Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pubec je rad stisnil po gasu, saj je na netu kar nekaj filmčkov, ko se je sam snemal. Poleg je imel luštno deklino, ki mu je dvignila ego in se je hotel narediti še večjega frajerja. Žal ju je to stalo življenja. Vendar z moraliziranjem ne bomo ničesar spremenili. Naj nam bo nauk te tragedije, da imej vedno glavo na mestu. Ne delaj se frajerja na cesti, če imaš potrebo, pejt na pisto in se tam zdivjaj. Gledam tu po Mariboru, ne da imam kaj proti cestakom, vendar po večini ga ravno ti tišijo po mestu, da tuli ko hudič. In ravno zaradi takšnih pacientov, smo vsi motoristi "norci", ki non stop samo divjajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Odredi se strokovni pregled za alkohol, drogo in ostale psihoaktivne snovi.

A tako ... hvala za info.

pred 10 urami, thumper pravi:

je kdo pomislil na to , da je par delal samomor ? 

Je bila novinarka pri njeni mami včeraj in jo je vprašala tudi to. Mama pravi, da je bila srečna, da sta planirala v kratkem iti na morje .... Ampak, ko sem gledal posnetek njegove vožnje z BMWjem, ter to vijuganje med avtomobili - prehitevanjem po levi in desni strani, sem dobil občutek, da je majster prav izzival usodo in samo vprašanje časa je bilo, kdaj bo počilo ali z avtom ali motorjem. Dejstvo je, da v avtu bi lahko še večim družinam pokvaril življenje.

V tem primeru me res zanima, če je bil trezen, ali je imel izpit sploh za motor in ali je motor bil registriran.

Ravno zaradi tega, da nisem napet - tempiran na nek čas, si za določen izlet vzamem več časa, ravno zato, da ne rabim hitet in ožemat ročice plina. Ker pa mi zadaj na svojem sledi še žena, bi posledično temu hitenju ogrozil tudi njo. In bog ne daj, da bi se ji zaradi moje objestne vožnje kaj zgodilo , ker to si pa ne bi mogel oprostit. Zato pa, vzamite si čas, ne življenja! Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, SF pravi:

Ok kaj potem naredit s kolesarji? Kolo je precej hitrejše od onega "nekaj" 25 km/h. Kolesar nima obvezne čekade, nima zavarovanja, niti tehničnega pregleda! Še celo več! Dopušča se, da prodajalci prodajajo tehnično neizpravna nova kolesa, saj nobena "specialka" nima homologiranih svetlobnih in zvočnih teles! (Kje so inšpektorji???) Praktično bi se morala ta kolesa uoorabljat izključno na poligonih za kolesarje in prireditvah z zaprtimi cestnimi površinami! 

Z zgoraj napisanim sem hotel samo pokazat, kam pelje taka kretenska regulacija vsega mogočega... In ja! Sem za oster nadzor kolesarjev, ki se po cestah lomijo nezavarovani, stroške njihvega zdravljenja pa nosimo vsi ostali. Enako je z rekreativnimi tekači. To bi bilo potrebno prepovedat! Sploh kdo pomisli, koliko stane zdravstveno blagajno operacija kolen in kolkov 120 kilske babe, ki si v Hoferju kupi tekaško opremo in se poda na pot tega ekstremnega športa, da potem spoiha po poti spominov in tovarištva? 

Daj ne laži. V Hoferju ne prodajajo opreme za +90 kg ljudi. Pa tudi, če bi baba že kje našla sebi znosnotesno opremo, bi ta ležala v najbolj skritem kotu omare. Za takšne je že nakup opreme višek fizičnega napora.

Kolesa, rolke, tekaške copate, sprehajalne palice, ... vse pod kontrolo Tehničnih pregledov in obveznega zavarovanja. Edino nadomestilo za uporabo ceste bi jim spregledal. In to samo zaradi foušije ostalih udeležencev v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, BIF said:

... ...po drugi strani pa od policije pričakujemo nenehno vzpostavljanje reda in nadzora. Policija ni vzgojno-varstveni zavod za retardirance.

O obnašanju na cesti pa bomo morali razmisliti predvsem sami... ..

