Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred eno uro, jskrablin pravi:

Meni se pa zadnji dve leti dozdeva da ljudje ratujejo obupno agresivni, pa polno je 'jebe se mi za cel svet' odnosa. Pomoje imajo pri tem tudi mediji veliko za opraviti... z nonstop šopanjem z raznimi katastrofami, krizami in kaj je še tega sranja.

Moja trenutna delovna hipoteza je - če vsak dan gledaš sranja tipa Dnevnik/24ur/Svet pa še kako tedensko šopanje Šoparja v Tedniku, ne moreš biti normalen. Ma nimaš šanse biti normalen. Jaz sem pred leti odrezal komplet TV ven, pa večino slovenskih medijev na sploh. Če gre svet k hudiču, bo pač šal, all inclusive. Mentalno zdravje in neobremenjen pogled na lastno eksistenco sta pa (vsaj meni) precej pomembna.

Tednik boš zdaj lahko spet gledal, Šopar gre, pride Jelena. V ponedeljek :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, jskrablin said:

Meni se pa zadnji dve leti dozdeva da ljudje ratujejo obupno agresivni, pa polno je 'jebe se mi za cel svet' odnosa. Pomoje imajo pri tem tudi mediji veliko za opraviti... z nonstop šopanjem z raznimi katastrofami, krizami in kaj je še tega sranja.

Moja trenutna delovna hipoteza je - če vsak dan gledaš sranja tipa Dnevnik/24ur/Svet pa še kako tedensko šopanje Šoparja v Tedniku, ne moreš biti normalen. Ma nimaš šanse biti normalen. Jaz sem pred leti odrezal komplet TV ven, pa večino slovenskih medijev na sploh. Če gre svet k hudiču, bo pač šal, all inclusive. Mentalno zdravje in neobremenjen pogled na lastno eksistenco sta pa (vsaj meni) precej pomembna.

Po 15 letih ignoriranja TV ti lahko povem iz prve roke da deluje. Občasno prečačkam kak google news a mi je velikokrat žal, včasih pa ne. Kroniko in politiko spustiš pa si zmagal. Če bi lahko to avtomatsko scenzuriral bi mi bil naj "časopis".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se peljem včeraj z bajkom po Lj obvoznici in na ac v Krtini zavijem na "staro", regionalno cesto proti Trojanam. Nekje pri Lukovici me prehitita dva motorja, eden naked in en bolj potovalni stroj. Si rečem, no pa da vidimo kako se bosta peljala, in ju sledim (peljem za njima) na konstantni  razdalji. Do Trojan je bilo cca. 20 km in približno 10 naselij !!! Tam, kjer je bil znak za omejitev 60 smo se mi peljali 90-110. Pa znake 70 sem tudi videl, tam smo šli 100-120. V samih naseljih skoraj nikoli ni šlo izpod 80. Na Trojanah zavijem na kofe, (onadva sta šla naprej) in malo razmišljam. Tudi jaz sem bil teh 20km v stalnem prekršku, zavestno sem ju sledil. In na (vmesni) cilj prišel par minut prej kot bi, če bi vozil sam v svojem tempu. Se pravi, da sem tisti kafe za mizo lahko žulil še par minut dlje. Čista zmaga.

Občutek imam, da tista dva niti nista bila izrazito navdahnjena dirkača. Kako bi to opisano traso šele odpeljal nekdo na SS raketi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako včeraj, ista trasa, enake izkušnje, samo da jaz nisem sledil ostalim, pa se potem nisem na kofetku in krofih ustavil :)

najbolj sta mi ostala v spominu dva na enem motorju, videl sem ju v Lukovici na stranski cesti, sta me dohitela in prehitela, in čez naselje, veliko priključkov cest, omejitev mislim da 70, šla sta kot po odprtem, oba v kratkih hlačah in mikicah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se več ukvarjali s seboj in manj z drugimi ,bi vam bilo lažje ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikdo se vpraša, zakaj on zmore skozi naselje peljati po omejitvi, ostali pa ne. 

Ne razumem, zakaj je tako težko peljati tistih 50 km/h skozi naselje. Je to stvar ponosa in upiranja državi ? Ker ne verjamem, da vsakdo spregleda znak za naselje in hiše ob cesti. Ta prekoračitev mora biti zavestna in z namenom. 

Že vidim komentarje ali pa komentar, da je za takšno stanje kriva neurejena država. Seveda, predsednik vlade iz same zlobe vrti ročico za plin in ubogega motorista spravlja v težave. Pa je zopet slika iz radarja in par stotakov v državni blagajni. Bolj, ko je država gnila, bolj sili državljane v prekrške. Mogoče imajo zato v Švici ali pa v Skandinaviji takšen red na cestah. 

