Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 8 urami, Borutt pravi:

Za pešce z ruticami in za tiste brez rutice.

(1) Pešci morajo uporabljati prometne površine, namenjene hoji pešcev.

...

(3) Pešec ne sme hoditi po vozišču ali se zadrževati na njem, prav tako ne sme nanj nenadoma stopiti.

...

(7) Pešec mora prečkati vozišče na prehodu za pešce, če je ta oddaljen od njega manj kot 100 metrov. Pešec ne sme prečkati vozišča zunaj prehoda za pešce, če sta smerni vozišči fizično ločeni ali ju loči neprekinjena ločilna črta.

(8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.

40€ je nagrada za pešca. 

 

Aja? se je sezona lova začela? Koliko pa za očiščenega dobimo? :fight1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Si poslal pritožbo na postopek ali zahtevo za sodno varstvo ? Glede na opisano je bila zahteva za sodno varstvo, zaradi česar je bil zoper storilca prekrška podan obdolžili predlog, kateri gre na sodišče. Verjetno si imel na sodišču možnost razložiti svoje videnje zadeve in, kaj si sploh napisal. 

Zadeva je že pozabljena.

Bila je pritožba na ravnanje policista. Želel sem samo, da mi odgovori šef policije na dva konkretna odgovora. Naslovljeno je bilo nanj. Namesto, da bi odgovoril, je dal zadevo na sodišče.

Jaz tega sploh nisem vedel, dokler nisem dobil položnice s sodišča. In suhoparno razlago po členu, na katerega se nisem pritožil.

Tako pač je - imam slabe izkušnje s tem.

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Si poslal pritožbo na postopek ali zahtevo za sodno varstvo ? Glede na opisano je bila zahteva za sodno varstvo, zaradi česar je bil zoper storilca prekrška podan obdolžili predlog, kateri gre na sodišče. Verjetno si imel na sodišču možnost razložiti svoje videnje zadeve in, kaj si sploh napisal. 

No jaz te možnosti nisem imel ............sodničine besede: vaših prič ne potrebujemo , zadostujejo od g. inšpektorja Kotarja ...sam tok o pravosodnem sistemu in sodnih varstvih itd ......vse je netransparentno in koruptivno ko se gre za malega človeka ga povozijo ko miša! 

Jaz sem sicer lahko povedal in kaj sem povedal sem ti tudi že vse napisal .....no pomagal ni nič , inšpektor , znan alkoholik in kreten ki je tudi zaradi svojih kretenizmov in alkohola izgubil na koncu službo je imel prav čeprav ni imel in je bolj ogrožal vse v svo0jem početju v prometu kot osebno0 jaz .  

No ti pa živi naprej v svojih pravljicah in členih .......vsako podajanje kakšnih pritožb bi mi samo zviševalo stroške dosegel ne bi nič , so se lepo pokazali tako modri kot sodni sistem . 

Zame pravna država velja samo za male miši , tisti z čini in kravatami pa plešejo blues hahaha

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, StaraFeltna pravi:

Re če se: lahko je bit gay z ritjo drugih. :D

A ni bil ciko na zečetku sezone seznanjen da se ga bodo menda lotili? Nabavil je drug motor druge barve in se rešil. :D

ma se nisem resu ne,takoj naslednji dan po registraciji so mi hoteli dat kazen za db killer,za ostalo niso mogli ki je vse po pravilih..s to zeleno barvo me opazijo ze na 500 m s plavo pa so me slisali na 2 km xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Borutt pravi:

Si poslal pritožbo na postopek ali zahtevo za sodno varstvo ? Glede na opisano je bila zahteva za sodno varstvo, zaradi česar je bil zoper storilca prekrška podan obdolžili predlog, kateri gre na sodišče. Verjetno si imel na sodišču možnost razložiti svoje videnje zadeve in, kaj si sploh napisal. 

Se opravičujem. Moral bi napisati, da najhitrejši niso vedno tudi prvi na cilju. Še posebej, če so skregani z orientacijo :lol1:.

Se je lepo smejat ko je imel pač človek težko poškodbo glave in ima pač posledico da se težko orientira ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Zadeva je že pozabljena.

Bila je pritožba na ravnanje policista. Želel sem samo, da mi odgovori šef policije na dva konkretna odgovora. Naslovljeno je bilo nanj. Namesto, da bi odgovoril, je dal zadevo na sodišče.

Jaz tega sploh nisem vedel, dokler nisem dobil položnice s sodišča. In suhoparno razlago po členu, na katerega se nisem pritožil.

