Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 47 minutami, Cartman pravi:

To ni moje delo. Placujem davke, obkrozam crke na listicih. Kdor mi nalaga vedno visje kazni, davke in trosarine, mora pomesti pred svojim pragom. Njihovi podaniki tak isto. 

 

Skratka, "ne ves", zakaj stvari stojijo v 1985, in cakajo naslednjo zrtev. 

Ker očitno ne razumeš, ti bom razložil; tiste "gartre za ubijanje" so tam zato, ker piše, da so lahko. In, ker piše nekaj, kar te moti, imej jajca in napiši predlog za spremembo napisanega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Imaš možnost podati predlog za spremembo zakonodaje. 

Kot sva se že nekoč prerekala glede neprilagojene hitrosti, so poskusili izobraženi ljudje na tem področju predlagati boljše rešitve. Ampak so bili takrat "cestni gospodarji" pre močni, da bi v zakonu dovolili da cesta prevzame določen delež krivde za nesreče. Ne vem kako so tebe učili kot policaja, mene so v avtošoli učili, da obstaja načelo zaupanja, oz. da predvidevaš, da se vozniki obnašajo po cestnih pravilih (torej če imaš zeleno in drugi rdečo, predvidevaš, da lahko pelješ, ni potrebe po tem da se ustavljaš in ponovno preverjaš ali lahko zapelješ v križišče če imaš prednost in zeleno luč)

Prav tako bi morala cesta na določenem odseku zagotavljati določeno varnost, torej če je cesta izven naselja in je na jej omejitev 90km/h, in ima nekaj ovinkov, če so prvi trije projektirani za 90km/h mora bit tudi zadnji če ni drugače označeno, ne da je potem voznik kriv ker ni prilagodil hitrost. 

Lahko bi ločili v zakonu pretirano hitrost, neprimerno vozišče in nesrečo, še nisem slišal na novicah, kadarkoli, da bi napisali da je bil kriv splet okoliščin, vedno je nekdo kriv, ponavadi voznik z neprilagojeno hitrostjo. 

In zakaj ne sme biti cesta kriva, ampak voznik, zato ker bi potem  moral iti denar za odškodnino iz mastnih žepov, ki se radi le filajo z denarjem in ga nočejo vračat.

 

ps: da ne bo spet prodajaš bučke, moja draga zletela iz ovinka izven naselja, na srečo le po travniku in avtu ni bilo nič strašnega, par lokalcel ji je pomagalo spravit avto nazaj na cesto umes so pa rekli "joj ta ovinek je pa tak gladek, ko rosi ali pa je samo malo mokro ne smeš it skozi več kot 40", torej kako naj bi nekdo vedel, ki se prvič vozi po določeni cesti "da je tisti ovinek pa malo drugačen". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si pozabil, kaj vse sem že napisal v zvezi odgovornosti za nastanek prometne nesreče. Poišči in preberi. 

Se mi pa dozdeva, da si želiš nekoga, ki bi držal za roko voznike in jih tako vodil skozi vse cestne pasti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Mislim kako priročno jim povsod pride "neprilagojena hitrost " , pri nas moraš biti jasnovidec , ko se zapelješ po cesti za katero drago plačujemo .........

Ko bereš te umotvore  ........:SS

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Očitno si pozabil, kaj vse sem že napisal v zvezi odgovornosti za nastanek prometne nesreče. Poišči in preberi. 

Se mi pa dozdeva, da si želiš nekoga, ki bi držal za roko voznike in jih tako vodil skozi vse cestne pasti. 

Kje v cestnoprometnem zakoniku piše o kakšnih cestnih pasteh , ki na cesti sploh nimajo kaj iskat :slap:vrjetno si se mal z jezikom prehitel , kot običajno ali pa ste vajeni pasti , ki jih narodu postavljate po grmih , na izvozih na AC itd in vam je to nekaj povsem normalnega ,sploh tam kjer prometnih nesreč ni in je ogoržanje udeležencev v prometu najmanjše  . Je pa idealna lokacija za rablje naroda  in stopničke v šefovo rit .......:SS

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, smasher pravi:

