Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 14 minutami, Cartman pravi:

:kmet:, to bi pasrad prebral :lol1:

Sem se zadržal ;-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Dr_Jakob pravi:

Jst tud nism mogu verjet.

prehitu si dve neznalici in un k mal zna je je mogu čakat. Đek, ni kek rečt :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, twom pravi:

Sicer pa da te ne opazijo sploh ne rabiš ne ovinka ne motorja.

Se lepo peljem (ravnina v naselju, sneberska od avtoceste proti BTC) z avtom, ustavim da bom zavil levo (k vrtcu tisti ki poznate), čakam tri avte iz nasprotne strani...

...in v daljavi za seboj opazim črno piko, ki leti kot sneta skira in postaja iz trenutka v trenutek večja, in z nezmanjšano hitrostjo pride blizu, in nobenega znaka da bo kaj bremzal, začutiš slabost in občutek da te bo zgazil, da bo šel avto kar skozi tebe..., 

in potem začne na polno bremzat, vidiš kako se sprednji del posede, in zadnji del visoko zadaj, in to leti proti tebi, ..., uspem dat v prvo in trokirajoč speljem, tisti se pa ustavi še mal naprej kot sem pred tem stal jaz.

Če ni opazil avta, ali je tak v stanju opaziti kaj drugega, kolesarja, pešca, predvidevati, ...?

Lani je en tak biser na Šmartinski pred FURS 'rešil' podobno situacijo na pločnik. Za celo dolžino avta se je prebremzal. In to v popoldanski prometni konici. Na srečo je bil pločnik prazen. Na žalost ni sesul karterja na svoji kanti. Verjetno drkanje po telefonu, ker kdo pa rabi gledat na cesto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kmet2 pravi:

Oni so šolani ta take stvari ......

Žal se ne spomnim točno...se mi neki sanja a ne bom javno o tem...Dani upam,da ti je lepo...počivaj v miru....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, GO_Tomi pravi:

Filozofiranje ni potrebno, opravili so ga strokovnjaki:

aksióm -a m (ọ̑) knjiž. temeljna resnica ali načelo, ki ne potrebuje dokazov

ti si zaposlen pri organih?

pred 21 urami, skalar36 pravi:

..Pa zakaj nas Borutt jebe :P

zaradi aksioma ..

pred 21 urami, Cartman pravi:

Kje je meja? kdaj je vse skupaj narobe? Če za referenco postavimo CPP, je to >90 na magistralah. Ampak 90 se ne vozimo. peljemo tja, recimo 120-150. In nekateri to  vzamete kot ok, ker tako pač gre. Ampak un k ga je pajsal 200, on je pa res debil, kako je sploh možno bit tak neotesanec...na načelni ravni, je isti kurc. enako neotesani smo. .

Pometanje pred svpojim pragom je že zelo dolgo mrtvo. Hinavščina in sprenevedanje pa živo kot še nikoli. 

faktor - zunaj naselja 200 na 90 je 2.1 ..

v naselju če je 60 to pomeni 126 .. 

pred 20 urami, Xebec pravi:

Pustimo CPP pri miru. Tam te pač obravnavajo po tistem kar jim piše. Ampak če ne ločiš da ga daš 20,30,40 čez omejitev na prazni cesti, v dobrih pogojih, z dobro preglednostjo, od tega da greš z 260 vijugat med avtomobili, pa še kuro voziš na zadnjem sedežu, pol pa ne vem več kako eni razmišljate.

Meja je določena precej subjektivno, zase vem da vsakič ocenim kar se da veliko dejavnikov: kje sem, kakšna je cesta, koliko je prometa, kako mi paše vozit v danem trenutku, itd itd. Pri ogromnem številu voznikov je pa edina meja tam kjer se gas neha vrtet.

