Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 32 minutami, Xebec pravi:

Ja, bom. Ker je razlika, kje, kdaj in koliko se gre preko omejitev. Znotraj naselja nimaš kaj vozit hitreje kot je dovoljeno. Tveganj in nepredvidljivih dogodkov je preprosto preveč.

Če se pa kdo pozabava na prazni cesti(90+20,30,40), z dobro preglednostjo pa nimam nič proti, tudi sam to počnem. Nikoli nisem zanikal. To pa še ne pomeni da greš 3x od omejitve.

Če ne ločiš tega, žalostno.

 

Za motor lani. Pa kaj? Zavedam se svojega (ne)znanja in omejitev in nabiram kilometre. In ne vem kaj ima to z zmožnostjo racionalnega mišljenja in logičnega odločanja na podlagi okoliščin. In da, zavestno se odločam, kdaj, kje in kako hitro bom vozil in se zavedam da vsak km nad omejitvijo povečuje tveganje. Pa ne samo na motorju. Žalostno je, da se ljudje ki jih živcira šola/faks/šiht in po možnosti še familija doma, ne zavedajo svojega pshio-fizičnega počutja in potem svoje frustracije sproščajo na cesti.

Čisto mogoče da je oni pri 200 bolj siguren kot jaz pri 90. Še vedno ne pomeni da take hitrosti sodijo na javno cesto.

Pa kot si rekel, tudi jaz zaključujem s tabo. Nima smisla svetit v črno luknjo, ki jo imaš med ušesi.

Veliko lepih kilometrov.

Še vedno ne razumeš, da sodiš nekoga, ki počne popolnoma enako stvar, kot ti?

Bog ti daj srečo, če se te je že pri pameti izognil...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Cartman pravi:

 

@izibajker meni je na AC grozno, če ostajam ujet za kombijem, če me prehitevajo s prikolicami itd itd. pri 120 si ravno tako hiter, da kamjone hitro dohitiš, ne moreš pa suvereno zapelat na prehitevalnega, ker se s 180 približuje nemški avto...ne vem. lažje se koncentriram na 150-160 in spremljam promet čimdlje pred sabo.   Da ne bo pomote. To velja za zmerno prazne avtoceste, ne lj obvoznico! BTW, fukni mali šilt stran, zna bit celo boljše. 

Te čist razumem. Se potrudim, da ne ostajam ujet za kombijem, pa da me šleparji ne prehitevajo... Še bolj pa se trudim, da se po ac z motorjem vozim čimmanj. Le toliko, da se izognem večjim mestom (semaforjem) ali pa, če grem npr. proti obali, naseljem tja do Postojne... Tiste projektile ki mimo padejo pa tudi rad gledam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 4. 2017 ob 17:43, DAMI34 pravi:

hehe, saj ga nis vprašu kter je bil na vrsti v grupiču, če je bil prvi je pravi đek :P

Misliš po principu najprej tamal sveder, da imaš luknjo za vodilo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj ste tolk zapel okol omejitev,jaz nisem glih med najhitrejsimi pa sem 60% cajta na motorju cez omejitev,poznam jih pa kar nekaj ki so krepko hitrejsi,se pravi da nas je ene 85% prehitrih,unih 15% pa verjetno slabo vidi in slisi,pa trda zapestja imajo in so zato pocasnejsi in po omejitvah. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, luxsa pravi:

Ne vem kaj ste tolk zapel okol omejitev,jaz nisem glih med najhitrejsimi pa sem 60% cajta na motorju cez omejitev,poznam jih pa kar nekaj ki so krepko hitrejsi,se pravi da nas je ene 85% prehitrih,unih 15% pa verjetno slabo vidi in slisi,pa trda zapestja imajo in so zato pocasnejsi in po omejitvah. :kva2:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Cartman pravi:

....

@Efendi, MENE NE ZANIMA. ne briga me kako voziš. Po regulah? OK. Mal čez regule? tud OK. Letiš ko mona na višini marjetic? men ni ok, ampak, zakaj bi jaz sodil? Razumeš? vozi po pameti. in ne moraliziraj u 3pm. to vela nasplošno, ne zate osebno. 