Saj to je jasno, da smo si sami krivi, da kršimo .. noben drug nam ne navija ročičce za gas, pritiska na pedal, .... če bi vse bilo kot je napisano po zakonih, potem policije nebi rabili, oziroma mogoče kakšnih 10 policistk in policistov v sloveniji, v lepem outfitu, tako, za dekoracijo, da bi se ob praznikih malo sprehodili ..

In ker smo očitno nesposobni sami pri sebi v glavah počistit zadeve, je stvar policije, da poskrbi za to (Policija je vladna organizacija, ki je odgovorna za vzdrževanje reda in uveljavljanje zakonov) .. za to jo plačujemo .. če ne gre zlepa, pa naj gre zgrda .. in ja, krivim tudi (ne)delo policije, da je prometna kultura taka, kot je ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Tex pravi:

Saj to je jasno, da smo si sami krivi, da kršimo .. noben drug nam ne navija ročičce za gas, pritiska na pedal, .... če bi vse bilo kot je napisano po zakonih, potem policije nebi rabili, oziroma mogoče kakšnih 10 policistk in policistov v sloveniji, v lepem outfitu, tako, za dekoracijo, da bi se ob praznikih malo sprehodili ..

In ker smo očitno nesposobni sami pri sebi v glavah počistit zadeve, je stvar policije, da poskrbi za to (Policija je vladna organizacija, ki je odgovorna za vzdrževanje reda in uveljavljanje zakonov) .. za to jo plačujemo .. če ne gre zlepa, pa naj gre zgrda .. in ja, krivim tudi (ne)delo policije, da je prometna kultura taka, kot je ..

Pozabil si še sodišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Zok pravi:

 (se namenoma ne premaknem iz svoje linije).

S tem samo dokazuješ, da si še večji idiot kot oni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, nazo13 said:

Pozabil si še sodišča.

ma do sodišč sploh prit nebi rablo prit .. na floridi sem rental mustanga, rekoh, ajde, da vidimo kako se to kaj pelje .. vse kar sem od tistih 400+ konjev imel je bil zvok .. vsi vozijo po omejitvah .. po lokalnih cestah, avtocestah, povsod .. peljal sem 5milj čez omejitev pa sem bil edini divjak .. saj sem pol videl, zakaj .. na vsakih par km policijska patrulja .. po drugi strani sem peš prebežal čez križišče pri rdeči luči, ker pač nikjer nikogar ni bilo .. od pojmanimam kje je prišla policistka peš, mi na lep način razložila kaj in kako in zakaj ne .. sploh nobenega teženja, kaj šele kakšne kazni ali kaj .. pa ni tako samo v okolici turističnih krajev ..

že samo z svojo prisotnostjo dvigujejo kulturo prometa .. če pa nardiš kakšno jebo, pa brez skrbi, da so v bližini in hop po tebi ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, vandrovec pravi:

Po objavljenih videih iz Jadranke bi tudi jaz rekel, da niste vozili po predpisih :P

Zase se brigi. Posnetek je samo na enem ovinku, noben drug posnetek ne obstaja :blush:

pred 14 urami, ELO pravi:

me je kar malo ujezilo zdajle, ko sem prebral, da je voznik kombija ovaden zaradi povzročitve nesreče zaradi malomarnosti.

zato, ker sem tudi sam avtomobilist, ki letno prevozi cca 50.000km.

predvsem zaradi spodaj napisanega...

kot voznik lahko skladno s 3.točko 4.člena Zakona o pravilih cestnega prometa upravičeno pričakujem, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa... da bodo torej vozili skladno z omejitvami.

nočem, da sem tudi sam kdaj obtožen, če v križišču, kjer je hitrost omejena na 60km/h, "spregledam" nekoga, ki je pred manevrom speljevanja bil oddaljen 150m, če lahko upravičeno domnevam, da bo do mene potreboval slabih 10 sekund, jaz pa za manever potrebujem 5 sekund...

in potem šok, ko si kriv za to, ker nisi vedel da se oni dejansko na 60kmh omejitve pelje recimo 150km in bo v tvojem boku dejansko v 5s, kolikor recimo potrebujem za manever...

