Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Zakaj ga je zaustavila ? Ne poznam tega primera. 

pozabljivec ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 9. 2016 at 11:40, DinDiin pravi:

Se zmer imajo moznost opozorila, ampak ker so kot roboti brez custvene inteligence,.....

Mogoče jim pa "čustvena inteligenca" ugasne ob soočenjih z brihtiči, kakršnih je tu celo morje?:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, motolover said:

Zanimivo, da napišejo imena udeležencev nesreče. 

Res je, ne vem če sem že kdaj videla imena, ko se gre za prometno nesrečo.

Se mi pa zdi, da bi morali vedno napisati polno ime in po možnosti tudi kraj bivanja, ljudi ki počnejo pizdarije. Rop, tatvina, nasilje (nad ljudmi ali živalmi),... Tudi v takšnih primerih kot je zgornji, sem za objavo imena in priimka povzročitelja nesreče. Jaz takšne ljudi, ki po nepotrebnem ogrožajo druge voznike, smatram kot morilce. Briga me če se sami razbijejo, ampak žal ponavadi nasrkajo tisti, ki niso nič krivi. Takšnim bi sodila za umor. Pri nas to pomeni 3 ure v zaporu in 10€. Če si spoznan za krivega seveda. Ponavadi so itak vsi neprištevni ali pa imajo zdravstvene težave... Itak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Yoghurt pravi:

Res je, ne vem če sem že kdaj videla imena, ko se gre za prometno nesrečo.

Se mi pa zdi, da bi morali vedno napisati polno ime in po možnosti tudi kraj bivanja, ljudi ki počnejo pizdarije. Rop, tatvina, nasilje (nad ljudmi ali živalmi),... Tudi v takšnih primerih kot je zgornji, sem za objavo imena in priimka povzročitelja nesreče. Jaz takšne ljudi, ki po nepotrebnem ogrožajo druge voznike, smatram kot morilce. Briga me če se sami razbijejo, ampak žal ponavadi nasrkajo tisti, ki niso nič krivi. Takšnim bi sodila za umor. Pri nas to pomeni 3 ure v zaporu in 10€. Če si spoznan za krivega seveda. Ponavadi so itak vsi neprištevni ali pa imajo zdravstvene težave... Itak.

Bi želela videti svoje ime v časopisu, ker je bilo nekomu dolgčas in te je predstavil, kot najbolj grozno osebo ali pa, kot pedofila ali pa, kot mučitelja živali ? Tudi v prometni nesreči si lahko nedolžna, pa se nekdo spomni, da je videl en Ego peljati po nasprotni strani, zaradi česar je nekdo zapeljal s ceste in se poškodoval. Še vedno misliš, da je v časopisu vse čista resnica in nič drugega, kot čista resnica ? 

Ugotavljanje krivde ni enako obtoževanju na pamet. S takšnim obtoževanjem lahko naredimo veliko škodo nekomu. Misliš, da bodo ljudje takoj spremenili mnenje, ko bodo izvedeli, da je njihov sosed, obtožen mučenja živali ali česarkoli že, spoznan za nedolžnega, hkrati pa so mesece in mesece premlevali grozljive zgodbe, katere naj bi se dogajale v njegovi kleti ? Preberi si spodnje člene. 

Kdor je obdolžen kaznivega ravnanja, velja za nedolžnega, dokler njegova krivda ni ugotovljena s pravnomočno sodbo.

1. člen

(1) Ta zakon določa pravila, ki naj zagotovijo, da se nihče, ki je nedolžen, ne obsodi, storilcu kaznivega dejanja pa izreče kazenska sankcija ob pogojih, ki jih določa kazenski zakon in na podlagi zakonitega postopka.

(2) Preden se izda pravnomočna sodba, sme biti obdolženec omejen v svoji prostosti in v svojih pravicah samo ob pogojih, ki jih določa ta zakon.

2. člen

Kazensko sankcijo sme izreči storilcu kaznivega dejanja samo z zakonom ustanovljeno pristojno sodišče v postopku, ki se uvede in izvede po tem zakonu.