40 + 90 je 130..toliko je max dovoljena hitrost na avtocesti. 

a so spremenili kategorizacijo iz magistralk v AC?

pred 19 urami, maus pravi:

 

kawo wozu, kawo piw, ćustwa mew 

:ninja: 

kawo wozu, kawo piw in kenjaw ..

pred 19 urami, SF pravi:

Ajde nabjem te na trokurac. Enkrat boš svetohlinil, o vožnji po predpisih, drugič boš prodajal bučke, češ da se ti po svoje odločaš in prekoračitev ni problem... Mogoče je pa oni pri 200 bolj sposoben varno odpeljat kot midva 10 pod omejitvijo... 

a me je kdo klical za furco?

pred 19 urami, sesir pravi:

Imel veliko SS motorjev pa še nikoli dosegel tako vrtoglave hitrosti...Največ po gps peljal 87

temu se reče pravo nabijanje :lol1:

pred 18 urami, maus pravi:

ni treba bit tam več kot pol ure ... in vidiš čudesa ... če bi biu jaz polcaj s.p., bi v enem mesecu tam zaslužil za nekaj ninđ :P

 

če bi bil s.p. bi ti država tolk pobrala da ti za burek neb ostal...

pred 10 urami, DinDiin pravi:

Oni so usposobljeni za to ogrozanje. :D 

niso.kar dokazujejo nesreče v katerih so udeleženi s službenimi vozili..

statistično gledano je na vse skupne prevožene kilometre ostali civilnih vozil v državi tega ogromno kajne..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Cartman pravi:

prehitu si dve neznalici in un k mal zna je je mogu čakat. Đek, ni kek rečt :jezik:

Hja in potem ko ga je videl za sabo je model verjetno hotelnse dirkat in dal vse od sebe... butasto.... Pred leti sem si prav zaradi takih hotel kupit tisočaka, da mu takoj ubijes željo po kakšnem samopotrjevanju, ker ljudi pobirat zaradi neznanja se mi res ne da. S petstotakibin šestotaki sem vozil določen tekoč touring tempo, nakar so ponavadi prileteli po ravnini kot kladiva... Ko so prišli prvi ovinki, sem se mu ponavadi skoraj zaletel v rit, ker sploh nisem pričakoval, da bo desc bremzal, ker tam ne bremza niti frišen kandidat iz avtošole... Potem ga opazuješ, kako trikrat prelomi ovinek, zraven buli v vzvratno ogledalo, na ravnini pa spet gas do konca kot na GP... Seveda ti zjebe ritem, prehitet ga pa skoraj nočeš, ker vidiš, da ne zna vozit in ga nočeš pobirat... V takem primeru je edina rešitev, da res priletiš tako, da ga mine želja po merjenju tiča... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, thumper pravi:

a me je kdo klical za furco?

Je, pa ti nimaš motorja, ki bi dosegal tako nizke hitrosti. S Triumphom bi mi pri povprečnih 15-25 km/h jebal vse po spisku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Kmet2 pravi:

Tisti , ki imamo pse vemo ,da pes nima kaj delat na cesti ..............

 

 

In nekateri smo celo odgovorni za škodo, ki jo je pes povzročil, če je ušel na cesto, ne boš verjel :hmm:......

Pa hišo imamo zavarovano tudi za take primere, groza :dry:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, SF pravi:

Hja in potem ko ga je videl za sabo je model verjetno hotelnse dirkat in dal vse od sebe... butasto.... Pred leti sem si prav zaradi takih hotel kupit tisočaka, da mu takoj ubijes željo po kakšnem samopotrjevanju, ker ljudi pobirat zaradi neznanja se mi res ne da. S petstotakibin šestotaki sem vozil določen tekoč touring tempo, nakar so ponavadi prileteli po ravnini kot kladiva... Ko so prišli prvi ovinki, sem se mu ponavadi skoraj zaletel v rit, ker sploh nisem pričakoval, da bo desc bremzal, ker tam ne bremza niti frišen kandidat iz avtošole... Potem ga opazuješ, kako trikrat prelomi ovinek, zraven buli v vzvratno ogledalo, na ravnini pa spet gas do konca kot na GP... Seveda ti zjebe ritem, prehitet ga pa skoraj nočeš, ker vidiš, da ne zna vozit in ga nočeš pobirat... V takem primeru je edina rešitev, da res priletiš tako, da ga mine želja po merjenju tiča... 