Kot sva se že nekoč prerekala glede neprilagojene hitrosti, so poskusili izobraženi ljudje na tem področju predlagati boljše rešitve. Ampak so bili takrat "cestni gospodarji" pre močni, da bi v zakonu dovolili da cesta prevzame določen delež krivde za nesreče. Ne vem kako so tebe učili kot policaja, mene so v avtošoli učili, da obstaja načelo zaupanja, oz. da predvidevaš, da se vozniki obnašajo po cestnih pravilih (torej če imaš zeleno in drugi rdečo, predvidevaš, da lahko pelješ, ni potrebe po tem da se ustavljaš in ponovno preverjaš ali lahko zapelješ v križišče če imaš prednost in zeleno luč)

Prav tako bi morala cesta na določenem odseku zagotavljati določeno varnost, torej če je cesta izven naselja in je na jej omejitev 90km/h, in ima nekaj ovinkov, če so prvi trije projektirani za 90km/h mora bit tudi zadnji če ni drugače označeno, ne da je potem voznik kriv ker ni prilagodil hitrost. 

Lahko bi ločili v zakonu pretirano hitrost, neprimerno vozišče in nesrečo, še nisem slišal na novicah, kadarkoli, da bi napisali da je bil kriv splet okoliščin, vedno je nekdo kriv, ponavadi voznik z neprilagojeno hitrostjo. 

In zakaj ne sme biti cesta kriva, ampak voznik, zato ker bi potem  moral iti denar za odškodnino iz mastnih žepov, ki se radi le filajo z denarjem in ga nočejo vračat.

 

ps: da ne bo spet prodajaš bučke, moja draga zletela iz ovinka izven naselja, na srečo le po travniku in avtu ni bilo nič strašnega, par lokalcel ji je pomagalo spravit avto nazaj na cesto umes so pa rekli "joj ta ovinek je pa tak gladek, ko rosi ali pa je samo malo mokro ne smeš it skozi več kot 40", torej kako naj bi nekdo vedel, ki se prvič vozi po določeni cesti "da je tisti ovinek pa malo drugačen". 

a lahko nehate s to "neprilagojeno hitrostjo"??? ČE JE BORUTT REKEL DA NE OBSTAJA POL NE OBSTAJA !!! al pa dokažite to z video posnetkom!

pred 2 urami, Borutt pravi:

Očitno si pozabil, kaj vse sem že napisal v zvezi odgovornosti za nastanek prometne nesreče. Poišči in preberi. 

Se mi pa dozdeva, da si želiš nekoga, ki bi držal za roko voznike in jih tako vodil skozi vse cestne pasti. 

cestne  pasti ne obstajajo v naših zakonih in predpisih ..zavajaš in nakladaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

 

Se mi pa dozdeva, da si želiš nekoga, ki bi držal za roko voznike in jih tako vodil skozi vse cestne pasti. 

 

Absolutno! Vsi si to zelimo! Zelimo si, da bi DRSC DARS in konec koncev redarsta in policija vendarle dojeli, da so tu zaradi uporabnikov javne, preplacane infrastrukture. Da je njihovo/vase delo pazit na ovcke. Za ta denar upraviceno pricakujemo kaj boljsega kot dobimo. 

 

Ce odgovorni na pozicijah ne vedo/razumejo da so ostali v 1985, jih tud predlog ovcke ne bo razsvetlil. Se vec. Upam stavit, da bodo uzaljeni. Rezultat negativne selekcije kadrov na vseh podrocjih. Stranski produkt so pa kraje v stilu sct/primorje etc. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

 

Mislim kako priročno jim povsod pride "neprilagojena hitrost " , pri nas moraš biti jasnovidec , ko se zapelješ po cesti za katero drago plačujemo .........

Ko bereš te umotvore  ........:SS

 

 

Sploh ne pričakujem, da boš karkoli razumel. 

Moram pa priznati, da so tvoji zapisi koristni pri zaprtju. 

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Kje v cestnoprometnem zakoniku piše o kakšnih cestnih pasteh , ki na cesti sploh nimajo kaj iskat :slap:vrjetno si se mal z jezikom prehitel , kot običajno ali pa ste vajeni pasti , ki jih narodu postavljate po grmih , na izvozih na AC itd in vam je to nekaj povsem normalnega ,sploh tam kjer prometnih nesreč ni in je ogoržanje udeležencev v prometu najmanjše  . Je pa idealna lokacija za rablje naroda  in stopničke v šefovo rit .......:SS

Sem že napisal, da tvoji zapisi blagodejno vplivajo pri zaprtju. Ker takšnih neumnosti, kot jih ti, res ne zna vsakdo spesniti.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, thumper pravi:

...

cestne  pasti ne obstajajo v naših zakonih in predpisih ..zavajaš in nakladaš..

