Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred eno uro, MARJA pravi:

Pozabu si še nas, cafe racerje :OK:

ja prijatu .. ns , ki se od kawe do kawe vozmo, so pa ćist puzabl :huh: 

kawo wozu, kawo piw, ćustwa mew 

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem se pa 1100kmh peljal,seveda vijukal med avti,na bencin keslu pa kavo in pepelnik...dajte se zgražat kot se znate zaradi izjave nekoga,ki se je peljal 4manj kot sem se jz

 

pred 18 minutami, maus pravi:

ja prijatu .. ns , ki se od kawe do kawe vozmo, so pa ćist puzabl :huh: 

kawo wozu, kawo piw, ćustwa mew 

:ninja: 

Maus,daj izjavi,da te je voblala h2 ko si se peljal 380kmh,da boš požel zgražanje...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Maus,daj izjavi,da te je voblala h2 ko si se peljal 380kmh,da boš požel zgražanje...

sj mi ni :huh: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Snecer said:

H2 ne gre toliko H2R pač.

Si predstavljas kako gre H2H2R ... ko zaženeš mašino ... pa na pune ... dobiš zeleni val ... od mb to kp ... 

Hitr pelu hitr šou , pocasi pelu pa se fsrou ...

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Xebec pravi:

A ni to tema? Pa mogoče še 1x preberi post cca 1 stran nazaj...

Pustimo CPP pri miru. Tam te pač obravnavajo po tistem kar jim piše. Ampak če ne ločiš da ga daš 20,30,40 čez omejitev na prazni cesti, v dobrih pogojih, z dobro preglednostjo, od tega da greš z 260 vijugat med avtomobili, pa še kuro voziš na zadnjem sedežu, pol pa ne vem več kako eni razmišljate.

Meja je določena precej subjektivno, zase vem da vsakič ocenim kar se da veliko dejavnikov: kje sem, kakšna je cesta, koliko je prometa, kako mi paše vozit v danem trenutku, itd itd. Pri ogromnem številu voznikov je pa edina meja tam kjer se gas neha vrtet.

In zato nismo vsi enaki kreteni. Eni vozimo z obzirom do sebe in drugih, drugi z obzirom do sebe, tretji pa kot sem že napisal: preko vsega in vseh (tudi sebe), samo da gre. Ampak ko 1x ne gre več je pa jeba. Pa če spičkiš samo sebe je že dovolj hudo, da pa še kerga zraven, pa zase ne vem kaj bi storil. Upam da ne zvem. Pa ostali tudi ne.

 

Ajde nabjem te na trokurac. Enkrat boš svetohlinil, o vožnji po predpisih, drugič boš prodajal bučke, češ da se ti po svoje odločaš in prekoračitev ni problem... Mogoče je pa oni pri 200 bolj sposoben varno odpeljat kot midva 10 pod omejitvijo... 

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

H2 ne gre toliko H2R pač.

Pa ne smemo javno,da je maus zmutil in h2r imel homologiranega kot h2...zato pa se je vozil 380kmh in to z veseljem dokler se jz 1100 nisem mimo peljal..

Nebuloze so 260kmh po cesti...vsi ki mislite drugače dajte enkrat navigacijo pod sedež in po vožnji poglejte najvišjo hitrost...Gre pa ja sam s kakšnim mopedom in kje....Taki ko spencer pa ja lahko sanjajo kako letijo SS motorji...saj res poletijo mimo njega če ovira avte,da se ne morejo 90 peljat!!!!Če mi kak motorist lahko dvigne dekl je tisti,ki me ovira,da se ne morem peljat 90kmh...tisti,ki se pripelje in odpelje je ok!Mrzim ko po omejitvah ulovim debila na motorju,ki me ovira in se ga bojim prehiteti...Na ravni na 120kmh da gq je ja težko že ujet kaj šele prehitet pred ovinkom pa vrže sidro!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Xebec pravi:

Svobodna izbira da model vozi 260? In ko se tak razlima naj bi pohvalili: Lej ga, ta si je upal. Ta je bil pravi đek.

Če bi se na stezi še ne rečem, ne pa na cesti. A bi isto razmišljal če bi nagazil skupino otrok na pločniku?

Neko slepo "bratstvo" med motoristi je pa itak totalno zgrešeno. Bumbar je bumbar, ampak ker sedi na motorju naj pa slepo vsi držimo z njim? Po tej logiki Hitler ni naredil nič narobe, ker se je 1x z mopedom peljal.../s :rolleyes:

Daj ne seri.

