Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 4 minutami, nsignific pravi:

Po Ljubljani lahko šteješ prekrške na minuto, s takšno frekvenco dragi sovozniki delajo blesarije po cesti.

V tem primeru pa, če motorist ni ravno čez rdečo šibal, ne vidim kako bi lahko po svoji krivdi zadel tale kombi v takšnem položaju, kot ga je.

Semafor križišče, eden je čez rdečo peljal, ne vem kaj zdaj kar avtomat rešilca krivite oz. še najbol verjetno se mi zdi da je vozilo A lovilo rumeno/rdečo (traparija), vozilo B pa verjetno ni stalo pred semaforjem in se mu je od daleč zelena prižgala pa je dal po gasu.

Kdo je bil v situaciji A in B bojo povedali pristojni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Borutt pravi:

Na dirkališčih se preizkušajo pogumni in pametni, na cesti vsi ostali. Sem prav napisal ? 

Ne vem kolk sem pogumen pa pameten. Sam ko sem enkrat zapelal po (enduro/MX) progi, mi je postalo nekaj jasno. Tam se vozi. Si ti, pa motor, pa proga. Pelješ kolker znaš in upaš. Če si bolj počasne sorte, se držiš desno pa te hitrejši prehitijo. Kdaj se umakneš če ni veliko prostora (single trail odseki npr). Večino časa pa pelješ, kolker v danem trenutku zmoreš ali hočeš. Na cesti pa vsaj 50% pozornosti pobere okolica. Tisto ni vožnja, je vozakanje. Ko k temu dodam še običajne cestne neumnosti... mam rajši igranje v peskovniku.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Xebec pravi:

Semafor križišče, eden je čez rdečo peljal, ne vem kaj zdaj kar avtomat rešilca krivite oz. še najbol verjetno se mi zdi da je vozilo A lovilo rumeno/rdečo (traparija), vozilo B pa verjetno ni stalo pred semaforjem in se mu je od daleč zelena prižgala pa je dal po gasu.

Kdo je bil v situaciji A in B bojo povedali pristojni...

Aha, a drugače ne moreš zapreti nekomu poti, kot če se čez rdečo pelješ? Svašta. :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Andrejcer pravi:

Aha, a drugače ne moreš zapreti nekomu poti, kot če se čez rdečo pelješ? Svašta. :dry:

Al pa mogoče je blo mišljeno da sta si bočno pripeljala, ne nasproti? Svašta :rolleyes:

Zdaj so članki že mal bolj obsežni, ko sem nazadnje bral sta bila 2 stavka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist se je peljal na ravnost ... Rešilec je zavijal v levo ... Gre za sekanje poti ... Gorela je zelena luč v obeh primerih ... Motorist je vozil med 90-100km na uro in v tisttem trenutku ko je imel presekano pot je močno zavrl , motor je zdrsnil po sprednjem kolesu in se prevrgel v desno in voznik in voznica sta z hrbti vdarila v kombija torej motor ju je še bolj pritisnil k stranici kombija (motor ima obe kolesi celi,krmilo in sedežni del motorja je pa uničen, pri sprednjem kolesu kombija se vidi kje je krmilo udarilo v prag kombija vse ostale poškodbe na kombiju so posledice udarca človeškega telesa, take poškodbe je težko preživeti saj je sila + teža motorja nepredstavljiva.Očitno je voznik spregledal motorista ali pa ga je videl pa ni ocenil hitrosti ... Pri takem naletu tud če bi se peljala 70 je vprašljivo ali bi preživela ... Dejstvo je da ju več ni in da v cestnem prometu moramo biti zbrani in motoristi in vozniki avtomobilov ... Pa vsem skupaj ogromno varnih kilometrov in parkiranj v domači garaži ...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samuell, to je najverjetneje to.

Jaz se skoraj vsak dan pelje po tej cesti v tej smeri in opažam, da ljudje tudi če sem v avtu pogosto slabo ocenijo in "potegnejo" v levi ovinek, misleč da je nasproti vozeči še zadosti daleč.

Če je hitrost (v tem primeru motorista) še kaj večja od dovoljene, je problem toliko bolj potenciran.

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, exclan pravi:

ne klobasaj ti in očevidka katera verjetno še vozit ne zna kaj šele ocenit hitrost vsak motor z  odprtim rorom se sliši kod, da je prebil zvočni zid pusti izvedenca in policijo, da to ugotovijo pa ne piši neumnosti pa ne zdaj > to je tvoje stališče<, ki nas ne briga !!!

ja je zamera z moje strani, ker deliš že ocene kar je nagnusno! 

Tudi tebi se lahko zgodi, da ti pade na glavo sterešnik in tudi tukaj lahko rečejo drugi ja no deljena krivda zakaj pa se je tam sprehajal zakaj ni doma ležal kapiš!