Ne smeši se z nekimi neumnimi zapisi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Cartman pravi:

 

Absolutno! Vsi si to zelimo! Zelimo si, da bi DRSC DARS in konec koncev redarsta in policija vendarle dojeli, da so tu zaradi uporabnikov javne, preplacane infrastrukture. Da je njihovo/vase delo pazit na ovcke. Za ta denar upraviceno pricakujemo kaj boljsega kot dobimo. 

 

Ce odgovorni na pozicijah ne vedo/razumejo da so ostali v 1985, jih tud predlog ovcke ne bo razsvetlil. Se vec. Upam stavit, da bodo uzaljeni. Rezultat negativne selekcije kadrov na vseh podrocjih. Stranski produkt so pa kraje v stilu sct/primorje etc. 

 

Vidim, da ne poznaš dela nekaterih omenjenih. Imaš možnost prebrati moje zapise o našem delu ali pa si poišči zakonodajo s pooblastili. Da boš malenkost bolj razsvetljen. 

Politika je vedno dobrodošel izgovor za vse storjene prekrške, kajne. Menda je v predlogu spremembe zakona o prekrških predviden odpustek za tiste, ki jih politika spravi na napačno stran ceste, jim pritiska na pedal za plin, jim vliva alkohol v grlo, ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Vidim, da ne poznaš dela nekaterih omenjenih. Imaš možnost prebrati moje zapise o našem delu ali pa si poišči zakonodajo s pooblastili. Da boš malenkost bolj razsvetljen. 

Politika je vedno dobrodošel izgovor za vse storjene prekrške, kajne. Menda je v predlogu spremembe zakona o prekrških predviden odpustek za tiste, ki jih politika spravi na napačno stran ceste, jim pritiska na pedal za plin, jim vliva alkohol v grlo, ... 

 

. Vidim, da ne razumes smisla javnih sluzb.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Cartman pravi:

 

. Vidim, da ne razumes smisla javnih sluzb.

 

sj javnost sprejema zakone ... mar ne :P

seveda preko svojih legalno izvoljenih predstavnikov :P

zato pa pravim ... imamo to kar si želimo in izvolimo ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Cartman pravi:

 

. Vidim, da ne razumes smisla javnih sluzb.

 

Res ti priporočam branje nečesa o teh javnih službah, ker si resnično nepoučen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

sj javnost sprejema zakone ... mar ne :P

seveda preko svojih legalno izvoljenih predstavnikov :P

zato pa pravim ... imamo to kar si želimo in izvolimo ;) 

moj prjatu bi napisal:

zavajaš...imamo to kar si mogoče zaslužimo, ker preklete bande še nismo odstranili.

Točno veš kako špilajo vsa "velika" podjetja, kjer ima en strokovnjak/inženir/odgovorni za varnost...bore malo besede, oziroma ravno toliko da je zadošđčeno neki črki na papirju. In sprememba te črke na papirju se zelo težko izvede, ker košta....o ostalih miljonih pa ne bi..a si jih že našel? :P

SLO je v riti ker večina bere samo črko na papirju in za vsako dejanje rabi črko na papirju, vedno smo bili bolj papeški od papeža in bolj birokratski od največjega birokrata. Al gledamo ograje iz pradavnine ob Soči al pa nove ograje proti Črnemu vrhu. 

Preden me Borutt napade, pohvalno, da se bori za dvojne ograje, to je pohvalno zato, ker je presežek birokracije, more pa razumet, da tudi javnost ko javno objavlja napake odgovornih se po svoje bori za izboljšanje sistema.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

moj prjatu bi napisal:

zavajaš...imamo to kar si mogoče zaslužimo, ker preklete bande še nismo odstranili.