Sem ZELO PROTI projektilom na cesti in blaznim hitrostim. Si pa ne dovolim kritike na račun drugih, ujetih, ubitih po lastni ali tuji krivdi. Čeprav moj motor na magistrali že zelo zelo ZELO dolgo ni videl 200km/h in se mi danes tu zfdaj to zdi bolano, še vedno razumem mladega norca z bejbo zadej palit od kala do kozine. Dečko ima 23 let. ni izgovor. je olajševalna? ne. to je fakin vzrok. U končni fazi, če je situacija lepa, tam pelat >200 ni problem, in če sta na motorju dva, je čist isti qurac ko če si sam.  

Nevem, kolko vas je tako papeško previdnih od začetka? Morda ste res vsi. Verajmem pa ne. Zase vem, da sm jih biksal na polno. 

Vidiš, mene pa zanima, kako vozijo drugi okoli mene, saj lahko s svojimi dejanji neposredno vplivajo name. In ravno zaradi tega si z vso pravico jemljem pravico, da sodim o njihovim dejanjih.

Moraliziram? Sploh ne in žal mi je, če si to tako razumel.

Živim po principu "živi in pusti živeti" in zato naj vsak počne, kar misli da je prav - vse dokler to ne vpliva name. Ali na moje bližnje. Ali še na koga drugega. Takrat se namreč moja toleranca konča.

In to je vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist na kratko:

ker merijo vozim PO-KP max 120, kak ovinek čez.

Če ne bi merili bi vozil 150-160, kake ravnice preko 200, cesta je itak dolgočasna.

A zakaj 150 in ne več?

Zato ker kak taljan občasno zavije sred ravne ceste direk nekam u 3pm...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

Zato ker kak taljan občasno zavije sred ravne ceste direk nekam u 3pm...

vsake tolko je treba nekam krneki zavit .. :pos:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Četudi misliš,da vidiš na števcu 260km/h to še nič ne pomeni...resnica je samo to kar dokazljivo!V tem primeru radar,ki pravi 200km/h...

R1 l.2004 števec seveda 299km/h po garminu 284km/h pa ne enkrat...

Zx10r l.2005 seveda 299km/h po garminu 285km/h neštetokrat

A po vaše  se pelješ 300km/h peljal al koliko pokaže garmin?

To so hitrosti dokler bilo vse serija pa lahko vsi sanjate drugače...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Efendi pravi:

Vidiš, mene pa zanima, kako vozijo drugi okoli mene, saj lahko s svojimi dejanji neposredno vplivajo name. In ravno zaradi tega si z vso pravico jemljem pravico, da sodim o njihovim dejanjih.

Moraliziram? Sploh ne in žal mi je, če si to tako razumel.

Živim po principu "živi in pusti živeti" in zato naj vsak počne, kar misli da je prav - vse dokler to ne vpliva name. Ali na moje bližnje. Ali še na koga drugega. Takrat se namreč moja toleranca konča.

In to je vse.

120km/h med koprom in kozino ne upliva nate in boš tiho, 200 pa mogoče lahko vpliva nate, in boš lapal?

 

Krneki. 

 

Ps: Zgleda da sem (z vožnjo 200kmh+) med  cca 1998-2005  res hudo vplival nate. Saj še kar drži.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Garmin ni točen, ker računa hitrost kot povprečje med dvema točkama v 1s intervalu, kolikor znaša sprejem signala GPS.

Če se pelješ 299km/ rečmo vsaj 5kilometrov...

Žal sem pozabil koliko je bilo po Garminu ko si R1 v peti nabil do blokade 298 kmh in spustil gas...se je preizkušalo ne vem več mislim 272kmh al 274kmh ne spomnim res žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Cartman pravi:

120km/h med koprpm in kozino ne uplivca nate in boš tiho, 200 pa mogoče lahko vpliva nate, in boš lapal?

Krneki. 

Ps: Zgleda da sem (z vožnjo 200kmh+) med  cca 1998-2005  res hudo vplival nate. Saj še kar drži.....

sicer mi ni jasno,, kje v mojem pisanju si se našel, ampak vseeno, naj ti bo.