"Včeraj" naredil izpit in pojedel pamet vsega sveta...?

pred 1 uro, Cartman pravi:

 

 

NE. Narobe. Butec je butec. In butec sem tud jaz, verjetno ti, gotovo Efendi, ki tudi ne vozi po predpisih, daleč od tega......

lapate in zgražate se pa zelo složno.

 

Kje je meja? kdaj je vse skupaj narobe? Če za referenco postavimo CPP, je to >90 na magistralah. Ampak 90 se ne vozimo. peljemo tja, recimo 120-150. In nekateri to  vzamete kot ok, ker tako pač gre. Ampak un k ga je pajsal 200, on je pa res debil, kako je sploh možno bit tak neotesanec...na načelni ravni, je isti kurc. enako neotesani smo. .

 

Pometanje pred svpojim pragom je že zelo dolgo mrtvo. Hinavščina in sprenevedanje pa živo kot še nikoli. 

Samo še citiram te. Ni kaj več dodati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Na manj zmogljivem motorju je primerna brzina drugačna kot na projektilu, kjer pri začneš komaj z obema rokama vozit

Če bi se veliko vozil po AC, bi ugotovil, da je tam okoli 115-120 

 

Imel veliko SS motorjev pa še nikoli dosegel tako vrtoglave hitrosti...Največ po gps peljal 87

Ojoj se vidi,da nisi sploh še vozu SS motorja!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Cartman pravi:

...

NE. Narobe. Butec je butec. In butec sem tud jaz, verjetno ti, gotovo Efendi, ki tudi ne vozi po predpisih, daleč od tega......

lapate in zgražate se pa zelo složno.

Ja, priznam, mea culpa, da se (tako kot velika večina) ne držim čisto omejitev.

Pa da bo bolj razumljivo moje pretiravanje:

V naselju (omejitev 50 km/h) me občasno zanese in drvim z vratolomno hitrostjo 55 ali celo 60 km/h.

Po Zaloški (omejitev 60 km/h) včasih prav divje potegnem do 70 km/h (ja, sem pravi divjak). Več pa nekako ne prakticiram, pa čeprav se mi zgodi, da me kakšen avto prehiti.

Pa na AC (kadar se že odločim zanjo, sicer pa se je praviloma izogibam) me tudi včasih zanese in letim s supersonično hitrostjo 140 km/h.

Ampak, kot sem tudi napisal, določenih stvari ne počnem iz principa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Efendi pravi:

Po Zaloški (omejitev 60 km/h) včasih prav divje potegnem do 70 km/h (ja, sem pravi divjak). 

Kaj, če bi ti pred motor skočil otrok? Verjetno bi se zgovarjal na neodgovorne starše?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, sesir pravi:

Imel veliko SS motorjev pa še nikoli dosegel tako vrtoglave hitrosti...Največ po gps peljal 87

Ojoj se vidi,da nisi sploh še vozu SS motorja!

Niti najmanjše želje nimam, da bi vozil ali upravljal projektil.

 

pred 20 minutami, sesir pravi:

Pa ne smemo javno,da je maus zmutil in h2r imel homologiranega kot h2...zato pa se je vozil 380kmh in to z veseljem dokler se jz 1100 nisem mimo peljal..

Nebuloze so 260kmh po cesti...vsi ki mislite drugače dajte enkrat navigacijo pod sedež in po vožnji poglejte najvišjo hitrost...Gre pa ja sam s kakšnim mopedom in kje....Taki ko spencer pa ja lahko sanjajo kako letijo SS motorji...saj res poletijo mimo njega če ovira avte,da se ne morejo 90 peljat!!!!Če mi kak motorist lahko dvigne dekl je tisti,ki me ovira,da se ne morem peljat 90kmh...tisti,ki se pripelje in odpelje je ok!Mrzim ko po omejitvah ulovim debila na motorju,ki me ovira in se ga bojim prehiteti...Na ravni na 120kmh da gq je ja težko že ujet kaj šele prehitet pred ovinkom pa vrže sidro!

Na MS so združene zgodbe ribičev in lovcev.

Eden takšnih pravljičarjev si očitno tudi ti :) 

 

pred 25 minutami, Samuell pravi:

Si predstavljas kako gre H2H2R ... ko zaženeš mašino ... pa na pune ... dobiš zeleni val ... od mb to kp ... 

Hitr pelu hitr šou , pocasi pelu pa se fsrou ...

Šeširac mu je burek prej spekel :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, SF pravi:

Kaj, če bi ti pred motor skočil otrok? Verjetno bi se zgovarjal na neodgovorne starše?

Itak, vedno so (ne)odgovorni starši.

