Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ob 22. 10. 2016 at 17:41, Kmet2 pravi:

Žal sem bil priča hudi nesreči ki se je zgodila mal naprej od Selin proti Zadru . Sem se naježil ,saj je bilo identično moji nesreči samo da jaz nisem šel v prepad in motor v morje , imel sem srečo ,da sem ostal sicer na drugi strani ograje a na obrovu , ta te sreče ni imel :sleep2:Ko smo zapuščali prizorišče je bil še živ , upam da mu uspe !!!

14712997_1755956197997247_53956704431522

14706861_1755956144663919_30418904195608

danes zvedel, da je preživel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Nearrain pravi:

A kdo ve v kero bolnico so ga odcukal?

Ga gremo vprasat !

Pa se napizdimo ga lahk, kaj za kurac nima take kamere, softvera k Sneckica, da bi lahko na posnetku istocasno se telemetrijo motorja vidl. 

:smoke:

js sm bil pa prepričan, da ti veš...aja kabl med roko pa glavo ni bil povezan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

js sm bil pa prepričan, da ti veš...aja kabl med roko pa glavo ni bil povezan...

Kakrsenkoli razlog je ze bil, se vedno zacne ali konca s povezavo med glavo in zapestjem.  Ce razumes. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

js sm bil pa prepričan, da ti veš...aja kabl med roko pa glavo ni bil povezan...

ja ni bil povezan kabel med roko in glavo - seveda, da ni bil kdo pa sploh še uporablja kabel za povezavo, WIFI  je in no :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Nearrain pravi:

Kakrsenkoli razlog je ze bil, se vedno zacne ali konca s povezavo med glavo in zapestjem.  Ce razumes. 

ampak fajn je vedet mar ne, da meme kdaj ne nategne podobna situacija, ne bit tok skrivnostn no..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

ampak fajn je vedet mar ne, da meme kdaj ne nategne podobna situacija, ne bit tok skrivnostn no..

Damica  moja. Znas ti dobro sta je. :smoke:

Don't push it

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Nearrain pravi:

Damica  moja. Znas ti dobro sta je. :smoke:

Don't push it

 

a če bom preveč pushal bom zletel vn al kaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

a če bom preveč pushal bom zletel vn al kaj :P

 

Ehhh . . . uslo ti bo  . . . pa bo treba filter na pralnem stroju menjat 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

ampak fajn je vedet mar ne, da meme kdaj ne nategne podobna situacija, ne bit tok skrivnostn no..

fanj je vedet ko bi vedel kaj je bilo ampak vsa vaša pametovanja ne bodo obrodila sadov kaj je bilo narobe, ker imam občutek, da tudi stric ki je telebnil nima pojma, kaj se mu je zgodilo.

Pomoje je prdu pa se je prestrašil misleč, da mu je za ritjo Dami je za trenutek pogledal v ogledalo pa je šel po ostrige (ker malin tam ni bilo) - mogoče ena od tez.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, bambi61 pravi:

Zdaj pa ne vem ali sem jaz nor ali...,?V vožnji ponesrečenega ne vidim nobene napake ali objestnosti!?Nekateri omenjajo da ni pred ovinkom zaviral(zakaj pa bi moral tak ovinek prenese mnogo večjo hitrost kot je bila odpeljana), da je vozil preko črte(ni res) itd.Skratka odneslo je gumo kar ne bom komentiral kakšna guma in kakšna podlaga je bila.Vsekakor ni bilo za pričakovati zdrsa in temu primerna je bila vožnja!

Sraje se zgodi!

:hmm: A si že kdaj peljal tam? po izjavi močno dvomim ali pa je kiks v lokaciji.

Meni je na tem mestu, nekaj bolj proti izhodu iz in v isti smeri, prednja že popuščala! Na srečo ni spustila.

pred 4 urami, Snecer pravi:

zgleda kot da je duče cuknil v nagibu in ga je spodneslo

na oko pa res ne zgleda neka ekstremna brzina

je bil precej hitrejši od avta, ki ga je prehitel in ugibam, da je avto peljal po omejitvi 50 pred in 40 za tablo.

