Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Žalostno,res žalostno,ne vem no,bemtiš,komaj je živet začel,pa mu en pijan dedi kr tko,mimgrede vzame življenje,na tisti najbolj klasičen način,odvzem prednosti in za piko na i,še pod vplivom alkohola:(Sem pa skoraj prepričan,da tudi pokojni mladenič ni glih vozil 60km/h,kolikor je tam omejitev,vsaj glede na razbitine in dejstvo,da je trčil v zadnji levi del vozila:(Se pravi je moral kar fajn tam priletet,časa za karkoli ukrenit,pa seveda ob velikih hitrostih ni,oz.zgolj srečno naključje te lahko reši pred najhujšim.

Skratka,letos je kar hudo na naših cestah,se mi zdi,da že ko grem na motor,se avtomatsko igram rusko ruleto,če bom živ pripeljal nazaj domov:P

Počivaj v miru mladenič,škoda,velika škoda tako mladega življenja,pupci pa čimprejšnje okrevanje,tako fizično,kot tudi psihično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še toliko bolj me pretresejo take zgodbe, ker sem (bil) malo starejši od tega fanta. Vedno probam najprej slišati obe strani in nato soditi ampak tale vinjenost.. Možno, da fant res ni pripeljal po omejitvah ampak sedaj nima veze. Škoda besed res, a je tako težko nabit kazni v nebo za pijančke:dry:. In glede na to, da se prebivalstvo stara, je tudi vedno več starejših voznikov, kar je (kakor so nas na fakulteti poučevali pri prometu) že sedaj problem, kaj šele bo?!
Res je hudič, ko se človek vsakodnevno zave, da je toliko posameznikov, ki jim je pojem odgovornost neka jedrska fizika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, gradbenik said:

Še toliko bolj me pretresejo take zgodbe, ker sem (bil) malo starejši od tega fanta. Vedno probam najprej slišati obe strani in nato soditi ampak tale vinjenost.. Možno, da fant res ni pripeljal po omejitvah ampak sedaj nima veze. Škoda besed res, a je tako težko nabit kazni v nebo za pijančke:dry:. In glede na to, da se prebivalstvo stara, je tudi vedno več starejših voznikov, kar je (kakor so nas na fakulteti poučevali pri prometu) že sedaj problem, kaj šele bo?!
Res je hudič, ko se človek vsakodnevno zave, da je toliko posameznikov, ki jim je pojem odgovornost neka jedrska fizika. 

Se strinjam z napisanim,vendar žal niti najvišje kazni ne zaležejo,da bi ljudje se začeli bolj odgovorno obnašat v prometu,ena in edina kazen za take,ki ne so v prometu nepozorni in totalno neodgovorni je glih ta,da pride do nesreče z najhujšim zaključkom,pa še to nekatere bisere ne strezni in so čez čas spet udeleženi v nesrečah,seveda pod vplivom maliganov.

Kar se pa starejših  ljudi v prometu tiče,ja,kaj naj rečem,spet niso vsi nesposobni,bi se pa strinjal,da bi se počasi uvedel zakon,ki bi zahteval ponovno opravljanje vozniškega izpita,pri določeni starosti,za razumno ceno seveda,čeprav v tem primeru nesreče je povzročitelj star 62 let,kar ni neka starost,da ne bi bil sposoben normalno dojemat promet,vendar,ko si pa pod vplivom alkohola ali česa drugega,takrat še profesijonalni dirkači postanejo nevarni za promet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom se malce postavil proti. Pri kakšni hitrosti ti motor razpade na pol?

In večina klobuktregerjev, tudi če ima v riti 1,18 promila (morda zanj dnevna doza) pogleda levo in desno, in spelje, tudi če vidi daleč nekje nekaj približajočega, za katerega ne domneva da leti 150 na uro.