Mogoče bo še kdo ugotovil, da smo Slovenci eni takšni bedaki, ker nas edino batine in visoke kazni na momente streznijo, da upoštevamo predpise. Ali je mogoče gnila država kriva za prekoračitev hitrosti v naselju ? Sedaj sem pa že v dvomu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavestno je tudi voznik Kresalovo 200+ vozil.....kasn bedak. Nedotakljivi. Pridejo rdece plave lucke, tudi kar frci po cesti.....bedakov kokr ces. Ampak eni lahko, k so kao varni pri takih brzinah, ko smo ostali smrtno nevarni.:lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DinDiin pravi:

Zavestno je tudi voznik Kresalovo 200+ vozil.....kasn bedak. Nedotakljivi. Pridejo rdece plave lucke, tudi kar frci po cesti.....bedakov kokr ces. Ampak eni lahko, k so kao varni pri takih brzinah, ko smo ostali smrtno nevarni.:lol1: 

Bedak je lahko sami tisti z opranimi možgani s strani medijev. Kje si ti našel 200+ ? Poglej si posnetek in boš videl, kakšno hitrost so sploh izmerili tistemu vozilu. Poleg tega boš videl, da so bila nekatera vozila še hitrejša. Ampak je lažje z opranimi možgani nabijati. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Če bi se več ukvarjali s seboj in manj z drugimi ,bi vam bilo lažje ......

Obstaja druga stran tega kovanca. Gre pa nekako tako - ko bi eni v prometu mislili še na kaj drugega, kot samo na to 'kak dogaja stari!!!!', bi bilo tudi manj nepotrebnih pizdarij po cesti. Pa ne tega razumeti kot neko soljenje pameti. Je zgolj dejstvo, da na cesti nismo sami. In ko tvegaš, lahko da povečuješ tveganje za nekoga, ki je šele okoli ovinka in sploh ne veš, da je tam.

 

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Bolj, ko je država gnila, bolj sili državljane v prekrške. Mogoče imajo zato v Švici ali pa v Skandinaviji takšen red na cestah. 

Tole sploh ni napačna teorija. Ljudje radi uporabljajo 'višje' zglede za opravičevanje lastnih pizdarij. Kao 'oni lahko, bom pa še jaz.'

 

pred 2 urami, izibajker pravi:

Se peljem včeraj z bajkom po Lj obvoznici in na ac v Krtini zavijem na "staro", regionalno cesto proti Trojanam. Nekje pri Lukovici me prehitita dva motorja, eden naked in en bolj potovalni stroj. Si rečem, no pa da vidimo kako se bosta peljala, in ju sledim (peljem za njima) na konstantni  razdalji. Do Trojan je bilo cca. 20 km in približno 10 naselij !!! Tam, kjer je bil znak za omejitev 60 smo se mi peljali 90-110. Pa znake 70 sem tudi videl, tam smo šli 100-120. V samih naseljih skoraj nikoli ni šlo izpod 80. Na Trojanah zavijem na kofe, (onadva sta šla naprej) in malo razmišljam. Tudi jaz sem bil teh 20km v stalnem prekršku, zavestno sem ju sledil. In na (vmesni) cilj prišel par minut prej kot bi, če bi vozil sam v svojem tempu. Se pravi, da sem tisti kafe za mizo lahko žulil še par minut dlje. Čista zmaga.

Občutek imam, da tista dva niti nista bila izrazito navdahnjena dirkača. Kako bi to opisano traso šele odpeljal nekdo na SS raketi?

Hja. Do Lukovice po AC, pa tam pol na staro cesto. Situacije okoli onih 60/70 znakov so načeloma pregledne... je pa treba  spustiti hitrost in se pripravit na kako presenečenje. Recimo, izvozi/uvozi za AC so take točke, par križišč je hinavsko skritih, viadukt čez AC je fino zavit in zelo nepregleden iz obseh smeri, na vrhu ni zdravo vletet (iz smeri Lj) v on ovinek z odcepom, ker je precej nepregleden za onega, ki zavija v levo. Pa traktorjev se je za pazit. Boljše ko po AC brusit, ni pa lih neka ah in sploh cesta to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, smasher pravi:

Ne butasto je da rdeče-modre lučke imajo prednost, rešilec pa "prosi" za prednost. Torej more voznik rešilca še vedno upoštevat pravila in ne izsilit prednosti. Uni klobasatorji v spremstvu pa morejo imet v naptej zaprta križišča pa take fore da ne zamudijo na šampanjc pa smehljanje pred kamerami. Gasilci pa rešilci morajo hitet, reševat življenja in upat da se jim kakšen bedak ne postavi spredi.

