Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

2 minutes ago, DinDiin said:

Se zmer imajo moznost opozorila, ampak ker so kot roboti brez custvene inteligence, in raje sefu rinejo v supak so v prvi vrsti poloznice.

Zakone si pa pisejo rdece plave lucke tako, da so njim v prid. Raja nafuka, oni si jih pa po svoje razlozijo.....

pozabljas, da si je treba placo zasluzit

:smoke:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bila ena dobra oddaja. "Hitlerjev narod". V kateri je bilo pojasnjeno, da ni bilo niti enega dokumentiranega primera, kjer bi bil katerikoli Nemec bil kaznovan, ker bi se uprl ukazu, da naj ubija ali preganja jude. Ko so ljudi spraševali, po koncu vojne, zakaj so to počeli, je bi odgovor: ker so nam ukazali tako. 

Čeprav jim ni bilo treba so imeli občutek, da morajo. Se je kaj spremenilo-mislim, da nič. Ljudje še vedno ne razmišljajo s svojo glavo, in brez težav poslušajo "gospodarja" in sledijo njegovim navodilom, čeprav jim nebi bilo treba. Oziroma, če bi se uprli, bi lahko stvari spremenili na bolje-ampak rajše ne, ker moramo poslušat gospodarja.

OMG, na ker planet sm jest padu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, skalar36 pravi:

Maš prov. Ampak brez biričev ne moreš nobenga "bičat". Se strinjaš?

Ja. Ampak birič mora delati v danih zakonskih okvirih. Al pa najebe sam. Sej je vsepovsod isto. Jaz imam tudi kup procedur in postopkov v službi predpisanih, pa sem samo malo bolj fancy IT support. Občasno se vsak kdaj zmoti, kaj pozabi, spregleda, smo le samo ljudje. Ene par, ki jih je pa redno sviralo po svoje... so pa šli po hitrem postopku. Isto velja za 'biriče'. Ti tudi (če si zaposlovalec) verjetno ne trpiš zaposlenih, ki bluzijo po svoje, ane? In zakaj bi bilo tu drugače?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biric je izvajalec zakonodaje

ni vsec zakonodaja?

imamo volilni system, katerega clani smo vsi...

namesto jokanja po forumih in za sankom naj besede meso postanejo.

Zacnite postopek spremembe zakonov, kateri so predmet jokanja!

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Nearrain said:

Biric je izvajalec zakonodaje

ni vsec zakonodaja?

imamo volilni system, katerega clani smo vsi...

namesto jokanja po forumih in za sankom naj besede meso postanejo.

Zacnite postopek spremembe zakonov, kateri so predmet jokanja!

 

Ej oprosti, ampak si z nami? Si pripravljen reskirat svoje udobno zivljenje za bedo, oziroma spejet radikalen obrat zivljenja na slabse, da bodo naslednji rodovi uzivali v tem kar bi morali imeti ze mi?

Jaz sem. Ampak ne sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, skalar36 said:

Ej oprosti, ampak si z nami? Si pripravljen reskirat svoje udobno zivljenje za bedo, oziroma spejet radikalen obrat zivljenja na slabse, da bodo naslednji rodovi uzivali v tem kar bi morali imeti ze mi?

Jaz sem. Ampak ne sam.

Sem.... ko bomo izkoristili vsa "orodja" katera so nam na voljo, da dosezemo spremembe sem tudi za radikalne prijeme.

Zaenkrat samo jamramo sami sebi v brk, ker nam je se vedno predobro. 

Sistem je tako nastavljen....  sistem dobro ve, da dokler pade dovolj drobtinic iz mize ne bo nihce hotel mize sezagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo samo moralizirali in trolali en preko drugega.

Nekaj nasvetov za ustrezno ravnanje v prometu s strani vojaškega pilota [PDF]

Predvsem veliko informacij o tem, kako deluje človeški vid in kako delati okoli pomanljivosti našega dojemanja okolice. Na žalost samo v angleščini. Če bo dovolj zanimanja, ga morda prevedem v slovenščino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, solorider pravi:

Ti mene tukaj v zakonu in členih jebeš za 11km/h in to mi je 250€ in 3 kazenske točke. Je bjonda peljala 130? Pusti šoferja on ima tudi oprane možgane kot ti! Tako kot žef reče tako vi pajaci delate. 