Torej  je mladenič imel smolo,da je imel s seboj lepo mladensko in se je naravni cesti hotel izkazati, pa mu je en pijanec sekal pot. Moje prepričanje pa je, da če bi mladenič vozil po predpisih (torej največ 90) bi:

1. pijanec zapeljal na cesti dolgo preden bi sploh pripeljal do tja,

2. pijanec bi ga videl dosti bliže in morda ne bi zavil na glavno cesti,

3. lahko bi reagiral in utrpel bistveno manjše poškodbe.

Če pijanec ne bi bil pijan, pa tudi nisem prepričan, da bi počakal na motorista. Torej pijanost ni nujno glavni vzrok za nesrečo

Če pa pijanca tam ne bi bilo pa bi se izteklo brez nesreče, kar se zgodi večinoma, ko vozimo prehitro.

Ne zagovarjam avtomobilista in sem proti alkoholu med vožnjo, želim le, da ne poskušate motorista oprati vsake krivde, in da je izključni krivec za nesrečo avtomobilist. Tudi mene so že kdaj spregledali in izsilili, pa sem na srečo tako slab voznik, da redko vozim preko 100 na uro.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Darko3g pravi:

Bom se malce postavil proti. Pri kakšni hitrosti ti motor razpade na pol?

In večina klobuktregerjev, tudi če ima v riti 1,18 promila (morda zanj dnevna doza) pogleda levo in desno, in spelje, tudi če vidi daleč nekje nekaj približajočega, za katerega ne domneva da leti 150 na uro.

Torej  je mladenič imel smolo,da je imel s seboj lepo mladensko in se je naravni cesti hotel izkazati, pa mu je en pijanec sekal pot. Moje prepričanje pa je, da če bi mladenič vozil po predpisih (torej največ 90) bi:

1. pijanec zapeljal na cesti dolgo preden bi sploh pripeljal do tja,

2. pijanec bi ga videl dosti bliže in morda ne bi zavil na glavno cesti,

3. lahko bi reagiral in utrpel bistveno manjše poškodbe.

Če pijanec ne bi bil pijan, pa tudi nisem prepričan, da bi počakal na motorista. Torej pijanost ni nujno glavni vzrok za nesrečo

Če pa pijanca tam ne bi bilo pa bi se izteklo brez nesreče, kar se zgodi večinoma, ko vozimo prehitro.

Ne zagovarjam avtomobilista in sem proti alkoholu med vožnjo, želim le, da ne poskušate motorista oprati vsake krivde, in da je izključni krivec za nesrečo avtomobilist. Tudi mene so že kdaj spregledali in izsilili, pa sem na srečo tako slab voznik, da redko vozim preko 100 na uro.

Če si tako slab voznik, bolje da ne voziš motorja :whistle:.

S tako vožnjo si po cestah, rezerviranih za motorna vozila in po avtocestah nevaren voznik!

Glede na to, da je fant priletel v drevo, bi se nesreča prav enako tragično končala tudi pri 50 km/h.

Kar se pa poškodb motorja in hitrosti tiče, bi lahko kaj povedal DAMI.

Kmet ima prav: ob 17.uri starejši možakar, krepko v alkoholnih hlapih.........

Sklepam, da ne prvič :blush::blush:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, kitekatus pravi:

 

Se strinjam, da to ne bi pomagalo dosti. Določenim ja, tistim, ki so res potencialni kandidati za tole, pa zelo verjetno žal res ne, ja.
In ja, res je tudi to, vprašanje kako je peljal fant, upam, da se ni slučajno še kaj dokazoval, ko je peljal dekle. Sam imam vedno v mislih inštruktorjeve besede: >>Če še kdaj afnaš, se vedno daj, ko boš sam, NIKOLI, če koga pelješ zraven<< / vsaj tam, kjer lahko eliminiraš veliko večino potencialnih nevarnoti. Nekaj takih odsekov verjetno vsak pozna (saj razumete, kaj imam v mislih).
Sicer pa ja, našel se bo, kdo ki bo sedaj rekel, da nimamo kaj razglabljat, pač fanta res ni več, velika škoda, ampak mislim, da taki pogovori lahko vsaj med nami malo pripomorejo vsakemu od nas, da se malo zamisli ali pa vsaj izrazi svoje mnenje. 

