Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 16 minutami, SF pravi:

Spomnim se njegovega sloga pisanja, ko tebe še ni bilo na forumu in trdim, da dokler si tu ni začel dopisovat s teboj, tega ni znal...

Tudi ti si z dokazovanjem zelo skregan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Nabijanje in zavajanje obvladaš. Za vse ostalo si ...

Spet očitaš nekaj , kar počneš sam .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Tudi ti si z dokazovanjem zelo skregan. 

Zanimivo, da mi samo ti to očitaš... Spominjaš me na tistega ata, ki pelje po avtocesti, na radiju sliši obvestilo o vozniku, ki vozi po napačni strani avtoceste in se huduje, da tak ni samo eden, ampak kar vsi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Mal sem bral tole temo....ima res svega i svašta, ampak:

za tiste, ki je ta tema pretežka, naj povem da so druge tudi druge, lažje prebavljive...

Ta tema je začela resno konkurirat nekaterim drugim briljantnim temam iz Lige prvakov oz. Kr neki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, izibajker pravi:

Ta tema je začela resno konkurirat nekaterim drugim briljantnim temam iz Lige prvakov oz. Kr neki.

dokler tu nabijamo pomeni, da smo še živi :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Spet očitaš nekaj , kar počneš sam .

Jaz ti vedno pokažem in dokažem, medtem, ko ti in še kdo, samo pravljice in čenče pišeš. Še za tisti primer za JRM, ko naj bi imel vse podatke, si užaljeno odklonil pojasnilo. Torej, nakladanje in nabijanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Mal sem bral tole temo....ima res svega i svašta, ampak:

za tiste, ki je ta tema pretežka, naj povem da so druge tudi druge, lažje prebavljive teme, recimo:

NJAM NJAM :cool:

Ja tole je k en glup film, ko ga začneš gledat ne moreš nehat...:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se pa zjutraj vključeval na dolenjsko avtocesto, po voznem pasu se kolona počasi premika in me ena pupa nikakor ni hotela spustit not...pokazala mi je sredinec...in zdaj sem v dilemi...:hmm:...a je hotela sexat ??...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, MARE 65 pravi:

Sem se pa zjutraj vključeval na dolenjsko avtocesto, po voznem pasu se kolona počasi premika in me ena pupa nikakor ni hotela spustit not...pokazala mi je sredinec...in zdaj sem v dilemi...:hmm:...a je hotela sexat ??...

nisem prepričan, namreč tale gesta je večpomenska.

Recimo, lahko ti je hotela nakazati (če ti je sredinec pokazala), da ga po sredini vtakni not. Če je pa slučajno imela navihan nasmešek na ustnicah je bila gesta očitno povabilo, da ti ga povleče, preden se vrineš.

Če bi pa hotela seksati bi morala z eno roko pokazati sredinec, z drugo bi pa morala s palcem in kazalcem narediti krog. Nato bi morala z roko kjer kaže sredinec le tega porivati v luknjo v drugi roki.

S tem bi ogrozila lahko tebe in druge, saj bi spustila volan in ne bi bila več pozorna na promet. A vidiš, potem pa pride do izsiljevanja, točno zato, ker se ljudem jebe!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da mal presekam...

Zanimiva postavitev prometnih znakov. Koliko časa velja omejitev 60?

Če se slabo vidi, je krivo sonce. Prvi znak je za konec naselja. Drugi znak je omejitev hitrosti 60 km\h. tretji znak je za naselje, brez črne obrobe, kar pomeni, da je hitrost omejena na 90 km\h. Vsaj tako je bilo, ko sem še jaz delal CPP.

 

s-l1600.jpg

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Da mal presekam...

Zanimiva postavitev prometnih znakov. Koliko časa velja omejitev 60?

Če se slabo vidi, je krivo sonce. Prvi znak je za konec naselja. Drugi znak je omejitev hitrosti 60 km\h. tretji znak je za naselje, brez črne obrobe, kar pomeni, da je hitrost omejena na 90 km\h. Vsaj tako je bilo, ko sem še jaz delal CPP.

 

s-l1600.jpg

še vedno je tako...cca 10m lahko voziš 90km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

60 je cez celo podpuflico oz dokler ni druzga znaka.. bi pa blo bols za tablo dat znak,  se strinjam

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

še vedno je tako...cca 10m lahko voziš 90km/h

Tabla za naselje nima črnega roba! Torej velja omejitev 60 km/h po znaku za omejitev do prvega križišča! V kolikor bi "Podpulferca" imela črno obrobo, bi bila omejitev 50 km/h. Če bi bila tabla z omejitvijo po znakom za naselje, velja ta omejitev za celotno naselje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 4. 2017 ob 8:32, DAMI34 pravi:

Ob 4. 4. 2017 ob 21:03, twom pravi:

In če boš zgazil mojega otroka ki bo (po svoji krivdi) pritekel na cesto, in ga boš ti zbil s +50 nad omejitvijo, namesto s samo +10, te tolčem toliko časa (ali pa kogarkoli drugega tu na formu) da, da, ne da te ne bojo prepoznali, ampak da ne bojo prepoznali ali je bil človek ali žival.

Jaz mislim, da bi bilo zelo verjetno obratno ker odgovornost za otroka so pri starših moja pa na cesti.

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, skalar36 pravi:

Da mal presekam...

Zanimiva postavitev prometnih znakov. Koliko časa velja omejitev 60?

Če se slabo vidi, je krivo sonce. Prvi znak je za konec naselja. Drugi znak je omejitev hitrosti 60 km\h. tretji znak je za naselje, brez črne obrobe, kar pomeni, da je hitrost omejena na 90 km\h. Vsaj tako je bilo, ko sem še jaz delal CPP.