Gede omejitev, seveda je pametno it čez naselje 50, samo občasno kr človek popeni nad znaki, od lj do vrhnike se uni 50 in 70 znak izmenjujeta vsakih 50m.

(1) Vozila s prednostjo in vozila za spremstvo so motorna vozila, na katerih se za izvršitev določenih nujnih nalog uporabljajo posebni svetlobni in zvočni znaki.

...

(4) Voznikom vozil s prednostjo, vozil za spremstvo in vozil v spremstvu ni treba upoštevati prometnih pravil in prometne signalizacije, vendar morajo voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev cestnega prometa ali njihovega premoženja.

 

Stvar je v tem, da je potrebno vedeti in razumeti določene stvari. Med 1. in 4. odstavkom je še nekaj besedila, katero nalaga butastim voznikom določene obveznosti. Če bi ti pozorno prebral kakšen člen, bi ugotovil, da so vozila za spremstvo vozila, ki nekoga spremljajo. Torej ni na cesti samo eno vozilo, ampak jih je več. In ta vozila za spremstvo zapirajo cesto. V primeru reševalcev ali gasilcev pa ni nobenega vozila za spremstvo, da bi omenjenim vozilom zapiral cesto, ker so modre luči in zvočni signal dovolj jasen znak za pametne in normalne voznike, da pustijo takšna vozila mimo. In ravno zaradi butastih voznikov morajo reševalci in gasilci zamujati na kraj takšne ali drugačne nesreče. Zelo lepo se vidi na avtocesti, da so vozniki Imbecili z veliko začetnico, saj so njihova vozila nametana po celotnem vozišču. Pri vsej tej reklami in zdravi pameti se večina voznikov še vedno ne zna pravilno postaviti , zaradi česar zaprejo pot vozilom na nujni vožnji. V tem primeru vidim, kot rešitev, edino plug. Ker očitno samo batine nekaj spremenijo. 

Se še kdo s foruma vozi z vozilom s prednostjo ali z vozilom za spremstvo ? Jaz lahko napišem, da bi streljal idiote. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Marsikdo se vpraša, zakaj on zmore skozi naselje peljati po omejitvi, ostali pa ne. 

Ne razumem, zakaj je tako težko peljati tistih 50 km/h skozi naselje. Je to stvar ponosa in upiranja državi ? Ker ne verjamem, da vsakdo spregleda znak za naselje in hiše ob cesti. Ta prekoračitev mora biti zavestna in z namenom. 

 

Maš prov. Jest pa  ne razumem ,zakaj nekateri mislijo, da se lahko s svojimi offroad motorji vozijo povsod, kjer ni dovoljeno drugim. Potem pa moralizirajo. To je verjetno zavestno in z namenom! Upiranje državi in stvar ponosa-modra značka!?

Bolan um? Ali oprani možgani? Verjetno oboje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, želel sem povedatu da pomojem mnenju glih vsaka pasja procesija ni tako pomembna za tista posebna vozila. Ne samo tistimpred vozili tudi zadi, sem videl genije, za katere dvomim da so imeli kaj veze z rešilci, ki so se pognali za rešilcem ker jim je naredu "špuro",v gužvi. Lahlo bi dali na kamjone od gasilcev enako kot majo uni avstralski šleperji mal cevi na V pa gasa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Maš prov. Jest pa  ne razumem ,zakaj nekateri mislijo, da se lahko s svojimi offroad motorji vozijo povsod, kjer ni dovoljeno drugim. Potem pa moralizirajo. To je verjetno zavestno in z namenom! Upiranje državi in stvar ponosa-modra značka!?

Bolan um? Ali oprani možgani? Verjetno oboje!

Ker vem, na koga leti, ti bom razjasnil nekatere pojme. Moj motor je enduro motor, kar pomeni registracija in vsa oprema potrebna za cestno vožnjo. Vozim se po gozdnih cestah. 

Ti pa želim, da se vsaj danes malo odpočiješ od vožnje karjole. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Borutt pravi:

Bedak je lahko sami tisti z opranimi možgani s strani medijev. Kje si ti našel 200+ ? Poglej si posnetek in boš videl, kakšno hitrost so sploh izmerili tistemu vozilu. Poleg tega boš videl, da so bila nekatera vozila še hitrejša. Ampak je lažje z opranimi možgani nabijati. 

