Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

11 hours ago, SF said:

Motorje z užitkom vozijo samo ljudje, ki se zavedajo tveganja in so razčistili pri sebi, da jih morda enkrat ne bo več domov

Absolutno ne drži. Užitek je subjektiven pojem, to ni slivova marmelada. Vsakdo dojema pojme po svoje, torej je užitek različen pri različnih.
To je aksiom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto s povprečno 200km/h mi ne gre lih čist v glavo? Kje oz kako so to namerli in v kaki razdalji? Da se gre pa še policajem hvalt,da je šel 260, je pa tud mal divja. Okej,da bi se tip hvalu v lokalnem bifeju za šankom (al pa tle na motosvetu :) ), še zastopim. Da se gre pa pred policaji hvalit, mu pa neki ne štima v glavi :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, GO_Tomi pravi:

Absolutno ne drži. Užitek je subjektiven pojem, to ni slivova marmelada. Vsakdo dojema pojme po svoje, torej je užitek različen pri različnih.
To je aksiom.

Če jih je torej že pred vožnjo na strah, da se jim bo kaj zgodilo te moram vprašat ali ti govoriš o uživanju v strahu ali v uživanju v vožnji? Kako bo človek užival v nečem, česar ga je na smrt strah? Pa zanemarimo izjeme kajti te potrjujejo pravila... Iz sliv pač ne moreš pričakovati jabolčnega soka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Filozofiranje ni potrebno, opravili so ga strokovnjaki:

aksióm -a m (ọ̑) knjiž. temeljna resnica ali načelo, ki ne potrebuje dokazov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, ProdriveR pravi:

Tisto s povprečno 200km/h mi ne gre lih čist v glavo? Kje oz kako so to namerli in v kaki razdalji? Da se gre pa še policajem hvalt,da je šel 260, je pa tud mal divja. Okej,da bi se tip hvalu v lokalnem bifeju za šankom (al pa tle na motosvetu :) ), še zastopim. Da se gre pa pred policaji hvalit, mu pa neki ne štima v glavi :)

 

provida meri na daločeni razdalji hitrost zdej ne vem 500m al več, nato ti pa povejo povprečno hitrost, ki je bila izmerjena na tej razdalji.

Zato če hočeš zajebat provido moraš pol te razdalje voziti 200km/h, pol pa 50km/h :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Efendi pravi:

Simbol svobodnega in neukročenega duha? Ja, Holywood tipa "Gioli v sedlu" in roko v roki z njimi marketingarji so dobro opravili svoje delo. Mogoče v ZDA, ampak tam je zadeva malo drugačna.

Ko med svojimi obveznostmi (služba, družina, itd...) najdem nekaj časa zase in za motor, je to prej (končno) čas zame in za moj užitek, kot pa svoboden in neukročeni duh... 

Ko sem prišel do prvega mopeda, predvsem pa kasneje, ko sem prišel do nečesa, čemur sem lahko rekel motor, sem bolj kot svobodo in neukrotljivost duha to jemal kot neodvisnost - da sem lahko šel kadarkoli in kamorkoli.

Kar pa se tiče užitka vožnje in zavedanja tveganja smrti - o tem nisem nikoli razmišljal (no ja, mogoče pri 16, 17-ih letih). In tisti, ki gredo v večna lovišča potem, ko so (tik pred tem) uživali pri najljubšem (?) početju - mislim, da ni lepe ali junaške smrti. Je samo smrt in pika. In ko pride Matilda s koso, je popolnoma brez pomena, kaj si tik pred tem počel.

Po moje lahko uživaš na motorju, ne da bi pred tem kogarkoli po nepotrebnem ogrožal. Pa ne misli, da vedno vozim strogo po predpisih. Daleč od tega - tako kot mi vsi, naj bo to v avtu ali na motorju. Ampak določenih neumnosti na cesti se pa res izogibam in preko določene meje ne grem. Iz principa.