Šalo na stran, čeprav se sliši skoraj neverjetno in morda že meji na znanstveno fantastiko, pa pri tej vratolomni hitrosti, ki jo na Zaloški včasih dosežem, lahko celo opazim, ali so na pločniku pešci in toliko bolj pazim (na svojo hitrost in na njihovo početje). V bistvu pa so na Zaloški večji problem kot otroci sprehajalci psov iz bližnjih blokov, ki imajo svoje pse (pre)večkrat prosto spuščene. Teh se je (na Zaloški) skoraj bolj za bat. 

100% garancije pa seveda ni. zato pa take blazne hitrosti po Zaloški prakticiram le občasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Jaz se Zaloški izognem po južni obvoznici.

če greš na Zaloško, pol se ji ne morš izognit ;)

je pa Zaloška od obvoznice proti centru res ratala ćist luknasta ... kr besnim od jeze, da je ne morjo zrihtat, mogoče je en zato, ker je to najhitrejša pot rešilca do obvoznice 

treba se je pa pazit črnih BMW-jev in Audijev, ker grejo mnogokrat na pouno... tudi čez rdečo :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, za črne BMW-je in Audije si zadel v polno.

Popravljam - za črne BMW-je in Audije si zadel v črno....:whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Efendi pravi:

Ha ha, za črne BMW-je in Audije si zadel v polno.

vem .. sem dostikrat v lokalih ob Zaloški, ki gledajo direkt na semaforje ... tudi na unega, na katerem se je zgodila huda prometna nesreča :huh: 

ni treba bit tam več kot pol ure ... in vidiš čudesa ... če bi biu jaz polcaj s.p., bi v enem mesecu tam zaslužil za nekaj ninđ :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, SF pravi:

Ajde nabjem te na trokurac. Enkrat boš svetohlinil, o vožnji po predpisih, drugič boš prodajal bučke, češ da se ti po svoje odločaš in prekoračitev ni problem... Mogoče je pa oni pri 200 bolj sposoben varno odpeljat kot midva 10 pod omejitvijo... 

Ja, bom. Ker je razlika, kje, kdaj in koliko se gre preko omejitev. Znotraj naselja nimaš kaj vozit hitreje kot je dovoljeno. Tveganj in nepredvidljivih dogodkov je preprosto preveč.

Če se pa kdo pozabava na prazni cesti(90+20,30,40), z dobro preglednostjo pa nimam nič proti, tudi sam to počnem. Nikoli nisem zanikal. To pa še ne pomeni da greš 3x od omejitve.

Če ne ločiš tega, žalostno.

 

pred 38 minutami, SF pravi:

"Včeraj" naredil izpit in pojedel pamet vsega sveta...?

Za motor lani. Pa kaj? Zavedam se svojega (ne)znanja in omejitev in nabiram kilometre. In ne vem kaj ima to z zmožnostjo racionalnega mišljenja in logičnega odločanja na podlagi okoliščin. In da, zavestno se odločam, kdaj, kje in kako hitro bom vozil in se zavedam da vsak km nad omejitvijo povečuje tveganje. Pa ne samo na motorju. Žalostno je, da se ljudje ki jih živcira šola/faks/šiht in po možnosti še familija doma, ne zavedajo svojega pshio-fizičnega počutja in potem svoje frustracije sproščajo na cesti.

Čisto mogoče da je oni pri 200 bolj siguren kot jaz pri 90. Še vedno ne pomeni da take hitrosti sodijo na javno cesto.

Pa kot si rekel, tudi jaz zaključujem s tabo. Nima smisla svetit v črno luknjo, ki jo imaš med ušesi.

Veliko lepih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

Niti najmanjše želje nimam, da bi vozil ali upravljal projekpr

 

 

Je pa ja po tvoje tako enostavno,da do 200kmh sploh ne rabiš dveh rok...tvojo jaJco pa krepko držati pri 83kmh ?

 

 

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za šeširovića & co

Citiraj

Največ nesreč se sicer zgodi na cestnih motorjih, ne potovalnih. Mlajši motoristi pogosto precenijo svoje znanje, vozijo premočan motor in ceste še niso tako ogrete, našteva. Še pred prvim rohnenjem po cesti je najpomembnejša priprava motorja, začne se s preverjanjem izrabljenosti gum. 

