Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

popravljam, povprečen in normalen prekrškar :P

večina kazni, ki jih plačujemo so:

hitrost, parkiranje, kaka polna črta...potem se pa konča.

Bo že kdo prilepil njihovi zakonodajo, da se bo lahko povprečen in normalen slovenski pijanec lažje odločil, kje se bolj splača voziti v takšnem stanju. Ali pa bo taisti povprečen in normalen slovenec mirneje vesti sekal ovinek ali pa prehiteval v škarje. Saj veš, da bo lažje in racionalnije porabil svoj denar. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

Matr si picajzlast. Na tle maš cel katalog

strafenkatalog.pdf

Nisem vedel, da živim na nemškem jezikovnem območju.

Uradni jezik v Sloveniji je slovenščina. Na območjih občin, v katerih živita italijanska ali madžarska narodna skupnost, je uradni jezik tudi italijanščina ali madžarščina.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Nisem vedel, da živim na nemškem jezikovnem območju.

Uradni jezik v Sloveniji je slovenščina. Na območjih občin, v katerih živita italijanska ali madžarska narodna skupnost, je uradni jezik tudi italijanščina ali madžarščina.

 

 

 

Jebi ga, u Avstriji je pač Avstrijščina

 

tle je še mal bl nazorno

Infofolder zum Vormerksystem (pdf) 2011.pdf

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Veliki razponi so. 

Se mi zdi, da so zelo prizanesljivi. Kar sem jaz plačal in kar sem bil zraven, ko je nekdo drug plačal oz. kar sem slišal da je kdo plačal je bilo vse minimum. Je pa res, da je bolje držati gobec. Baje da je pred leti nekdo iz naše vasi z gobcanjem prilezel iz 150 šilingov na 7000... Če je pa res pa ne vem, ker ga nikoli nisem upal vprašat... Pa najbrž ponoviteljem tud mal bolj zaračunajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Janip pravi:

Se mi zdi, da so zelo prizanesljivi. Kar sem jaz plačal in kar sem bil zraven, ko je nekdo drug plačal oz. kar sem slišal da je kdo plačal je bilo vse minimum. Je pa res, da je bolje držati gobec. Baje da je pred leti nekdo iz naše vasi z gobcanjem prilezel iz 150 šilingov na 7000... Če je pa res pa ne vem, ker ga nikoli nisem upal vprašat... Pa najbrž ponoviteljem tud mal bolj zaračunajo.

Točno tko, tam nimajo polovičke ampak na licu mesta ti izreče minimalno kazen, če si preveč pameten, ti da mal več, če se pritožiš in ne dokažeš, da si imel prav, pol te pa resno opalijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pametnjakoviče,ki sanjate o nesrečah pri 200kmh... @Snecer ta ford focus je podeben rešilcu oz podobno razbit?

https://www.hotrodsclassicscustoms.com/125-mph-crash-worlds-fastest-test-crash-time-will-scare-poop-less/

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Bo že kdo prilepil njihovi zakonodajo, da se bo lahko povprečen in normalen slovenski pijanec lažje odločil, kje se bolj splača voziti v takšnem stanju. Ali pa bo taisti povprečen in normalen slovenec mirneje vesti sekal ovinek ali pa prehiteval v škarje. Saj veš, da bo lažje in racionalnije porabil svoj denar. 

sej jo je, pa tak zanimiv naslov ma štrafen katalog :D

predvsem je razlika o vrednosti/znesku za določene prekrške. Za nekatere te velik bolj štrafajo.

Sicer pa...itak ne bomo s tem nč rešili, ampak razlike so.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

sej jo je, pa tak zanimiv naslov ma štrafen katalog :D

predvsem je razlika o vrednosti/znesku za določene prekrške. Za nekatere te velik bolj štrafajo.

Sicer pa...itak ne bomo s tem nč rešili, ampak razlike so.