Se pa strinjam s tabo, da bi za pravo sliko ponesrečenih motoristov morali vzeti v obzir število motorjev na cesti. Teh je vsako leto več. Šele takrat bi statistika pokazala pravo stanje. Ampak saj si verjetno že slišal za prvo pravilo statistike (to je bila prva lekcija pri statistiki): statistika je kot bikini - veliko pokaže, glavno pa skrije.

 

pred 9 urami, jskrablin pravi:

Res ne razumem kaj imata svoboda in nesmiselno ter nepotrebno ogrožanje okolice skupnega. Lahko to malo bolje pojasniš?

Površno bereta... Govorim o vtikanju vseh v vsakega in slobodni izbiri... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, SF pravi:

 

Površno bereta... Govorim o vtikanju vseh v vsakega in slobodni izbiri... 

Svobodna izbira da model vozi 260? In ko se tak razlima naj bi pohvalili: Lej ga, ta si je upal. Ta je bil pravi đek.

Če bi se na stezi še ne rečem, ne pa na cesti. A bi isto razmišljal če bi nagazil skupino otrok na pločniku?

Neko slepo "bratstvo" med motoristi je pa itak totalno zgrešeno. Bumbar je bumbar, ampak ker sedi na motorju naj pa slepo vsi držimo z njim? Po tej logiki Hitler ni naredil nič narobe, ker se je 1x z mopedom peljal.../s :rolleyes:

Daj ne seri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Xebec pravi:

 

Če bi se na stezi še ne rečem, ne pa na cesti. A bi isto razmišljal če bi nagazil skupino otrok na pločniku?

Otrok in pločnik boš pa ti narisu?Naj ker ko točno ve pove a koliko se jaz spomnim tam ni kakega pločnika...pa ne opravičujem tako hitre vožnje a zgodi se..čeprav za 260 realnih moraš se že res konkretno peljati...če pa se je peljal 200 se pač zgodi...teh 260 je ko za šankom...

Razmišlja

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Otroke nariše in pločnik?Naj ker ko točno ve pove a koliko se jaz spomnim tam ni kakega pločnika...pa ne opravičujem tako hitre vožnje a zgodi se..čeprav za 260 realnih moraš se že res konkretno peljati...

Ne govorim za konkreten primer, ampak na splošno o karakterju takih kalibrov. Preko vsega in vseh samo da gre.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Xebec pravi:

Ne govorim za konkreten primer, ampak na splošno o karakterju takih kalibrov. Preko vsega in vseh samo da gre.

Se pravi v prazno nabijaš?Razmišljam,kje je na regionalni cesti kjer je omejitev 90kmh sploh pločnik...ne spomnim primera...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakte, čakte...zdej mešate hruške, suhe klobase in burek. Dejmo se najprej zment, kdo je bajker, kdo motorist, pa kdo se sam pele z motorjem. Pol pa naprej...Pa zakaj nas Borutt jebe :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Cartman pravi:

 

 

NE. Narobe. Butec je butec. In butec sem tud jaz, verjetno ti, gotovo Efendi, ki tudi ne vozi po predpisih, daleč od tega......

lapate in zgražate se pa zelo složno.

 

Kje je meja? kdaj je vse skupaj narobe? Če za referenco postavimo CPP, je to >90 na magistralah. Ampak 90 se ne vozimo. peljemo tja, recimo 120-150. In nekateri to  vzamete kot ok, ker tako pač gre. Ampak un k ga je pajsal 200, on je pa res debil, kako je sploh možno bit tak neotesanec...na načelni ravni, je isti kurc. enako neotesani smo. .

 

Pometanje pred svpojim pragom je že zelo dolgo mrtvo. Hinavščina in sprenevedanje pa živo kot še nikoli. 

Jaz nekje 83, 85, če je idealno, to je brzina, ki ustreza agregatu v 6. prestavi.

Na AC pa okoli 115.

