Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Po tvoji logiki bi bilo enostavno kompletno Slovenijo zapreti za ves promet, sploh ko je dež in tema. :sleep2: ..........

Morda pa ta predlog ni tako napačen. Eden redkih motivov, da bi ljudje skočili v luft in bi nekdo moral nekaj ("našega") denarja investirati v kaj drugega kot varžet.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Jure pravi:

 

 

A si resen? Ti na zgoraj citiranem utemeljuješ, da lahko policija arbitrarno zapre nek odsek javne ceste, zato ker nekdo izmed njih meni, da je pač nevaren? Tako kot križišče v tem primeru na eni glavnih in najbolj prometnih ulic v LJ? Brez, da se nekaj zgodi, npr razsutje tovora na tistem odseku al pa kej?

Ne vem sploh kaj naj rečem :)

Če so miši v pekarni in jo lahko inšpektor zapre, potem miličnikom ne more biti nobena težava, da zaprejo cesto, ki je nevarna in ogroža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je kultura vožnje na psu. Objestnost in arogantnost, ki jo vozniki VSEH prevoznih sredstev in tudi sama populacija izkazuje je mirno rečeno, balkanska.

Ker živim zelo blizu križišča Zaloške in Kajuhove, sem vsakodnevno priča temu primitivizmu. Nič kolikokrat so mi vozniki trobili, ker nisem zapeljal v križišče, ko je bil rešilec na nujni vožnji, kar je zaradi bližine reševalne postaje, zelo pogosto. Nič kolikokrat sem bil priča izsiljevanju voznikov avtomobilov, kolesarje in tudi peščev reševalnih vozil.  Vsem se mudi iz ali v  službo/BTC in sploh niso zavestno prisotni v prometu in to ravno tukaj. Vsem se sprehaja po glavi vse drugo.

Potem pa je tukaj še mladinska populacija, ki je pridobila preveč/ prehitro s premalo truda, same male zvezde, ki dejansko izzivajo usodo. Nažiganje motorjev in hitrih štirikolesnikov, škarjice, prehitevanje po levi/desni na ISTEM pasu, to so vsakodnevni prizori afnanja.

Zraven doda še slabo preurejeno cestišče, ki po Kajuhovi iz smeri BTC proti Mostam omogoča, da vozniki desnega pasu, tik pred koncem, ko so na pasu za zavijanje desno, izsiljujejo in se vrivajo voznikom na desni, ki so na pasu za naravnost, iz obratne smeri pa niso postavili semaforja za zavijanje desno, da se lahko sprosti križišče in v miru odpelješ iz njega.

 

 

Popravljeno . Popravil suntrace14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo tukaj prisotnih je enkrat dejal : To je naravna selekcija... Kruto, res ampak .... Včeraj zvečer iz Rudnika proti Lavrici, motorist lepo po desnem odstavnem pasu nažigal krepko preko 80, na voznem kolona ... Potem bo pa jok in stok...

Ne vem no, a smo res tako neumni al je nekaj v zraku ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ta firtl že bolj diši po Balkanu, a ne? :) 

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Nekdo tukaj prisotnih je enkrat dejal : To je naravna selekcija... Kruto, res ampak .... Včeraj zvečer iz Rudnika proti Lavrici, motorist lepo po desnem odstavnem pasu nažigal krepko preko 80, na voznem kolona ... Potem bo pa jok in stok...

Ne vem no, a smo res tako neumni al je nekaj v zraku ????

zdaj bo pa reakcija miličnikov, da se bodo spustili na ceste kontrolirat prvo pomoč in umirjat promet...

že čutim po vetru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

Saj ta firtl že bolj diši po Balkanu, a ne? :) 

zdaj bo pa reakcija miličnikov, da se bodo spustili na ceste kontrolirat prvo pomoč in umirjat promet...

že čutim po vetru

na žalost zna biti res tako :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snecer pravi:

Policija je dolžna zavarovati življenja in premoženje državljanov, tako da v takem primeru lahko cesto zapre, seveda ob pomoči cestarjev pa mogoče še vloži kakšne ovadbe.

Tiste njegove delavnice ne preprečujejo nesreč. Al bo kdo trdil, da ga je 5minutno vijuganje na parkingu rešilo. Ni nekoristno, ni pa tudi posebej koristno.

Delavnice organizira verjetno zaradi kakšnih dodatnih pik v službi, ker sicer dvomim, da je mati Tereza.

V prvem odstavku nakladaš in zavajaš, kar sam zelo dobro veš. Upam, da ni nikogar, ki verjame tem tvojim pogruntavščinam. 