Tako pač je - imam slabe izkušnje s tem.

Scarabeo

 

Kako so lahko pritožbo na ravnanje policista razumeli, kot zahtevo za sodno varstvo ? Nekaj je moralo biti napisano glede prekrška, da so tako razumeli na policiji in na sodišču.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Kako so lahko pritožbo na ravnanje policista razumeli, kot zahtevo za sodno varstvo ? Nekaj je moralo biti napisano glede prekrška, da so tako razumeli na policiji in na sodišču.  

Tudi meni ni jasno. Bi bilo bolje če bi poklical ali šel osebno tja. Samo vprašanje, če bi se hoteli pogovarjati z mano. Pa sem razmišljal - bom imel črno na belem odgovor šefa.

Kot laik sem morda kaj narobe formuliral, kaj veš. Ker pri našem sistemu so pomembne besede, vrstni red besed, vejice... In če nisi strokovnjak - ali vešč teh zadev, se zgubiš v naši pravniški džungli. Nikoli se nisem rad ukvarjal s takšnimi vprašanji.

Vseeno hvala za skrb. Želel sem samo povedati, pritožbe so mogoče, redkokdaj uspejo. Ponavadi pa izgubiš veliko časa, živcev in denarja - za minimalne možnosti, da dosežeš pravico.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Kmet2 pravi:

No jaz te možnosti nisem imel ............sodničine besede: vaših prič ne potrebujemo , zadostujejo od g. inšpektorja Kotarja ...sam tok o pravosodnem sistemu in sodnih varstvih itd ......vse je netransparentno in koruptivno ko se gre za malega človeka ga povozijo ko miša! 

Jaz sem sicer lahko povedal in kaj sem povedal sem ti tudi že vse napisal .....no pomagal ni nič , inšpektor , znan alkoholik in kreten ki je tudi zaradi svojih kretenizmov in alkohola izgubil na koncu službo je imel prav čeprav ni imel in je bolj ogrožal vse v svo0jem početju v prometu kot osebno0 jaz .  

No ti pa živi naprej v svojih pravljicah in členih .......vsako podajanje kakšnih pritožb bi mi samo zviševalo stroške dosegel ne bi nič , so se lepo pokazali tako modri kot sodni sistem . 

Zame pravna država velja samo za male miši , tisti z čini in kravatami pa plešejo blues hahaha

Sem doživel že marsikaj s strani policije in s strani sodišča. Dogaja se swašta. 

Pravljica gor ali pa dol, jaz moram ravnati zakonito. Tudi v tvoji službi so določene zakonitosti in pravila, katere z razlogom nihče noče kršiti. Ker drugače bo upepelitev zastonj.  

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Sem doživel že marsikaj s strani policije in s strani sodišča. Dogaja se swašta. 

Pravljica gor ali pa dol, jaz moram ravnati zakonito. Tudi v tvoji službi so določene zakonitosti in pravila, katera z razlogom nihče noče kršiti. Ker drugače bo upepelitev zastonj.  

No Borutt to pa je že stališče s katerim se strinjam in si bližje nam malim ljudem ! Vsaj dopuščaš možnost ,da ni vse po protokolu.

Spodaj se pa tudi seveda strinjam , pravila so pravila , pa čeprav samo za določene ;).........govorim splošno .....za tebe vem da si korekten in fer :OK: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Kmet2 pravi:

Se je lepo smejat ko je imel pač človek težko poškodbo glave in ima pač posledico da se težko orientira ? 

To so že resne zadeve. Bi bilo treba preveriti, če je sploh sposoben voziti vozilo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

To so že resne zadeve. Bi bilo treba preveriti, če je sploh sposoben voziti vozilo. 

:fyou::ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kar nabijate in moralizirate v tej temi,a ste vi nepismeni,al ne vem kaj je narobe z vami!?:twak:
Baje,da obstaja tema CESTNO ČRNO SIVO NABIJANJE IN MORALIZIRANJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, twom pravi:

 

Če npr prednostna poteka v desno, kolesar pa gre naravnost, nima kolesar nobene prednosti, ga lahko z avtom, ali pa tovornjakom, gladko zgaziš brez krivde (edino dokazovat boš moral da res nisi mogel ustaviti).

Če je v križišču pas za zavijanje desno, ima kolesar prednost pred avtom ki zavija desno samo če je na kolesarski stezi, če je na cesti mora iti naravnost po pasu za naravnost. Na oasu za zavijanje desno je pa kriv če gre naravnost, in ga avtomobilist zgazi.