 

ja ne vem. ni nujno da je hotel dirkat. Ko u špegliš vidiš mamuta na gaylordu, lahk de tud začneš bežat u paniki :D

 

če me kdo dohiti, se mu umaknem, z autom motorjem biciklom peš.....pač peli. Precej rad pa dohitim koga, ki je kak % počasnejši ko jaz. ga porabim za referenco in res nestresno vijugam na neki dostojni varnostni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

In nekateri smo celo odgovorni za škodo, ki jo je pes povzročil, če je ušel na cesto, ne boš verjel :hmm:......

Pa hišo imamo zavarovano tudi za take primere, groza :dry:.

Pridna ;-)  sam si ne zamišljam da (boh ne daj) povoziš otroka in potem terjaš starše za povzročeno škodo na avtomobilu , kljub temu ,da bi bila krivda na strano staršev ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

Pridna ;-)  sam si ne zamišljam da (boh ne daj) povoziš otroka in potem terjaš starše za povzročeno škodo na avtomobilu , kljub temu ,da bi bila krivda na strano staršev ....

Malo črnega humorja na ta deževen dan, hahahahaaaaaa :lol1:..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

Malo črnega humorja na ta deževen dan, hahahahaaaaaa :lol1:..........

a na primorskem dežuje? torej ne morem z motorjem v Trst?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

1. Jaz sem pisal o m/s. 

2. Sekanje ovinkov je nevarno in velika neumnost. 

3. Ne boš verjel, ampak nekaj se je premaknilo. Več v živo. 

 

1. Tvoje pisanje je točno. Večja kot je št. m/s večja je razdalja, ki jo prevoziš preden reagiraš.

2. Sekanje ovinkov je krajšanje poti, neumnost je sekati ovinke, kjer ne vidiš.

3. No, saj je bil skrajni čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, twom pravi:

Tuki ti pa tud pod razno ne morem dati prav.

Če pelješ 10 čez omejitev, ali pa 50, je mal razlike koliko ogrožaš druge (in sebe).

nisi napisal na koliko osnove, kajti če pelješ 50 več v naselju, kar krepko ogrožaš.

Tiste dva z mojega linka kar nekaj strani nataj (z 250+ v kombi), sta ubila tudi šoferja, pri 150 bi samo sebe. To so čisti extremi, kaj bi če bi. Če se jaz ne bi umaknil in priletel v gumo bi bila lahko mrtva jaz in voznica xsare, ker bi priletel v kabino.

Če pelješ več kot je dovoljeno (to ni enako prehitro, včasih je tudi počasneje od omejitve veliko prehitro) si v prekršku, in je razlika ali +10, 20, 50, tako glede verjetnosti da te spregledajo, verjetnosti da ne boš zadovoljivo reagiral, kot tudi (najpomembnejše) kakšne poškodbe boš fasal. Tko da ne bluzi...Ne vem, kje si našel bluzenje v mojem zapisu, preber še 1x, pa poišči, kje govorim da je pametno voziti proti kalu 150 al pa 200 al pa še več.

In če boš zgazil mojega otroka ki bo (po svoji krivdi) pritekel na cesto, in ga boš ti zbil s +50 nad omejitvijo, namesto s samo +10, te tolčem toliko časa (ali pa kogarkoli drugega tu na formu) da, da, ne da te ne bojo prepoznali, ampak da ne bojo prepoznali ali je bil človek ali žival.

