je to nanesel na vozošče ..in treba je okriviti krivca ne pa NEPRILAGOJENO HITROST !!!!!! - ki v javnih navedbah na javni internetni strani policije OBSTAJA !!!!

ti pa vlečeš suh asfalt in semi racerja ki nabija non-stop po enem in istem odseku ... samo a nas imaš res za degene al kaj ? ko je vsem jasno , da nekdo ki pretirava in išče neke meje z motorjem na isti trasi slejkotprej oplakne po tleh - ko prestopi mejo ... mečeš nam pesek v oči z odmikanjem od resnih vprašanj na katere ne veš odgovora ... 

dobr sej vem da si še mlad pa nadebuden .. a ene stvari se moraš zavedati - ne ti ne ostali nismo popolni in vsevedi ...zato če česa ne veš - ni panike za nas .. pač ne boš odgovoril pa kaj ..big deal .. ni pa treba speljevati teme ali konkretnega vprašanja nekam drugam ... 

in odgovorov v smislu "vprašaj odvetnika" , "vprašaj upravljalce internetne strani" , " :jezik:" ter podobnih v tej temi s strani nezmotlivega in vsevednega ne pričakujemo in ne potrebujemo ...

podcenjevanje in zaničevanje drugih članov foruma je pa tudi hvalevredno ja ..  no sicer pa jaz nič ne vem in me zato take tvari ne bolijo ..

:sleep2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, exclan pravi:

Jebga spet moram nekaj napisat 

Thumper tebi to - Piran Sarajevo 84 - Laško veliko 2X 

Borutt na to da nekdo ne pozna ne more bit definiran kot nabijalec ima pa nekaj zelo dobrih vprašanj in tez ali opisov situacij in eden od teh me tudi zanima na katerega boš kot poznavalec argumentiral. ( drugače imaš dosti stvari prav ampak tudi Thumper jih tudi ima)

Prosim na odgovor: če je na cesti blato , olje ,nafta ali kakšna druga nepričakovana tekočina JE KRIVDA  na strani tistega , ki je to nanesel na vozišče ..in ne uporabnika a   faše kazen zaradi NEPRILAGOJENE HITROSTi

torek kaj v tem slučaju če se to zgodi da sem nabasal na drek od krave in zaradi tega padel ter mi policaji naprtijo kazen z obrazložitvijo neprilagojena hitrost ( vse sprejmi kot imaginarno da se je to zgodilo no z eno besedo daj se enkrat v vlogo ne vestnega in bolimekurac policaja in ravnaš tako kot sem napisal seveda odgovor pa prosim v tvojem načinu vestnega )

Hvala

Če prav razumem tvoje vprašanje, potem sprašuješ za primer, ko je na cesti za ovinkom (recimo) kamen ali blato oziroma naftni madež. Potrebno je vedeti, da en člen nekega predpisa pravi, da mora voznik hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje. 

Se bomo osredotočili samo na tisti nesrečni naftni madež in na še bolj nesrečnega motorista z malinami med zobmi. Naftnega madeža se ne da pričakovati, ampak samo predvideti. Pa še to predvidevanje ne pomaga vedno. Seveda mora biti naftni madež samo na enem mestu in ne raztegnjen na veliki razdalji, ker v tem primeru gre za "lahko pričakuje", saj je motorist madež videl in se nekaj časa vozil brez padca kljub madežu (to velja v primeru padca, ko motorist vozi ob ali preko madeža kar nekaj časa in ne v primeru padca na začetku madeža). Torej ne more biti motorist kriv za padec na naftnem madežu v ovinku, kateri ga je presenetil, saj ga ne more pričakovati. 

Po drugi strani je pa situacija popolnoma drugačna, če se motorist požvižga na vsa opozorila na slab asfalt (uničena cesta zaradi trenutnih del), blato na cesti (sečnja in spravilo lesa, katero je pravilno označeno), ... Tukaj pride do izraza "lahko pričakuje", saj je bil motorist na vse te nevarnosti opozorjen. 

So pa tudi primeri, ko motorist z neko hitrostjo, katera se njemu zdi primerna in varna, zapelje v nepregledni ovinek, kjer ga preseneti vozilo, katero vozi počasneje od njega zaradi samih lastnosti vozila (naloženo tovorno vozilo). To tovorno vozilo ne more peljati hitreje, ker bi se lahko prevrnilo. Bi v tem primeru moral motorist prilagoditi hitrost vožnje preglednosti ceste, da ga to počasno vozilo ne bi presenetilo ? Ker, kot vsi vemo, presenečenje lahko postane pisanje zapisnika. 

