Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 15 minutami, twom pravi:

 

Sem že napisal enkrat, razlika med 65 in 60 je 32 kmh. Z 32 kmh na uri se zabiješ v oviro če se pelješ s 65, če se pelješ 69 se pred iviro .

Kva? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Snecer pravi:

Saj ta firtl že bolj diši po Balkanu, a ne? :) 

zdaj bo pa reakcija miličnikov, da se bodo spustili na ceste kontrolirat prvo pomoč in umirjat promet...

že čutim po vetru

Kaj te bega? Sigurno imaš legalno prvo pomoč in umirjeno voziš. Običajno ti kritiziraš tiste, ki jim gume ne zdržijo 12.000 km.:slap:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo ste se razpisali ... Oni dveh več ni ... Pa mi vsi skupaj pametni kakor hočemo bit vsak po svoje ... Vsi z Nobelovimi nagradami za fiziko in študijo varnosti v prometu ... Jebiga se zgodi ... Lahko da je bil prehiter ali pa prepočasen ... Kako pač vzamemo ... Ko pride do kritičnega trenutka ... Vsak rešuje situacijo , enim uspe drugim ne ... Gremo se pelat pa kakor kdo zna ... Pa da se nobenemu nič ne zgodi ... Brum Brum ...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok kaj potem naredit s kolesarji? Kolo je precej hitrejše od onega "nekaj" 25 km/h. Kolesar nima obvezne čekade, nima zavarovanja, niti tehničnega pregleda! Še celo več! Dopušča se, da prodajalci prodajajo tehnično neizpravna nova kolesa, saj nobena "specialka" nima homologiranih svetlobnih in zvočnih teles! (Kje so inšpektorji???) Praktično bi se morala ta kolesa uoorabljat izključno na poligonih za kolesarje in prireditvah z zaprtimi cestnimi površinami! 

Z zgoraj napisanim sem hotel samo pokazat, kam pelje taka kretenska regulacija vsega mogočega... In ja! Sem za oster nadzor kolesarjev, ki se po cestah lomijo nezavarovani, stroške njihvega zdravljenja pa nosimo vsi ostali. Enako je z rekreativnimi tekači. To bi bilo potrebno prepovedat! Sploh kdo pomisli, koliko stane zdravstveno blagajno operacija kolen in kolkov 120 kilske babe, ki si v Hoferju kupi tekaško opremo in se poda na pot tega ekstremnega športa, da potem spoiha po poti spominov in tovarištva? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobeno kolo nima homologacije. Je samo obvezna predpisana oprema, katere prisotnost se pac bolj svoh preverja. Pa bi se lahko. Jaz jo - razen odsevnikov med platisci in zvoncka - imam. Na "specialki". Podpiram tudi nadzor med kolesarji, sploh kar se svetlobnih teles tice. Kaksne tri tedne nazaj sem z avtom po regionalki dohitel enega specialkarja ze v mraku - ce ne bi imel odbojnih trakov na hlacah, ga ne bi videl. Spredaj je imel luc, zadaj ne. Zgolj po nakljucju sem imel s sabo eno izmed tistih rdecih silikonskih baterijskih luci, katerih sem za otroke z ebaya nabavil kakih 10, 15 za 80 centov po komadu, pa sem mu hitro napopal eno na sedez. Pa mislim, da sem mu rit resil. Pa komu drugemu tudi, da ga ni nalozil na haubo. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ELO pravi:

me je kar malo ujezilo zdajle, ko sem prebral, da je voznik kombija ovaden zaradi povzročitve nesreče zaradi malomarnosti.

zato, ker sem tudi sam avtomobilist, ki letno prevozi cca 50.000km.

predvsem zaradi spodaj napisanega...

kot voznik lahko skladno s 3.točko 4.člena Zakona o pravilih cestnega prometa upravičeno pričakujem, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa... da bodo torej vozili skladno z omejitvami.

nočem, da sem tudi sam kdaj obtožen, če v križišču, kjer je hitrost omejena na 60km/h, "spregledam" nekoga, ki je pred manevrom speljevanja bil oddaljen 150m, če lahko upravičeno domnevam, da bo do mene potreboval slabih 10 sekund, jaz pa za manever potrebujem 5 sekund...

in potem šok, ko si kriv za to, ker nisi vedel da se oni dejansko na 60kmh omejitve pelje recimo 150km in bo v tvojem boku dejansko v 5s, kolikor recimo potrebujem za manever...