3. člen

(1) Kdor je obdolžen kaznivega dejanja, velja za nedolžnega, dokler njegova krivda ni ugotovljena s pravnomočno sodbo.

(2) Sodišče sme obsoditi obdolženca samo, če je prepričano o njegovi krivdi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Borutt said:

Bi želela videti svoje ime v časopisu, ker je bilo nekomu dolgčas in te je predstavil, kot najbolj grozno osebo ali pa, kot pedofila ali pa, kot mučitelja živali ? Tudi v prometni nesreči si lahko nedolžna, pa se nekdo spomni, da je videl en Ego peljati po nasprotni strani, zaradi česar je nekdo zapeljal s ceste in se poškodoval. Še vedno misliš, da je v časopisu vse čista resnica in nič drugega, kot čista resnica ? 

Ugotavljanje krivde ni enako obtoževanju na pamet. S takšnim obtoževanjem lahko naredimo veliko škodo nekomu. Misliš, da bodo ljudje takoj spremenili mnenje, ko bodo izvedeli, da je njihov sosed, obtožen mučenja živali ali česarkoli že, spoznan za nedolžnega, hkrati pa so mesece in mesece premlevali grozljive zgodbe, katere naj bi se dogajale v njegovi kleti ?

Ja, Boruttt, časopisi in novinarji nikoli ne lažejo... :rolleyes:

Kar se tiče takšnih zgodb z bolj resnimi obtožbami, se mi nekako zdi, da novinarji vsaj malo preverijo podatke in ne bodo napisali Cimetov Yoghurt obtožena nasilja nad psi, ker so govorili s sosedo, ki ni nikoli imela živali in me je enkrat na jutranjem sprehodu videla, kako sem psu roko porinila v gobec, ker je skoraj požrl napol prežvečen sendvič s tal sredi njive.

Kaj pa zadnjič, ko je pes napadel policista? Pa tudi niso imena napisali... no so, ampak ne v članku, temveč v komentarjih. Še vedno je veliko večji odstotek takšnih, ki stvari res naredijo, kot pa takšnih ki so po krivem obtoženi. Je jeba če te nečesa javno obtožijo in nisi kriv, ampak če se nekoga ujame med oboroženim ropom, mislim, da več škode naredi to, da je anonimen, kot pa to, da bi se ga javno izpostavilo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z @borutt. Dejstvo je, da kar pogosto novinarji krivo poročajo. Pa pogosto mislim, zelo pogosto in to ne govorim na pamet. 

 

Popravljeno . Popravil Andrejcer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Yoghurt pravi:

Kar se tiče takšnih zgodb z bolj resnimi obtožbami, se mi nekako zdi, da novinarji vsaj malo preverijo podatke in ne bodo napisali Cimetov Yoghurt obtožena nasilja nad psi, ker so govorili s sosedo, ki ni nikoli imela živali in me je enkrat na jutranjem sprehodu videla, kako sem psu roko porinila v gobec, ker je skoraj požrl napol prežvečen sendvič s tal sredi njive.

Ne bit jezna... sam naivna si. Novinarji (sploh rumeni tisk) ne samo da ne preverjajo podatkov, še namislijo si kaj poleg, da je 'resnica' bolj klikabilna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imena in priimki udeležencev bi komot bili lahko objavljeni, pripisovanje krivde je pa druga muzika.

ps. js sm tut mlad :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Yoghurt pravi:

Ne, ne saj je vredu. Sem še mlada, naivna, utopična in idealistična ali kako že.

 

Ne, sam preveč se zanašaš na novinarje. Večina tiska (stvarnega ali online) živi od šokantnega, bombastičnega, groznega, čudnega, nemoralnega... resnica je pa v drugem planu. Ali pa tretjem. Še t.i. resni mediji (RTV, Dnevnik, Delo, Finance, ipd) so običajno zelo švoh pri dejstvih in zanesljivih podatkih... pa novinarji dodajo veliko vročega zraka, da se nabere znakov/minutaže. Ko boš kdaj zasledila kak povprečen članek na temo, ki jo dobro poznaš, ti bo jasno kaj mislim.