 

s-l1600.jpg

Temu se reče še kr nelogična (napačna?) postavitev signalizacije. 60 velja do prvega križišča... se pravi odcepa/vključevalne ceste levo/desno. Po logiki je to nekje tam okoli one bajte na levi. Če bi bla tabla pod znakom za kraj (kar je verjetno mišljeno?) pa bi veljala do preklica (eksplicitnega ali table konec naselja).

Seveda pa pri slovenski logiki ne gre brez neumnosti. In tako ni vedno jasno, kaj križišče sploh je.

Če ga kiksam pa naj me @Borutt popravi z obvezno :twak:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na uč .. ta znak je postavljen pred znakom naselja ... torej velja do znaka za naselje .. potem je pa skozi naselje 90 km/h ... vprašanje je tudi, ali ni preveč odmaknjen od ceste in ali sploh velja znak, ki je postavljen nekje na sredini brega, kot da bi šlo za reklamo :huh: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

na uč .. ta znak je postavljen pred znakom naselja ... torej velja do znaka za naselje .. potem je pa skozi naselje 90 km/h ... vprašanje je tudi, ali ni preveč odmaknjen od ceste in ali sploh velja znak, ki je postavljen nekje na sredini brega, kot da bi šlo za reklamo :huh: 

(4) Znaki za prepovedi in omejitve (2200) veljajo od mesta, kjer so postavljeni, do mesta, kjer je postavljen znak o njihovem preklicu, sicer pa do prvega naslednjega križišča javnih oziroma nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet. Če naj prepoved ali omejitev velja še naprej za križiščem teh cest, se znak ponovno postavi za vsakim križiščem s temi cestami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tjažo pravi:

Tabla za naselje nima črnega roba! Torej velja omejitev 60 km/h po znaku za omejitev do prvega križišča! V kolikor bi "Podpulferca" imela črno obrobo, bi bila omejitev 50 km/h. Če bi bila tabla z omejitvijo po znakom za naselje, velja ta omejitev za celotno naselje.

Sej to sem napisal, oziroma sem slabo napisal :D

od table Šk.loka do table 60 je omejitev 90, od 60 dalje je 60, do prvega križišča če se ne motim.

pred 45 minutami, exclan pravi:

Jaz mislim, da bi bilo zelo verjetno obratno ker odgovornost za otroka so pri starših moja pa na cesti.

ampak kdo bo koga tolkel?

samprašam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Sej to sem napisal, oziroma sem slabo napisal :D

od table Šk.loka do table 60 je omejitev 90, od 60 dalje je 60, do prvega križišča če se ne motim.

Ja to bo pa pravilno!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Temu se reče še kr nelogična (napačna?) postavitev signalizacije. 60 velja do prvega križišča... se pravi odcepa/vključevalne ceste levo/desno. Po logiki je to nekje tam okoli one bajte na levi. Če bi bla tabla pod znakom za kraj (kar je verjetno mišljeno?) pa bi veljala do preklica (eksplicitnega ali table konec naselja).

Seveda pa pri slovenski logiki ne gre brez neumnosti. In tako ni vedno jasno, kaj križišče sploh je.

Če ga kiksam pa naj me @Borutt popravi z obvezno :twak:

Omejitev 60 je do prvega križišča ali do njenega preklica. Tabla za naselje brez črne obrobe pomeni omejitev, kot je bila do takrat.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Borutt pravi:

(4) Znaki za prepovedi in omejitve (2200) veljajo od mesta, kjer so postavljeni, do mesta, kjer je postavljen znak o njihovem preklicu, sicer pa do prvega naslednjega križišča javnih oziroma nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet. Če naj prepoved ali omejitev velja še naprej za križiščem teh cest, se znak ponovno postavi za vsakim križiščem s temi cestami.

govorim tudi o oddaljenosti ... nekje v glavi imam, da:

Vodoravna razdalja med robom vozišča ali odstavnega pasu in najbližjo točko oziroma projekcijo skrajne točke prometnega znaka mora biti na cestah zunaj naselja najmanj 0,75 m in ne več kot 1,60 m,

in ... po moji nestrokovni oceni, je razdalja od roba vozišča do znaka več kot 1,6 m

pa tudi... če bi bil znak 70, bi ga znak za naselje z črnim robom izniču in ne bi trajal do prvega križišča

če je tako, potem tudi obratno velja ... da znak 60 izniči znak za naselje brez črnega roba ...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Omejitev 60 je do prvega križišča ali do njenega preklica. Tabla za naselje brez črne obrobe pomeni omejitev, kot je bila do takrat.  

aha ... maj mistejk

kljub temu, bi bilo bolj logično, če že želijo upočasniti promet v naselje, pač postavijo znak na znak za naselje in to potem velja za celo naslje, ali ga pa nekje, kjer je to primerno, prekličejo.

:huh:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

govorim tudi o oddaljenosti ... nekje v glavi imam, da:

Vodoravna razdalja med robom vozišča ali odstavnega pasu in najbližjo točko oziroma projekcijo skrajne točke prometnega znaka mora biti na cestah zunaj naselja najmanj 0,75 m in ne več kot 1,60 m,

in ... po moji nestrokovni oceni, je razdalja od roba vozišča do znaka več kot 1,6 m

pa tudi... če bi bil znak 70, bi ga znak za naselje z črnim robom izniču in ne bi trajal do prvega križišča

če je tako, potem tudi obratno velja ... da znak 60 izniči znak za naselje brez črnega roba ...

 

 

Tistega nimaš v glavi, ampak v pravilniku. In to v novem pravilniku.

Tvojo teorijo o izničenju pokvari ta isti pravilnik, kateri ti pove, da je en znak za izrecne odredbe in drugi znak za obvestila. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!