Ti pa lahko napišem, da obstaja "sto ljudi, sto čudi". Zato je najboljše razpravljati o nekem primeru in ne nekaj na splošno, ker je potem tudi odgovor nekaj na splošno. 

 

pred eno uro, thumper pravi:

"Kje si našel izraz neprilagojena hitrost ? Poišči in prilepi svojo trditev. Ali spet nekaj nabijaš ?" tvoj zapis iz posta ..

ne vem kje ti vidiš kaj vzeto iz konteksta .. sem poiskal in prilepil s strani www.policija.si ... če ta stran ni merodajna potem pa tudi ne vem kaj je še merodajno v tej državi .. in kaj imajo upravljalci strani veze s podpisom v pdf - ju spodaj  : "Uprava uniformirane policije, Sektor prometne policije " ????? 

aja to pol tudi nima veze s policijo ?niso vaši? zavajajo ? se ne znajo strokovno izražati ???  še čudno da djo podpis spodaj ...

fak no..a je pri vas sploh še kakšen usposobljen ali si ti edini??? 

se ti zahvaljujem za konkretene odgovore  na moja nabijaška vprašanja - upam da jih je pisal tvoj sodelavec ..ker dejansko zgleda kot da bi vas pod enim nick-om pisalo več ... 

in eno od vprašanj je bilo : "povrhu vsega me pa zmoti to , da pri statistiki mrtvih ni niti enega primera postavke nepravilnosti na cesti medtem ko pri hudo in lahko poškodovanih so :

- hudo telesno poškodovani:  nepravilnosti na cesti – 5 (1)

- lahko telesno poškodovani:  nepravilnosti na cesti – 16 (19),

je torej res lažje naprtiti krivdo mrtvemu zaradi NEPRILAGOJENE HITROSTI kot pa poklicati nekoga odgovornega na zagovor ???        na ta tekst se navezuje seveda tudi to : 

če pa ni z znakom označena nevarnost pa to pomeni , da ni verjetnosti  PREDVIDLJIVIH  ovir na cesti .. torej se pričakuje NORMALNO prevozna površina cestišča S PRIČAKOVANIM TORNIM KOEFICIENTOM .. 

blato z njive , ki pade z gum poljedelskih strojev , olje , nafta ,gnojnica ,drva in veje , luknje v asfaltu ter podobne stvari , ki ovirajo normalno vožnjo ali spremenijo torni koeficient vozišča pa ne sodijo na vozišče ..

torej v -normalni - državi in ureditvi po veljavnih zakonih in predpisih - za katere praviš citiram"Je pa moje stališče takšno, da podpiram upoštevanje predpisov, ker ne predpisujejo nič slabega. "  - lahko voznik upravičeno pričakuje , da bo vozišče urejeno in normalno prevozno ...  če je na cesti blato , olje ,nafta ali kakšna druga nepričakovana tekočina JE KRIVDA  na strani tistega , ki je to nanesel na vozošče ..in treba je okriviti krivca ne pa NEPRILAGOJENO HITROST !!!!!! - ki v javnih navedbah na javni internetni strani policije OBSTAJA !!!!

ti pa vlečeš suh asfalt in semi racerja ki nabija non-stop po enem in istem odseku ... samo a nas imaš res za degene al kaj ? ko je vsem jasno , da nekdo ki pretirava in išče neke meje z motorjem na isti trasi slejkotprej oplakne po tleh - ko prestopi mejo ... mečeš nam pesek v oči z odmikanjem od resnih vprašanj na katere ne veš odgovora ... 

dobr sej vem da si še mlad pa nadebuden .. a ene stvari se moraš zavedati - ne ti ne ostali nismo popolni in vsevedi ...zato če česa ne veš - ni panike za nas .. pač ne boš odgovoril pa kaj ..big deal .. ni pa treba speljevati teme ali konkretnega vprašanja nekam drugam ... 

in odgovorov v smislu "vprašaj odvetnika" , "vprašaj upravljalce internetne strani" , " :jezik:" ter podobnih v tej temi s strani nezmotlivega in vsevednega ne pričakujemo in ne potrebujemo ...

podcenjevanje in zaničevanje drugih članov foruma je pa tudi hvalevredno ja ..  no sicer pa jaz nič ne vem in me zato take tvari ne bolijo ..

:sleep2:

 

Spodaj je člen o tej famozni hitrosti in bi te prosil, da poiščeš izraz neprilagojena hitrost. Jaz sem ti napisal, da zakon ne pozna izraza neprilagojena hitrost. Če pa nekdo uporablja neke izraze, naj ti jih še on obrazloži. Ti je to tako težko razumeti ?