 

Večina medijev je na nivoju Kr' Neki foruma na Motosvetu. Al pa še malo pod.

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri medijih je v tem, da mi ne vemo več, kaj je res in, kaj ni res. In, ker preveč radi verjamemo, da je nekaj res, potem to tudi postane res. Kot tista fora, da 100X izrečena laž postane resnica. 

Zato sem šel pogledati slike prometne nesreče iz Dekanov. Pravzaprav so bile tukaj že objavljene določene slike, katere ste nekateri naredili na samem kraju. Ste našli domnevno mesto trčenja ? Domnevno je zaradi tega, ker ni 100%, da je ravno na tistem milimetru prišlo do trčenja, ampak je lahko milimeter bolj v desno ali pa bolj v levo. Je bil motor cel ali v neprepoznavnih kosih ? Kje sta bila motorista oziroma, koliko daleč od mesta trčenja sta se nahajala ? Kakšne poškodbe sta utrpela ? Koliko časa potrebuje avto, da zapelje iz stranske ceste do domnevnega mesta trčenja ? Je lahko voznik avta videl prihajajoči motor ? Koliko daleč je videl voznik avta ? V kolikšnem času je to vidno razdaljo prevozil motorist ob domnevi, da je voznik avta pogledal levo in videl prazno cesto ? ... Veliko vprašanj in še več jih čaka.

Pa, da ostanem še malo pri Dekanih. Kazalec na merilniku vrtljajev je ostal pri neki številki. Lahko je to merodajno, lahko pa tudi ne. Kaj pa, če je merodajno in se ugotovi, v kateri prestavi je bil motor v času trčenja in posledično, kolikšna je bila hitrost ? Obstajajo strokovnjaki, kateri računajo in računajo in izračunajo marsikaj na podlagi podatkov s terena. 

Lahko samo nabijamo in pametujemo, ampak, ko bomo sami v takšni situaciji, bodo naši možgani eksplodirali od vseh miselnih procesov. 

In še nekaj; tiste slike niso nekaj simpatičnega. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Problem pri medijih je v tem, da mi ne vemo več, kaj je res in, kaj ni res. In, ker preveč radi verjamemo, da je nekaj res, potem to tudi postane res. Kot tista fora, da 100X izrečena laž postane resnica. 

Zato sem šel pogledati slike prometne nesreče iz Dekanov. Pravzaprav so bile tukaj že objavljene določene slike, katere ste nekateri naredili na samem kraju. Ste našli domnevno mesto trčenja ? Domnevno je zaradi tega, ker ni 100%, da je ravno na tistem milimetru prišlo do trčenja, ampak je lahko milimeter bolj v desno ali pa bolj v levo. Je bil motor cel ali v neprepoznavnih kosih ? Kje sta bila motorista oziroma, koliko daleč od mesta trčenja sta se nahajala ? Kakšne poškodbe sta utrpela ? Koliko časa potrebuje avto, da zapelje iz stranske ceste do domnevnega mesta trčenja ? Je lahko voznik avta videl prihajajoči motor ? Koliko daleč je videl voznik avta ? V kolikšnem času je to vidno razdaljo prevozil motorist ob domnevi, da je voznik avta pogledal levo in videl prazno cesto ? ... Veliko vprašanj in še več jih čaka.

Pa, da ostanem še malo pri Dekanih. Kazalec na merilniku vrtljajev je ostal pri neki številki. Lahko je to merodajno, lahko pa tudi ne. Kaj pa, če je merodajno in se ugotovi, v kateri prestavi je bil motor v času trčenja in posledično, kolikšna je bila hitrost ? Obstajajo strokovnjaki, kateri računajo in računajo in izračunajo marsikaj na podlagi podatkov s terena. 

Lahko samo nabijamo in pametujemo, ampak, ko bomo sami v takšni situaciji, bodo naši možgani eksplodirali od vseh miselnih procesov. 

In še nekaj; tiste slike niso nekaj simpatičnega. 