 

predno me pribijete na križ si odgovorite na spodnje vprašanje:

kako bi na zadevo gledali, če bi v dotični zadevi namesto reševalnega kombija bil vaš družinski avto, z vašo družino v njej in vami kot voznikom???

 

bi se najbrž vsaj malce strinjali z mojim pisanjem, kajne?

Nihče ni ovaden, ker se kazenska ovadba ne napiše takoj, kot se lahko napiše plačilni nalog. Je še daleč do bilo kakšnega zaključka. Do uradnega zaključka, seveda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DL650 pravi:

@ELO, se strinjam. Eno je, ko si kriv za nesrečo v nekih "normalnih" okoliščinah, ne pa ko ti nekdo prleti ko metek s strani! Me zanima, če za preminulega odredijo odvzem krvi na patologiji, za pregled prisotnosti alkota v krvi? Bi bil zanimiv ta podatek.

Ampak, zdaj je že kaj je.

Odredi se strokovni pregled za alkohol, drogo in ostale psihoaktivne snovi. 

pred 1 uro, Snecer pravi:

Če si gledal danes fopTV poročila, je že bil prispevek kako lovijo mopediste oziroma kolesca z motorjem, ki gredo 25kmh, čelada itd...

Mimo projektili, oni pa se bodo ubadali z mopedi.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/registracija-mopedov.html

Borutt bo imel nadure

Plačane. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem ja,lahko mi tukaj tumpamo,pribijamo,pametujemo,širimo debato v nedogled glede splošne varnosti v prometu,glede tega dotičnega primera in tako dalje,ampak veliko dejstvo je,da se bodo našli vedno udeleženci v prometu,katerim se jebe za ostale v prometu,tudi za ceno svojega in življenja drugih udeležncev v pometu.
V tej državi itak je to že leta tako,stanje se mi zdi,da se v bistvu ni nikoli izboljšalo in gre kultura v prometu samo navzdol.

Ko si udeležen v prometu,na bilo čem,je tvoja dolžnost osvojiti željeni cilj kar se da varno.
Vsak sam pa nosi odgovornost,da do cilja varno prispeš.
Na vsesplošno žalost pa je izredno veliko takih,ki jim očitno ni mar za svoje življenje,a kamoli za življenja ostalih,se pravi je veliko neodgovornih udeležencev v prometu!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, kitekatus pravi:

Na vsesplošno žalost pa je izredno veliko takih,ki jim očitno ni mar za svoje življenje,a kamoli za življenja ostalih,se pravi je veliko neodgovornih udeležencev v prometu!

Dandanašnji je vsaj izpit za avto pač pravica. Sem lih na poti čez nočno Lj srečal enega pacienta v Cliotu. Valda vsaj dva auspuha, da bolj leti al nekaj. Pol pa cik-cak, pa onemu spredaj čisto v rit, pa se zaganja po Tržaški na vse pretege. Na semaforju pa lepo za njim ustavim. Sam hej, tipu dogaja. Ma sfriziranega klijeka z dvojnim rorom! To gre fsaj 20 več po štefcu!  Pol je zavil pa na AC pri Dolgem mostu. Verjetno okolici kazat da zna, kot vsak drug orangutan, po ravnem res do konca stisnit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je da voznik kombija (rešilnega vozila) tudi ni pravilno prevozil križiššča.

Držati bi se moral črtkane črte, in po vseh pravilih bi moralo "počiti" cca 2m naprej od črtkane črte. Tako pa se ni pomaknil v sredino križišča in je zavijal takoj za zelenico, ker je hotel križišče prevoziti diagonalno. Zato je tudi kombi nato parkiral tik ob semaforju, na levem pasu, namesto da bi bil parkiran na desnem pasu.

Poleg tega za razliko od kakšenga vti-ja v kombiju sediš zelo na visokem in imaš boljši pregled nad dogajanjem pred sabo. Cesta je pregledna in ravna. Tudi če je motorist vozil krepko čez predpisano hitrost, bi ga moral videti, če ne pa vsaj slišati ...

Mi je pa zanimivo, kako mediji preusmerjajo pozornost - poročajo o potrebni terapiji udeležncev, interviuvajo ljudi kako je divjal in "šaltal"; Preiskava še ni končana, oni pa že postrežejo z bizarnimi, t.i. "neuradnimi" informacijami.

Ko je bila pred leti poledica v Goriških Brdih, sem se peljal mimo in je bil en avto na strehi, par metrov naprej pa rešilec na boku. Uradno poročilo je bilo, da je bila za nesrečo avtomobila kriva neprilagojena hitrost, za nesrečo rešilca pa poledica.