 

Najbolj zaj... so civilni opazovalci :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Najbolj zaj... so civilni opazovalci :lol1:.

jp, pa uni k slikajo bicikliste skoz rdečo :P

Hotel sem samo povedati, oziroma zdi se mi da je AU kaznovalna politika bolj primerna teži prekrška. Sploh pa bolj primerna za štandard, ki ga imajo. Ampak to je že višja matematika :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se takole vozim po naših cestah in opazujem avstrijske voznike imam občutrek, da niso najbolj seznanjeni z višino kazni za prometne prekrške v Sloveniji...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, DAMI34 pravi:

jp, pa uni k slikajo bicikliste skoz rdečo :P

Hotel sem samo povedati, oziroma zdi se mi da je AU kaznovalna politika bolj primerna teži prekrška. Sploh pa bolj primerna za štandard, ki ga imajo. Ampak to je že višja matematika :D

 

Še posebej ti njihovi razponi so zelo zanimivi. Zato lahko postane njihova kazen nekajkrat višja od naše. Ampak, kdo se bo ubadal s to matematiko :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Joker pravi:

Ko se takole vozim po naših cestah in opazujem avstrijske voznike imam občutrek, da niso najbolj seznanjeni z višino kazni za prometne prekrške v Sloveniji...

Zgledi vlečejo. Verjemi, da se avstrijci v deželah z visoko prometno kulturo vozijo zelo disciplinirano in po predpisih. 

Pri nas smo pa itak vsi najpametnejši in lahko počnemo, kar se nam zdi. Zato je pri nas prometna kultura najslabša. In za takšno stanje v prometu smo krivi samo vozniki oziroma udeleženci v cestnem prometu in nihče drug. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Zgledi vlečejo. Verjemi

Absolutno!Objestnosti,vijaganja med avti,troblenja,mahanja z rokami...na testu bmw motorjev v Milanu pač vse to delal..ko sem bil normalen so meni vsi hupali,rinili v rit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Borutt pravi:

Alkohol, mamila, vožnja brez vozniškega dovoljenja in registracije, prehitevanje v škarje, prometna nesreča, ...

Boš našel? 

Kar pomeni samo eno - pametna kaznovalna politika. Če nekdo vozi pijan ali drogiran zasluzi rigorozno kazen - kot opozorilu vsem ostalim in njemu kot kazen. Isto vožnja brez izpita, pa visoke prekoračitve hitrosti, prehitevanje v škarje itd., ne pa da pelješ v naselju 60 pa te olupijo za 125 eur ( če plačaš takoj ). Aja, sem pozabil, pri nas je namen polnjenja proračuna na prvem mestu, vzgojni namen je bolj postranska zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Še posebej ti njihovi razponi so zelo zanimivi. Zato lahko postane njihova kazen nekajkrat višja od naše. Ampak, kdo se bo ubadal s to matematiko :lol1:.

v bistvu mi je ta matematika všeč. Bolj primerna je, kot sem napisal, teži prekrška.

pred 3 urami, Borutt pravi:

Zgledi vlečejo. Verjemi, da se avstrijci v deželah z visoko prometno kulturo vozijo zelo disciplinirano in po predpisih. 

Pri nas smo pa itak vsi najpametnejši in lahko počnemo, kar se nam zdi. Zato je pri nas prometna kultura najslabša. In za takšno stanje v prometu smo krivi samo vozniki oziroma udeleženci v cestnem prometu in nihče drug. 

Ne bom se strinjal in se ne morem. % idiotov je v AU ali pa v Italiji premerljiv s % idiotov pri nas. Nikakor ne morem reči, da vozijo bolje ali slabše tako pri nas kot drugje, pravzaprav mam občutek, da pri nas še slabše vozijo kot doma, ker tule se sprostijo. Talijani bi rekli, da pridejo na "deželo" pa je potem vse bolj na izi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

v bistvu mi je ta matematika všeč. Bolj primerna je, kot sem napisal, teži prekrška.

Ne bom se strinjal in se ne morem. % idiotov je v AU ali pa v Italiji premerljiv s % idiotov pri nas. Nikakor ne morem reči, da vozijo bolje ali slabše tako pri nas kot drugje, pravzaprav mam občutek, da pri nas še slabše vozijo kot doma, ker tule se sprostijo. Talijani bi rekli, da pridejo na "deželo" pa je potem vse bolj na izi.

Ni bolj primerna teži prekrška, ker si lahko za isto stvar različno kaznovan. Ker je razpon.

Ti se kar tolaži s tujci in njihovo vožnjo. Ampak dejstvo je, da je naša prometna kultura najslabša. Preden začneš tipkati, si poglej besedno zvezo prometna kultura. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Ni bolj primerna teži prekrška, ker si lahko za isto stvar različno kaznovan. Ker je razpon.

Ti se kar tolaži s tujci in njihovo vožnjo. Ampak dejstvo je, da je naša prometna kultura najslabša. Preden začneš tipkati, si poglej besedno zvezo prometna kultura. 