Razen kadar štrajkate takrat lahko s svojimi možgani mislite ali pa tudi ne, ko imate spet dva sindikata in vas pumpajo, da stavkate. Lp

ps: za tiste znake, ki so nafukani vsakih 20m v svoji vasi še vem kje stojijo, ko pa pridem v drugo vas pol pa samo gledam kje stojijo in kje se skrivajo policaji in taki vozniki slabo gledajo na samo vožnjo!

Ti glej prometne znake in ne, kje se kdo skriva. Če ti pa gledanje prometnih znakov dela težave, prosim, oddaj vozniško dovoljenje in prodaj vozilo. Zaradi ostalih. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ti glej prometne znake in ne, kje se kdo skriva. Če ti pa gledanje prometnih znakov dela težave, prosim, oddaj vozniško dovoljenje in prodaj vozilo. Zaradi ostalih. 

Danes že vsak avto sam bere znake, kaj bi se človek matral še s tem :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Ti glej prometne znake in ne, kje se kdo skriva. Če ti pa gledanje prometnih znakov dela težave, prosim, oddaj vozniško dovoljenje in prodaj vozilo. Zaradi ostalih. 

Saj imaš vedno prav, če ne z zakoni pa s takimi. :jezik: Gledam raje po mini krilih! :010  Drugače se grem raje voziti izven naše banana republike...

ps: rad te imam!  :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Nearrain said:

Biric je izvajalec zakonodaje

ni vsec zakonodaja?

imamo volilni system, katerega clani smo vsi...

namesto jokanja po forumih in za sankom naj besede meso postanejo.

Zacnite postopek spremembe zakonov, kateri so predmet jokanja!

 

Točno tako imamo volitve in željo po spremembah, pozabljamo pa da imamo nesposobne politike, ker če hočeš kam prit v politiki sr moreš že od rane mladosti prerivat po strankah in to privede do uslug ali ...(nekaj kar ima veze z zadnjimi platmi nadrejenih) torej praktična znanja so ???? Enkrat sem se že kregal glede določenih zakonov ko pri nas cesta ne more bit kriva, čeprav v tujini je lahko in teoretični mora tudi sama cesta ustrezat nekim standardom ampak naš gtadbeniški lobij je ...

Torej peimer Kahl je zgubil na volitvah in ni bil večinister za obrambo, in se je pritožu da on mora bit minister... bla bla bla... In so mu našli drug stolček in najbolj me je strah ko sm ga videl v pogajanjih za arbitražo pa je se tudi tam vidi po izjavah da ni nek veliki retorik. Torej če je zgubu nej spoka iz politike, ampak pri nas to ne gre tako, vsake volitve izberemo recimo 10 novih poslancev, v parlamentu jih je 92, torej ostane zmeraj cca 80, ki delajo "po starem načinu" in se obračajo kakor zapiha vetr. 

Politika deluje kot  slabo podjetje, šef drla kar če, če delavc pizdi ga odpustijo, kar nardi stvar še slabšo da politiki upravljajo z denarjem ki ni njohov. Torej denar đabe, in pol se čudimo da je po pol leta država že v primankljaju ???? Če jst nimam več dnarja za položnice kdo mi ha šenka, noben, država pa lahko zadouži ljudstvo pa "nikome ništa".

Pa zmenjeno, bom kandidirau za predsednika države pa bomo vidli kdo je za spremembe. ( v naslednji rundi, nebi si rad takoj CVja s politiko umazau)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Tvoj gospodar je prepovedal vožnjo po gozdnih cestah ozirom izven njih.

 

Če si se pač našel v mojem zapisu, potem leti tud na tebe, in si se sam najdu. Sem pa 100% da tudi ti narediš vsaj 1 prekršek na dan, če se pelješ po cesti. ali po gozdnih poteh. Zato ne nabijaj in ne moralizira ,DRUGIMj, kot piše v naslovu teme.