 

predno me pribijete na križ si odgovorite na spodnje vprašanje:

kako bi na zadevo gledali, če bi v dotični zadevi namesto reševalnega kombija bil vaš družinski avto, z vašo družino v njej in vami kot voznikom???

 

bi se najbrž vsaj malce strinjali z mojim pisanjem, kajne?

Ne bi vedel, sem pa prepričan da ga zastonj niso ovadili. Verjetno so bili tudi kaki mojstri za meritve v križišču in bodo zadeve izračunali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, twom pravi:

Sem mnenja da bi bilo zelo malo nesreč s smrtnim izidom med motoristi, če bi vsaj približno vozili po omejitvah.

Spregledajo te prav tako lahko, samo je razlika če imaš 50 kmh višjo hitrost v trenutku trka, pa pustmo verjetnost da te spregledajo.

Dami, če bi bil 40 kmh hitrejši, bi še tacal zemljo?

Sem že napisal enkrat, razlika med 65 in 60 je 32 kmh. Z 32 kmh na uri se zabiješ v oviro če se pelješ s 65, če se pelješ 69 se pred iviro ustaviš.

Razlika med 70 in 100 je še bolj drastična, od točke začetka zaviranja do ustavitve iz 70 rabim 18 metrov, iz 100 do ustavitve pa 35 (17 več), kar pomeni da se z začetno hitrostjo 100 kmh mimo mesta ustavitve s 70 peljem še vedno 79 kmh na uro.

Če pa upoštevamo še reakcijski čas pri 100-tki, dejansko mimo mesta ustavitve s 70 komaj začneš zavirat s 100-tko.

Ja, ker potem ne bi karaboliral, ampak bi šel prej mimo. Bi pa tudi pri mojih dejmorečt 60 bil mrtev v kolikor bi priletel v kombi. K sreči mi je uspelo čez. Če oogledamo samo moj moped, ki je imel zlomljen deltabox in utrgane vilice, ne bi človek imel nobene šanse. Pri trkih kjer se nebadno ustaviš, vsaj kar vem , je že 40km/h lahko smrtno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sayo pravi:

Neuradno prek 150 km/h, tok o neprilagojeni...

Neuradno celo po zadnjem :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, WSurfer pravi:

...Zaradi včerajšnje nesreče bomo s strani uradnikov dobili zopet kakšno dodatno restrikcijo ter povečan nadzor nad motoristi v smislu hitrosti. Namesto da bi se generalno spremenila kultura vožnje kjer bi vsi skupaj pridobili....
 

Dobro si napisal cel ta članek. Bi še dodal moje mnenje, da je tudi kultura vožnje (še posebej v Slo) mnogokrat odraz mnogo širšega fenomena, ki se mu reče "15 minutes of fame". To besedno zvezo si je umislil svetovno znani umetnik Andy Warhol leta 1968. Ampak če je bilo včasih za to, da si "slaven", pa magari samo 15 minut, treba vseeno narediti nekaj (sliko, fotko, tekst... kar ima neko izpoved, kvaliteto....), danes ne rabiš narediti nič. Greš na fejsbuk, jutjub, snepčet... tam lahko klamfaš karkoli, pa takoj dobiš neke odzive, lajke... Potem pa nekaterim tudi to ni dovolj, pa se je treba še kje drugje "pokazat". In cesta je vsem nam pred nosom.

Pa niti slučajno ne trdim, da sta bila tudi nesrečna pokojnika ena izmed njih. RIP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Borutt said:

Kakšno uradno poročilo? Ti si slišal ali pa prebral novinarsko novico. Ali si mogoče videl zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče? 

 

V spominu mi je ostalo, ker je bila novica prebrana v jutranji oddaji OKC - novico je prebral predstavnik policije.