45. člen

(hitrost vožnje)

(1) Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

(2) Voznik, ki se približuje križišču, prehodu ceste čez železniško progo, prehodu za pešce, kolesarski stezi, prehodu za kolesarje ali drugi prometni površini, mora voziti posebno previdno. Voziti sme s takšno hitrostjo, da lahko varno ustavi in pusti mimo vozila in druge udeležence cestnega prometa, ki imajo na križišču prednost, da lahko varno ustavi pred prehodom za pešce, pred prehodom ceste čez železniško progo oziroma, da lahko vozilo ustavi, če bi z vožnjo preko prehoda ogrožal pešce in kolesarje.

(3) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik dvoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik enoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

(5) Ob zmanjšani vidljivosti, manjši od 50 metrov, morajo vozniki motornih vozil, ki prevažajo nevarno blago, in vozniki motornih vozil, s katerimi se opravlja izredni prevoz, razen izrednih prevozov, ki se opravljajo zaradi zagotavljanja prevoznosti cest (pluženje in posipanje), zmanjšati hitrost tako, da je izključeno vsako ogrožanje in ustaviti na najbližjem parkirnem prostoru ter poskrbeti za varnost vozila in tovora. Enako velja v primeru, če je cesta spolzka zaradi snega, ledu ali drugih razlogov, ter v primeru, če je zaradi vetra ali drugih okoliščin zmanjšana stabilnost vozila.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki:

1.     ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena,

2.     izpušča krmilo ali vozi vozilo po enem kolesu,

3.     ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena.

(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega ali petega odstavka tega člena.

(8) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki razen v nevarnosti sunkovito speljuje, zavira ali ustavlja.

(9) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki izpušča krmilo ali vozi enosledno vozilo po enem ali dvosledno vozilo po dveh kolesih. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke.

(10) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenskih točk.

 

Sem ti že odgovoril, da jaz ne pišem statistiko. Torej se obrni na pisce in risarje teh stolpcev polnih številk in izrazov ter grafov. Na internetni strani Policija.si imaš kontakt in ga uporabi. 

Karkoli je na cesti nepričakovanega, kot so na primer veja drevesa ali odprt jašek kanalizacije, se to smatra za povzročitelja prometne nesreče. In se nato išče odgovornega za izgubo dela tovora ali Brazilce za izginuli pokrov. 

Kako bi razložil padec enega motorista na delu ceste, katerega je pred njim in potem za njim prepeljalo na tisoče motoristov v istem dnevu ? Takšne konkretne primere ti dajem in ne, kot ti, ko samo nekaj na splošno kriviš vse in vsakogar. 

Na katero resno vprašanje ne poznam odgovora ? Saj ne sprašuješ nič resnega, ampak samo pljuvaš po izrazu neprilagojena hitrost, kot, da bi imel pred seboj čisto vse zapisnike o ogledu kraja prometne nesreče. Ko boš videl čisto vse zapisnike, boš lahko napisal, kakšni vzroki so v njih zabeleženi in, kako so jih dokazali. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če ni nič od tega opisanega označeno z znaki opozorili ?? (gnoj,drek krav,leseni kosi ,pesek na cesti ......?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Spodaj je člen o tej famozni hitrosti in bi te prosil, da poiščeš izraz neprilagojena hitrost. Jaz sem ti napisal, da zakon ne pozna izraza neprilagojena hitrost. Če pa nekdo uporablja neke izraze, naj ti jih še on obrazloži. Ti je to tako težko razumeti 

 

Sem ti že odgovoril, da jaz ne pišem statistiko. Torej se obrni na pisce in risarje teh stolpcev polnih številk in izrazov ter grafov. Na internetni strani Policija.si imaš kontakt in ga uporabi. 

Karkoli je na cesti nepričakovanega, kot so na primer veja drevesa ali odprt jašek kanalizacije, se to smatra za povzročitelja prometne nesreče. In se nato išče odgovornega za izgubo dela tovora ali Brazilce za izginuli pokrov. 

Kako bi razložil padec enega motorista na delu ceste, katerega je pred njim in potem za njim prepeljalo na tisoče motoristov v istem dnevu ? Takšne konkretne primere ti dajem in ne, kot ti, ko samo nekaj na splošno kriviš vse in vsakogar. 

Na katero resno vprašanje ne poznam odgovora ? Saj ne sprašuješ nič resnega, ampak samo pljuvaš po izrazu neprilagojena hitrost, kot, da bi imel pred seboj čisto vse zapisnike o ogledu kraja prometne nesreče. Ko boš videl čisto vse zapisnike, boš lahko napisal, kakšni vzroki so v njih zabeleženi in, kako so jih dokazali. 

