Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Preko takih se vozi s polnim gasom po zadnjem kolesu :P 

če nizko letiš je itak ne občutiš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, DAMI34 pravi:

...da ne bi ponavljali iste neumnosti, da nas ne bi zapeljal ovinek, ki se zalomi, da se opomnimo, da je potrebno paziti na pesek...in nenazadnje, potrebno je govoriti o tem da postavijo dvojne ograje, ki bi marsikaj rešile!!!...

U bistvu bolj kot dvojne ograje jaz pred marsikaterim ovinkom pogrešam tiste puščice na tablah, ki ti že malo prej dajo vedeti, da je nevaren, zaprt ovinek pred nosom... Ko sem se pred kratkim vozakal po Istri sem v zvezi s tem imel boljši občutek kot marsikje pri nas. Nekako bolj pametno (funkcionalno) so bile tiste table tam postavljene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

se strinjam, čeprav je fajn vedet kaj se je zgodilo:

zakaj:

da ne bi ponavljali iste neumnosti, da nas ne bi zapeljal ovinek, ki se zalomi, da se opomnimo, da je potrebno paziti na pesek...in nenazadnje, potrebno je govoriti o tem da postavijo dvojne ograje, ki bi marsikaj rešile!!!

cesta na tem odseku je majka v primerjavi z luknjami in drsečim asvaltom od prej.

Govoriti o tem je premalo. Še vedno se bo našel posameznik kateri je najpametnejši in najhitrejši.

Glede dvojnih ograj se pa strinjam v popolnosti. Potrebna bi bila odločna in močna iniciativa, da se na nivoju upravljalca cest stvari premaknejo in da država nameni denar za ureditev le teh na vseh kritičnih odsekih. Sigurno je kdo na MS kateri ima kaj zvez v smeri vlade ali ministrstva za promet. Jst imam žal samo na MZZ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, sesir pravi:

Pa dobro ajd po zadnjem še nekak gre...bolj kurba,če prednja in te strese ko kretena...

In gresta prednja in zadnja feltna. Imaš veliko srečo, da ti ne spusti guma prehitro in ostaneš pokonci.

Pred 2 leti Dvor Kočevje. Zadnje fletne Jermani niso šli niti popravljat, je blo treba po drugo.

In ležeča policajka: seveda na idealni liniji. GRRRR

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste puscice  za  oster ovinek ja, jaz  sem  mislil, da so to z neko  logiko postavljene,  pa sem dojel,  da niti  ne.  :D  Men bi blo kul recimo,  da bi  bla ena taka tabla za manj oster ovinek, 3 al 4 table  pa za  stalo od  ovinka recimo, pa  bi prec vedu kok je  ura. Ne pa  da nekje prletis,  bremzas  na nos, pa  vse  skp nc,  drugje pa nobene  table,  se  pa kar  zalomi, da si ze na drugi strani al pa resujes  po tacah. :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej cesti sem bila že večkrat, meni bolj friendly je iz Wajdušne gor.

Peska še nisem doživela, ker upoštevam pravilo, da po nalivih tam ni za vozit.

Sem pa doživela sneg v maju :doze:.

In semaforje, ko so jo popravljali........

Enkrat sem peljala prijatelja, ki je na frišno opravil izpit in je rekel, da tam ne gre nikoli več, niti slučajno, ker tista cesta ni za nobenega, kaj šele za motor :panic:.

Hotel je ovinke in jaz sem ga peljala na ovinke, hahahahaaaaa..........

Drugače pa jo prevozim lagano, lagano, lagano.........ma res lagano........:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DinDiin pravi:

Tiste puscice  za  oster ovinek ja, jaz  sem  mislil, da so to z neko  logiko postavljene,  pa sem dojel,  da niti  ne.  :D  Men bi blo kul recimo,  da bi  bla ena taka tabla za manj oster ovinek, 3 al 4 table  pa za  stalo od  ovinka recimo, pa  bi prec vedu kok je  ura. Ne pa  da nekje prletis,  bremzas  na nos, pa  vse  skp nc,  drugje pa nobene  table,  se  pa kar  zalomi, da si ze na drugi strani al pa resujes  po tacah. :lol1:

Pogruntaj še razliko med rdečimi pa črnimi, pa med kvadratnimi in tistimi večjimi pravokotnimi...

Cestar to napiči, kera mu ga pač dvigne v tistem momentu zgleda :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 7. 2017 ob 14:33, 3nity pravi:

https://www.google.si/maps/@45.9133801,14.0285044,3a,75y,51.71h,98.93t/data=!3m6!1e1!3m4!1siWXI5OoQ-Xk_G7Tej7u_4Q!2e0!7i13312!8i6656

je en napisal na fb... nedolžen zdrs, ona pa je nesrečno priletela v količek

Sicer pa je ta prvi ovinek iz njune smeri kr heben, se lepo zalomi..

..............ne maram tega ovinka,res je zopern,ga je treba kr na izi uzet........

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, lukec said:

..............ne maram tega ovinka,res je zopern,ga je treba kr na izi uzet........

Zakaj potem ta ovinek nima dodatnih oznak?