LP Andrej

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kulture vožnje oz. bolje pomanjkanja le-te: ko sem pri 14-ih vstopil v svet "enoslednih vozil", pri nas ni bilo kaj prida čtiva na to temo, zato sem toliko raje prebiral italijansko revijo Motociclismo. Ne mislim soditi o vsebini kot taki, ampak sem si pa zapomnil i zelo posvojil en nasvet, ki sem ga tam prebral: plin na motorju se resda dodaja z roko, ampak motor se pa vozi z glavo! In tega sem sem se skušal kasneje vedno držati. In to priporočam tudi vsem drugim, še posebej mladim nadobudnežem, ki si morajo izkušnje na cesti šele nabrati in bodo šele s časom to ugotovili sami (če bodo imeli srečo).

Glede same odločitve za motor da/ne pa mislim tole: ko se odločiš za motor, si najprej razčisti, ali boš imel motor zase, torej zaradi svojega gušta, ali pa ga želiš zaradi drugih (torej zaradi lastnega ega in postavljanja pred...).

V prvem primeru imaš kar nekaj možnosti, da boš na motorju dolgo užival (grancije za to sicer ni, saj ni vse odvisno le od tebe....). 

V drugem primeru pa bolje, da takoj nehaš in to še preden začneš, saj imaš sicer kar precej možnosti, da boš "nehan"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tex pravi:

seveda, če pa je lažje ..

prejšnji teden sem se peljal v Miklavžu pri MB, na avtobusni parkiran civilni beli Clio, z kamero v prtljažniku .. na voznikovem sedežu policaj počiva/rešuje križanke/nabija muziko/ne vem - ni imel ničesar v rokah, ne prenosnika ne papirjev, torej očitno delal nič .. 100m naprej v nekem črnem civilnem vidim še 2 policaja, kolko sem videl sta prav tako delala okroglih 0 .. čez pol ure sem se vračal, situacija identična ..

zdaj pa, če jim je res tako mar za varnost v prometu, zakaj niso cliota pustli tam samega z radarjem, saj je kamera verjetno sposobna sama slikat (ali rabi enega zraven, ki ročno pritiska na sprožilec???), 3 palcaje pa vsakega v svoje križišče stat in gledat naokoli .. brez skrbi, tudi tam jim nebi trebalo delat čisto nič, samo stat kje na pločniku .. že sama prisotnost bo zelo pozitivno vplivala na red ..

ampak ne .. to, da se kultura v križiščih iz meseca v mesec slabša, za to jih očitno boli k ... vožnje v rdečo, pospeševanje v rumeno, izsiljevanje prednosti, štart iz voznega pasu za zavijanje v levo in prehitet vse na desni, da si ja prvi v koloni za naravnost, zavijanja brez smerokazov, telefoni,  ... dosedaj še enega takega nadzora nisem videl, nikjer v slo ..

Vsakič znova sem presenečen, kako vsakdo bolj pozna delo nekoga od njega samega. 

Za prometno varnost in s tem povezano vozniško kulturo smo odgovorni vsi udeleženci v prometu. In vse to, kar si napisal v zadnjem odstavku, je idiotizem udeležencev, katerega ne spremeni nobena palica. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tex pravi:

ma do sodišč sploh prit nebi rablo prit .. na floridi sem rental mustanga, rekoh, ajde, da vidimo kako se to kaj pelje .. vse kar sem od tistih 400+ konjev imel je bil zvok .. vsi vozijo po omejitvah .. po lokalnih cestah, avtocestah, povsod .. peljal sem 5milj čez omejitev pa sem bil edini divjak .. saj sem pol videl, zakaj .. na vsakih par km policijska patrulja .. po drugi strani sem peš prebežal čez križišče pri rdeči luči, ker pač nikjer nikogar ni bilo .. od pojmanimam kje je prišla policistka peš, mi na lep način razložila kaj in kako in zakaj ne .. sploh nobenega teženja, kaj šele kakšne kazni ali kaj .. pa ni tako samo v okolici turističnih krajev ..

Napaka, bi ga mogu rentat v New Mexico. Preverjeno boljši pogoji za mustanga ;) 

Je pa res kar si napisal. Policisti so legende. Ampak moreš poračunat tudi to, da so izven mest nasplošno ljudje bolj prijazni.

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54 minutes ago, Borutt said:

Vsakič znova sem presenečen, kako vsakdo bolj pozna delo nekoga od njega samega. 

