Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 1 uro, sesir pravi:

Seveda po ker motor gre 200km/h v 20metrih in nikakor ne ni res da potrebuje za doseč 200km/h ravnino vsaj 400metrov in ni potreboval da prevozi četudi 200km/h teh 400metrov več kot 5sekund....

neregistrirana dirkalnika sta bila, še nek rahli ovinek, da sta priletela z zalogo

zdaj pa štoparco v roko pa glavo obračat, ko se boš drugič obrnil, bo že rekord v poletih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Snecer pravi:

 

zdaj pa štoparco v roko pa glavo obračat, ko se boš drugič obrnil, bo že rekord v poletih

Poizkusi rabiti 5sekund v Italiji za speljevanje..konec dneva boš napol gluh tolk ti bodo trobili...ok absolutno se zgodi,da ne gre videt v veliki večini pa se spregleda,vozi na pamet...Smo pač ljudje in se to dogaja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, hy650 pravi:

Se strinjam,. Mislim, da voznik reševalec sploh ni imel možnosti  odreagirat, ko je prletu projektil...

Zelo verjetno res ne.

Kdor ta odsek pozna, bo že vedel zakaj. Kdor ga pa ne, mu pa nima smisla razlagat, ker ne bo razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

Zakaj potem organiziraš tečaj "varne" vožnje?

Za vožnjo po predpisih motoristu zadostuje osnovna motorika, da ne govorim o modernih pomagalih, ki presegajo tehniko človeka.

 

Za čast in slavo ter denar. Ne vedno v tem vrstnem redu. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Efendi pravi:

Kdor ta odsek pozna, bo že vedel zakaj. Kdor ga pa ne, mu pa nima smisla razlagat, ker ne bo razumel.

Pri vseh takih križiščih je en osnoven problem - ko zavijaš levo in še nekdo nasproti zavija levo istočasno, ti ta blokira lep del pogleda nad situacijo na voznem pasu naravnost. Če cesta malo zavije, pa sploh. Marsikje pa še ljudje ne zapeljejo dovolj globoko v križišče, da se to malo omili. Npr križišče na Tržaški smer iz mesta, zavijanje levo proti Intersparu - če nekdo iz smeri v mesto zavija levo k avtohiši, ti skrije komplet 'levi' vozni pas naravnost, pa še lep del desnega. Ko v tako situacijo dodaš še nekaj hitrega in dovolj malega... recimo motor, rata situacija precej 'zanimiva'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 Pa daj si ze TI dopovedati da mi to vemo... In daj si dopovedati, da ce je radar (velikokrat) na cesti iz Bleda proti Lescam, na 100metrih ceste med zadnjo hiso in tablo za konec naselja, na mestu kjer je plocnik fizicno locen od cestisca par metrov, da to NI umirjanje prometa, ali lovljenje prehitrih in nevarnih voznikov, ampak nabiranje denarja! Tu se ne dogaja NIC nevarnega, samo veliko voznikov pac pospesi ze kak meter pred tablo za konec naselja, ko se ze oddaljijo od his... In dej prosim, razsvetli me da radar ulovi pac samo tistega ki je prehiter.. de ti ne boi treba razlagati, zakaj radarjev nikoli ni pred solo, in kjerkoli je precej bolj nevarno, kot pa 20m pred tablo za konec naselja, 50m od zadnje hise!

Še nekdo s položnico. 

Pa zapomni si že enkrat, da je radar namenjen samo meritvi hitrosti in ničemur drugemu. Zato tisto tvoje umirjanje hitrosti nisi tja, kjer si ga dobil, ker si ti sam odgovoren za vožnjo v okviru omejitve. 

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena lastna izkušnja čisto blizu tega tragičnega križišča, ko sem se zjutraj peljal v službo.

Vozim po levem pasu in dohitevam avtobus na desnem, ko slišim nekje za sabo "znani hrup". Aha, junak, ki se ne boji mraza, ker ve, da bo popoldne toplo....

Potem pa ga zagledam, kako ga je izstrelilo (glede na hitrost nas ostalih) izza avtomobila za mano in je pognal naprej..