Se pravi z 10+ je nesreča, s 50 + so batine? A te prav razumem? Veliko se boš še moral naučiti o prometu. 1, promet niso samo številke, ampak zavedanje, da se nahajaš v prometu, zdrav in odgovoren način vožnje, pa četudi gre čez pisane številke. Predvsem pa gledanje. Tako, da čisto pravilno da je mulac fasal provido, kaj pa ni gledal. In tak način, brez zavedanja okolice največkrat pripelje do karambola. + alkohol in ostali pogosti dejavniki.

Saj vem, tisti ki imate samo pse, ali pa še teh ne, ne boste razumeli starševskih čustev... Mam psa, mel sem 3 mačke, nekaj zlatih ribic, 22 in 24 let stare otroke. O kterih čustvih bi rad debatiral? :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kot 30 let sem na cesti z raznoraznimi prevoznimi sredstvi. Če naredim nek izvleček, ko je ravno jokanje, kdo nas/vas ogroža bi napisal takole:

ogrožajo me:

-ljudje, ki se malomarno vključujejo na cesto

-čvekači po telefonu ko z desno drži telefon in levo poskuša menjat brzino, vmes pa še smsjajo

-nedeljski vozniki, ki nabirajo teloh v avinku, parkirajo pa sred ceste

-in tisti, ki se ne zavedajo, da niso več za volan, torej taki ki majo vinjeto samo za prehitevalni pas in še to do hitrosti 110km/h...kaj kmalu jih vidiš kontra po ac peljati

-snetih sekir je malo, al pa mam full sreče

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, thumper said:

ti si zaposlen pri organih?

Ne dojemam, kakšno vezo ima to s čimerkoli ...
Ne. Podjetnik, ki se vozi domov ponoči. Z motorjem, seveda. Zato pravim iz izkušenj (če se navežem na prejšnji moj post), da so enaki občutki lahko različni pri različnih ljudeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj bom napisal, da se lahko moralisti vžgejo:

moja voznica je vozila 10km/h. Njen prekršek/ogrožanje je v mojih očeh enak mulcu, ki piči prot kalu 200 ali več. Zakaj?

Zato ker se je zavestno odločila, da je dovolj pogled v ogledalo, pa čeprav jo je sonce oslepilo, da ne rabi pogledat levo in desno,+vse nadaljne odločitve, ko me je videla, pa ni reagirala (je zmrznila, po njenih besedah)

Mogoče je celo telefonirala. To ne bi vedel.

Zato govorim, da je potrebno zavedanje samega sebe in pozicije kje se nahajaš, a tega je zlo mal. Folk je v svojih škatlah kot bi bil zavit v nekem mehurčku z vato in v stilu, saj se meni nič ne bo zgodilo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

 

moja voznica je vozila 10km/h. Njen prekršek/ogrožanje je v mojih očeh enak mulcu, ki piči prot kalu 200 ali več. Zakaj?

Zato ker se je zavestno odločila, da je dovolj pogled v ogledalo, pa čeprav jo je sonce oslepilo, da ne rabi pogledat levo in desno,+vse nadaljne odločitve, ko me je videla, pa ni reagirala (je zmrznila, po njenih besedah)

V mojih pa ne! Ker un ko mu kdaj števec pokaže tudi 200kmh je zbran in osredotočen na vožnjo...plus pregledna in poznana cesta...un ko pa cijazi in gleda kako trava raste bolj ogroža ostale!Verjetno razmišlja se pa ja komaj premikam pa ja ne morem kaj naredit narobe,ker sem v avtu in viden...Pač tako počasi vozijo na pamet...200 pa se nihče ne pelje na pamet!

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, sesir pravi:

V mojih pa ne! Ker un ko mu kdaj števec pokaže tudi 200kmh je zbran in osredotočen na vožnjo...plus pregledna in poznana cesta...un ko pa cijazi in gleda kako trava raste bolj ogroža ostale!Verjetno razmišlja se pa ja komaj premikam pa ja ne morem kaj naredit narobe,ker sem v avtu in viden...Pač tako počasi vozijo na pamet...200 pa se nihče ne pelje na pamet!