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru je pijanec povzročitelj, ker je šel s stranske. Seveda, pa prevelika hitrost motorista lahko povzroči, da te ne vidijo. Ampak mene velikorat ne vidijo tut ko počas peljem, pa kar udarijo na cesto. Koliko je fant vozil, bodo že ugotovili, ti pa lahko rečem, da šus od cca 50km/h-60km/h, je na sxu zlomil okvir na levem boku in zlomil okvir v križu balance. Moj polet je pa bil cca 10m stran.

Sedaj če še mal špekuliram, SX je imel deltabox izredno dober okvir, pa še v gumo sem zadel, kar je kompenziralo udarec. Torej ni nujno, da je bila velika hitrst, če je moped šel na pol. 

Bolj je pomembno, koliko daleč je letel fant. Če je, če ni slučajno tam ostal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

Kaj ima na cesti počet alkoholiziran osebek z motornim vozilom ? Konec debate.......!

OK, kaj pa če bi vozil trezen? Potem ne bi smel biti star 62 let oz. ne bi smel imeti klobuka?

Strinjam se, da alkoholizirani ne smejo na cesto, vendar to ni bil glavni vzrok za nesrečo. Vprašanje pa je,kaj storiti, da do nesreč ne bi prihajalo (brez alkohola, brez telefonov, brez malih otrok na zadnjem sedežu, spoštovanje predpisov, omejitve hitrosti). Če bi se vsega tega držali, potem bi bile nesreče res nesreče (padec drevesa na avto, skok živali, padanje kamenja), ostalo pa bi lahko preprečili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blonda u xari je bla kr trezna, sam da veš in če bi jaz nekje po poti srečal drevo, je veliko vpranje s kterga mesta bi sedaj tipkal na MS

12390912_971570826245803_320818939031727

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Darko3g pravi:

OK, kaj pa če bi vozil trezen? Potem ne bi smel biti star 62 let oz. ne bi smel imeti klobuka?

Strinjam se, da alkoholizirani ne smejo na cesto, vendar to ni bil glavni vzrok za nesrečo. Vprašanje pa je,kaj storiti, da do nesreč ne bi prihajalo (brez alkohola, brez telefonov, brez malih otrok na zadnjem sedežu, spoštovanje predpisov, omejitve hitrosti). Če bi se vsega tega držali, potem bi bile nesreče res nesreče (padec drevesa na avto, skok živali, padanje kamenja), ostalo pa bi lahko preprečili.

Glavni vzrok je da mu je vzel prednost! Pijan! Klobuk pa lahko ima! Pa sto let je tudi lahko star!

Ko se nekdo ubije ne moreš rečt: jebiga ,ga nisem videl ker sem bil vinjen!To je umor!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Darko3g pravi:

Bom se malce postavil proti. Pri kakšni hitrosti ti motor razpade na pol?

In večina klobuktregerjev, tudi če ima v riti 1,18 promila (morda zanj dnevna doza) pogleda levo in desno, in spelje, tudi če vidi daleč nekje nekaj približajočega, za katerega ne domneva da leti 150 na uro.

Torej  je mladenič imel smolo,da je imel s seboj lepo mladensko in se je naravni cesti hotel izkazati, pa mu je en pijanec sekal pot. Moje prepričanje pa je, da če bi mladenič vozil po predpisih (torej največ 90) bi:

1. pijanec zapeljal na cesti dolgo preden bi sploh pripeljal do tja,

2. pijanec bi ga videl dosti bliže in morda ne bi zavil na glavno cesti,

3. lahko bi reagiral in utrpel bistveno manjše poškodbe.