Pravkar, skalar36 pravi:

Čakte, čakte...zdej mešate hruške, suhe klobase in burek. Dejmo se najprej zment, kdo je bajker, kdo motorist, pa kdo se sam pele z motorjem. Pol pa naprej...Pa zakaj nas Borutt jebe :P

Jaz se smatram za "turista", ki uporablja kot prevozno sredstvo motorno kolo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

Jaz nekje 83, 85, če je idealno, to je brzina, ki ustreza agregatu v 6. prestavi.

Na AC pa okoli 115.

Zavidam, da uživaš tudi pri teh brzinah. Neznam še.  AC na motorju pri 115 mi je naravnost zastrašujoča.  

 

Pa če še malo po tvoje zatrolam....Subjektivno (beri narobe) ocenjuješ optimalno. Agregat optimalno deluje okrog svojega max navora in moči. Na pamet, pri srednjih 2valjnih agregatih je to okrog 6500-7500rpm. Stavim, da versač v šesti na 6000rpm ne gre niti 85 niti 115. .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, skalar36 pravi:

 Dejmo se najprej zment, kdo je bajker, kdo motorist, pa kdo se sam pele z motorjem.

Pozabu si še nas, cafe racerje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, MARJA pravi:

Pozabu si še nas, cafe racerje :OK:

Vas pa uvrščam med skuteriste :jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Xebec pravi:

Svobodna izbira da model vozi 260? In ko se tak razlima naj bi pohvalili: Lej ga, ta si je upal. Ta je bil pravi đek.

Če bi se na stezi še ne rečem, ne pa na cesti. A bi isto razmišljal če bi nagazil skupino otrok na pločniku?

Neko slepo "bratstvo" med motoristi je pa itak totalno zgrešeno. Bumbar je bumbar, ampak ker sedi na motorju naj pa slepo vsi držimo z njim? Po tej logiki Hitler ni naredil nič narobe, ker se je 1x z mopedom peljal.../s :rolleyes:

Daj ne seri.

Zgrešil si point, noben ne zagovarja debila ............SF in jaz sva govorila o jasnovidcih in špekulacijah , ko se pripeti nesreča je kar po defoltu kriv motorist in vsi vse vejo tu na MS ........in seveda vse se vrjame medijem , lepo te prosim , ljudje sploh ne vejo kaj se v resnici dogaja po svetu , ker spremljajo 24 kur in ostale zavajajoče medije v lasti kapitala in pod političnim vplivom .....

Debila , če je res vozil 260 pa bi kaznoval z 3 meseci dela  na soči z poškodovanimi motoristi , ob naslednji taki potezi pa bi vzel vozniško za večno brez možnosti ,da je dobi nazaj , vrjemi ,da bi bolj bolelo , kot vsaka denarna kazen ............sam sej nam je jasno anede ,da potem država nič ne zasluži . In tukaj smo spet pri varovanju ,ščitenju itd ......lahko ti nazaj napišem "dej ne seri "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, sesir pravi:

Se pravi v prazno nabijaš?

A ni to tema? Pa mogoče še 1x preberi post cca 1 stran nazaj...

pred 45 minutami, Cartman pravi:

NE. Narobe. Butec je butec. In butec sem tud jaz, verjetno ti, gotovo Efendi, ki tudi ne vozi po predpisih, daleč od tega......

lapate in zgražate se pa zelo složno.

Kje je meja? kdaj je vse skupaj narobe? Če za referenco postavimo CPP, je to >90 na magistralah. Ampak 90 se ne vozimo. peljemo tja, recimo 120-150. In nekateri to  vzamete kot ok, ker tako pač gre. Ampak un k ga je pajsal 200, on je pa res debil, kako je sploh možno bit tak neotesanec...na načelni ravni, je isti kurc. enako neotesani smo. .

Pometanje pred svpojim pragom je že zelo dolgo mrtvo. Hinavščina in sprenevedanje pa živo kot še nikoli. 