 

"Kje si našel izraz neprilagojena hitrost ? Poišči in prilepi svojo trditev. Ali spet nekaj nabijaš ?" tvoj zapis iz posta ..

nikjer nisi omenil zakona torej ali si to naredil namenoma ali pa bluziš brezveze , ko ti nekdo prikaže to kot resnico..

sicer pa si bodo ostali sami ustvarili mnenje o tem famoznem dokumentu , ki ga ti zavračaš kot neko pisarijo brez pomena ne pa kot dokument - ki pač to je - z uradne strani policije...da se bo vedelo o čem je govora :

"sem poiskal in prilepil s strani www.policija.si ... če ta stran ni merodajna potem pa tudi ne vem kaj je še merodajno v tej državi .. in kaj imajo upravljalci strani veze s podpisom v pdf - ju spodaj  : "Uprava uniformirane policije, Sektor prometne policije " ????? 

aja to pol tudi nima veze s policijo ?niso vaši? zavajajo ? se ne znajo strokovno izražati ???  še čudno da djo podpis spodaj ... "

nisem rekel da pišeš ti statistiko - če pa je podpis "Uprava uniformirane policije , Sektor prometne policije " potem je logično sklepati , da so to iz tvojega oddelka prometnih policistov - saj vemo , da podatki pritekajo izključno in dejansko iz terena ..preštet pa prepisat zna pa to vsak - razen mene mogoče ...

pred 6 urami, exclan pravi:

Kaj pa če ni nič od tega opisanega označeno z znaki opozorili ?? (gnoj,drek krav,leseni kosi ,pesek na cesti ......?

ne bo ti ratal... pozab.. saj vidiš da zanika celo povezanost s podatki iz dokumenta s podpisom njegovih šefov ,ki je objavljen na njihovi strani .. saj po en stran ga čist razumem..borutta ... al pa glava ne ve več kaj dela rep - čeprav rep trdi , da delajo in je glava obveščena o vsem .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎23‎.‎4‎.‎2016 at 22:24, Borutt pravi:

Sem že pozabil, kaj vse mu ni jasno. Naj še enkrat vpraša, če ni tudi on pozabil. 

Preveč privatnikov poznam, da ne bi vedel, da je ta država najhujša mačeha za njih. In zato ti prav nič ne zavidam. 

Sploh je ta država eno samo leglo kravatarske golazni. Zato me lahko vsakdo kontaktira, če potrebuje nasvet ali pa pomoč. Mi ni težko več ur iskati po nešteto zakonih in pravilnikih ustrezne člene in razložiti vse možne postopke. In vse to samo zato, da bom državo prikrajšal vsaj za kakšen evro, ko bom nekomu pomagal. Ker je celotna prometna varnost sama sebi namen brez cilja in strategije, vendar z grabežjivimi prsti v siromakovi denarnici.  Še naš Joško je rekel: učiti, učiti in še enkrat učiti. Zakaj potem država ne uči voznike v vzorne voznike ? 

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak na splošno velja ... in si tudi vi zapomnite ... pri tolmačenju zakonov, pravniki specialisti, tolmačijo tako, da imata dva pravnika tri različna mnenja ... in pol se spraulate na Borutta, ki hoče samo dobro.

:smoke:

vsaka situacija, prometna nesreča itd, je drugačna, zato jo je potrebno vsako posebej obravnavati ... tudi neprilagojeno hitrost je potrebno pri vsaki nesreči drugače obravnavati.

a štekate kaj želim povedati :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, exclan pravi:

Kaj pa če ni nič od tega opisanega označeno z znaki opozorili ?? (gnoj,drek krav,leseni kosi ,pesek na cesti ......?

Spodnji člen se nanaša na predvidljive in pričakovane nevarnosti in ne na primere, kot je izguba tovora, odpadlo kolo, iztečene tekočine iz vozila ali z vozila, motor sredi ovinka z motoristom med malinami, ... 

97. člen

Začasne nevarnosti na cesti (dela na cesti, padanje kamenja idr.) je treba označiti s prometnimi znaki, ki so v tem pravilniku predpisani za označevanje trajnih nevarnosti enake vrste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 4. 2016 at 18:18, Borutt pravi:

... Pojdi na upravno enoto vprašati, zakaj moraš plačati osebno izkaznico ali pa vozniško dovoljenje, saj jih vendarle plačuješ iz svojega žepa. Tukaj je razlika, ko pokličeš na 113. Mi smo zastonj.