Za drugi in tretji odstavek bodo pa drugi napisali kaj in kako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, kitekatus pravi:

Majster na cbr-ki ni vozil pod nobenim pogojem 60km/h,kolikor je tam omejitev,kajti močno dvomim,da bi ga reševalec pri tej hitrosti spregledal in mu zaprl pot!!!!
Tudi lansko leto poleti  v Dekanih je bila podobna nesreča,ko je"stric s klobukom" zaprl pot motoristu s sopotnico,ko se je vključeval na glavno cesto in ste vsi bili tu glasni,da je kriv stric s klobukom,kar dejansko,če gledamo,je res.Dejstvo je,da eni ste toliko branili pokojnega motorista,da ni vozil več kot 100km/h,samo posledice nesreče so same govorile,da je vozil na tistem odseku najmanj 150km/h,pa še sopotnico imel zadaj,tako da so sile pri trku bile ogromne in sta tudi ta dva žal pokojna.Kasneje so se te teorije izkazale za resnične,saj je resnično vozil čez 150 km/h,tako da tudi stric s klobukom je lahko 3x pogledal levo in desno,samo ne pomaga nič,ko ti naenkrat prileti raketa v avto,tako da včerajšnja nesreča je bila podobna tej,samo,da se je zgodila v križišču.Cestaka pa je izredno težko vozit po omejitvah,oz.malo čez,ker je ta tip motorja že po defoltu narejen za divjat.
Majhen je % tistih,ki si lastijo cestaka in kolikor toliko vozijo v krogu omejitev,oz.malenkost čez,v večini pa tisti,ki si lastijo cestaka pa cepajo kot da so na dirki super bike,moto gp,kot da se jim ne more nič zgodit,večkrat videno in doživeto,ko pri hitrosti 120km/h vozim sam,mimo mene švigne in zatrese šajeta iz neba,v zaprtem,nepreglednem ovinku,po drugem pasu na blef.

Žalostno je samo to,da večkrat taki norci s sabo povlečejo še koga zraven v smrt,ali pa trajno zaznamujejo življenje vpletenim in njihovim svojcem.Če imaš cestaka in če se ti dirka,zapelji se na Grobnik ali kam drugam,na zaprto pisto,znori se in uživaj,samo ja,to stane nekaj evrčkov,pa tudi ni zanimivo a ne,ni toliko adrenalina,kot po naseljih in regijonalnih cestah,kjer so razne ovire in omejitve.Pizda ej,se mi vse bolj zdi,da se kultna igrica GTA vedno bolj seli v realnost!!!
 

sam eno vprašanje, če vozim 80 na 60 omejitve, me lahko s stranske skegljajo???? A to hočeš povedati. Četudi je 100km/h je potrebno videti. sicer ne obsojam, vendar vse živo se dela v avtih od founov, do vrtanja po nosu.

In da, tudi pri 60 te spregledajo, preveril sem to na lastni koži.

pred 1 uro, Borutt pravi:

Kaj bi pa civilni opazovalci potem počeli ? :lol1::jezik:

 

lahko bi se šli ležeče policaje :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snecer pravi:

Če so miši v pekarni in jo lahko inšpektor zapre, potem miličnikom ne more biti nobena težava, da zaprejo cesto, ki je nevarna in ogroža.

Bravo, genijalec. Nobelovo nagrado boš dobil. Ali je Darwinova ? Sem bolj plave sorte in sem malo pomešal.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

V prvem odstavku nakladaš in zavajaš, kar sam zelo dobro veš. Upam, da ni nikogar, ki verjame tem tvojim pogruntavščinam. 

Za drugi in tretji odstavek bodo pa drugi napisali kaj in kako. 

Oba lahko ti pojasniš.

Kolikor je meni, če miličnik zazna elemente kaznivega dejanja, npr. povzročitev splošne nevarnosti (opustitev vzdrževanja ceste), bi skoraj moral nekaj ukreniti ... pa ne mislim s tem, da gre na pir v gostilni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snecer pravi:

Če so miši v pekarni in jo lahko inšpektor zapre, potem miličnikom ne more biti nobena težava, da zaprejo cesto, ki je nevarna in ogroža.

če lahko zarad akcij zaprejo Avtocesto, ne vidim problema, da se ne bi zaprlo ceste, vendar se vprašam, a je cesta kriva??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

sam eno vprašanje, če vozim 80 na 60 omejitve, me lahko s stranske skegljajo????

Ne, je pa veliko večja verjetnost da te bodo.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

če lahko zarad akcij zaprejo Avtocesto, ne vidim problema, da se ne bi zaprlo ceste, vendar se vprašam, a je cesta kriva??

DARS, DRSC, Zokiland.... :) itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

sam eno vprašanje, če vozim 80 na 60 omejitve, me lahko s stranske skegljajo???? A to hočeš povedati. Četudi je 100km/h je potrebno videti. sicer ne obsojam, vendar vse živo se dela v avtih od founov, do vrtanja po nosu.

In da, tudi pri 60 te spregledajo, preveril sem to na lastni koži.

lahko bi se šli ležeče policaje :ras:

če boš s tako filozofijo vozil, se ti zna zgodit ( upam da ne), da te bo še kdo skeglal.......:sleep2:

 

Pa še odgovor na tvoje vprašanje je ne. Tako, da te ne bo slučajno fršlok, ko mi boš hotu v 10 objavah pojasniti. :friend1::winkiss:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snecer pravi:

Saj ta firtl že bolj diši po Balkanu, a ne? :) 

zdaj bo pa reakcija miličnikov, da se bodo spustili na ceste kontrolirat prvo pomoč in umirjat promet...