Sicer pa s svojo "karjolo" kažeš pravi obraz človeka-SNOBA-, ker zgleda ne veš, da človek s karjolo tebi zrihta plačo, in ne ta s kravato, katerega občuduješ!

PS: Hvala , ker mi privoščiš počitek, jaz ga potrebujem. Ti pač ne. Sej vsi vemo, da že v službi počivaš, ter tarnaš, kako ti je hudo...

Naj ti nekdo prebere spodnje besedilo. In obrazloži tudi. Če boš sploh razumel.

(1) V naravnem okolju je prepovedano voziti, ustaviti, parkirati ali organizirati vožnje z vozili na motorni ali drug lasten pogon vozila.

(2) Vozila na motorni ali drug lasten pogon vozila iz prejšnjega odstavka so vsa motorna vozila, kolesa s pomožnim motorjem in druga prevozna sredstva, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, z močjo lastnega motorja ali z močjo drugega lastnega pogona vozila (v nadaljnjem besedilu: vozila na motorni pogon).

(3) Naravno okolje iz prvega odstavka tega člena obsega živo in neživo naravo nekega območja, ki ga ni ustvaril človek, nanj pa vpliva, ga oblikuje in uporablja. To so vsa območja izven:

-        naselij;

-        javnih in nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet, v skladu s predpisi, ki urejajo ceste, ter drugih prometnih površin, ki so namenjene za vožnjo, ustavljanje in parkiranje v skladu s predpisi, ki urejajo ceste in varnost cestnega prometa;

-        gozdnih cest v skladu s predpisi, ki urejajo gozdove;

-        območij, ki so s prostorskimi akti določena kot površine za rekreacijo in šport in namenjena tudi vožnji z vozili na motorni pogon v skladu s predpisi, ki urejajo prostor;

-        omrežij gospodarske javne infrastrukture in

-        območij rudarskih operacij, ki so določena v skladu s predpisi, ki urejajo prostor in rudarstvo.

pred 3 urami, DinDiin pravi:

Kdo ima oprane mozgane? Jasno je, da policaji nabijajo.

Kdo je napisal, da je voznik vozil 200+ ? Ti zavajaš in nabijaš. Še enkrat, poglej si posnetek.

pred 3 urami, DinDiin pravi:

Se zmer imajo moznost opozorila, ampak ker so kot roboti brez custvene inteligence, in raje sefu rinejo v supak so v prvi vrsti poloznice.

Zakone si pa pisejo rdece plave lucke tako, da so njim v prid. Raja nafuka, oni si jih pa po svoje razlozijo.....

Policisti opravljamo delo in to nikomur ni prav. In še izmišljujemo si omejitve, da lahko polnimo blagajno. Narod pa slep in ne vidi omejitev. Saj ne vemo več, kaj naj z vsem tem denarjem. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 22/08/2016 at 10:36 AM, DL650 said:

Eh

Kdo zavaja? Posnetek je lahko prirejen...vozili 200,ujeli 170 pobprecja....pa ti misli..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kmet2 pravi:

Če bi se več ukvarjali s seboj in manj z drugimi ,bi vam bilo lažje ......

mene ni dns nuben prehitel, no sej me tut včeraj ni, a je kej narobe z mano ? :(

 

pred 8 urami, Borutt pravi:

Marsikdo se vpraša, zakaj on zmore skozi naselje peljati po omejitvi, ostali pa ne. 

Ne razumem, zakaj je tako težko peljati tistih 50 km/h skozi naselje. Je to stvar ponosa in upiranja državi ? Ker ne verjamem, da vsakdo spregleda znak za naselje in hiše ob cesti. Ta prekoračitev mora biti zavestna in z namenom. 