Ribje oko, ki ga uporabljajo motion kamere precej popačijo perspektivo! 80kmh je za ta ovinek po meni že sama meja zdrsa. Preverjal ne bom, je bilo enkrat po nerodnosti preveč.

pred 1 uro, exclan pravi:

kako ste vsi tako pametni mater!

4 ure po dogodku sem se ponovno tam peljal, ta zadnji del za Selinami mi je namreč zelo všeč vse tja do začetka naslednje vasi za Modrič-em!  Mimo grede v sezoni 2014 sem vozil tam doli 20x, letos 6x.

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primorske novice

Zrentarska dolina z Vršičem vred in dolina Koritnice sta zaradi svoje lepote v poletnem času preobremenjeni z motoristi, ki v zavarovanem okolju povzročajo hrup. Tudi nesreč je vse več. Domačini že dolgo opozarjajo na problem in prosijo za umiritev prometa in za zmanjšanje hrupa, kar je tehnično izvedljivo z dušilci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Pepos pravi:

Primorske novice

Zrentarska dolina z Vršičem vred in dolina Koritnice sta zaradi svoje lepote v poletnem času preobremenjeni z motoristi, ki v zavarovanem okolju povzročajo hrup. Tudi nesreč je vse več. Domačini že dolgo opozarjajo na problem in prosijo za umiritev prometa in za zmanjšanje hrupa, kar je tehnično izvedljivo z dušilci.

Dušilci na puški ??? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gsxf750 pravi:

:hmm: A si že kdaj peljal tam? po izjavi močno dvomim ali pa je kiks v lokaciji.

Meni je na tem mestu, nekaj bolj proti izhodu iz in v isti smeri, prednja že popuščala! Na srečo ni spustila.

je bil precej hitrejši od avta, ki ga je prehitel in ugibam, da je avto peljal po omejitvi 50 pred in 40 za tablo.

Ribje oko, ki ga uporabljajo motion kamere precej popačijo perspektivo! 80kmh je za ta ovinek po meni že sama meja zdrsa. Preverjal ne bom, je bilo enkrat po nerodnosti preveč.

4 ure po dogodku sem se ponovno tam peljal, ta zadnji del za Selinami mi je namreč zelo všeč vse tja do začetka naslednje vasi za Modrič-em!  Mimo grede v sezoni 2014 sem vozil tam doli 20x, letos 6x.

zakaj to meni ? Dobro te poznam vem kolikokrat se ti oziroma si se vozil in o pamatovanju ni bilo naslovljeno tebi ,drugače sva bila v družbi  skupaj ,ko je moj prijatelj tam preminil. 10.4.2011

Ja tud jaz sem dosti na magistrali in sicer od leta 2004 no iskreno zadnje dve leti malo ampak še.

 

 

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, exclan pravi:

zakaj to meni ? Dobro te poznam vem kolikokrat se ti oziroma si se vozil in o pamatovanju ni bilo naslovljeno tebi ,drugače sva bila v družbi  skupaj ,ko je moj prijatelj tam preminil. 10.4.2011

 

 

 

se spomnim tega neljubega dogodka vsakič ko peljem mimo.

A to si bil z R1 (belo/rdeča če se prav spomnim) rjavolas, skraužlan in nekaj večji od mene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, gsxf750 pravi:

:hmm: 

Meni je na tem mestu, nekaj bolj proti izhodu iz in v isti smeri, prednja že popuščala! Na srečo ni spustila.

je bil precej hitrejši od avta, ki ga je prehitel in ugibam, da je avto peljal po omejitvi 50 pred in 40 za tablo.

 

Takšen ali točno ta ovinek peljem daleč nad 120 !

Popravljeno . Popravil bambi61
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, bambi61 pravi:

Takšen ali točno ta ovinek peljem daleč nad 120 !

More biti če cesto zaprejo za vs promet.  

zaključujem z debato.

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, bambi61 pravi:

Takšen ali točno ta ovinek peljem daleč nad 120 !

