Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Nikogar nisi ogrožal? Poskusi razmišljati....

Lep dan....primerno obut in servisiran moped....poznana cesta...nikogar na cesti...dolga ravnina.....?Malo pospešit do 200kmh...

Seveda je ogrožal,navsezadnje jih je kar ubijal...seveda mušice...

Kdo bolj ogroža osebo,ki bo prišla na to mesto čez minuto ali dan,teden on ali naše luknjičaste ceste?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Lepo ti je povedal, da čče kršiš zakon, je čisto vseeno za koliko ga kršiš...

Ni čisto res. Tud zakonodaja tako pravi. Tehnikalija, vem. Sam pomembna tehnikalija. Tudi obravnava v primeru kraje je drugačna če suneš flašo za 20€ al pa sod za 2000 €. Je pa res da si naziv lopov zaslužiš v obeh primerih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej pred  20 leti recimo, se  je ravnotako nasel  nek nadebudnez, ki je "picil ko  raketa" in se ubil,  al pa komu drugemu v  kabino uletel.  In kaj je danes drugace?  To izkoristijo za visanje kazni  in povecanje akcij  motorist in svet  se vrti dalje, se zmeraj se  bo  nasel nekdo, ki  bo naredil bas isti drek,  tako jutri, kot  cez 20 let.  Tko pac je.  Najebal bojo pac  posamezniki, ki bojo na radar nabasal, to je rezultat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Borutt pravi:

Nikogar nisi ogrožal? Poskusi razmišljati nekoliko drugače in sicer v m/s. Ker boš potreboval približno eno sekundo, da boš reagiral na morebitno nevarnost, boš v tej sekundi prevozil približno 60 m z 200 km/h, preden boš stisnil zavoro, ker boš mogoče moral zmanjšati hitrost ali celo ustaviti. Teh 60 m pa ni tako malo. In tukaj se skriva nevarnost. Ali pa neumnost. Da je prekršek, pa tako vsi vemo. 

Ovinki so veliko bolj zanimivi. Po svoji strani odpeljani, seveda. 

po domače, ogrožanje se začne takoj ko se premakneš z mesta in pika. Tudi pri 50 ali 30 nekoga lahko ogrožaš. Če znaš brat, boš vedel o čem sem pisal, če ne, potem filozofiraj. Sem predhodno tudi pisal, da mi je cesta prot Kalu dolgočasna in redko preko 120 (da še vedno je to prekršek)

Marsikej je pa "neprekrškovnih" 90 km/h mnogo večje ogrožanje sebe in drugih, predvsem v nepreglednih (zaprtih)ovinkih, kjer je zadaj lahko taijan ki je šel nabirat teloh, 2 vzporedna biciklista...itd.

So pa tut kalibri, ki bodo trdili, da jih ogroža moja senca v ovinku :P

 

pred 16 urami, Snecer pravi:

Ti na nujni vožnji tudi ogrožaš :) si kdaj pomislil na to?

ko bi šele videl kaj počnejo Koprski modri v providi.....fast&furios6 sem zadnjič gledal. Je priletel isto ko CBRa, mim dveh avtov in za mano...jaz pa lagano, ni bilo ulova, potem sta se pa nad dučetom znesla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Ti na nujni vožnji tudi ogrožaš :) si kdaj pomislil na to?

Definiraj ogrožanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Definiraj ogrožanje. 

vsako premikanje, kjer je hitrost večja od 0.

Po učbeniku nas fizika uči, da dve telesi istočasno ne moreta biti na istem mestu . :D
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, DAMI34 pravi:

po domače, ogrožanje se začne takoj ko se premakneš z mesta in pika. Tudi pri 50 ali 30 nekoga lahko ogrožaš. Če znaš brat, boš vedel o čem sem pisal, če ne, potem filozofiraj. Sem predhodno tudi pisal, da mi je cesta prot Kalu dolgočasna in redko preko 120 (da še vedno je to prekršek)

Marsikej je pa "neprekrškovnih" 90 km/h mnogo večje ogrožanje sebe in drugih, predvsem v nepreglednih (zaprtih)ovinkih, kjer je zadaj lahko taijan ki je šel nabirat teloh, 2 vzporedna biciklista...itd.

So pa tut kalibri, ki bodo trdili, da jih ogroža moja senca v ovinku :P

ko bi šele videl kaj počnejo Koprski modri v providi.....fast&furios6 sem zadnjič gledal. Je priletel isto ko CBRa, mim dveh avtov in za mano...jaz pa lagano, ni bilo ulova, potem sta se pa nad dučetom znesla.

Jaz sem pisal o m/s. 

Sekanje ovinkov je nevarno in velika neumnost. 