Največ motoristov se poškoduje ali umre v bližini kraja bivališča ali na cestah, ki so jih že tisočkrat prevozili. Posledica vožnje na pamet, ker to cesto pa ja poznam v nulo. Tu ponavadi  roka tudi malo bolj privije gas.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, sesir pravi:

V mojih pa ne! Ker un ko mu kdaj števec pokaže tudi 200kmh je zbran in osredotočen na vožnjo...plus pregledna in poznana cesta...un ko pa cijazi in gleda kako trava raste bolj ogroža ostale!Verjetno razmišlja se pa ja komaj premikam pa ja ne morem kaj naredit narobe,ker sem v avtu in viden...Pač tako počasi vozijo na pamet...200 pa se nihče ne pelje na pamet!

Jaz ko streljam s pištolo sem tudi zbran, pa vseeno ne smem streljati izven strelišča.

200 se ne pelješ na pamet, ampak brez pameti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

pa še nekaj bom napisal, da se lahko moralisti vžgejo:

moja voznica je vozila 10km/h. Njen prekršek/ogrožanje je v mojih očeh enak mulcu, ki piči prot kalu 200 ali več. Zakaj?

Zato ker se je zavestno odločila, da je dovolj pogled v ogledalo, pa čeprav jo je sonce oslepilo, da ne rabi pogledat levo in desno,+vse nadaljne odločitve, ko me je videla, pa ni reagirala (je zmrznila, po njenih besedah)

Mogoče je celo telefonirala. To ne bi vedel.

Zato govorim, da je potrebno zavedanje samega sebe in pozicije kje se nahajaš, a tega je zlo mal. Folk je v svojih škatlah kot bi bil zavit v nekem mehurčku z vato in v stilu, saj se mmi nič ne bo zgodilo....

Tista ogledala so tudi neugodna, velikokrat vozim skozi takšno križišče in v ogledalu ne vidiš "nič", ko spelješ in gledaš pa se kaj približuje.

Ti si jo videl v ogledalu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

Tista ogledala so tudi neugodna, velikokrat vozim skozi takšno križišče in v ogledalu ne vidiš "nič", ko spelješ in gledaš pa se kaj približuje.

Ti si jo videl v ogledalu?

Ne, ker je meni dokaj nevidno, poleg tega jo je zakrival poraščen zid, tako da tudi ona ni mogla videti, dokler ni prišla vsaj 1m na cesto. Takrat bi morala še 1x pogledati levo desno.

sicer pa ne vem, kdo gleda ogledala, če se pelje po glavni, žal sta točno tam kjer je bil karambol, še dve vidni poti, na katere sem bil bolj pozoren. (cca 20m naprej)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogledala služijo svojemu namenu.

Pri nas na vasi so končno eno namontirali ob izhodu s stranske ceste na glavno, pokriva pa velik del desnega ovinka z visokim zidom, ob izhodu na cesto.

Prej sem speljevala tako, da sem dvakrat pogledala levo in desno, ko pa sem speljala in pogledala v vzvratno ogledalo, je velikokrat kdo za mano bremzal. To pomeni, da nisem videla prav nič!

Po kar nekaj letih moledovanja krajevne skupnosti, smo končno dobili ogledalo!

Prejšnji vikend sem zopet pogledala dvakrat, obakrat so se v ogledalu videle luči, na prosto oko pa ovinku še ni bilo nobenega - DVAKRAT!

Počakala sem, avto je pripeljal mimo, za njim sem speljala na cesto.

No, ogledalo se je v tem primeru super obneslo, upam le, da ga bodo vsi vaščani opazili, ker je to za vse nas res nekaj novega :cool:.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo vprašal sem, če je sploh kaj vidno, ker kot jaz opažam, je špegl še večji nateg, kljub temu da imajo vozila podnevi luči.

 

boljša ogledala :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!