 

Pa še tisti dobijo različne rezultate. Npr., tisti odtis iz Tekačevega mi pride na misel trenutno...komu se zaupa bolj? Nemcu al Slovencu...pa sta oba dobila kar velike razlike.

 

Se pa strinjam z Boruttom glede objave polnih imen in priimkov, narod prehitro sodi in odloča. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa sodišče praktično ne sodi in odloča.

 

Tudi pri krajah se ne omenja imen, ali obstaja možnost da je lastnik posodil stvar pa tega ne še sam ne ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

Imena in priimki udeležencev bi komot bili lahko objavljeni, pripisovanje krivde je pa druga muzika.

ps. js sm tut mlad :P

 

In bi pisalo, da je X Y iz Wajdušne priletel z neprilagojeno hitrostjo ali nekaj podobnega v mati treh otrok, katera je samohranilka. Zakaj nisi izbral raje tistega vašega rešitelja Primorja ? Bi bil sedaj heroj. 

Tako pišejo časopisi. 

pred 7 minutami, Arzen pravi:

Pa še tisti dobijo različne rezultate. Npr., tisti odtis iz Tekačevega mi pride na misel trenutno...komu se zaupa bolj? Nemcu al Slovencu...pa sta oba dobila kar velike razlike.

 

Se pa strinjam z Boruttom glede objave polnih imen in priimkov, narod prehitro sodi in odloča. 

Ne mešaj sedaj forenzične obdelave sledi obuvala s preračunavanjem razdalje in časa za izračun hitrosti. To drugo lahko izračuna vsakdo, saj sta na razpolago razdalja in čas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Problem pri medijih je v tem, da mi ne vemo več, kaj je res in, kaj ni res. In, ker preveč radi verjamemo, da je nekaj res, potem to tudi postane res. Kot tista fora, da 100X izrečena laž postane resnica. 

Zato sem šel pogledati slike prometne nesreče iz Dekanov. Pravzaprav so bile tukaj že objavljene določene slike, katere ste nekateri naredili na samem kraju. Ste našli domnevno mesto trčenja ? Domnevno je zaradi tega, ker ni 100%, da je ravno na tistem milimetru prišlo do trčenja, ampak je lahko milimeter bolj v desno ali pa bolj v levo. Je bil motor cel ali v neprepoznavnih kosih ? Kje sta bila motorista oziroma, koliko daleč od mesta trčenja sta se nahajala ? Kakšne poškodbe sta utrpela ? Koliko časa potrebuje avto, da zapelje iz stranske ceste do domnevnega mesta trčenja ? Je lahko voznik avta videl prihajajoči motor ? Koliko daleč je videl voznik avta ? V kolikšnem času je to vidno razdaljo prevozil motorist ob domnevi, da je voznik avta pogledal levo in videl prazno cesto ? ... Veliko vprašanj in še več jih čaka.

Pa, da ostanem še malo pri Dekanih. Kazalec na merilniku vrtljajev je ostal pri neki številki. Lahko je to merodajno, lahko pa tudi ne. Kaj pa, če je merodajno in se ugotovi, v kateri prestavi je bil motor v času trčenja in posledično, kolikšna je bila hitrost ? Obstajajo strokovnjaki, kateri računajo in računajo in izračunajo marsikaj na podlagi podatkov s terena. 

Lahko samo nabijamo in pametujemo, ampak, ko bomo sami v takšni situaciji, bodo naši možgani eksplodirali od vseh miselnih procesov. 

In še nekaj; tiste slike niso nekaj simpatičnega. 

 

Nabijat o kazalcih je čist brezveze, pri meni je kazalec obstal na 7000 obratov :P in imel sem v 6 prestavi, torej sem trčil s hitrostjo 150 ali več km/h :klicaj:

pred 7 minutami, Borutt pravi:

In bi pisalo, da je X Y iz Wajdušne priletel z neprilagojeno hitrostjo ali nekaj podobnega v mati treh otrok, katera je samohranilka. Zakaj nisi izbral raje tistega vašega rešitelja Primorja ? Bi bil sedaj heroj. 

Tako pišejo časopisi. 