... 

Ko pa ne pokličeš na 113 in pridete sami od sebe, pa pokasirate, da glava peče.

 

Ob 23. 4. 2016 at 20:16, exclan pravi:

... Jaz kot obrtnik plačujem zelo mastne davke

...

To se tebi samo zdi. Poglej enkrat delavčevo plačilno listo. Plačuješ samo toliko davka kot veš, da ga zares moraš. Vse ostalo pa veselo skriješ pred davkarijo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

"Kje si našel izraz neprilagojena hitrost ? Poišči in prilepi svojo trditev. Ali spet nekaj nabijaš ?" tvoj zapis iz posta ..

nikjer nisi omenil zakona torej ali si to naredil namenoma ali pa bluziš brezveze , ko ti nekdo prikaže to kot resnico..

sicer pa si bodo ostali sami ustvarili mnenje o tem famoznem dokumentu , ki ga ti zavračaš kot neko pisarijo brez pomena ne pa kot dokument - ki pač to je - z uradne strani policije...da se bo vedelo o čem je govora :

"sem poiskal in prilepil s strani www.policija.si ... če ta stran ni merodajna potem pa tudi ne vem kaj je še merodajno v tej državi .. in kaj imajo upravljalci strani veze s podpisom v pdf - ju spodaj  : "Uprava uniformirane policije, Sektor prometne policije " ????? 

aja to pol tudi nima veze s policijo ?niso vaši? zavajajo ? se ne znajo strokovno izražati ???  še čudno da djo podpis spodaj ... "

nisem rekel da pišeš ti statistiko - če pa je podpis "Uprava uniformirane policije , Sektor prometne policije " potem je logično sklepati , da so to iz tvojega oddelka prometnih policistov - saj vemo , da podatki pritekajo izključno in dejansko iz terena ..preštet pa prepisat zna pa to vsak - razen mene mogoče ...

ne bo ti ratal... pozab.. saj vidiš da zanika celo povezanost s podatki iz dokumenta s podpisom njegovih šefov ,ki je objavljen na njihovi strani .. saj po en stran ga čist razumem..borutta ... al pa glava ne ve več kaj dela rep - čeprav rep trdi , da delajo in je glava obveščena o vsem .. 

Postajaš že prav patetično smešen s tem tvojim nabijanjem. Nočeš in nočeš razumeti ene enostavne zadeve. Verjamem, da nisem edini, kateri se čudim tem tvojim zapisom. Sploh pa ne vem, kje si našel neko resnico in neko zavračanje. 

Izrazi, uporabljeni kjerkoli so pač samo izrazi, kateri niso izrazi po zakonu. Neprilagojena hitrost ni izraz po zakonu, ker zakon govori o tem, da mora voznik hitrost in način vožnje prilagoditi ..., kar najdemo v členu z naslovom hitrost vožnje. 

Ker je internetna stran Policija.si zate merodajna, potem se tega drži vedno in povsod in ne samo takrat, ko ti tako paše oziroma jo uporabiš za nabijanje. 

Nabijaš z nekim izrazom, kot, da ne bi vedel, kaj je pogovorno in kaj je po zakonu. Verjetno ne rečeš, da imaš motorno kolo, ampak, da imaš motor. Enako je z izrazi dolge luči oziroma dolgi žaromet, kamion oziroma tovorno vozilo, ...

Veš, kako vem, da samo nabijaš ? Ker se samo na temu forumu k..., ne zmoreš pa napisati nekaj pametnega in to poslati na Policijo. Bodi heroj in piši na Policija.si. Jaz sem že večkrat objavil svoje vprašanje in nato odgovor s strani Policije ali pa kakšne druge ustanove. Boš zmogel ali se boš polulal ? 

pred 10 minutami, nazo13 pravi:

Ko pa ne pokličeš na 113 in pridete sami od sebe, pa pokasirate, da glava peče.

 

To se tebi samo zdi. Poglej enkrat delavčevo plačilno listo. Plačuješ samo toliko davka kot veš, da ga zares moraš. Vse ostalo pa veselo skriješ pred davkarijo.

Verjamem, da boš dal ustrezen primer. Ker tako nekaj na splošno izpade nabijalsko.

Mislim, da veš, da mora policist zadevo izpeljati zakonito in strokovno, kar pomeni pisanje kazni v skladu z zakonom in to ne pomeni "pokasirati, da glava peče". Obstaja več vrst sankcij, katere izreče policist v skladu z zakonom in nikakor ne po svoje.

Pa ne pozabi na primer, kako se "pokasira, da glava peče". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!