32 let sem na cesti...letno med 27-30.000km...večinoma tudi več...2 nesreči...obakrat brez moje krivde (drugi so se zabijali vame). Ničesar ne želim prejudicirat...vendar sem v vseh teh letih videl in doživel ogromno stvari in imam o tem ustvarjeno svojo sliko.

Tudi o expertih, ki znajo pavšalno ocenjevat, kdo zna ali ne zna vozit kaj šele ocenjevati hitrost, imam svoje mnenje...forumi pa so tudi zato, da izraziš svoje stališče...kogar ne zanma naj ne bere.

Nikogar nisem dokončno obsojal...vendar pri meni ni lažne solidarnosti...čeprav gre za kogarkoli, ki se ukvarja z enako prostočasno dejavnostjo. Bo pa v prihodnjih dneh znano več, pa bomo takrat lahko vsak pri sebi potrdili ali ovrgli trenutno videnje dogajanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ce gres 70,  pa  ti zadnji  hip pred nos  zapelje,  stisnes na polno,  ker je pac reflex,  letis.....saj  se  zmeraj prbijes  orng v  avto. Da pa ena mamka razlaga, kok  je  motorist priletel  mimo.....uredu  je.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Samuell pravi:

Motorist se je peljal na ravnost ... Rešilec je zavijal v levo ... Gre za sekanje poti ... Gorela je zelena luč v obeh primerih ... Motorist je vozil med 90-100km na uro in v tisttem trenutku ko je imel presekano pot je močno zavrl , motor je zdrsnil po sprednjem kolesu in se prevrgel v desno in voznik in voznica sta z hrbti vdarila v kombija torej motor ju je še bolj pritisnil k stranici kombija (motor ima obe kolesi celi,krmilo in sedežni del motorja je pa uničen, pri sprednjem kolesu kombija se vidi kje je krmilo udarilo v prag kombija vse ostale poškodbe na kombiju so posledice udarca človeškega telesa, take poškodbe je težko preživeti saj je sila + teža motorja nepredstavljiva.Očitno je voznik spregledal motorista ali pa ga je videl pa ni ocenil hitrosti ... Pri takem naletu tud če bi se peljala 70 je vprašljivo ali bi preživela ... Dejstvo je da ju več ni in da v cestnem prometu moramo biti zbrani in motoristi in vozniki avtomobilov ... Pa vsem skupaj ogromno varnih kilometrov in parkiranj v domači garaži ...

 

Grozljivo!

Kaj motor ni imel ABS-a? Bi ju ABS rešil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za hondo CBR 1000 RR delano med 2004 in 2007 ti modeli nikoli niso imeli ABS sistema ... Vse od opreme je bil elektronski blažilnik krmila ...

Pa tud če bi imela ABS je vprašanje kako bi se takrat končalo ... vse to je splet okoliščin ...

 

 

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nema to abs, ma pa proti 200ps.

novice_foto-20170329161833-69366900.jpg

novice_foto-20170329161924-00353700.jpg

Na takih križiščih bi moral biti posebej semafor za sekanja, zavijanje, nekaj podobnega se je zgodilo v MB pred časom, z avtomobili.

Celotna zahodna obvoznica proti LJ ima ločene semaforje za zavijanje, samo eno križišče je tako idiotsko, da se lahko to dogaja... in se je.

Ker špara pa tam nihče ne, ko vozi naravnost, pa še kakšni mobiteli ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po slikah sodeč se vidi leva noga ... Niti zamišljat si ne morem kaj mi je moralo naredit da je noga v zraku ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Ob takih dogodkih pomislim, kaj nam ves čas lapa Borutt...Ma kr prov.

Lapa, naredi pa nič, če bi Policija taka križišča in druge črne točke "zaprla", bi se morda nekaj spremenilo.

On ti bo pa lapal, vozi počasi, so luknje ... namesto, da bi cesto zaprl.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj večkrat pa se bi morda tako nesrečo dalo preprečiti če bi voznik avtomobila odpeljal svoje ponavadi pa ostanjo sredi voznega pasu in trpnejo ... Motorist ne more nikamor ...