Ne vem po čem sklepaš, da tvoja vožnja na relaciji med Koprom in Kozino bi/je oziroma ne bi/ni vplivala name?

Če je zaradi tvoje hitrosti (120 km/h) - to imaš prav, to ni ne vem kakšna brzina za to cesto in tudi ne vem, kje si zasledil, da sem se obregnil ob to hitrost...?

Če pa sklepaš zaradi relacije kot take, glede na to, da sem iz LJ, pa - kot praviš sam - ne lapaj. Res da stanujem v LJ, a to cesto zelo dobro poznam, ker izviram z Obale. In tudi zato velikokrat znajdem na relaciji LJ-KP. Tako da :ras:

Glede tvojih 200 km/h+ enkrat v preteklosti - ti si pač imel več sreče kot pameti, jaz pa očitno kar dosti sreče, da nisem naletel nate.

In s tem končam s tabo. Pa veliko varnih km še naprej - ne glede na to, kako hitro se voziš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Efendi pravi:

Če je zaradi tvoje hitrosti (120 km/h) - to imaš prav, to ni ne vem kakšna brzina za to cesto in tudi ne vem, kje si zasledil, da sem se obregnil ob to hitrost...?

še zadnjič, ker ne vem, a me zajebavaš, ali morda pišem turško. 

Če iščemo čisto resnico, je 120  bližje 200 kot 90. Si na napačni strani zakona. Kršiš pravila, in po CPP ogrožaš vse okrog sebe, Ker pa se tebi 120 zdi sprejemljivo, to ni big dil. anpak tisti je bil pa res norc. 200. zamisli DVESTO.  uau norc. IN TO ME POGREJE. Kot bi reku, u supermarketu sm spizdil flašo jagra za 20€, to je ok, un je pa snel Glenliveta za 80, to je pa narobe. Shizofreno do amena.  Mejo za moraliziranje si postavi vsak po svoje. In bevska nad drugimi, ki so počeli pač isto. bolano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zadnjič z moje strani - po moje ti zajebavaš mene, pa se zaradi tega ne razburjam. Pravzaprav mi gre na smeh.:lol1:

In zato naj ti ogovorim - ja, pa te res! :jezik::ras:

Pa ne vem, kaj jokcaš. Ke hudiča si se našel v mojem pisanju, da te to tako boli? Pri hitrosti? Pri črnih BMW-jih in Audiji? Dej no malo umiri hormončke,m poba, boš dlje živel in gonil svoj moped 200km/h+ na relaciji Koper - Kozina.:scut:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na določenih odsekih na relaciji Divača-Koper je mala malica 200 peljat. Sem peljal večkrat in prav nikogar ogrožal, ker je vse lepo vidno.

In sem že povedal, da je zaprta za promet oziroma hitra cesta in da ni merilcev, bi tudi 250 vozil, če se mi ne bi smilile gume, moped itd...

zato grem velikokrat raje čez kras po ovinkih :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Efendi nihce te ne zajebava. Lepo ti je povedal, da čče kršiš zakon, je čisto vseeno za koliko ga kršiš... Tista primerjava s krajo v trgovini je zelo dobra... Nihče se niti ne trudi prevzgajat tvojega načina vožnje, gre samo za doslednost v slogu svetopisemskega "Naj prvi vrže kamen, kdor je brez greha". Kršit predpis (zavestno) in potem nekoga drugega zmerjat s kršilcem je sprevrženo. Ampak to je že stvar posameznikovega vrednostnega sistema...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Xebec said:

A ni to tema? Pa mogoče še 1x preberi post cca 1 stran nazaj...

Pustimo CPP pri miru. Tam te pač obravnavajo po tistem kar jim piše. Ampak če ne ločiš da ga daš 20,30,40 čez omejitev na prazni cesti, v dobrih pogojih, z dobro preglednostjo, od tega da greš z 260 vijugat med avtomobili, pa še kuro voziš na zadnjem sedežu, pol pa ne vem več kako eni razmišljate.

Meja je določena precej subjektivno, zase vem da vsakič ocenim kar se da veliko dejavnikov: kje sem, kakšna je cesta, koliko je prometa, kako mi paše vozit v danem trenutku, itd itd. Pri ogromnem številu voznikov je pa edina meja tam kjer se gas neha vrtet.