Če nekdo misli, da je samo z objavo inicialk skrit, se bridko moti. Torej udeležen je bil Dami in Blonda mati dveh otrok iz Vipave. Kdo je kriv....irelavantno in včasih natolcevanje.

Če bi pa v rešitelja primorja priletel, bi pa bil verjetno po defoltu kriv :P

ps. ali je o prometni iz Dekanov že kaj znanega? Ali vsaj prvi izsledki?

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa pri hrvatih v časopisih najprej napišejo da je prišlo do nesreče v kateri so udeleženi XY oseb, vozil,...

...čez kakšen dan ko je znan potek nesreče pa imena in priimki, povzročitelj in žrtve.

Tako je zame pravilno in ne da se vse skriva.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

 

Ne mešaj sedaj forenzične obdelave sledi obuvala s preračunavanjem razdalje in časa za izračun hitrosti. To drugo lahko izračuna vsakdo, saj sta na razpolago razdalja in čas. 

Ja, ker se računajo z računalniškimi programi, ki izračunajo kako bi naj bilo in ne kako je bilo, kjer je najmanjša napaka, ki je bila izmerjena, 9%. To je pa kar veliko odstopanje. Da ne govorim o izračunih na podlagi poškodb vozila, lestvico poškodb in ostalo...

Pa ko da nek izračun, da je reakcijska pot pri 70km/h nekje med 27 in 43 sekundami je prav tako smešno...pač dodaja se spremenjlivke, računalnik vrže tko in tko, voila. 

V glavnem, če je pri vsakem takem izračunu 1% odstopanja, potem se vprašaš, kakšne rezultate dobiš. 

 

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Nabijat o kazalcih je čist brezveze, pri meni je kazalec obstal na 7000 obratov :P in imel sem v 6 prestavi, torej sem trčil s hitrostjo 150 ali več km/h :klicaj:

Si prebral vse, kar sem napisal glede merilnika vrtljajev ? Si vozil 60 km/h v šesti prestavi ? V tvojem primeru niso bile tako hude poškodbe vozil. Že tukaj se lahko vidi, kakšna hitrost je bila ob trčenju. Kar pa ne pomeni, da je vozilo pred trčenjem vozilo s takšno hitrostjo. 

pred 6 minutami, Arzen pravi:

Ja, ker se računajo z računalniškimi programi, ki izračunajo kako bi naj bilo in ne kako je bilo, kjer je najmanjša napaka, ki je bila izmerjena, 9%. To je pa kar veliko odstopanje. Da ne govorim o izračunih na podlagi poškodb vozila, lestvico poškodb in ostalo...

Pa ko da nek izračun, da je reakcijska pot pri 70km/h nekje med 27 in 43 sekundami je prav tako smešno...pač dodaja se spremenjlivke, računalnik vrže tko in tko, voila. 

 

Jaz ti pišem eno, ti meni nekaj drugega. Razdalja na cesti je izmerjena in ve se, koliko časa potrebuje vozilo za premik iz ene točke do druge. Je sedaj razumljivo, o čem pišem ? Malo matematike ob predpostavki, da so te vrednosti vsaj približno točne. Če ne drugo, se vidi poškodbe na vozilih in dolžino leta, kjer malo logike narekuje hujše poškodbe ob večji hitrosti in obratno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Si prebral vse, kar sem napisal glede merilnika vrtljajev ? Si vozil 60 km/h v šesti prestavi ? V tvojem primeru niso bile tako hude poškodbe vozil. Že tukaj se lahko vidi, kakšna hitrost je bila ob trčenju. Kar pa ne pomeni, da je vozilo pred trčenjem vozilo s takšno hitrostjo. 

ja, ja sm prebral, dal sem samo primer, prav tako je lahko primer o poškodbah, oziroma odgovori mi:

kateri avto bo bolj poškodovan;

1. tisti v katerega je trčil motor bočno v gumo in prvo premo

2. tisti, ki ga je motor oplazil oziroma zadel v prednji del, kjer ni trdih delov, so pa mečkljive cone? Prednji blatnik (plastika) hladilnik, kuler (aluminij vpet na 4 vijakih, potem dobrih 10-15cm nič nato šele blok motorja?