Citiraj

V marsikaterem klubu se še ne znajo voziti v koloni, ocenjuje Železnik, pri njih so se naučili. Tudi proti Cerkvenjaku so peljali v petmetrskem razmaku po sistemu zadrge, torej ne eden za drugim, ampak tako, da ima vsak motorist pred seboj še prazen prostor za zaviranje. "Povsod se vozimo tako. Ko smo šli po nekdanji Jugoslaviji in v tednu dni prevozili več kot 2500 kilometrov, smo nazaj prišli v istem zaporedju kot prvi dan ob startu," Železnik pove, da v koloni ni mogoče kazati mišic, prvi in zadnji pa nosita odsevni jopič. Medtem ko so včeraj rezali zrak proti mestu blagoslova in uživali v panoramski vožnji, so dvigovali roke v pozdrav motoristom, ki so peljali nasproti. Za varnost motoristov v koloni je najbolj pomembno, da se ta ne pretrga, izpostavi. "Vozniki nas že tako nimajo radi, ko pa se kolona pretrga, se kdo z avtom vrine med nas. To je problem, motoristi, ki ostanejo zadaj, postanejo živčni, želijo prehitevati," razloži Darko, Robek pa potem, ko eden izmed redarjev na motorju ustavi promet v krožnem križišču, in ko v skupini prevozimo rdečo luč, dodaja, da taka vožnja sicer ni po cestnih predpisih, a da jim tudi policisti svetujejo, da je varneje ostati v skupini. "Včasih komu ni po volji, ko jih ustavimo, večkrat pa ljudje radi gledajo, kako se tako velika skupina pelje mimo."

In zdaj se bo nekdo, ki je npr. na službeni poti, umikal in čakal čredo ovac, ki zapira križišča, zato ker se jim je fajn vozit za pastirjem.

Citiraj

"Škoda, da nimamo poligona za dirkanje, kjer bi fantje, ki se radi vozijo po zadnjem kolesu, malo sprostili adrenalin," poudari Železnik, da cesta ni poligon.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 @jskrablin  @XebecTrdim, da se zgraža lahko samo snec, ki po magistralah bojda vozi 86km/h. vsi ostali pač moralizirate na trhlih temeljih. Se vn vlečt saj kršim samo za 20, nikoli za 50, je otročje. Kot politiki. Tisti-uni so ukradli 3 miljarde, nas pa ganjate za 500 miljonov. KRIVICAAA uni so ZARESNE barabe. ne mi. Pa kdo koga farba?

 

@Efendi, MENE NE ZANIMA. ne briga me kako voziš. Po regulah? OK. Mal čez regule? tud OK. Letiš ko mona na višini marjetic? men ni ok, ampak, zakaj bi jaz sodil? Razumeš? vozi po pameti. in ne moraliziraj u 3pm. to vela nasplošno, ne zate osebno. 

@izibajker meni je na AC grozno, če ostajam ujet za kombijem, če me prehitevajo s prikolicami itd itd. pri 120 si ravno tako hiter, da kamjone hitro dohitiš, ne moreš pa suvereno zapelat na prehitevalnega, ker se s 180 približuje nemški avto...ne vem. lažje se koncentriram na 150-160 in spremljam promet čimdlje pred sabo.   Da ne bo pomote. To velja za zmerno prazne avtoceste, ne lj obvoznico! BTW, fukni mali šilt stran, zna bit celo boljše. 

 

Sem ZELO PROTI projektilom na cesti in blaznim hitrostim. Si pa ne dovolim kritike na račun drugih, ujetih, ubitih po lastni ali tuji krivdi. Čeprav moj motor na magistrali že zelo zelo ZELO dolgo ni videl 200km/h in se mi danes tu zfdaj to zdi bolano, še vedno razumem mladega norca z bejbo zadej palit od kala do kozine. Dečko ima 23 let. ni izgovor. je olajševalna? ne. to je fakin vzrok. U končni fazi, če je situacija lepa, tam pelat >200 ni problem, in če sta na motorju dva, je čist isti qurac ko če si sam.  

Nevem, kolko vas je tako papeško previdnih od začetka? Morda ste res vsi. Verajmem pa ne. Zase vem, da sm jih biksal na polno. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, sesir pravi:

Je pa ja po tvoje tako enostavno,da do 200kmh sploh ne rabiš dveh rok...tvojo jaJco pa krepko držati pri 83kmh ?

Na mojem lahko vozim brez rok, je tako lepo uravnotežen

10019598_860_FR01_14.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snecer said:

Na mojem lahko vozim brez rok, je tako lepo uravnotežen

10019598_860_FR01_14.JPG

a je to dejansko uporabno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tex pravi:

a je to dejansko uporabno?

Za AC je fajn , po mestu men prej moteče kot uporabno , to ti je nek ročni tempomat na Versysu:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!