Če pijanec ne bi bil pijan, pa tudi nisem prepričan, da bi počakal na motorista. Torej pijanost ni nujno glavni vzrok za nesrečo

Če pa pijanca tam ne bi bilo pa bi se izteklo brez nesreče, kar se zgodi večinoma, ko vozimo prehitro.

Ne zagovarjam avtomobilista in sem proti alkoholu med vožnjo, želim le, da ne poskušate motorista oprati vsake krivde, in da je izključni krivec za nesrečo avtomobilist. Tudi mene so že kdaj spregledali in izsilili, pa sem na srečo tako slab voznik, da redko vozim preko 100 na uro.

Glede na divjanje motoristov, ki ga opažam, je kaj takšnega tudi možno, se bodo pa s tem ukvarjali pristojni organi.

Kaj pa je bil to za en motor?

F122SMRTNA_MOTORIST05Z.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je pijan in te zbije pol ti je vsaj jasno zakaj je do tega prislo.... se hujsi je primer kot se je men zgodil dober teden nazaj ko mi je ena baba prpelala napolno po mojem pasu... da sva se srecala sm mogu zapeljat na bankino in resevat zadevo... ce bi blo tam drevo (mal naprej jih je polno) bi se razletu k kanta...ona pa trezna... vidla v ogledalu kaj se je zgodilo...odpelje domu ko da bi nic... ko sem jo na domu vprasal za razlog je rekla da je prehit prpelala v ovink in se je bala da jo bo zaneslo in ni upala zavit da bi sla po svojem pasu... no coment

 

Tko da se strinjam z darkom da je še kako pametno vozit po omejitvah in brez kolenckanja itd.. pa ne da si ne bi upal  pelat 200 ampak ker enostavno cesta je svašta in mors se tega zavedat... pa se tko je hitr pizzz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, KARMEN1 pravi:

Če si tako slab voznik, bolje da ne voziš motorja :whistle:.

S tako vožnjo si po cestah, rezerviranih za motorna vozila in po avtocestah nevaren voznik!

Glede na to, da je fant priletel v drevo, bi se nesreča prav enako tragično končala tudi pri 50 km/h.

Kar se pa poškodb motorja in hitrosti tiče, bi lahko kaj povedal DAMI.

Kmet ima prav: ob 17.uri starejši možakar, krepko v alkoholnih hlapih.........

Sklepam, da ne prvič :blush::blush:.

Sem peljal enkrat z Darko3g, čisto normalno pelje, v bistvu tako, kot se pričakuje od udeležencev v prometu.

Je pa že bil pred leti odmeven primer, ko je neka voznica vzela prednost dvema dirkačema z neregistriranima dirkalnikoma. Pogledala levo, nič, pogledala desno, nič, speljala in nato sta se dva razletela.

Je pa žalostno prebrati, še bolj, ko je življenje izgubil tako mlad človek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Kmet2 pravi:

Kaj ima na cesti počet alkoholiziran osebek z motornim vozilom ? Konec debate.......!

Nima kaj počet. Tako kot ne vsi ostali kršitelji cestnoprometnih predpisov (prehitri, brez izpita, v tehnično ne brezhibnem vozilu, ... )

 

pred 8 minutami, bambi61 pravi:

Glavni vzrok je da mu je vzel prednost! Pijan! Klobuk pa lahko ima! Pa sto let je tudi lahko star!

Ko se nekdo ubije ne moreš rečt: jebiga ,ga nisem videl ker sem bil vinjen!To je umor!!

Lahko pa rečeš: Bil je tako hiter, da ga nisem videl, ko je pritulil iza ovinka. Sem že doživel.