V zadnjem hipu mi je kapnilo, da se misli idiot stisniti skozi skorajda neobstoječo špranjo med mojim avtom in avtobusom, tako da sem pohodil bremze in ga spustil skozi. Če bi namreč jaz nadaljeval z vožnjo z nespremenjeno hitrostjo, bi se namreč junak nalimal na avtobus, počil vame ali pa....kaj vem, nekam že. Skozi pa ne bi šlo. Nikakor.

In potem je odslalomiral dalje....

Tako da...mi lahko reče hvala, ker jo je tisto jutro odnesel živ in cel. Vsaj mimo mene....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snecer pravi:

Prednost ima, a ne brezpogojno.

Si že pozabil primer, ko je voznica pripeljala iz stranske, pogledala levo = prazno, pogledala desno = prazno, speljala in pok pok dva projektila 200kmh.+

 

V bistvu res ne vem o katerem primeru govoriš, ker ne spremljam čisto vsega, toliko časa pa spet nimam :) Sicer ne vem, kako rešujejo take primere in tudi upam, da nikoli ne zvem. 

pred 5 urami, Samuell pravi:

Red Bull ti da krila , Cbr-ka pa te pošlje v nebesa ... Ena močna ... Če bi peljal 60 se nebi ubila ... Jebemtiš dedu ni ratalo , jeba je to da je sabo potegno še eno življenje , vsa ostala pa uničil ... Pa zdaj policisti pazli ali ne, bli radarji ali ne tam ko poči jih nikoli ni ... Pa niti ne rabijo bit ... Bo treba pamet v glavo vsi skupaj pa bo vse drugače ... Je pa ded bil motorist ... to se na veliko poudarja ... tak da je on pelo ko šus ... leva, desna,sprednja,zadnja ... rdečo polje ... boom ... konec nema više hondice , nema njega , nema dekline ... ostala samo tuga i beda ... Vsako leto je enako par jih gre , pa smo vsi pametni ... pa je par dni fino mirno ... pa se spet pelje ... pa gume limajo ... pol pa spet en od nas odleti u vražjo mater ... pa spet od začetka ...  Nema kraja priče ... Ta snemanja z kamerami kak kdo vozi so pa ena velika bedarija ... dokazovanje česa ... alter ega ... na TT se naj spravijo pa tam dokazujejo znanje in nabijanje turncelera ... Ja sam tam je treba imet jajca ...

Drugače ravno malce naprej od tega križišča zelo pogosto stoji na avtobusnem postajališču tisti mali jajček od mestnega redarstva, v katerem je radar. In ja, ta cesta je kar divja, meni že to ni všeč, da malce zavije v stran in veliko idiotov tega ne zvozi tako kot je treba, pa tu ne mislim motorista, temveč tiste na 4 kolesih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Snecer said:

Si že pozabil primer, ko je voznica pripeljala iz stranske, pogledala levo = prazno, pogledala desno = prazno, speljala in pok pok dva projektila 200kmh.+

Verjetno misliš dva motorista leta 2008, voznik kombija v tem primeru ni bil kriv drugega kot to da ni ostal doma. Gre za del ceste Ljubljana Litija kjer se da peljati hitro kolikor ti kripa dopušča, asfalt lep in raven, cesta široka, na mestu nesreče v rahlem ovinku, nepregledna...

... ali je bil še kakšen tak primer? Čudilo me nebi.

Motorista (oba) sta se z 200+ skantala kot mrčes na šipo v levo stran kombija pri vozniku in ga na mestu ubila.

Tudi lanski primer na primorskem, 140+ skozi naselje v terenca, mrtva voznik motorja in sopotnica (tudi motoristka), tu vsaj nista ubila šoferja avta.

Pri takih hitrostih, sploh v ovinku, voznik nima nobene možnosti karkoli spremeniti ali ukrepati, tako zaradi hitrosti, kot zaradi stabilnosti in oprijema. Pri taki vožnji je samo vprašanje kdaj in kje nekaj ne bo idealno, kot da imaš revolver, v katerem je lahko metek, ti pa stiskaš in stiskaš, in stiskaš... bum...

se dva linka, malo več opisa, "lepe" slike še dve sliki

 

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel v kopalnico pogledat , če je res topla voda ............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, twom said:

Gre za del ceste Ljubljana Litija kjer se da peljati hitro kolikor ti kripa dopušča...

sicer je večina cest, sploh izven naselij, takih da se da voziti kolikor tvoja kripa zmore, in veliko posameznikov, vsekakor preveč, to tudi počne, zato pa imamo tako statistiko kot jo imamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Frenk 67 pravi:

Za krožišča moraš bit extra fuknjen da zgaziš koga, ampak še vedno trdim, motorist ne more diujat po krožišču 200.