 

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 3. 2017 ob 17:13, DAMI34 pravi:

 

samo še čakam, kdaj se bo kdo spomnil, pa začel klobasat o neprilagojeni :(

8f6d2a4f2a316ad82620019906399039.thumb.jpeg.6cd944c868db988224efe389a48cf9c0.jpeg

572e0a0a3058000b2705a66097435604.jpeg.0b793c3fa17ee23922d20c9d36a09acb.jpeg

Neuradno prek 150 km/h, tok o neprilagojeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Ti že veš.

lep ,izčrpen , strokoven in kulturen odgovor .. hvala

pred 12 urami, skalar36 pravi:

Zdej je kar je. Kdo je kriv, kam je kdo, kok hitr, zdej nav nč pomagal bližnjim, ki so zgubil dve osebi. Lohk se pa kej naučimo iz tega, sam zgleda ne vsi. Največ v prometu za lastno varnost lahko nardimo sami, kako, mi ni treba pisat. Polcija itak ne bo...vsi se neki zdravo prehranjujemo, športamo...zakaj se ne bašemo vsak dan v Mc-u, pa pol gremo k dohtarju po eno šprico, pa smo zdravi-le zakaj ne!? Dejmo še v prometu tko skrbet za sebe, kt pr zdravju, pa bo kuj bolje-za vse.

po porciji odojka z ocvirki in pol kile polsladke čebule ko se ti začne dvigovat kislinal ti na pamet ne pride , da bi vozil prehitro..

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

če lahko zarad akcij zaprejo Avtocesto, ne vidim problema, da se ne bi zaprlo ceste, vendar se vprašam, a je cesta kriva??

njen lastnik ..

pred 10 urami, Lipstick pravi:

Ne se preveč kregat ker:

"Življenje je ena zelo nevarna zadeva, do sedaj ni še nihče preživel".

 

vsi bomo do smrt živel pa noben ne bo prej umrl..

pred 8 urami, mapeco pravi:

Fantje in dekleta pamet v glavo in previdno! Največja neumnost je umiranje na cesti.

meni se zdi bolj neumno umreti 2 dni po odhodu v penzijo .. ampak to je samo moje mnenje..

pred 3 urami, DL650 pravi:

 Me zanima, če za preminulega odredijo odvzem krvi na patologiji, za pregled prisotnosti alkota v krvi? Bi bil zanimiv ta podatek.

pa še za kaj drugega ..

pred 2 urami, Zok pravi:

Ja, prav je. Naj imajo celado - njihovo zdravljenje posredno placam tudi jaz. Naj placajo neko minimalno zavarovanje - tistih 20, mogoce 30 eur na leto ne bo nikogar spufalo, meni se pa ne bo potrebno ukvarjati s civilnimi tozbami in osebnimi zamerami, ko bom imel zaradi objestnosti in nevednosti nekega mulota razbit avto. Naj imajo tablice, naj ne bodo pod imuniteto anonimnosti pred roko pravice. Naj imajo tehnicni pregled, se tako je vse prevec prehitrih vozil, ki bi naj bila hitrostno omejena - prehitrih za sposobnosti njihovih voznikov.

Resnicno podpiram ta zakon.

podpiram če vključijo še kolesarje..

 

 

 

 

je kdo pomislil na to , da je par delal samomor ? 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, twom said:

Sem mnenja da bi bilo zelo malo nesreč s smrtnim izidom med motoristi, če bi vsaj približno vozili po omejitvah.

Spregledajo te prav tako lahko, samo je razlika če imaš 50 kmh višjo hitrost v trenutku trka, pa pustmo verjetnost da te spregledajo.

Dami, če bi bil 40 kmh hitrejši, bi še tacal zemljo?

Sem že napisal enkrat, razlika med 65 in 60 je 32 kmh. Z 32 kmh na uri se zabiješ v oviro če se pelješ s 65, če se pelješ 69 se pred iviro ustaviš.

Razlika med 70 in 100 je še bolj drastična, od točke začetka zaviranja do ustavitve iz 70 rabim 18 metrov, iz 100 do ustavitve pa 35 (17 več), kar pomeni da se z začetno hitrostjo 100 kmh mimo mesta ustavitve s 70 peljem še vedno 79 kmh na uro.

Če pa upoštevamo še reakcijski čas pri 100-tki, dejansko mimo mesta ustavitve s 70 komaj začneš zavirat s 100-tko.

Če smem ......

Če bi ...... bi bil že " debelo"  mimo križišča, ko bi Xsara šele pripeljala do ......