Ne boš verjel, ampak nekaj se je premaknilo. Več v živo. 

pred 15 urami, Snecer pravi:

Ko loviš kakšnega brez prve pomoči z divjanjem ogrožaš ostale udeležence.

Kje si našel to definicijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, DAMI34 said:

po domače, ogrožanje se začne takoj ko se premakneš z mesta in pika. Tudi pri 50 ali 30 nekoga lahko ogrožaš. Če znaš brat, boš vedel o čem sem pisal, če ne, potem filozofiraj. Sem predhodno tudi pisal, da mi je cesta prot Kalu dolgočasna in redko preko 120 (da še vedno je to prekršek)

Marsikej je pa "neprekrškovnih" 90 km/h mnogo večje ogrožanje sebe in drugih, predvsem v nepreglednih (zaprtih)ovinkih, kjer je zadaj lahko taijan ki je šel nabirat teloh, 2 vzporedna biciklista...itd. 

Tuki ti pa tud pod razno ne morem dati prav.

Če pelješ 10 čez omejitev, ali pa 50, je mal razlike koliko ogrožaš druge (in sebe).

Tiste dva z mojega linka kar nekaj strani nataj (z 250+ v kombi), sta ubila tudi šoferja, pri 150 bi samo sebe.

Če pelješ več kot je dovoljeno (to ni enako prehitro, včasih je tudi počasneje od omejitve veliko prehitro) si v prekršku, in je razlika ali +10, 20, 50, tako glede verjetnosti da te spregledajo, verjetnosti da ne boš zadovoljivo reagiral, kot tudi (najpomembnejše) kakšne poškodbe boš fasal. Tko da ne bluzi...

In če boš zgazil mojega otroka ki bo (po svoji krivdi) pritekel na cesto, in ga boš ti zbil s +50 nad omejitvijo, namesto s samo +10, te tolčem toliko časa (ali pa kogarkoli drugega tu na formu) da, da, ne da te ne bojo prepoznali, ampak da ne bojo prepoznali ali je bil človek ali žival.

Saj vem, tisti ki imate samo pse, ali pa še teh ne, ne boste razumeli starševskih čustev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt sej ste lepi, pa nov motor mate z floresenčnimi nalepkami, ampak očitno niste čist imuni na čredni nagon. bi reku, dam jajca stran če ste šli 50 mim mene :ras::ras:

 

pa s pod ene čelade je čop las špegal?!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Cartman pravi:

Borutt sej ste lepi, pa nov motor mate z floresenčnimi nalepkami, ampak očitno niste čist imuni na čredni nagon. bi reku, dam jajca stran če ste šli 50 mim mene :ras::ras:

 

pa s pod ene čelade je čop las špegal?!

Danes ? So bili novi RT-ji ? Sem jih videl, če si mislil te motoriste. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Definiraj ogrožanje. 

http://www.delo.si/novice/kronika/policistu-dve-leti-in-pol-zapora.html 

In tako sem zaradi policije ostal brez kolega motorista.....verjetno je divjal v dvoje z 125ccm hard  enduro al...haha

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, sesir pravi:

http://www.delo.si/novice/kronika/policistu-dve-leti-in-pol-zapora.html 

In tako sem zaradi policije ostal brez kolega motorista.....verjetno je divjal v dvoje z 125ccm hard  enduro al...haha

To se je zgodilo leta 1998. Kot sem sedaj zvedel, je bil ta motorist en velik biser. Policist je pa naredil eno veliko pizdarijo. In to ve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

To se je zgodilo leta 1998. Kot sem sedaj zvedel, je bil ta motorist en velik biser. Policist je pa naredil eno veliko pizdarijo. In to ve. 

Ne vem...tolk se nisva poznala...le peljala parkrat malo okoli...pač nas več z motorji...pa četudi je bil biser...se zato zaleti vanj?Ubije človeka in medolžno dekle?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Ne vem...tolk se nisva poznala...le peljala parkrat malo okoli...pač nas več z motorji...pa četudi je bil biser...se zato zaleti vanj?Ubije človeka in medolžno dekle?

Kje v mojem zapisi si našel, da branim policista? Če je naredil, kar je naredil, naj še odgovarja za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, en bolj papeški od papeža samega, ampak dejansko je problem v neobvladovanju motorja.

Ravno 1.aprila sem hotel izlit dušo na MS, pa ni delovalo, pol sm pa pozabu. Zadeva je bila sledeča:

Peljem se preko Trojanke in me takoj za TheKrofiPlac prime scat. Zadeušno opravim pod avtocesto na avtobusni postaji, ravno, ko se oblačim prileti mimo skupina R6, R1, BMF r850R, slišati je bilo fajn. Čelado na glavo in hop za njimi. Ujel sem jih ampak brez heca v istem ovinku. Tadolgem pod AC proti Ce, sej veste katerem.