Za prometno varnost in s tem povezano vozniško kulturo smo odgovorni vsi udeleženci v prometu. In vse to, kar si napisal v zadnjem odstavku, je idiotizem udeležencev, katerega ne spremeni nobena palica. 

Borut, saj lahko obrazložiš, zakaj nebi šlo tako, kot sem napisal? Zakaj je potrebno 2 službena avta in 3 organe, da izvajajo radarske meritve z stacionarnim radarjem, ki slika (predvidevam) samostojno? Zakaj ne izvajate kakšnih kontrol po križiščih? Ne rečem, morda je oni v Cliotu manualno opazoval tudi morebitne gsm-me na glavi in sporočil onima dvema naprej .. ampak dvomim pa, da bi ona dva čez 100m imela čas izstopiti in varno ustaviti .. sigurno ti bolje veš, kako zadeve funkcionirajo, kot jaz ..

Kot sem napisal v naslednjem postu, če bi vsi udeleženci ravnali kot veleva zakon in kot zdrava pamet veli, potem vas (policaje takšne in drugačne) sploh nebi rabili. Ker pa očitno ne gre po zdravi pameti, pa pričakujem, da bo policija posegla vmes in naredla red, saj je to naloga policije. Dokler pač ljudi ne bo postalo strah in bo zdrava pamet začela delati, pač z prisilnim zagonom .. drugače očitno ne gre, saj tudi sam vidiš, da gre samo še na slabše ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Tex pravi:

Borut, saj lahko obrazložiš, zakaj nebi šlo tako, kot sem napisal? Zakaj je potrebno 2 službena avta in 3 organe, da izvajajo radarske meritve z stacionarnim radarjem, ki slika (predvidevam) samostojno? Zakaj ne izvajate kakšnih kontrol po križiščih? Ne rečem, morda je oni v Cliotu manualno opazoval tudi morebitne gsm-me na glavi in sporočil onima dvema naprej .. ampak dvomim pa, da bi ona dva čez 100m imela čas izstopiti in varno ustaviti .. sigurno ti bolje veš, kako zadeve funkcionirajo, kot jaz ..

Kot sem napisal v naslednjem postu, če bi vsi udeleženci ravnali kot veleva zakon in kot zdrava pamet veli, potem vas (policaje takšne in drugačne) sploh nebi rabili. Ker pa očitno ne gre po zdravi pameti, pa pričakujem, da bo policija posegla vmes in naredla red, saj je to naloga policije. Dokler pač ljudi ne bo postalo strah in bo zdrava pamet začela delati, pač z prisilnim zagonom .. drugače očitno ne gre, saj tudi sam vidiš, da gre samo še na slabše ..

Preberi kakšen moj starejši zapis. Boš hitro ugotovil, da se sedaj odkriva toplo vodo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Borutt said:

Preberi kakšen moj starejši zapis. Boš hitro ugotovil, da se sedaj odkriva toplo vodo. 

Aha, hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Tex pravi:

Aha, hvala za odgovor.

Je bilo mišljeno za vse to pisanje o odgovornosti v prometu in ne za tvoje pisanje. 

Če policisti opravljajo meritve hitrosti, mora nekdo sporočati kršitve povezane s prekoračitvijo hitrosti in ostale kršitve. 

Država je sama sebi namen. Je pa nedopustno, da se zaradi tega dejstva ogroža sebe in vse ostale v bližini. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tex, ta famozni Clio je vsak dan na relaciji Miklavž - Loka/Rošnja. Včasih, ampak zlo redko gredo dol do Hotela Roškar, ki je pred Petrol črpalko v Hajdošah. Ta radar samo slika in slike dobiš po pošti, tako, da šofer služi samo temu, da Clio-ta prestavlja iz ene lokacije na drugo. 

Sem prav kar prišel domov ... sem se moral zapeljat malo do vode in sem opazil, da so ljudje, ki zavijajo v križiščih, ter tisti, ki se vključujejo iz stranskih cest nekako bolj pozorni. Lahko, pa da se mi je to samo zdelo. Danes ni bilo izsiljevanj je pa res, da še marsikdo ne zna vozit krožišč. Sem se peljal mimo Qlandije in ljudje bi te kar "pojahali" če bi lahko.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!