Ti mene tukaj v zakonu in členih jebeš za 11km/h in to mi je 250€ in 3 kazenske točke. Je bjonda peljala 130? Pusti šoferja on ima tudi oprane možgane kot ti! Tako kot žef reče tako vi pajaci delate. 

Razen kadar štrajkate takrat lahko s svojimi možgani mislite ali pa tudi ne, ko imate spet dva sindikata in vas pumpajo, da stavkate. Lp

ps: za tiste znake, ki so nafukani vsakih 20m v svoji vasi še vem kje stojijo, ko pa pridem v drugo vas pol pa samo gledam kje stojijo in kje se skrivajo policaji in taki vozniki slabo gledajo na samo vožnjo!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj gospodar je prepovedal vožnjo po gozdnih cestah ozirom izven njih.

 

Če si se pač našel v mojem zapisu, potem leti tud na tebe, in si se sam najdu. Sem pa 100% da tudi ti narediš vsaj 1 prekršek na dan, če se pelješ po cesti. ali po gozdnih poteh. Zato ne nabijaj in ne moralizira ,DRUGIMj, kot piše v naslovu teme.

Sicer pa s svojo "karjolo" kažeš pravi obraz človeka-SNOBA-, ker zgleda ne veš, da človek s karjolo tebi zrihta plačo, in ne ta s kravato, katerega občuduješ!

PS: Hvala , ker mi privoščiš počitek, jaz ga potrebujem. Ti pač ne. Sej vsi vemo, da že v službi počivaš, ter tarnaš, kako ti je hudo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Bedak je lahko sami tisti z opranimi možgani s strani medijev. Kje si ti našel 200+ ? Poglej si posnetek in boš videl, kakšno hitrost so sploh izmerili tistemu vozilu. Poleg tega boš videl, da so bila nekatera vozila še hitrejša. Ampak je lažje z opranimi možgani nabijati. 

Kdo ima oprane mozgane? Jasno je, da policaji nabijajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enim nikakor ni jasno, da Policija zgolj uveljavlja v Parlamentu izglasovano zakonodajo, v okviru svojih pooblastil. Se strinjam, da to lahko počne malo bolj na mehko, ali malo bolj na trdo. Se strinjam, da so kazni za prekrške pri nas absurdne. Se strinjam, da je inkasanstvo problem. Se strinjam, da so sodne procedure v pizdi... sam to ne spada več v opis delovnih nalog Policije.

 

Ampak.

 

Zakonodajo sprejema Parlament. Vlado postavlja Parlament. Parlament pa voli... hja, poglej se v špegl. Zdaj pa navalite :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, jskrablin said:

Enim nikakor ni jasno, da Policija zgolj uveljavlja v Parlamentu izglasovano zakonodajo, v okviru svojih pooblastil. Se strinjam, da to lahko počne malo bolj na mehko, ali malo bolj na trdo. Se strinjam, da so kazni za prekrške pri nas absurdne. Se strinjam, da je inkasanstvo problem. Se strinjam, da so sodne procedure v pizdi... sam to ne spada več v opis delovnih nalog Policije.

 

Ampak.

 

Zakonodajo sprejema Parlament. Vlado postavlja Parlament. Parlament pa voli... hja, poglej se v špegl. Zdaj pa navalite :ninja:

Maš prov. Ampak brez biričev ne moreš nobenga "bičat". Se strinjaš?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zmer imajo moznost opozorila, ampak ker so kot roboti brez custvene inteligence, in raje sefu rinejo v supak so v prvi vrsti poloznice.

Zakone si pa pisejo rdece plave lucke tako, da so njim v prid. Raja nafuka, oni si jih pa po svoje razlozijo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne ni res da talajo vsem položnice, če maš fajn dekolte pa se znaš narest bogo gre mimo, pol se pa ženske hvalijo kako so varne voznice dikler se kej resnega ne zgodi. Jst sm navajen da zmeri gledam znake, sej sem že hvalil da sem imel od aprila že enih 6 cestnih kontrol, tako da mene prau boli k..  kaj si kdo mislu o moji vožnji, zmeraj sem v območju 10% "napake", prve pomoči umam pa kr 3 sabo (v avtu) v motorju pa eno ne nslovensko ampak piše da ustreza EU standardom. Tako da zaradi mene dokler mi policaji ne moralizirajo brez veze in iščejo dlake v jajcu, bi jih lahko bilo še več po cesti pa neuporaba žmigavcev in oviranje prometa se premalo kaznuje očitno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!