Točno veš kako špilajo vsa "velika" podjetja, kjer ima en strokovnjak/inženir/odgovorni za varnost...bore malo besede, oziroma ravno toliko da je zadošđčeno neki črki na papirju. In sprememba te črke na papirju se zelo težko izvede, ker košta....o ostalih miljonih pa ne bi..a si jih že našel? :P

SLO je v riti ker večina bere samo črko na papirju in za vsako dejanje rabi črko na papirju, vedno smo bili bolj papeški od papeža in bolj birokratski od največjega birokrata.

In to tvoje pisanje ima zelo veliko zvezo s prehitro vožnjo, nepravilnim prehitevanjem, vožnjo pod vplivom tega in onega, ... 

Se bom spomnil na politike, ko bom zopet gledal raztresene možgane po prikolici in v avtu, kot sem v torek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

moj prjatu bi napisal:

zavajaš...imamo to kar si mogoče zaslužimo, ker preklete bande še nismo odstranili.

Točno veš kako špilajo vsa "velika" podjetja, kjer ima en strokovnjak/inženir/odgovorni za varnost...bore malo besede, oziroma ravno toliko da je zadošđčeno neki črki na papirju. In sprememba te črke na papirju se zelo težko izvede, ker košta....o ostalih miljonih pa ne bi..a si jih že našel? :P

SLO je v riti ker večina bere samo črko na papirju in za vsako dejanje rabi črko na papirju, vedno smo bili bolj papeški od papeža in bolj birokratski od največjega birokrata.

nism najdu maljone maljonaste, čeprav so mediji mal drugač pisali, katerim itak večina od tukaj slepo verjame :P

itak ... izvolmo kaj druzga pa spremenimo zakonodajo ... črka na papiru al pa na prometnem znaku številka, ki mi omejuje pravice in svobodo gibanja, da bi odpru gas na homologirano hitrost, saj sem legalno gipu tak motorćek :P 

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Se bom spomnil na politike

si dobu kakšen odgovor glede prečnih črt na Rakitni :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

In to tvoje pisanje ima zelo veliko zvezo s prehitro vožnjo, nepravilnim prehitevanjem, vožnjo pod vplivom tega in onega, ... 

Se bom spomnil na politike, ko bom zopet gledal raztresene možgane po prikolici in v avtu, kot sem v torek. 

sej nisi edini, ki jih gleda, verjemi, da večina tistih raztresenih možganov ni posledica želje po samomoru ampak skup večih okoliščin. 

Biti 100% varen in nad vsemi je utopija, velja tako zate in zame. Dovolj agresivna Xsara se lahko tut tebi prikaže.

ps. še vedno čakam oceno, koliko je tujcev ki so bodisi udeleženi ali celo poovzročitelji prometnih nesreč, predvsem na AC, da lahko statistiki izračunajo, naši vrli "grelci stolčkov" pa odredijo akcije "hitrost ubija" :P

pss. tam, kjer je zapisano da bom končal, tam tudi bom (velja zame in zate)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Maus,vrjamemo medijem,ne klobasaj,se vozim veliko več kot povprečen slovenec,veliko več in na svoja dva oka vidim kaj vse počnete po cesti........predvčerajšnjim 2h od lj do Postojne,koji kurac imajo tu mediji in verniki.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. brihtni,nisem pričakoval kaj drugega od tebe ,upam da te zaprtje hitro mine saj ti tolče na podstrešje od tu pa pridejo posti polni sranja. Skrbi zdaj ,ko me ne bo za MS vzdušje,grem pogledat tja kjer se ti sprehajaš s prstom po zemljevidu,da me boš lahko spet podučil o prometu,ki se tam odvija . Smešen si res !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

nism najdu maljone maljonaste, čeprav so mediji mal drugač pisali, katerim itak večina od tukaj slepo verjame :P

itak ... izvolmo kaj druzga pa spremenimo zakonodajo ... črka na papiru al pa na prometnem znaku številka, ki mi omejuje pravice in svobodo gibanja, da bi odpru gas na homologirano hitrost, saj sem legalno gipu tak motorćek :P 

si dobu kakšen odgovor glede prečnih črt na Rakitni :P

 

Ne verjamem in vem.

Jokcanje tistih iz prvega odstavka je veliko lažje. 

Nič novega. Sem jim poslal naslednje z vsebino enega od prejšnjih mejlov. Do sedaj tišina. 

Lep pozdrav. 