Se mora najprej nekomu kaj zgodit?
Tako kot so cestarji popravili na avtocesti posedeno cestišče v ovinku na vstopu na most iz smeri Rudnika proti tunelu Golovec v roku enega meseca po nesreči, ampak šele potem ko se je tam nekdo zaradi tega sesul (ne bom o podrobnostih :) )?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, twom pravi:

Zakaj potem ta ovinek nima dodatnih oznak?

Se mora najprej nekomu kaj zgodit?
Tako kot so cestarji popravili na avtocesti posedeno cestišče v ovinku na vstopu na most iz smeri Rudnika proti tunelu Golovec v roku enega meseca po nesreči, ampak šele potem ko se je tam nekdo zaradi tega sesul (ne bom o podrobnostih :) )?!

Iz naselja Col proti Godoviču je postavljen prometni znak za nevarnost "nevaren ovinek ali več zaporednih ovinkov". 

Pravzaprav je na vsaki cesti potrebno prilagoditi hitrost vožnje in se prilagoditi njenim značilnostim, še posebej nepreglednim ovinkom. Ker izraz nepregleden obstaja z razlogom. 

 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali drži da je prilagojena hitrost 25 km/h, v vseh križiščih, pri prehodih za peščce in v nepreglednih ovinkih? s to hitrostjo naj bi ustavil pred usakim morebitnim dejavnikom. v kolikor se še vedno kaj zgodi ali pa ti zdrsne prednji del motorja, dobiš še vedno kazen za neprilagojeno hitrost ? 

 

 

Popravljeno . Popravil Andro Asgaard
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, twom pravi:

Zakaj potem ta ovinek nima dodatnih oznak?

Se mora najprej nekomu kaj zgodit?
Tako kot so cestarji popravili na avtocesti posedeno cestišče v ovinku na vstopu na most iz smeri Rudnika proti tunelu Golovec v roku enega meseca po nesreči, ampak šele potem ko se je tam nekdo zaradi tega sesul (ne bom o podrobnostih :) )?!

ja lej,če komur koli kaj svetuješ dobiš večkrat nazaj"a zdej si pa ti pametn",ko se pa nekaj zgodi so pa itak vsiiiiii pametni.

sožalje družini in vsem ki si jo poznali

mi pa dalje preskakovat vse napake na naših cestah..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Iz naselja Col proti Godoviču je postavljen prometni znak za nevarnost "nevaren ovinek ali več zaporednih ovinkov". 

Pravzaprav je na vsaki cesti potrebno prilagoditi hitrost vožnje in se prilagoditi njenim značilnostim, še posebej nepreglednim ovinkom. Ker izraz nepregleden obstaja z razlogom. 

 

Vse to drži kar si napisal,samo marsikateri ovinek bi bil z malo stroška ne nevaren............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, twom pravi:

Zakaj potem ta ovinek nima dodatnih oznak?

Se mora najprej nekomu kaj zgodit?
Tako kot so cestarji popravili na avtocesti posedeno cestišče v ovinku na vstopu na most iz smeri Rudnika proti tunelu Golovec v roku enega meseca po nesreči, ampak šele potem ko se je tam nekdo zaradi tega sesul (ne bom o podrobnostih :) )?!

ta ovinek šele urejajo, sicer pa ni štos v oznakah, vozim se povsod, velikokrat me oznake zmedejo ker so full puščice, jaz zaviram, pol pa ni nič, medtem ko če ni oznak, se vozim na "uč" in prilagajam stil vožnje situaciji. Kar pomeni z rezervo. ŽAL  je nekdo čist po nesreči končal pod ograjo, kar ne bi bilo potrebno če bi bila dvojna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Andro Asgaard pravi:

Ali drži da je prilagojena hitrost 25 km/h, v vseh križiščih, pri prehodih za peščce in v nepreglednih ovinkih? s to hitrostjo naj bi ustavil pred usakim morebitnim dejavnikom. v kolikor se še vedno kaj zgodi ali pa ti zdrsne prednji del motorja, dobiš še vedno kazen za neprilagojeno hitrost ? 

 

 

Iščem in ne najdem. Tistih 25 km/h, namreč. 

 

45. člen

(hitrost vožnje)

(1) Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

(2) Voznik, ki se približuje križišču, prehodu ceste čez železniško progo, prehodu za pešce, kolesarski stezi, prehodu za kolesarje ali drugi prometni površini, mora voziti posebno previdno. Voziti sme s takšno hitrostjo, da lahko varno ustavi in pusti mimo vozila in druge udeležence cestnega prometa, ki imajo na križišču prednost, da lahko varno ustavi pred prehodom za pešce, pred prehodom ceste čez železniško progo oziroma, da lahko vozilo ustavi, če bi z vožnjo preko prehoda ogrožal pešce in kolesarje.