Upam, da bom doživel tudi, da boste popljuvali kdaj kakšnega motorista, ki je sam povzročil nesrečo (brez udeležbe drugega vozila). Pa ne zagovarjam ne pijancev (sam imam vedno, ko vozim 0,0) in ne starih atov (če bo Bog dal, bom to enkrat tudi sam). Samo opazujem fotra. Nekoč dasa, ki je namahal vsakega u selu, danes pa refleksi nekako krnijo. In ko navijam ročko do kraja, se občasno le spomnim nanjga in njegove starejše soborce. Kaj pa če, me čaka za kakšnim ovinkom v kršu s klobukom na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Kmet2 pravi:

Kaj ima na cesti počet alkoholiziran osebek z motornim vozilom ? Konec debate.......!

Nic!

Ampak kot odrasla oseba se moras zavedat da je loh kazen tud 50 let zapora in bo se vedno ogromno pijanih na cesti... darko zeli le povedat da cesta ni pista...  žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še 1x povedal zakaj sem alergičen na strice s klobuki. Vračal sem se iz Črnega kala proti Postoji. Vozil sem med 90-100km/h, tam kjer je odcep za Škocjanske jame, že na daleč sem ga videl, strica s klobukom, kako je lezel na cesto, še sem spustil gas, ne vem nekje 60-70, on pa še kr lezel, tako da sem se skoraj ustavil, nekje 20-30 je bila hitrost, ko me je videl in zabremzal na voznem pasu. Se ustavim in dvignem roke, pa kaj hudiča počneš, pa s stari razhudi v avtu, češ da sem sam kriv.....nč ,mi ni jasno, nč....ampak ja, velik je še budal na cesti. Si ne upam predstavljat, kaj bi bilo, če bi tam letel 180. amapk v takem primeru bi si bil sam kriv, v zgornjem primeru je pa zlo jasno da nimajo več refleksov, vozijo, kot so vozili včasih, ko je bil na vasi en fičko, pa ena stoenka....taki, žal niso več za na cesto. Tut moj fotr, ma 75 let, pa noče več vozit (nekoč poklicni šofer) pa čist solidno še vozi, ampak noče, pravi da postaja vse skup prehitro in preveč konfuzno na cesti, in da ne zna sledit, kot je včasih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, ukica pravi:

Napihu je 0,56!!! Oz 0,61 brez tolerance!!! 

Napihal je 0,56. To številko je pokazal alkotest. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Sedaj pa prosim še napiši kazen za tak rezultat (brez smrtne žrtve).

  900 eurov, če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 16 kazenskih točk;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

Bom še 1x povedal zakaj sem alergičen na strice s klobuki. Vračal sem se iz Črnega kala proti Postoji. Vozil sem med 90-100km/h, tam kjer je odcep za Škocjanske jame, že na daleč sem ga videl, strica s klobukom, kako je lezel na cesto, še sem spustil gas, ne vem nekje 60-70, on pa še kr lezel, tako da sem se skoraj ustavil, nekje 20-30 je bila hitrost, ko me je videl in zabremzal na voznem pasu. Se ustavim in dvignem roke, pa kaj hudiča počneš, pa s stari razhudi v avtu, češ da sem sam kriv.....nč ,mi ni jasno, nč....ampak ja, velik je še budal na cesti. Si ne upam predstavljat, kaj bi bilo, če bi tam letel 180. amapk v takem primeru bi si bil sam kriv, v zgornjem primeru je pa zlo jasno da nimajo več refleksov, vozijo, kot so vozili včasih, ko je bil na vasi en fičko, pa ena stoenka....taki, žal niso več za na cesto. Tut moj fotr, ma 75 let, pa noče več vozit (nekoč poklicni šofer) pa čist solidno še vozi, ampak noče, pravi da postaja vse skup prehitro in preveč konfuzno na cesti, in da ne zna sledit, kot je včasih.

Moj fotr jih bom mel vsak čas 73 pa sem mu prejšnji vikend dostavu Yamaho, k mi je delala gužvo v garaži. Prav, da mu bo prau pršla za lovit mlajše upokojenke. Upam, da bo dal na glavo čelado namest klobuka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!