Glede na vaš odgovor, kateri je izmikanje bistvu, bi rekel, da ste zelo slabo prebrali eno od mojih prejšnjih elektronskih sporočil, v katerem vam detajlno razlagam pravilnost prometne signalizacije in njeno zakonsko postavitev ter vas hkrati nekaj sprašujem. Za osvežitev spomina vam ponovno pošiljam celotno elektronsko sporočilo. Ker me zelo zanima, kdo bo odgovoren za padec motorista v dežju na mokrih črtah. Verjetno kar vi, kateri ste odobrili risanje črt po vozišču, katerih ne pozna noben pravilnik. Prav tako noben predpis ne pozna izraza pilotni projekt oziroma ne predpisuje, da se v pilotnem projektu po cestah riše neobstoječe črte in ob cestah postavlja neobstoječe prometne znake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

sej nisi edini, ki jih gleda, verjemi, da večina tistih raztresenih možganov ni posledica želje po samomoru ampak skup večih okoliščin. 

Biti 100% varen in nad vsemi je utopija, velja tako zate in zame. Dovolj agresivna Xsara se lahko tut tebi prikaže.

ps. še vedno čakam oceno, koliko je tujcev ki so bodisi udeleženi ali celo poovzročitelji prometnih nesreč, predvsem na AC, da lahko statistiki izračunajo, naši vrli "grelci stolčkov" pa odredijo akcije "hitrost ubija" :P

pss. tam, kjer je zapisano da bom končal, tam tudi bom (velja zame in zate)

Si že ugotovil, da ne podpiram teorije o krivdi politike za storjene cestno prometne prekrške? Ker nekateri ves čas mešate politiko in idiotske voznike. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

Ja Maus,vrjamemo medijem,ne klobasaj,se vozim veliko več kot povprečen slovenec,veliko več in na svoja dva oka vidim kaj vse počnete po cesti........predvčerajšnjim 2h od lj do Postojne,koji kurac imajo tu mediji in verniki.....

Samo dve uri si potreboval ? Seveda ti ne more biti jasno, da določena preiskovalna dejanja in reševanje trupla iz razbitine zahtevajo določen čas. Da ne omenjam umikanje razbitin. Nekako tako, kot vlečenje par metrov kabla od ponedeljka do petka med deveto in trinajsto uro. Tej kit izi (hitrost ubija). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

Ja Maus,vrjamemo medijem,ne klobasaj,se vozim veliko več kot povprečen slovenec,veliko več in na svoja dva oka vidim kaj vse počnete po cesti........predvčerajšnjim 2h od lj do Postojne,koji kurac imajo tu mediji in verniki.....

ne tul name .. policija je kriva, ker ne pusti odstranit razbitin .. tega mediji niso napisali .. ampak .. DARS je cesto zapru zarad karambola in ne, da je policija kriva za vse skup ... štekaš :P

pa ne bit jezen na ceu svet ... :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

P.S. brihtni,nisem pričakoval kaj drugega od tebe ,upam da te zaprtje hitro mine saj ti tolče na podstrešje od tu pa pridejo posti polni sranja. Skrbi zdaj ,ko me ne bo za MS vzdušje,grem pogledat tja kjer se ti sprehajaš s prstom po zemljevidu,da me boš lahko spet podučil o prometu,ki se tam odvija . Smešen si res !

V eni drugi temi si zavajal in nabijal. Pa sem napisal, da mogoče celo lažeš. Ne bi bilo prvič. Ker si izmišljuješ. In potem spet zavajaš in nabijaš, ko te spomnim na te tvoje izmišljotine. 

Celo v tem zapisu zavajaš in nabijaš. Mogoče celo lažeš? Še dobro, da je veliko drugih pismenih, kateri lahko preberejo te tvoje neumnosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Samo dve uri si potreboval ? Seveda ti ne more biti jasno, da določena preiskovalna dejanja in reševanje trupla iz razbitine zahtevajo določen čas. Da ne omenjam umikanje razbitin. Nekako tako, kot vlečenje par metrov kabla od ponedeljka do petka med deveto in trinajsto uro. Tej kit izi (hitrost ubija). 

Ne zavajaj , bila so standardna prekopavanja ceste v največji turistični sezoni,vem za nesrečo,ni imela vpliva in ni bila v časovnem okvirju moje vožnje zato ne nabijaj ,kar nekaj na pamet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!