Bdw, kje smo sedaj z zadnjmi informacijami tipa rekla kazala:

Kok je zaj oni s fužin u šlapkah brez čelade pelu,250? Je rekla ena guspa, k ga je en dan prej vidla, da je baje zvočni zid prebou, tok hit da je šlo, pa grmel jr tut ful na glas.

Samprašampress

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Kok je zaj oni s fužin u šlapkah brez čelade pelu,250? Je rekla ena guspa, k ga je en dan prej vidla, da je baje zvočni zid prebou, tok hit da je šlo, pa grmel jr tut ful na glas.

Samprašampress

Tikrpraši

Onaj je pršu iz olimpijske vasi, saj je bio u trenerki, pa nije imeo šlapke, nego krokse.

Crnihumorpreess

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Sem šel v kopalnico pogledat , če je res topla voda ............

Isle of Man TT..., verjetno si ugotovil da topla voda je, pa mrzla je tut..., dirka na tem otoku je lep dokaz da se da tudi po zelo zavitih in ovinkastih cestah, tudi skozi naselja, peljati zelo zelo hitro.

Samo da so v času dirke te ceste zaprte za drug promet, in tudi pešcev in kolesarjev ni. 

Na cestah pa imajo (imamo) pravico biti tudi vsi ostali, in kot povsod v vsakdanjem življenju se dogajajo napake. In z vožnjo kot na TT nima voznik nobene možnosti da bi na te naoake primerno reagiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

In ti buhtl pametuješ,da je ta z cbr peljal 150km/h res si buht!

V linku lepo piše stvari 60m okoli,slika focusa pa tudi!

V tvojih očeh lahko primerjava nesreči?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, twom pravi:

Isle of Man TT..., verjetno si ugotovil da topla voda je, pa mrzla je tut..., dirka na tem otoku je lep dokaz da se da tudi po zelo zavitih in ovinkastih cestah, tudi skozi naselja, peljati zelo zelo hitro.

Samo da so v času dirke te ceste zaprte za drug promet, in tudi pešcev in kolesarjev ni. 

Na cestah pa imajo (imamo) pravico biti tudi vsi ostali, in kot povsod v vsakdanjem življenju se dogajajo napake. In z vožnjo kot na TT nima voznik nobene možnosti da bi na te naoake primerno reagiral.

Strinjam z večino , kar si napisal ...........tople vode ni , podabu bojler prižgat ;)

Lej vsem pametnjakovičem tu gori .................sploh pa tistim ki imajo motor par mesecev pa vse vejo in znajo ..........če bi motor prtisnil 150kmh v tisti reševalni kombi , bi ga preklal na pol (mal karikirano ) , zdej pa kar razvijejte teorije kaj je rekla mamca , pa kaj je kdo videl itd ......

Ne podpiram neumnosti in prehitre vožnje ,sploh v naselju , čeprav izven naselji tudi sam večkrat prekoračim največjo dovoljeno omejitev in nisem svetnik ,sam take budalaštine  ko berem ...mah 

Evo za vse  svetnike ..............:P

 

16265893_10212006746626458_2775788050619766952_n.jpg

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kmet2 pravi:

 

 

16265893_10212006746626458_2775788050619766952_n.jpg

Res je težko!In to tako,da bom vse mopije prodal...mogoče kupo gilero fuoco...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz onega članka je eden ključnih delov besedila tale:

Citiraj

V prometu je tudi tako, da vozniki v skladu z načeloma zaupanja v prometu pričakujemo, da tudi drugi udeleženci ravnajo v skladu s prometnimi predpisi, je preiskovalka sporočila kolegom iz senata.