že čutim po vetru

Od spredaj in od zadaj ti uhaja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

sam eno vprašanje, če vozim 80 na 60 omejitve, me lahko s stranske skegljajo???? A to hočeš povedati. Četudi je 100km/h je potrebno videti. sicer ne obsojam, vendar vse živo se dela v avtih od founov, do vrtanja po nosu.

In da, tudi pri 60 te spregledajo, preveril sem to na lastni koži.

Glej Dami34,seveda te lahko spregledajo že pri manjših hitrostih in pride do nesreče,se pa večkrat izkaže v primerih kot je bil včeraj,oz.podobnih primerih,da so motoristi krepko prekoračili hitrost in temu primeren je tudi čas reakcije,da preprečiš oz.ublažiš posledice trčenja.Tudi v Bertokih lansko leto je mulc vozil kao 50km/h na uro,ko mu je nekdo zaprl pot,spet je bil motorist s sopotnico,večina je govorila,da ni šans,da je vozil več kot 60km/h,na koncu se je izkazalo,da je imel na odcepu,kjer je omejitev 50km/h,v riti kar 140+km/h,rezultat,motorist mrtev na mestu,punca na srečo preživela!!!
 

Hočem povedat,da če voziš po omejitvah,imaš čas reagirat,razen,če tko kot tebi,glih v trenutku skoči nekdo ven na cesto,pa špe vedno imaš šanse preživet,če hitrost ni prevelika!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

če lahko zarad akcij zaprejo Avtocesto, ne vidim problema, da se ne bi zaprlo ceste, vendar se vprašam, a je cesta kriva??

Tut, včasih se postavi pokonci :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Oba lahko ti pojasniš.

Kolikor je meni, če miličnik zazna elemente kaznivega dejanja, npr. povzročitev splošne nevarnosti (opustitev vzdrževanja ceste), bi skoraj moral nekaj ukreniti ... pa ne mislim s tem, da gre na pir v gostilni.

Komu drugemu nakladaj. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, franc pravi:

Ne, je pa veliko večja verjetnost da te bodo.

lp

vsekakor, z vsakim kmjem ko sem hitrejši je verjetnost za nesrečo večja, še če stojim na mestu mi lahko klavir na glavo pade.

Lej, tudi pri vožnji 100km te mora nekdo s stranske videti, koneckoncev mamo tut ceste kjer je omejitev 90. Ne bom trdil da je motorist nedolžen, jaz se velikokrat postavim tudi v kožo voznika avta, pa sam nase pridem jezen, če ne pogledam večkrat. In moj največji strah je, da bi kdaj šibkejšega na cesti spregledal.

Definitivno je zgoščen promet in neprimerna hitrost motorista dodatno prispevala k nesreči, vendar govorit neke pravljice kot je nabijanje od 180km/h....mi je smešno. Prav včeraj sem mel dostave po Trstu, ki mi gre na qurac, res da vozim 50, ma okol mene letijo skuterji in motorji na obeh straneh, krepko čez omejitev.

Pa še nekaj bi prosil, tisti ki nimate pojma naj vam povem:

tudi 200konjski sportaki se zelo mirno in lepo lahko vozijo čisto po vseh omejitvah. Vprašajte Mausa. Sicer pa mojih 173 konjev se tudi da 30km/h voziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

če lahko zarad akcij zaprejo Avtocesto, ne vidim problema, da se ne bi zaprlo ceste, vendar se vprašam, a je cesta kriva??

Jaz sem o obnašanju v prometu že veliko časa nazaj pisal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, dr.looney pravi:

če boš s tako filozofijo vozil, se ti zna zgodit ( upam da ne), da te bo še kdo skeglal.......:sleep2:

 

Pa še odgovor na tvoje vprašanje je ne. Tako, da te ne bo slučajno fršlok, ko mi boš hotu v 10 objavah pojasniti. :friend1::winkiss:

nč ti ne bom odgovoru, brisu te bom :P

 

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Jaz sem o obnašanju v prometu že veliko časa nazaj pisal. 

jaz tudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Komu drugemu nakladaj. 

Težka vprašanja so, vem. Mogoče bo nadrejeni vedel :)

Ok, pustimo zbadanje, me pa res zanima, kaj si ti misliš o semaforjih, ki nimajo puščice pri zavijanju na levo? misliš, da bo sprememba semaforja kaj pripomogla k preprečevanju takšnih dogodkov?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V takem primeru rešuje problem samo fizična ovira, če je kriv motorist ne more skozi krožišče in čez ležeče policaje 180 kot pravijo nekateri, prav tako je težje spregledati (če prav se dogaja) pri vključevanju v krožišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

V takem primeru rešuje problem samo fizična ovira, če je kriv motorist ne more skozi krožišče in čez ležeče policaje 180 kot pravijo nekateri, prav tako je težje spregledati (če prav se dogaja) pri vključevanju v krožišče.

mislim sem na reševalno vozilo, ki je imelo zeleno

sicer pa so ležeči policaji nevarni za motoriste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!