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Lipstick said:

Če smem ......

Če bi ...... bi bil že " debelo"  mimo križišča, ko bi Xsara šele pripeljala do ......

pozabljas, da bi bil v tem primeru pred Xsaro v kriziscu traktor s prikolico za gnoj in drekace okol vozit   . . . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, al je dons z luno kej narobe!! Sem pelou eno špuro (glej temo Vtisi z dnevnih voženj 2017), pa sem na relaciji iz Bežigrada čez Podutik do Horjula pršou ene petkrat v neprijetno situacijo, ko te na suho izsilijo. Te vidi in vseeno zapelje na cesto! V Stranski vasi pri Dobovi pa krona vsega!! Za nepreglednim ovinkom v vasi je sredi ceste stal kolesar počez cez cesto. Sem pred ovinkom "nekej na vod čutu", da sem čist počas pelou in uspel na parih metrih ustavt. Če ne druzga, je bil na smrt prestrašen in še zahvalu se mi je! To pa tut nekej pomen!! (:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snecer pravi:

Če so miši v pekarni in jo lahko inšpektor zapre, potem miličnikom ne more biti nobena težava, da zaprejo cesto, ki je nevarna in ogroža.

 

Bom domneval, da je tole trollanje, na katerega nima smisla odgovarjat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Jure pravi:

Bom domneval, da je tole trollanje, na katerega nima smisla odgovarjat :)

za vsako stvar v prometu so določeni neki tehnični minimumi oz zahteve.. nič ti ne pomaga imeti 20% bolj limasto gumo , če je torni koeficient asfalta 50% pod minimumom.. samo moj osebni pogled ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, suntrace14 pravi:

 

Popravljeno . Popravil DinDiin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Zaloski se itak da normalno hitreje vozit, ker je pregledna, siroka, itd. Projektili pa nikamor ne pasejo, placeval se bo pa spet za radarcke 71 na 60,pa moralke. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, dreja_123 pravi:

Ko je bila pred leti poledica v Goriških Brdih, sem se peljal mimo in je bil en avto na strehi, par metrov naprej pa rešilec na boku. Uradno poročilo je bilo, da je bila za nesrečo avtomobila kriva neprilagojena hitrost, za nesrečo rešilca pa poledica.

 

LP Andrej

Kakšno uradno poročilo? Ti si slišal ali pa prebral novinarsko novico. Ali si mogoče videl zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče? 

pred 9 urami, thumper pravi:

lep ,izčrpen , strokoven in kulturen odgovor .. hvala

Odgovor je zelo primeren vprašanju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Borutt pravi:

Kakšno uradno poročilo? Ti si slišal ali pa prebral novinarsko novico. Ali si mogoče videl zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče? 

Odgovor je zelo primeren vprašanju. 

Rezultat iskanja slik za nema glupih pitanja samo glupi odgovori

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DinDiin said:

Po Zaloski se itak da normalno hitreje vozit, ker je pregledna, siroka, itd. Projektili pa nikamor ne pasejo, placeval se bo pa spet za radarcke 71 na 60,pa moralke. 

seveda, če pa je lažje ..

prejšnji teden sem se peljal v Miklavžu pri MB, na avtobusni parkiran civilni beli Clio, z kamero v prtljažniku .. na voznikovem sedežu policaj počiva/rešuje križanke/nabija muziko/ne vem - ni imel ničesar v rokah, ne prenosnika ne papirjev, torej očitno delal nič .. 100m naprej v nekem črnem civilnem vidim še 2 policaja, kolko sem videl sta prav tako delala okroglih 0 .. čez pol ure sem se vračal, situacija identična ..

zdaj pa, če jim je res tako mar za varnost v prometu, zakaj niso cliota pustli tam samega z radarjem, saj je kamera verjetno sposobna sama slikat (ali rabi enega zraven, ki ročno pritiska na sprožilec???), 3 palcaje pa vsakega v svoje križišče stat in gledat naokoli .. brez skrbi, tudi tam jim nebi trebalo delat čisto nič, samo stat kje na pločniku .. že sama prisotnost bo zelo pozitivno vplivala na red ..

ampak ne .. to, da se kultura v križiščih iz meseca v mesec slabša, za to jih očitno boli k ... vožnje v rdečo, pospeševanje v rumeno, izsiljevanje prednosti, štart iz voznega pasu za zavijanje v levo in prehitet vse na desni, da si ja prvi v koloni za naravnost, zavijanja brez smerokazov, telefoni,  ... dosedaj še enega takega nadzora nisem videl, nikjer v slo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!