Zdaj pa naj vsak sam pri sebi razmisli kaj se zgodi, ko se načelo zaupanja (grdo) krši. Ponavadi so (rumeni) mediji polni naslovnic z velikim napisom Šokantno! al pa Tragedija! Če pa se v prometu ne greš določene stopnje zaupanja v okolico... pa lahko samo parkiraš. Ker se brez osnovnega zaupanja v okolico preprosto ne boš mogel funkcionirati v prometu.

 

Btw, strah pred smrtjo nas zelo učinkovito ohranja pri življenju. Dobesedno neustrašni ne živijo posebej dolgo. Tudi 'neustrašne' in hudo drzne dirkače je strah, ko začne leteti počez pa pošrek takrat, ko tega nočejo. So pa povečini dovolj psihično močni, da se kljub temu še vedno vozijo zelo po meji možnega. Sprehajanje izven cone udobja in s tem izboljševanje samega sebe pa nima ničesar skupnega z 'željo po smrti'.

Eden bolj znanih testnih pilotov vseh časov, Chuck Yeager zna povedat kako na to temo. Recimo tole o lastnem strahu pred smrtjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ja motoristi so res eni norci ...........škoda , ko ljudje več ne uporabljajo možgane ,temveč medije .....

 

 

17742134_1348800381856177_443766925_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/1/2017 at 10:42 AM, Kmet2 said:

Lej vsem pametnjakovičem tu gori .................sploh pa tistim ki imajo motor par mesecev pa vse vejo in znajo ..........če bi motor prtisnil 150kmh v tisti reševalni kombi , bi ga preklal na pol (mal karikirano ) 

"karikirano"(hecno, a ne, da ni hecno) gor al dol.... so poškodbe  malo nad pragom avtomobila. S hrbtom presekat "šasijo" na pol, bo težko, razen če si ornk natreniran....(po tvojem?)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎1‎.‎4‎.‎2017 ob 10:26, sesir pravi:

In ti buhtl pametuješ,da je ta z cbr peljal 150km/h res si buht!

V linku lepo piše stvari 60m okoli,slika focusa pa tudi!

V tvojih očeh lahko primerjava nesreči?

res si pacient, pišem da ni nujno da je kriv rešilec, da je objestnež divjal in prehiteval vozila ter kot projektil priletel

razlaga, da odvzem prohektilu ni odvzem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

res si pacient, pišem da ni nujno da je kriv rešilec, da je objestnež divjal in prehiteval vozila ter kot projektil priletel

razlaga, da odvzem prohektilu ni odvzem

Verjetno je imel rešilec na sebi airbag,da ni bolj poškodovan,motor bolj razbit,da potnica ni poletela preko...teniske pa je verjetno kak spiderman nazaj k njima potegnu!

Dejstvo je da ste vsi nagnusni!Kako se sploh lahko imate za motoriste a drugega motorista defaltu obtožujete...

Primer!Motorju izsili prednost drug avto s stranske ceste....avto je tiščal 10m po svojem voznem pasu!Izračunana hitrost je bila 90km/h...kolk 100m pa je tiščal tega rešilca...aja airbag...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa je že naslednji del nanizanke.

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/huda-nesreca-motorista-zaprla-cesto

 

Pravkar, sesir pravi:

Verjetno je imel rešilec na sebi airbag,da ni bolj poškodovan,motor bolj razbit,da potnica ni poletela preko...teniske pa je verjetno kak spiderman nazaj k njima potegnu!

Dejstvo je da ste vsi nagnusni!Kako se sploh lahko imate za motoriste a drugega motorista defaltu obtožujete...

Primer!Motorju izsili prednost drug avto s stranske ceste....avto je tiščal 10m po svojem voznem pasu!Izračunana hitrost je bila 90km/h...kolk 100m pa je tiščal tega rešilca...aja airbag...

Ne vem kolko je letel projektil v Ljubljani, če bi vozil normalno, bi bil viden in bi lahko ustavil.

Nimamo kaj debatirat.

Pa še nekaj bi omenil pri vseh teh nesrečah in da ne rečem drugega idiotskih tečajih varne vožnje, katere forsirajo v medijih in še kje.

Ne cepajo začetniki, ampak stari mački, objestneži, ki s svojim načinom vožnje samo čakajo, da bodo enkrat v časopisu.

Po možnosti imajo še vse možne tečaje na tem planetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!