Sem hotel tudi sam povedat da gre 80kmh zelo lagano ..:).....mi je pa zanimivo da to reče gsxf750 ki je dober šofer ,al se je pa pomehkužil od kar se ne družimo več :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, gsxf750 pravi:

:hmm: A si že kdaj peljal tam? po izjavi močno dvomim ali pa je kiks v lokaciji.

Meni je na tem mestu, nekaj bolj proti izhodu iz in v isti smeri, prednja že popuščala! Na srečo ni spustila.

je bil precej hitrejši od avta, ki ga je prehitel in ugibam, da je avto peljal po omejitvi 50 pred in 40 za tablo.

Ribje oko, ki ga uporabljajo motion kamere precej popačijo perspektivo! 80kmh je za ta ovinek po meni že sama meja zdrsa. Preverjal ne bom, je bilo enkrat po nerodnosti preveč.

4 ure po dogodku sem se ponovno tam peljal, ta zadnji del za Selinami mi je namreč zelo všeč vse tja do začetka naslednje vasi za Modrič-em!  Mimo grede v sezoni 2014 sem vozil tam doli 20x, letos 6x.

velikokrat sem tut jaz tisti odsek odvozil, 2 ovinka sta na kratki relaciji, kjer se dodatno zalomita in res je, da je omejitev v ovinku 40km/h, ampak vstopi so pa 3kratnik dovoljene. (pa še vedno dokaj varno, sam mal zavoro pipneš preden se zalomi)

Glede na to da je bil lokalec, ga po mojem zihr ni zajebalo nepoznavanje ovinkov niti nepoznavanje s kako brzino lahko gre skoz. Bolj se mi zdi, da je feler nekje v pnevmatiki ali spolzki podlagi, kajti odletel je kot na moto GPju. Dec ni niti trznil, zadeva je zlo hitro spustila. Pa tut iz videa ni videti, da bi šla najprej zadnja počez, niti ni slišati zvoka, ko bi se obrati naenkrat povečali.

 

pred 14 minutami, Kmet2 pravi:

Sem hotel tudi sam povedat da gre 80kmh zelo lagano ..:).....mi je pa zanimivo da to reče gsxf750 ki je dober šofer ,al se je pa pomehkužil od kar se ne družimo več :P

s tabo itak redki zdržijo :P, še dobro da si ratal mal starejši umirjen bmflar, drgač bi tut jest šu stran :D

Bom pa razmislil, kar zadnje čase se mi zdi da je Pik postal razposajen,še dobr da ga lučka mal zavira. :P

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

velikokrat sem tut jaz tisti odsek odvozil, 2 ovinka sta na kratki relaciji, kjer se dodatno zalomita in res je, da je omejitev v ovinku 40km/h, ampak vstopi so pa 3kratnik dovoljene. (pa še vedno dokaj varno, sam mal zavoro pipneš preden se zalomi)

Glede na to da je bil lokalec, ga po mojem zihr ni zajebalo nepoznavanje ovinkov niti nepoznavanje s kako brzino lahko gre skoz. Bolj se mi zdi, da je feler nekje v pnevmatiki ali spolzki podlagi, kajti odletel je kot na moto GPju. Dec ni niti trznil, zadeva je zlo hitro spustila. Pa tut iz videa ni videti, da bi šla najprej zadnja počez, niti ni slišati zvoka, ko bi se obrati naenkrat povečali.

 

 

Večkrat sem pogledal video, tudi pri 0,25x hitrosti: ravnokar ponovno

zaprlo mu je balanco kot na GPju. Pred vstopom je malo zaviral z odvzemom plina, tik pred zdrsom prednje je pa plin blago odprl.

Imam še odprt zavihek v brskalniku in lahko zadevo še pregledujem!

 

Vem za, videl on board video, upoštevane napake prikaza, ko je tip od Karlobaga pa do Paklenice vse ovinke uspel izpeljat z vsaj 2x hitrostjo (omejitve), ne pa s trojno hitrostjo!  Bučke

Če boste šli preverjat, pridem postavit kamere, na motor jo bo pa kdo drug dal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, gsxf750 pravi:

 

Večkrat sem pogledal video, tudi pri 0,25x hitrosti: ravnokar ponovno

zaprlo mu je balanco kot na GPju. Pred vstopom je malo zaviral z odvzemom plina, tik pred zdrsom prednje je pa plin blago odprl.