Saj pa za avte isto velja

Vsak se polje po svojem pasu in je najbolj enostavno.

Če pa greš iz svojega paša na drugega moraš mal pogledat,  če drugega na tem pasu

Men se zdi to tak samoumevno kot da za zajtrk spijes 1 dc rakije. 

Gremo v Beograd da se naučimo pravila  :doze:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sta si člena (ali karkoli) malo v nasprotju ("preden stopi" vs "ali stopajo nanj"), in prostor za odvetnike in izogibanje krivdi...

siva cona.png

8 hours ago, kitekatus said:

Še kar nabijate in moralizirate v tej temi,a ste vi nepismeni,al ne vem kaj je narobe z vami!?:twak:
Baje,da obstaja tema CESTNO ČRNO SIVO NABIJANJE IN MORALIZIRANJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdej čakamo da nas prestavjo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njemu garmin govori v pretekliku:

tu ste že bili, tu ste že bili :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hudirja no,a spet,jaoooo,počivaj v miru kolega,sem se že mal naveličal tedensko dajat sožalja,a lahko mal za nekaj časa nehamo dajat sožalja noooo,to je res že preveč bemu mast:(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2016 at 13:03, maus pravi:

sj sm biu na prehodu za pešce ... in jaz sem varno stopil na prehod za pešce ... kolesarka ni ustaula ... je ne morem vedeti, da avtomobili oziroma druga prevozna sredstva, ki vozijo po cesti, imajo brezhibne zavore ... sj jim ne delam jaz tehični pregled :P

po tej logiki, z avtom lohka diujam preko prehoda za pešce in tulm ... kreten, kaj se nisi prepričal, če greš lahko preko prehoda za pešce :eek:

 

"Naravna smrt."

GROSUPLJE – Na Taborski cesti v Grosupljem je dopoldne padel moški, nato pa kljub hitremu posredovanju reševalcev in gasilcev zaradi hudih poškodb umrl na kraju nesreče.kurzor_icon.gif?itok=XwvyiSBF

Tiskovna predstavnica ljubljanske policijske uprave Maja Ciperle Adlešičnam je povedala, da ni šlo za prometno nesrečo, temveč je smrt nastopila iz zdravstvenih razlogov. Moški ni bil na motorju, temveč je stal zraven njega.

Ob 9. uri so policiste obvestili o smrti 64-letnika na Taborski cesti v Grosupljem. Z zbranimi obvestili so ugotovili, da je umrl zaradi zdravstvenih težav (zastoj srca), se še glasi uradno policijsko poročilo.

Uprava za zaščito in reševanje je sicer poročala, da sta bili na kraju nesreče tudi dve gasilski enoti: »Ob 9.16 je na Taborski cesti v Grosupljem padel motorist. Gasilci PGD Grosuplje in GB Ljubljana so zavarovali kraj nesreče in nudili pomoč reševalcem NMP Ljubljana in ZD Grosuplje pri oživljanju. Motorist je na kraju nesreče zaradi poškodb umrl.«

malo so zmedeni tile novinarji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 8. 2016 at 9:17, DAMI34 pravi:

Njemu garmin govori v pretekliku:

tu ste že bili, tu ste že bili :D

 

zakaj pa pol men govori "no končno" ???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že na vse zgodaj zjutraj razpizden.

Pa to ni več normalno no. Grem na šiht vozim kulturno držim se omejitev in peljem 90. Za mano pride še en motorist lepo voziva skupaj. Nobenih drkancij, zajebancij čist šolska vožnja. Prideva sem: maps  in teta zapelje direkt pred naju z sivim puntotom. Je pregledno, normalna hitrost in baba zapelje ven pred 2 motorista. Pa se je folku skisal čist do konca?? Nasprot ni blo nobenga, če bi bil, bi bla pa jeba.

Če to bereš kolega motorist, srečo sva imela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne doživljam tega veliko ko pa, še vsaj kaki 2 uri ne rabim kave. Matematika je enostavna. Malo več cest + veliko več voznikov + veliko več slabih voznikov + veliko več motečih faktorjev (telefoni, pokemoni, ličenje...) + povišan stres (zmanjča koncentracijo na vožnjo) + starejša neadaprirana generacija z zmanjašanimi psihofizičnimi lastnostmi + kak kupljen izpit = veliko več možnosti za razna sranja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!