Moja hitrost je bila previsoka za CPP, ampak meni povsem normalna, če katero cesto poznam, poznam Trojanko. In če se pozimi ponavadi vozim s hitrostjo CPP+nekaj, verjemite, da mi spomladi CPP+nekaj več ne pomeni nobenega izziva. Skratka, priletim za R850, prehitim v isti sekundi, in nekako normalno brez divjanja ujamem R6 v naslednjem ovinku. Ker je mudel divjal, seveda ni imel časa gledat špegle in je trajalo recipiši 5 ovinkov, da me je sploh opazil. In ko me je, je 1. skoraj padel z motorja, ker se me je ustrašil in 2. odprl plin in se pognal v divji beg.

Seveda sem ga v naslednjem ovinku prehitel in odpičil naprej, nato pa vidim R1 mudela, kako pri Luna baru stoji sred ceste in čaka. ALO! Tam ljudje peljejo konkretno preko 140, kje za boga ti je padlo na pamet stat sred ceste skoraj sredi AC??

Kaj hočem povedat? Če ne obvladaš motorja, ni važno kaj imaš pod ritjo. In ne pomaga, če imaš R6, R1 ali karkoli podobnega. Pa če si butl, stojiš sredi glavne ceste. Kar tako, za hec.

Divjak sem bil pa jaz. Ker sem jih brez divjanja, brez pretiravanja in brez kakršne koli frke prehitel na precej preko CPP. Eto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Dr_Jakob pravi:

Okej, en bolj papeški od papeža samega, ampak dejansko...
...Ravno 1.aprila...

...Moja hitrost je bila previsoka za CPP...

...Eto.

Ne verjamem...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa da te ne opazijo sploh ne rabiš ne ovinka ne motorja.

Se lepo peljem (ravnina v naselju, sneberska od avtoceste proti BTC) z avtom, ustavim da bom zavil levo (k vrtcu tisti ki poznate), čakam tri avte iz nasprotne strani...

...in v daljavi za seboj opazim črno piko, ki leti kot sneta skira in postaja iz trenutka v trenutek večja, in z nezmanjšano hitrostjo pride blizu, in nobenega znaka da bo kaj bremzal, začutiš slabost in občutek da te bo zgazil, da bo šel avto kar skozi tebe..., 

in potem začne na polno bremzat, vidiš kako se sprednji del posede, in zadnji del visoko zadaj, in to leti proti tebi, ..., uspem dat v prvo in trokirajoč speljem, tisti se pa ustavi še mal naprej kot sem pred tem stal jaz.

Če ni opazil avta, ali je tak v stanju opaziti kaj drugega, kolesarja, pešca, predvidevati, ...?

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edit

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ravnina je bila, a ne, zato je gledal na števec in na štoparco. Za njegove 3 sive celice je to predstavljalo totalno zasedenost kapacitet, na meji preobremenitve pravzaprav, tako da za kaj drugega (videt kolesarje, pešce, predvidevati....) res ni ostalo nič.

Žal je takih preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, twom pravi:

Tuki ti pa tud pod razno ne morem dati prav.

Če pelješ 10 čez omejitev, ali pa 50, je mal razlike koliko ogrožaš druge (in sebe).

Tiste dva z mojega linka kar nekaj strani nataj (z 250+ v kombi), sta ubila tudi šoferja, pri 150 bi samo sebe.

Če pelješ več kot je dovoljeno (to ni enako prehitro, včasih je tudi počasneje od omejitve veliko prehitro) si v prekršku, in je razlika ali +10, 20, 50, tako glede verjetnosti da te spregledajo, verjetnosti da ne boš zadovoljivo reagiral, kot tudi (najpomembnejše) kakšne poškodbe boš fasal. Tko da ne bluzi...

In če boš zgazil mojega otroka ki bo (po svoji krivdi) pritekel na cesto, in ga boš ti zbil s +50 nad omejitvijo, namesto s samo +10, te tolčem toliko časa (ali pa kogarkoli drugega tu na formu) da, da, ne da te ne bojo prepoznali, ampak da ne bojo prepoznali ali je bil človek ali žival.

Saj vem, tisti ki imate samo pse, ali pa še teh ne, ne boste razumeli starševskih čustev...

Tisti , ki imamo pse vemo ,da pes nima kaj delat na cesti ..............

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, sesir pravi:

Ne vem...tolk se nisva poznala...le peljala parkrat malo okoli...pač nas več z motorji...pa četudi je bil biser...se zato zaleti vanj?Ubije človeka in medolžno dekle?

Oni so šolani ta take stvari ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!