1. se ne tolažim

2. o slovnici mam dovolj pojma

3. pišem samo kar vidim, pri nas in na tujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

1. se ne tolažim

2. o slovnici mam dovolj pojma

3. pišem samo kar vidim, pri nas in na tujem

Borut bo reku,da rabiš očala:fredyjecar:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 4. 2017 ob 11:48, maus pravi:

spustim souzico in oblubm, da naum več ... tko kt u šoli ... in to je vzgojno :P

se strinjam pa za večkratne povratnike ... to pa 10 x kazn

preštej solzice pa si še enkrat preberi svoj odebeljen stavek..

pred 23 urami, IZTOK pravi:

 Poglej samo, kam je Svedsko pripeljala njihova liberalna politika priseljevanja.

oni so padli .. mi se pa z našo neliberalno nismo nič povišali.. jeba ..

pred 20 urami, Borutt pravi:

Alkohol, mamila, vožnja brez vozniškega dovoljenja in registracije, prehitevanje v škarje, prometna nesreča, ...

Boš našel? 

samo to - med nami tukaj vsaj za večino- velja za najhujše prekrške .. 

pred 20 urami, Borutt pravi:

Res? Napiši njihove kazni, da jih lahko primerjamo z našimi. Pa vse kazni, ne samo hitrost. 

 

pred 20 urami, Borutt pravi:

Objestnost se skoraj vedno povezuje s prekoračitvijo najvišje dovoljene hitrosti. 

vožnja skozi rdečo luč 3 sekunde je pa barvna slepota..

pred 4 urami, Borutt pravi:

Zgledi vlečejo. Verjemi, da se avstrijci v deželah z visoko prometno kulturo vozijo zelo disciplinirano in po predpisih. 

Pri nas smo pa itak vsi najpametnejši in lahko počnemo, kar se nam zdi. Zato je pri nas prometna kultura najslabša. In za takšno stanje v prometu smo krivi samo vozniki oziroma udeleženci v cestnem prometu in nihče drug. 

zgledi vlečejo - tako dobri kot slabi.. 

potem ne rabimo policije .. sploh ne take , ki daje slab zgled..

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Te ni prepričal?

a tut ti rabiš očala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

preštej solzice pa si še enkrat preberi svoj odebeljen stavek..

Zate bi bilo bolje, da še kaj drugega prebereš kot service manual za svoj motor.

Izraz se pogosto uporablja (tudi v sodbah... spodaj ti prilagam linka, če ti bo uspelo prebrati) za tiste, ki so večkratni storilci istovrstnih prekrškov ... uporablja se tudi izraz "večkratni specialni povratniki".

Se opravičujem... sem pozabil, da tudi ti sodeluješ v pogovoru, pa bom zaćeu uporablat bul domaće izraze.

Ni vse narobe, česar ti ne razumeš :P

pa še linka:

http://odlocitve.us-rs.si/documents/66/3e/up-981-072.pdf

in

http://www.gregormacedoni.si/wp-content/uploads/2010/09/Untitled-2.pdf

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

v bistvu mi je ta matematika všeč. Bolj primerna je, kot sem napisal, teži prekrška.

Ne bom se strinjal in se ne morem. % idiotov je v AU ali pa v Italiji premerljiv s % idiotov pri nas. Nikakor ne morem reči, da vozijo bolje ali slabše tako pri nas kot drugje, pravzaprav mam občutek, da pri nas še slabše vozijo kot doma, ker tule se sprostijo. Talijani bi rekli, da pridejo na "deželo" pa je potem vse bolj na izi.

Kaj pa vem... Meni delujejo predvsem izgubljeno zaradi butasto postavljene cestne signalizacije... Je pa res, da nepotrebno ustavljanje na cesti, vzvratno vožnjo do zgrešenega odcepa zaradi zgoraj opisanega dejstva pri nas počnejo tudi drugi naših cest nevajeni vozniki - tudi naši.  Primer: Ne poznam države, ki n regionalni cesti pri odcepu za avtocesto nima table proti kateremu večjemu kraju pelje regionalka, kar je navadna darsova svinjarija, saj človeka prav sili na avtocesto. Posledično trpi vsa turistična industrija, ki je bolj odmaknjena od najbolj razvpitih turističnih centrov, a ravno tako plačuje davke v RS... Vse vabim, da se postavite v kožo nekoga, ki je prvič v Sloveniji in bi si rad ogledal naše podeželje, se kje ustavil... 

... da se poizkusite po regionalki zapeljat od Ljubljane do Novega mesta...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!