Pustimo CPP pri miru. Tam te pač obravnavajo po tistem kar jim piše. Ampak če ne ločiš da ga daš 20,30,40 čez omejitev na prazni cesti, v dobrih pogojih, z dobro preglednostjo, od tega da greš z 260 vijugat med avtomobili, pa še kuro voziš na zadnjem sedežu, pol pa ne vem več kako eni razmišljate.

Meja je določena precej subjektivno, zase vem da vsakič ocenim kar se da veliko dejavnikov: kje sem, kakšna je cesta, koliko je prometa, kako mi paše vozit v danem trenutku, itd itd. Pri ogromnem številu voznikov je pa edina meja tam kjer se gas neha vrtet.

In zato nismo vsi enaki kreteni. Eni vozimo z obzirom do sebe in drugih, drugi z obzirom do sebe, tretji pa kot sem že napisal: preko vsega in vseh (tudi sebe), samo da gre. Ampak ko 1x ne gre več je pa jeba. Pa če spičkiš samo sebe je že dovolj hudo, da pa še kerga zraven, pa zase ne vem kaj bi storil. Upam da ne zvem. Pa ostali tudi ne.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi smo v principu cepci, idioti in debili. Jaz s tem lahko živim. Ne glede na to, da sem cepec, idiot in debil, pa mi je jasno da v življenju obstajajo različne stopnje tveganja. Debil, ki navija 120 po primorski magistralki je (če privzamemo približno isto motorično ne/sposobnost) vseeno manjša grožnja za okolico, kot debil ki ga navija 200+ po isti cesti. S tem se strinja tudi sistem kaznovanja cestnega debilizma - onega z 200 km/h bo bolj po glavi kot onega s 120 km/h. Seveda lahko oba zjebe tretji udeleženec (avto, motor, oljni madež, srna) sam bo mel on pri 120 km/h malo več možnosti odreagirati. Edino pri oljnem madežu ne bo veliko razlike, tisti bo zjebal tudi previdneža ki se pelje 70 km/h po isti cesti. In ki bo, ironično, verjetno pol vseeno fasal kazen za vožnjo z neprilagojeno hitrostjo. Ker pri nas tudi pravila za gajžlanje tud niso lih... brihtna.

Omejitev hitrosti na gozdnih prometnicah je 40 km/h. Potemtakem spadam v kategorijo težkih budal, ker jo večkrat zavestno kršim za 100%+. Če resno zajebem... pa bom zelo verjetno sesul samo sebe, motor pa kako drevo. Kar je gledano s perspektive okolice manjša grožnja kot nekdo, ki za isti % krši omejitev hitrosti skozi naselje, mimo kupa nepreglednih izvozov in preko prehodov za pešce. Sem pa še vseeno v principu cepec, idiot in debil. Evo @Cartman, prag pometen. A lahko zdaj zlezem nazaj na prižnico :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Cartman pravi:

Zavidam, da uživaš tudi pri teh brzinah. Neznam še.  AC na motorju pri 115 mi je naravnost zastrašujoča.  

 

Pa če še malo po tvoje zatrolam....Subjektivno (beri narobe) ocenjuješ optimalno. Agregat optimalno deluje okrog svojega max navora in moči. Na pamet, pri srednjih 2valjnih agregatih je to okrog 6500-7500rpm. Stavim, da versač v šesti na 6000rpm ne gre niti 85 niti 115. .

Na manj zmogljivem motorju je primerna brzina drugačna kot na projektilu, kjer pri 200kmh začneš komaj z obema rokama vozit.

Versač se najbolj fino počuti med 4000-5000 obratov.

Če bi se veliko vozil po AC, bi ugotovil, da je tam okoli 115-120 tudi sicer najbolj primerna brzina, kjer imaš najmanj "dela" s prometom, saj nonstop ne dohitevaš počasnejših, kjer moraš zmanjševati, prehitevati itd., spet pa nisi tako počasen, da bi delal kolono.