Imam še odprt zavihek v brskalniku in lahko zadevo še pregledujem!

 

Vem za, videl on board video, upoštevane napake prikaza, ko je tip od Karlobaga pa do Paklenice vse ovinke uspel izpeljat z vsaj 2x hitrostjo (omejitve), ne pa s trojno hitrostjo!  Bučke

Če boste šli preverjat, pridem postavit kamere, na motor jo bo pa kdo drug dal.

saj sem ti napisal, vstopi so 3x tnik, potem mal spustiš in skoz ovinek gre 80 garantiram. 

Mam cifre u glavi, brez pretiravanja so ravnice cca 120km/h...da padeš na 80 ali celo 60 rabiš pa manj kot pol sekunde.

s tem kar si napisal in moram reč da sem tudi jaz opazil se pa kr strinjam:

zaprlo mu je balanco kot na GPju. Pred vstopom je malo zaviral z odvzemom plina, tik pred zdrsom prednje je pa plin blago odprl.

malo zaviral, blago odprl, tip ni bil začetnik, po moji logiki bi se moralo iziti...razn če nas kamera tok laže (praviloma na kameri izgleda velik manjša brzina, kot je v resnici) da je absolutno pretiraval, mel gladko/slabo/čudno prvo pnevmatiko, pa jo je vzelo.

In kolikor sem videl (ne me 100% prijet za besedo) je legel že preden se ovinek sploh zalomi :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje je bla kriva odsotnost trenja. 

 

Res ne vem kaj boste zdej zanalizirali....Snečerjanska ugotovitev da je šel prehitro pač drži. Na žalost je zajebal. Vsakemu se lahko zgodi. Meni je video tako varljiv, da dejansko ne znam ocenit ne brzine ne nagiba. tik predno je zahrustalo se mi zdijo tla zelo blizu, vožnja sama pa mi ne deluje neko prenažiganje, oziroma iskanje nesreče

 

domač teren je včasih pizdarija. greš sproščeno, bol na poskok, brez potrebne zbranosti. in je.....rehabilitacija.

 

zdej vem že za 3 primere ko so fantje zgrešili količke pod ograjo. Tako de...kolegi, bonuse so nam pokurli.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pustil okno odprto za izmero časa, kolikor je pač mogoče prek youtube čas ocenit (ni desetink in stotink) in naslednjič premeril metre med količki. To bo pokazalo na soliden približek realnemu.

pred 56 minutami, gsxf750 pravi:

 

Večkrat sem pogledal video, tudi pri 0,25x hitrosti: ravnokar ponovno

zaprlo mu je balanco kot na GPju. Pred vstopom je malo zaviral z odvzemom plina, tik pred zdrsom prednje je pa plin blago odprl.

Imam še odprt zavihek v brskalniku in lahko zadevo še pregledujem!

 

Vem za, videl on board video, upoštevane napake prikaza, ko je tip od Karlobaga pa do Paklenice vse ovinke uspel izpeljat z vsaj 2x hitrostjo (omejitve), ne pa s trojno hitrostjo!  Bučke

Če boste šli preverjat, pridem postavit kamere, na motor jo bo pa kdo drug dal.

hitrost je bila ocenjevana na temenu ovinka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ces merit? Akcija v zivo s kamerami. Pa da vidmo te silne mnogokratnike. Ce pa komu matematika sepa...jbg...

Coris bo sponzor dogodka

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami: kolko odstopa brzinomer tvojeg GT-ja. Gre sicer za manjše deleže a vseeno.

Od vseh kar smo jih do sedaj pregledovali, je imela Aprilia RSV4 še najbolj natančnega.

Recimo pri moji R1 pri uporabi 190/55 (serija /50) gumi in neoriginalnih zobnikih moram prikaz deli z 1,2.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!