In zato nismo vsi enaki kreteni. Eni vozimo z obzirom do sebe in drugih, drugi z obzirom do sebe, tretji pa kot sem že napisal: preko vsega in vseh (tudi sebe), samo da gre. Ampak ko 1x ne gre več je pa jeba. Pa če spičkiš samo sebe je že dovolj hudo, da pa še kerga zraven, pa zase ne vem kaj bi storil. Upam da ne zvem. Pa ostali tudi ne.

Enako. Zato kar quote, ne samo like.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, SF pravi:

Efendi nihce te ne zajebava. Lepo ti je povedal, da čče kršiš zakon, je čisto vseeno za koliko ga kršiš... Tista primerjava s krajo v trgovini je zelo dobra... Nihče se niti ne trudi prevzgajat tvojega načina vožnje, gre samo za doslednost v slogu svetopisemskega "Naj prvi vrže kamen, kdor je brez greha". Kršit predpis (zavestno) in potem nekoga drugega zmerjat s kršilcem je sprevrženo. Ampak to je že stvar posameznikovega vrednostnega sistema...

kako gre že tista zgodbica:

človek, ki jih 15 pobije je serijski morilec

človek, ki pobije 150000 drugih ljudi je osvoboditelj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cartman - pusti to mojo mamo pri miru, nima veze s tvojimi nebulozami.

@SF - njegovega pisanja ne jemljem kot zajebavanje - upam, da si to razumel. Ta tema je pač temu namenjena in tako jo jemljem. V bistvu me zabava.

Sicer pa preberi še enkrat malo moje poste in ga nehaj biksat. Boš videl, da sem priznal, da ne vozim 100% po predpisih - torej sem priznal, da nisem brez greha. In sem to tudi že plačal.

Mimogrede - kje sem napisal, da sem to storil zavestno? Napisal sem, da me včasih zanese. Kdor pa se hvali, da je po magistralki letel 200 km/h+, je to storil ZAVESTNO! In vidiš, v tem je razlika. ZAVESTNO je delal nekaj, kar lahko ogrozi druge in se s tem hvali.

Še vedno pa trdim, da je med npr. 60 km/h namesto zakonskih 50 km/h ali pa med 200 km/h+ in zakonskih 90 km/h  malo razlike, a se ti ne zdi? Kazen ti seveda pripada v vsakem primeru na srečo pa njena višina prilagojena teži prekrška.

In tukaj postavim piko. Če pa se kdaj kje srečava, lahko debato nadaljujeva ob pivu - bo prijetneje. Aja, kadar vozim, pijem brezalkoholnega. VEDNO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

na določenih odsekih na relaciji Divača-Koper je mala malica 200 peljat. Sem peljal večkrat in prav nikogar ogrožal, ker je vse lepo vidno.

In sem že povedal, da je zaprta za promet oziroma hitra cesta in da ni merilcev, bi tudi 250 vozil, če se mi ne bi smilile gume, moped itd...

zato grem velikokrat raje čez kras po ovinkih :D

 

Nikogar nisi ogrožal? Poskusi razmišljati nekoliko drugače in sicer v m/s. Ker boš potreboval približno eno sekundo, da boš reagiral na morebitno nevarnost, boš v tej sekundi prevozil približno 60 m z 200 km/h, preden boš stisnil zavoro, ker boš mogoče moral zmanjšati hitrost ali celo ustaviti. Teh 60 m pa ni tako malo. In tukaj se skriva nevarnost. Ali pa neumnost. Da je prekršek, pa tako vsi vemo. 

Ovinki so veliko bolj zanimivi. Po svoji strani odpeljani, seveda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

kako gre že tista zgodbica:

človek, ki jih 15 pobije je serijski morilec

človek, ki pobije 150000 drugih ljudi je osvoboditelj :P

 

Tko je reku: Če umre en je tragedija, če jih umre stotisoč pa statistika. 

Pa jih je 2pospravu od 10-60 mill. Tko prav Wiki.

Pa drgač, so ceste že kej bl varne? Se lokh grem jutr že pelat?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!