 

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Samuell pravi:

Motorist se je peljal na ravnost ... Rešilec je zavijal v levo ... Gre za sekanje poti ... Gorela je zelena luč v obeh primerih ... Motorist je vozil med 90-100km na uro in v tisttem trenutku ko je imel presekano pot je močno zavrl , motor je zdrsnil po sprednjem kolesu in se prevrgel v desno in voznik in voznica sta z hrbti vdarila v kombija torej motor ju je še bolj pritisnil k stranici kombija (motor ima obe kolesi celi,krmilo in sedežni del motorja je pa uničen, pri sprednjem kolesu kombija se vidi kje je krmilo udarilo v prag kombija vse ostale poškodbe na kombiju so posledice udarca človeškega telesa, take poškodbe je težko preživeti saj je sila + teža motorja nepredstavljiva.Očitno je voznik spregledal motorista ali pa ga je videl pa ni ocenil hitrosti ... Pri takem naletu tud če bi se peljala 70 je vprašljivo ali bi preživela ... Dejstvo je da ju več ni in da v cestnem prometu moramo biti zbrani in motoristi in vozniki avtomobilov ... Pa vsem skupaj ogromno varnih kilometrov in parkiranj v domači garaži ...

Previsoka hitrost motorista (na Zaloški je omejitev 60 km/h), odvzem prednosti, padec zaradi zaviranja v paniki (ABS bi ju obdržal na kolesih, vprašanje če je bilo dovolj prostora za resno znižanje hitrosti) in posledično trčenje v oviro. Dajte si šanso. Pa vsaj po naseljih vozit 'ko pičke', lepo po omejitvi. 

Za simulacijo kaka je razlika med zaviranjem v sili pri vožnji po omejitvi in pri 20 km/h prek, pa pejte na Vransko. Pod črto pa... pri 20 km/h preko omejitve na poligonu pred (simulirano) oviro ne ustaviš več. Na cesti to pomeni trk, če ti ne rata nekak zmutit mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Lapa, naredi pa nič, če bi Policija taka križišča in druge črne točke "zaprla", bi se morda nekaj spremenilo.

On ti bo pa lapal, vozi počasi, so luknje ... namesto, da bi cesto zaprl.

 

Jest mislem, da je že to velik, da najprej začemo pr seb, sej k padeš si sam polomlen al pa mrtu...pol je BZ na druge kazat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Zokijevo najlepše mesto...

Tam tromostovje pa na gradu in smo končali.

Sem zadnje čase več v LJ pa gledam, kaj se je toliko spremenilo v "lepo" mesto. Še vedno svinjarija, kot vidimo zastarela križišča, katastrofalna cestišča, smeti po samem mestu, da tega v Mariboru ne vidiš...

Mesto ni samo v radiju 300m...

Pravkar, skalar36 pravi:

 

 

Jest mislem, da je že to velik, da najprej začemo pr seb, sej k padeš si sam polomlen al pa mrtu...pol je BZ na druge kazat.

Tudi on nosi odgovornost za tako stanje.

Lej, včeraj grem na šiht vjutro pa vidimo eno deklino, ki gre s pladnjem po kafe čez cesto, kjer je vse stalo, ni se ji dalo na semafor in prehod...ajde, ok...

Pa ni vedla, da je zadaj "Borutt" na GSki. Ja, da ne boš mislil, da je ni ustavil.

Zapeljal na pločnik pred njo, zaprl pločnik in v "postopek"...

Za take zadeve, brez občutka, izgubljajo čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

P

Lej, včeraj grem na šiht vjutro pa vidimo eno deklino, ki gre s pladnjem po kafe čez cesto, kjer je vse stalo, ni se ji dalo na semafor in prehod...ajde, ok...

Pa ni vedla, da je zadaj "Borutt" na GSki. Ja, da ne boš mislil, da je ni ustavil.

Zapeljal na pločnik pred njo, zaprl pločnik in v "postopek"...

 

No sej zato pa pravm, da je bolje "it par korakov dlje, pa čez semafor, kot pa da te ujame en butl, pa te potegne na svoj nivo in te premaga z izkušnjami": Če vidiš, da drugi ne nardijo nč zate, pa dej vsaj sam kej zase-z drugimi besedami-splošno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Snecer said:

https://goo.gl/maps/FbFXKTDJKYS2

Evo, vsi zelena, levo, desno, ravno, saj to ni normalno.

s te slike ne vidim kaj bi bilo narobe? če imamo vsi zeleno potem pač ne zapeljem levo pred vozilom iz nasprotne smeri, ki pelje naravnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, RSTDRIVER pravi:

s te slike ne vidim kaj bi bilo narobe? če imamo vsi zeleno potem pač ne zapeljem levo pred vozilom iz nasprotne smeri, ki pelje naravnost

za levo bi moral biti semafor s puščico, tako da nimaš pravila srečanja, skratka prosta pot, sploh na taki stezi

Ker sedaj ko se vklopi zelena za vse smeri, ni vrag, da kateri ne sproba f1 speljevanja, da mazne nasproti štartajoče ipd. Potem pa še sonce, motor, ki ima manjšu silhueto, kakšna druga vozila, ki zakrivajo, tudi s fake temnimi šipami, mobiteli, zadnji dan v mesecu, moteče reklame ob cesti in se vse poklopi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!