Pri večjih brzinah, si takoj bolj na pecljih, tvegaš tudi klobučarje, da brez smerokaza začnejo prehitevat kakšen romunski kamion itd.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, skalar36 said:

Čakte, čakte...zdej mešate hruške, suhe klobase in burek. Dejmo se najprej zment, kdo je bajker, kdo motorist, pa kdo se sam pele z motorjem. Pol pa naprej...Pa zakaj nas Borutt jebe :P

Jaz nevem kam bi se uvrstil ... med tople ali hladne ... Jaz sem voznik motrnega kolesa ... Za ime Motorista je potrebno dobit razno razne dodatke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Zgrešil si point, noben ne zagovarja debila ............SF in jaz sva govorila o jasnovidcih in špekulacijah , ko se pripeti nesreča je kar po defoltu kriv motorist in vsi vse vejo tu na MS ........in seveda vse se vrjame medijem , lepo te prosim , ljudje sploh ne vejo kaj se v resnici dogaja po svetu , ker spremljajo 24 kur in ostale zavajajoče medije v lasti kapitala in pod političnim vplivom .....

Debila , če je res vozil 260 pa bi kaznoval z 3 meseci dela  na soči z poškodovanimi motoristi , ob naslednji taki potezi pa bi vzel vozniško za večno brez možnosti ,da je dobi nazaj , vrjemi ,da bi bolj bolelo , kot vsaka denarna kazen ............sam sej nam je jasno anede ,da potem država nič ne zasluži . In tukaj smo spet pri varovanju ,ščitenju itd ......lahko ti nazaj napišem "dej ne seri "

Mogoče, berem na šihtu pa skačem med 10+ okni.

Kar se tiče ugibanja pri nesrečah. Počilo je, tu je bilo takoj podanih več scenarijev. Tudi jaz sem napisal nekaj, pa se je kasneje izkazalo za napačno. Pa kaj? Pač debatirali smo, eni so imeli prav drugi narobe, to pa res ni kaj takega. Pa če se prav spomnim je bil prvi odziv, da so vsi navalili na rešilca kako je zajebal.

Jah ljudje so ovce, pač tiščijo tja kjer je kolektivna zavest. Tako je. Zase vem, kako preverit verodostojnost tistega kar preberem, pa še kdaj pa kdaj čemu nasedem, priznam.

Kar se države tiče: dam ji kar ji pripada, za drugo me tam okoli gležnja nekaj žgečka :bounce:. In vse kar hočem je da me pustijo pri miru. Politika me ne zanima, na volitve hodim oddajat neveljavne listke itd. Do zdaj se je dobro obneslo. Dodam še to: Slovenija je lepa dežela, vesel sem da živim tukaj, tudi ljudje niso taki bumbarji kot se pogosto hoče prikazati. Razmerje med normalnimi in kreteni ni nič večje/manjše kot drugje po svetu. Je pa res da se o njih veliko več piše in govori, in se ustvari vtis kako je pri nas vse gnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Samuell pravi:

Jaz nevem kam bi se uvrstil ... med tople ali hladne ... Jaz sem voznik motrnega kolesa ... Za ime Motorista je potrebno dobit razno razne dodatke ...

No pol si nek vmes med skuteristom in caferacerjem :jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Cartman pravi:

Zavidam, da uživaš tudi pri teh brzinah. Neznam še.  AC na motorju pri 115 mi je naravnost zastrašujoča.  

Zakaj zastrašujoča? Ko se jaz peljem po ac na naked tipu motorja, pa s tistimi turbulencami od tamale šipce, pa posledično šumi v čeladi, pa na glavi nimam supertruper integralke za 300+€... je 120/h čist ok. 130 in več pa že kar nadležno bobni. Ne vidim razloga, zakaj bi se matral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, skalar36 said:

No pol si nek vmes med skuteristom in caferacerjem :jezik:

Pol sem Skutakawaracer ... Milomater ... To pa je nekaj ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!