Že vidim komentarje ali pa komentar, da je za takšno stanje kriva neurejena država. Seveda, predsednik vlade iz same zlobe vrti ročico za plin in ubogega motorista spravlja v težave. Pa je zopet slika iz radarja in par stotakov v državni blagajni. Bolj, ko je država gnila, bolj sili državljane v prekrške. Mogoče imajo zato v Švici ali pa v Skandinaviji takšen red na cestah. 

Mogoče bo še kdo ugotovil, da smo Slovenci eni takšni bedaki, ker nas edino batine in visoke kazni na momente streznijo, da upoštevamo predpise. Ali je mogoče gnila država kriva za prekoračitev hitrosti v naselju ? Sedaj sem pa že v dvomu.

v bistvu je kr pametno skoz naselje 50 peljat-pa oči na peclje dat, pa ne zarad kazni, ker so res previsoke, zarad kakih Xsaric, otročkov, stricov s klobuki, tet z očali, mačk, psov, podivjanih bikov, pa še kej bi se našlo.

A sm že povedal, da so kazni nesramno previsoke? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

mene ni dns nuben prehitel, no sej me tut včeraj ni, a je kej narobe z mano ? :(

 

Boge musice...spet so vse na tvojem hrbtu koncale 

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Nearrain pravi:

Boge musice...spet so vse na tvojem hrbtu koncale 

:smoke:

sam me niso prehitele :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Nearrain pravi:

To Je poanta moje insinuacije ;)

tu mač kofi, tu mač insinuacij :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

(1) Vozila s prednostjo in vozila za spremstvo so motorna vozila, na katerih se za izvršitev določenih nujnih nalog uporabljajo posebni svetlobni in zvočni znaki.

...

(4) Voznikom vozil s prednostjo, vozil za spremstvo in vozil v spremstvu ni treba upoštevati prometnih pravil in prometne signalizacije, vendar morajo voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali njihovega premoženja.

 

Stvar je v tem, da je potrebno vedeti in razumeti določene stvari. Med 1. in 4. odstavkom je še nekaj besedila, katero nalaga butastim voznikom določene obveznosti. Če bi ti pozorno prebral kakšen člen, bi ugotovil, da so vozila za spremstvo vozila, ki nekoga spremljajo. Torej ni na cesti samo eno vozilo, ampak jih je več. In ta vozila za spremstvo zapirajo cesto. V primeru reševalcev ali gasilcev pa ni nobenega vozila za spremstvo, da bi omenjenim vozilom zapiral cesto, ker so modre luči in zvočni signal dovolj jasen znak za pametne in normalne voznike, da pustijo takšna vozila mimo. In ravno zaradi butastih voznikov morajo reševalci in gasilci zamujati na kraj takšne ali drugačne nesreče. Zelo lepo se vidi na avtocesti, da so vozniki Imbecili z veliko začetnico, saj so njihova vozila nametana po celotnem vozišču. Pri vsej tej reklami in zdravi pameti se večina voznikov še vedno ne zna pravilno postaviti , zaradi česar zaprejo pot vozilom na nujni vožnji. V tem primeru vidim, kot rešitev, edino plug. Ker očitno samo batine nekaj spremenijo. 

Se še kdo s foruma vozi z vozilom s prednostjo ali z vozilom za spremstvo ? Jaz lahko napišem, da bi streljal idiote. 

kaj ko bi začeli pri svojih ? recimo tista policijska škoda karavan na trzinski obvoznici , ki ni samo ovirala temveč zaustavila rešilca z lučkami in sireno? pustmo da je un zadaj kadil v policijskem vozilu ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega povedal .. baje so bile glaževne po tleh pa en kaktus ob cesti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

Če bi se več ukvarjali s seboj in manj z drugimi ,bi vam bilo lažje ......

Če bi imeli večkrat posluh tudi za druge in se manj ukvarjali sami s sabo bi nam  bilo vsem lažje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

kaj ko bi začeli pri svojih ? recimo tista policijska škoda karavan na trzinski obvoznici , ki ni samo ovirala temveč zaustavila rešilca z lučkami in sireno? pustmo da je un zadaj kadil v policijskem vozilu ... 

Zakaj ga je zaustavila ? Ne poznam tega primera. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!