Vizuelno bo sigurno odgovor 2.

Mulder bi rekel: the truth is out there :P

ps. vozil sem v 6 prestavi okrog 60km/h, je pa očitno obratomer zabilo na 7000 obratov ob trčenju, ali pa sem z roko ob trčenju navil gas....to pa ne bi vedel, sem bil preveč zaposlen s pripravami na polet. Zajebu sem pa pristanek :(

Prav tako se voznica ni izgovarjala češ je bil prehiter, ga nisem videla (to je namreč odlična iztočnica za novinarje, včasih pa tudi policijo) le izgovarjala se je da sem ves črn, pa da jo je sonce oslepilo, pa da ni videla

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

 

ps. ali je o prometni iz Dekanov že kaj znanega? Ali vsaj prvi izsledki?

 

 

Se bom pozanimal. Po slikah sodeč je nekdo zapeljal na prednostno cesto, drugi pa je pripeljal po tej prednostni cesti. In sta se njuni poti križali. Glede na poškodbe vozil in dolžino poleta motoristov ter njunih poškodb, bi rekel ... 

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

ja, ja sm prebral, dal sem samo primer, prav tako je lahko primer o poškodbah, oziroma odgovori mi:

kateri avto bo bolj poškodovan;

1. tisti v katerega je trčil motor bočno v gumo in prvo premo

2. tisti, ki ga je motor oplazil oziroma zadel v prednji del, kjer ni trdih delov, so pa mečkljive cone? Prednji blatnik (plastika) hladilnik, kuler (aluminij vpet na 4 vijakih, potem dobrih 10-15cm nič nato šele blok motorja?

Vizuelno bo sigurno odgovor 2.

Mulder bi rekel: the truth is out there :P

ps. vozil sem v 6 prestavi okrog 60km/h, je pa očitno obratomer zabilo na 7000 obratov ob trčenju, ali pa sem z roko ob trčenju navil gas....to pa ne bi vedel, sem bil preveč zaposlen s pripravami na polet. Zajebu sem pa pristanek :(

Prav tako se voznica ni izgovarjala češ je bil prehiter, ga nisem videla (to je namreč odlična iztočnica za novinarje, včasih pa tudi policijo) le izgovarjala se je da sem ves črn, pa da jo je sonce oslepilo, pa da ni videla

Tvoj motor ni bil močno poškodovan, če ga primerjam s tistim iz Dekanov. Tisti je v kosih. 

Merilnik vrtljajev lahko pokaže vrednost takšno ali pa drugačno zaradi stiska sklopke ali pa zaradi vrtenja zadnjega kolesa v prazno. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Se bom pozanimal. Po slikah sodeč je nekdo zapeljal na prednostno cesto, drugi pa je pripeljal po tej prednostni cesti. In sta se njuni poti križali. Glede na poškodbe vozil in dolžino poleta motoristov ter njunih poškodb, bi rekel ... 

Tvoj motor ni bil močno poškodovan, če ga primerjam s tistim iz Dekanov. Tisti je v kosih. 

Merilnik vrtljajev lahko pokaže vrednost takšno ali pa drugačno zaradi stiska sklopke ali pa zaradi vrtenja zadnjega kolesa v prazno. 

sj to tut js pravim:

kriva je fizika, ker ne dovoli, da bi bili istočasno dve telesi na istem mestu :(

Merilnik vrtljajev lahko al pa tut ne....to vem pa tut jaz :P

Poškodovanost motorja: več dejavnikov lahko vpliva, še najbolj je pa moč iz oddaljenosti poškodovancev sklepat, kakšna je bila hitrost. 

Pa še nekaj, motor je res lahko v kosih, ponovno pa je potrebno vedeti, kam je zadel, kako je zadel, ali so plastike frčale, ali je vilice odtrgalo, sicer pa KAWA pawa je res trden motor (alu deltabox-sicer vilice utrgane pa okvir počen in zlomljen na eni strani) še sam sem bil presenečen, ker agregat in zadnji konec je bil nedotaknjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!