(3) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik dvoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik enoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

(5) Ob zmanjšani vidljivosti, manjši od 50 metrov, morajo vozniki motornih vozil, ki prevažajo nevarno blago, in vozniki motornih vozil, s katerimi se opravlja izredni prevoz, razen izrednih prevozov, ki se opravljajo zaradi zagotavljanja prevoznosti cest (pluženje in posipanje), zmanjšati hitrost tako, da je izključeno vsako ogrožanje in ustaviti na najbližjem parkirnem prostoru ter poskrbeti za varnost vozila in tovora. Enako velja v primeru, če je cesta spolzka zaradi snega, ledu ali drugih razlogov, ter v primeru, če je zaradi vetra ali drugih okoliščin zmanjšana stabilnost vozila.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki:

1.     ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena,

2.     izpušča krmilo ali vozi vozilo po enem kolesu,

3.     ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena.

(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega ali petega odstavka tega člena.

(8) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki razen v nevarnosti sunkovito speljuje, zavira ali ustavlja.

(9) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki izpušča krmilo ali vozi enosledno vozilo po enem ali dvosledno vozilo po dveh kolesih. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke.

(10) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenskih točk.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, lukec pravi:

Vse to drži kar si napisal,samo marsikateri ovinek bi bil z malo stroška ne nevaren............

Ovinek je, kakršen je. Tam stoji in čaka. Kaj pa voznik ? Zakaj mora drveti skozi prostor brez razmišljanja? 

Lahko bi postavili kakšen znak več. Da bomo spet nabijali, kako pred postavitvijo ni odnesel nobenega življenja. Dvorezno, kajne.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, motorist ve, kaj se je zgodilo, da je zdrsnil.

Zelo mi je žal, da je sopotnica umrla.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Borutt pravi:

Ovinek je, kakršen je. Tam stoji in čaka. Kaj pa voznik ? Zakaj mora drveti skozi prostor brez razmišljanja? 

Lahko bi postavili kakšen znak več. Da bomo spet nabijali, kako pred postavitvijo ni odnesel nobenega življenja. Dvorezno, kajne.  

sam znak ni k izbolšanju cestišča pripomogel 0,samo zase pa lahko trdim da do danes sem za vse padce kriv sam,ker se nisem prilagodil.....................če pa je cestišče ravno,pravilno zpeljani ovinki,pravi naklon pa bi jo marsi kdaj odnesel brez prask.Vem da cesta ni pista,ampak vseeno bi kvalitetna gradnja in vzdzevanje pripomogla k večji varnost,to pa sam bolj veš ker si dnevno službeno na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, pomoje je misljeno ko pride do izracunov pri vsakem pripetljaju, da bi bila prilagojena 25kmh, in bi lahko varno ustavil oz se izognil ter preprecil trk. Kaj pa vem ;) predvidevanje je 100% 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Ovinek je, kakršen je. Tam stoji in čaka.

 

Zakaj pa caka? Zakaj ni urejen kot se spodobi? Narod placuje kot da bo urejeno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 7. 2017 ob 13:54, izibajker pravi:

U bistvu bolj kot dvojne ograje jaz pred marsikaterim ovinkom pogrešam tiste puščice na tablah, ki ti že malo prej dajo vedeti, da je nevaren, zaprt ovinek pred nosom... Ko sem se pred kratkim vozakal po Istri sem v zvezi s tem imel boljši občutek kot marsikje pri nas. Nekako bolj pametno (funkcionalno) so bile tiste table tam postavljene...

90% ja ..10% - in to najbolj zajebanih - ovinkov pa ni označeno..in to je čista jeba ko se prilagodiš s hitrostjo vožnje in predvidevaš , da bodo povsod oznake  ter boš seveda po oznakah prilagodil oz. zmanjšal hitrost pred ovinkom..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Andro Asgaard pravi:

Borut, pomoje je misljeno ko pride do izracunov pri vsakem pripetljaju, da bi bila prilagojena 25kmh, in bi lahko varno ustavil oz se izognil ter preprecil trk. Kaj pa vem ;) predvidevanje je 100% 

Hitrost vožnje moraš prilagoditi... In tukaj ni nobenega km/h. 

pred 24 minutami, Cartman pravi:

 

Zakaj pa caka? Zakaj ni urejen kot se spodobi? Narod placuje kot da bo urejeno.

 

Prilepi sliko, da ni urejen. Tisti, kjer je bila ta prometna nesreča.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Borutt pravi:

 

 

pred 42 minutami, Borutt pravi:

Prilepi sliko, da ni urejen. Tisti, kjer je bila ta prometna nesreča.  

Sej je bla slika s svecami. Gartre za ubijanje. To je urejenost iz 1985.  Zdej smo 2017. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Cartman pravi:

 

Sej je bla slika s svecami. Gartre za ubijanje. To je urejenost iz 1985.  Zdej smo 2017. 

Imaš možnost podati predlog za spremembo zakonodaje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Imaš možnost podati predlog za spremembo zakonodaje. 

To ni moje delo. Placujem davke, obkrozam crke na listicih. Kdor mi nalaga vedno visje kazni, davke in trosarine, mora pomesti pred svojim pragom. Njihovi podaniki tak isto. 

 

Skratka, "ne ves", zakaj stvari stojijo v 1985, in cakajo naslednjo zrtev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!